2558
Melyik chip milyen?




NINCS WAREZ! Csak említése is törölve lesz, figyelmeztetés után pedig megy a banhammer!!!



  • petyka2
    #197
    Toxic 1.3 megvan?
  • kiskami
    #196
    A legtöbb tudással szerintem is a matrix és dms csipek vannak megpakolva. Nekem is dms lite-om van, gondom nincsen vele.

    A bios frissítés értelme az, hogy a csip vezérlőszoftverében szoftverhibák mindíg előfordulhatnak, így ha van esetleg olyan (én nem találkoztam még ilyennel), ami zavar, azt kijavítják a fejlesztői, és neked nem kell új csipet venned, csak a bios-t kell frissítened. A másik, hogy a legújabb bios frissítéssel már hdd-ről is tudod nyomni a dvd9-es játékokat, pl. a gt4-et.

    Ezekben az újabb csipekben már kifinomultabb technikákat használnak a géped működésének megváltoztatására.
  • Gábor
    #195
    privi ment!
  • Gábor
    #194
    Köszi!
  • petyka2
    #193
    Magic-et feletsd el-sokan szidják,Matrix ahogy neztem az oldalt nem lehet media playert tölteni rá-bár lehet nincsen igazam-nem lehet divx-et ill.mp3-at lejátszani-én a dms4 lite ajánlom-nekem is ez van f@szán müködik.
  • Gábor
    #192
    #174 és #179 választ tud vki?
  • petyka2
    #191
    Nem volt szándékos...
  • Aspyrin
    #190
    szép kicsi lett
  • petyka2
    #189
    Itt a kép:
  • petyka2
    #188
    Na hát az nem"videoic"lesz hanem a szokásos LA6508 Motor Driver IC cca.5 rugó+szerelés a védelemet pedig megtalálod itt.Mint látod a képen az ic-amit a szaki"videoic"-nek mond az egyik"lába"le van forrasztva/azon kap 12 voltot ami sok neki/es egy"drotal"át van vezetve egy 5V-os forráshoz...Ezt ajánlatos mindenkinek elvégezni a 50004-es tipusán,ugyanis ha ez megvan az ic biztos nem fog"szétmenni"
  • shevy
    #187
    ok, kösz
  • Gábor
    #186
    Ez a videoic gőzöm sincs mi :/
    Szvsz elég drága, esetleg próbálkozzál máshol is a megnézetésével.
  • shevy
    #185
    a vedioict nem tudod? Akkor végülis annyira nem unreális mert gondolom nem ingyen csinálják, mondjuk olcsóbb is lehetne, dehát én nem tudnám beszerni :(
  • Gábor
    #184
    Annak kevesebb, mint 15k a feje, még itthon is. Fejvédelem meg egy plusz ellenállás bekötése, ami nem hiszem, hogy jelentősen megdobná a ktgeket.
  • shevy
    #183
    ja, nem a vékony tipusu, hanem a nagydarab
  • shevy
    #182
    500004-es a gépem
  • Gábor
    #181
    Nem tom mi az a videoic, viszont mondd csak, milyen szériájú a psed? Az új slim, vagy a régi böhöm? Ha a régi, akkor az ár úgy 5k-val meredekebb.
  • shevy
    #180
    valaki megtudná mondani hogy mi az a videoic? azt mondta a szerelő hogy elnyomta valami a videoic-t, a fej talán, így 21000ft lesz raknak bele fejvédelmet vagy mit meg fejcsere, ez azért reálisabb mint a 33000ft.
  • Gábor
    #179
    Nos, van origi ntsc ff7em, chrono-m, xenosagam. Namost ebből a chrono mentés nélkül kér azonnali disc cserét, úh nem ártana, ha a chip támogatná menet közben a váltást, ne csak indításkor.
    Filmet nem kell tudjon játszani,a videofix nem hiszem, hogy szempont (rgb kábel nem elég?).
    A bios frissítés egy chipnél mégis mire jó? Nem igazán értem, hogy milyen funkciót kell fejleszteni....pc szagú :)
    Ezek alapján mit mondanál?
  • shevy
    #178
    Eredeti játékot nem próbáltam. Tegnapelőtt betettem egy cd-t hogy egy játék optionfájlját feltöltsem a memkártyára és azóta nem olvassa a játékot. Beteszek bármit elkezd pittyegni, de nem olyan hangot at mintha nehezen próbálná olvasni hanem mást, ilyen pittyogósat. Egyébként valamilyen matrix csip van benne elvileg, nem tudom ennek van e jelentősége, nem értek hozzá. A szervo az tulajdonképpen micsoda?
  • UNREG
    #177
    Elég átbaszás szaga van a dolognak.
    De még a szimpla fejcserével is legyél óvatos, sokszor egy fejtisztítás és utánaállítás is tökéletesen segít, az pedig nem több 4-5 ezernél. Előszeretettel számítanak fel fejcserét, közben csak lepucolta a fejet és ellenőrizni sem tudod.

    Egész pontosan, mi a probléma? Semmit sem olvas?
  • shevy
    #176
    Elromlott a chipelt gépem, és elvittem ma egy helyre, hogy nézzék meg. A manusz odatette a fülét a géphez, rakott bele egy játékot, és hallás után azt mondta hogy fejcsere, szervó és lencsecsere, 33000ft. A gépet nem nyitotta ki, csak hallgatta. Szerintetek csak át akart verni? Utána elmentem egy másik helyre és ott meg szerdán kell visszamennem, ott megnézik a gépet belülről is. Az mondták,hogy ha szervo és fej az 25000ft, ha csak fej akkor 20000ft. Ez reális, vagy máshol olcsóbb? Az első helyen ugye tutira átakartak vágni?
  • kiskami
    #175
    Összehasonlítás helyett inkább döntsd el, hogy mire akarod használni a gépet. Nekem ilyenek voltak a szempontjaim:
    - akarsz-e nem európai régiókódos filmet nézni rajta? (dvd régió függetlenítés)
    - akarsz-e mp3, divx playert futtatni vele? ("homebrew" alkalmazások bootolása kártyáról, hddről, cdről, flash-ből)
    - vezérlőprogram (bios) cserélhető-e? (továbbfejlesztések, hibajavítások)
    - mindenféle videófixek kellenek-e? (PAL-os játékokat akarsz-e rajta játszani)
  • Gábor
    #174
    Lenne szíves vki elmagyarázni érthetően egy laikusnak hogyan viszonyul egymáshoz a magic v, a matrix mx4 és a dms4 lite/pro? Mik a főbb különbségek? Mert ugye mindegyik elméletileg üzembiztosan végzi a "dolgát", mégis vannak küloönbségek, én meg már belefáradtam a reklámmaszlag olvasgatásába.
  • petyka2
    #173
    Dugjad közvetlenül a tv-re a scart csatit ugy már színesnek KELL lennie.Tapasztalat videoton tv-m volt...
  • mila69en
    #172
    a pessába a tescoba ennyibe kerül na asszem ezentul én is oda megyek :))
  • upstream
    #171
    mila69en: igen ijet vettem...viszont a tv-m biztos nem tudja az ntsc-t :) Videora van kotve a ps2 es onnan viszem RF-el a jelet a tv-re..
  • mila69en
    #170
    de ö játszani akar csak nem fekete fehérbe
  • petyka2
    #169
    Szokott a"jobbakon"leni a Ps2 felöli oldalon-egy kapcsoló-csak sajna ha ezt a kapcsoló be van kapcsolva csak kompozit video jelet élvezhetsz-én régebben a MM-ba azért vittem vissza,mert a dobozán rajta volt nagy betükkel RGB video color,és valóban színes volt csak nem az RGB jel volt...1450 ft.volt.Csak akkor lesz színes a DVD lejátszás,ha a chiped támogatja,de elég ocskák a ps2-k ne röviditsd az élettartamát filmnézéssel...
  • mila69en
    #168
    ha meg igen akkor azis lehet hogy a TV-d eggyáltalán nem tudja at NTSC jelet
  • mila69en
    #167
    bitos hogy RGB kábelt vettél ilyen? kicsit furcsálom ,hogy pont a tescoba adnának 900Ft-ért RGB kabelt
  • upstream
    #166
    Tettem be videot es jo a kep nem zold....akkor nem jo a kábel? tescoban vettem 890 forintert..:)
  • mila69en
    #165
    mien tv-d mert nálam segitett az rgb kabel nézd meg, hogy ha filmet teszel be akkor mien a kép elvileg zöldnek kéne lennie és akkor sztem jó a kábel
  • upstream
    #164
    hi,
    vettem egy rgb pro kábelt ed ugyanugy FF a kép..ez lehet a kábel hibája?
  • shevy
    #163
    de lehet hogy az ntsc a tv-n múlik ebben nem vagyok biztos
  • upstream
    #162
    zsir...holnap megyek a tacskoba :))
  • shevy
    #161
    én se nagyon de lehet ilyen kábelt venni pl a Tescoban, én is ott vettem, és azóta jobb a kép is minden játéknál meg az ntsc-sek is szinesek
  • upstream
    #160
    Ebben a témában nem vagyok nagyon otthon...fejcvsd ki lecci bovebben akar emilen is...koszi!
  • shevy
    #159
    vegyél egy rgb kábelt
  • upstream
    #158
    viszont akkor pal-os Fight night round2 kerestetik :)