299
Hova jut az orszag?
  • Garfield
    #219
    ezt aztan baromira nem ertem..

    Mit nem?

    igy nemtudok semmit kiragadni a temabol..szal ne nezzel mar ezert hulyenek! kosz!

    Arra mondtam, hogy kiragadod egyik részét, hogy azt mondod, parkolási díj száksz és nem nézed a másik oldalát, a dugócsökkentést, a belvárosi parkolók tehermentesítését, stb.
    A parkolói díjak emelésének egyértelmű célja az irdatlan kocsifolyam visszaszorítása, nem pedig az állampolgárokkal való szimpla kibaszás.

    [i]ha nem vagy paraszt akkor szolits a regelt nevemen

    Őőőő, szerinted én egy köcsög pöcs vagyok. Vagy valamit rosszul értettem? Esetleg nem úgy gondolod? Mert akkor visszatérhetünk a CSOCSOhoz.
  • CSOCSO
    #218
    hopsz.. itt elvettem valakitol a hozzaszolast:)
  • CSOCSO
    #217
    te meg ne szukitsd a dugora es a telre a dolgot! koszike! mert eddig CSAK EZT TETTED!!!!
  • CSOCSO
    #216
    jolvan ... ezt aztan baromira nem ertem.. amugy az elobb elveszett a hoozzaszolasom szal meg egyszer:
    mivel nem tudok sokat a dologrol csak azt amit.. igy nemtudok semmit kiragadni a temabol..szal ne nezzel mar ezert hulyenek! kosz!
    ha nem vagy paraszt akkor szolits a regelt nevemen
  • Garfield
    #215
    Na jóóó, de te nem emberbaráti szeretetből jársz kocsival, ezt mindketten tudjuk, hanem azért, mert meleg és kényelmes, vagyis egyéni érdekből. Nem azért autózól költséget nem kímélve, mert özv. Kovács Istvánnénak át akarod adni a helyet (amit valszeg amúgy is kicirkuszolna magának...)
  • Garfield
    #214
    Nah latod draga baratom.. pont itt az egyik ervem.. merthogy leirtam:
    arpadhid kocsival 20 perc.. busszal meg 40!!!!


    Nézd már meg az arányokat, mielőtt segget csinálsz a szádból: amit te tőlem beidéztél, azt pont azt mondja, hogy bazze, menjél busszal az Árpád-hídhoz, kibírod azt a bő félórát-háromnegyedórát.

    Egyébként haladsz, kezdesz pozitív érveket felhozni a tömegközlekedés mellett.
  • Adi
    #213
    De mér fizessek ... esetleg azzér, mert a vénszatyor letud ülni mert nem az anyu ül ott?!
    Na ha így közelítek?!
  • Garfield
    #212
    ennyit tudtam hogy draga lesz a kurva parkolas.. mert nekem nem jar a blikk meg a nepszava es nemtom nezni az m1 et meg a retekklubbot.. tehat azon akadtam ki amit a haverom emlitett.

    Igen, Csöcsi, pont ez a gond.

    Hogy benyögöd a kérdés egyik részét és nagy ívben szarsz a másik oldalára. Kiragadod egy elemét és azalapján próbálod megítélni az egészet.
  • Garfield
    #211
    Na reggel van: 15 perc várakozás a buszra>>ember tolongás és reménykedés, hogy felfér>> megállok>>dugok>> ez kb.. 25-30!!!! perc!
    Kocsival: beül.. (várakozás talán télen, hogy lekaparod a jeget az ablakról.. ez teljesítményedtől függ).. elindul a kocsival.. meleg és kényelem van. 20 perc és bent van max.!!


    Őszintén? Ha csak 10 percet spórolok, az semmi. Lásd #208.

    De úgy látom, hogy már megint kezd elsiklani lényeg. Ne szűkítsd le az autó vs. tömegközlekedésre.
    A példád úgy stimmelne a mondanivalómhoz, hogy ha mondjuk édesanyádnak horribilis parkolási díjat kellene fizetnie ott, ahova megy. Így nézd, mert a vita erről megy.
    Felteszem a kérdést: ebben az esetben is a 10 perc előnyt és a kényelmet választod vagy inkább mész busszal?
  • CSOCSO
    #210
    Én egyébként pont fordítva gondolom: azt már inkább el tudom fogadni, hogy ha mondjuk másfél-két óra lenne a buszozás, akkor inkább menjen kocsival, de ha csak mondjuk félóra, óra, akkor miért növeli a tömeget az utakon.

    Nah latod draga baratom.. pont itt az egyik ervem.. merthogy leirtam:
    arpadhid kocsival 20 perc.. busszal meg 40!!!!


    busz csak egyetlen helyzetben jobb ( sot a busz kurvara nem..csak a villamos, metro meg a hev) ha dugo van.. mer olyankor hamarabb jutsz el hevvel busszal villamossal... egyesz helyekre.. mert ha pl en a pl a hev masik odlalan dolgoztam volna akkor kocsival 5 perc oda.. gyalog a buszig es buszra varva es buszzal a hevig meg kb 15 perc legalabb..
  • Adi
    #209
    Én így láttom:
    Akinek van kocsija menjen kocsival akinek nincs menjen bkv-val!:)
    PONT!
  • Garfield
    #208
    Figyu, én arról beszélek, hogy ha A pontból el lehet jutni B pontba, akkor menjen busszal (a továbbiakban: "busz" = mindenféle tömegközlekedés).
    A busznak az a lényege, hogy minél többen utazzanak rajta, nem pedig az, minél kevesebben. Mivel rengetegen autóznak egyedül, így felpakolni a buszra egy részüket már nyereség. Nem mindet, csak egy részüket.

    Én egyébként pont fordítva gondolom: azt már inkább el tudom fogadni, hogy ha mondjuk másfél-két óra lenne a buszozás, akkor inkább menjen kocsival, de ha csak mondjuk félóra, óra, akkor miért növeli a tömeget az utakon.
  • CSOCSO
    #207
    garfild baratom.. neharagudj a tudatlansagomert de en kurvara nemtok semmit az egeszrol ezert hoztam letre ezt a kibaszott topikot.. kapizsgalod????
    ennyit tudtam hogy draga lesz a kurva parkolas.. mert nekem nem jar a blikk meg a nepszava es nemtom nezni az m1 et meg a retekklubbot.. tehat azon akadtam ki amit a haverom emlitett.

    masik.. mondtam olvass vissza.. mer latom meg mindig keves az agyad ahoz hogy felfogd az erveimet..


    voltunk itt a topikban 5 en.. es csak te voltak aki fenyezte a tomegkozlekedest.. mindenki mas elmondta hogy mi a baja a tomegkozlekedessel es miert nem kedvelik jobban mint az autokat! ha eze neked keves akkor veled van a baj.. ha szerinted nincsenek erveim es mas se ervvelt akkor is a te keszulekedben vana hiba
  • Adi
    #206
    VAn egy jó példám figy:
    Anyunak a munkahelye ha normális idő pont van(11körül) busszal kb.. várakozással együtt olyan 15-25 perc alatt bent van.. kocsival max. 10 perc...
    Na reggel van: 15 perc várakozás a buszra>>ember tolongás és reménykedés, hogy felfér>> megállok>>dugok>> ez kb.. 25-30!!!! perc!
    Kocsival: beül.. (várakozás talán télen, hogy lekaparod a jeget az ablakról.. ez teljesítményedtől függ).. elindul a kocsival.. meleg és kényelem van. 20 perc és bent van max.!!
    Nos te melyiket választanád?!
    Jah.. ha esetleg engem is feldob a sulihoz az a kerületbe van akkor 10percel elöbb kell elindulnia!!
  • CSOCSO
    #205
    nem mindenki..csak az autozok fele... majd mindjart mondja garfield
  • Garfield
    #204
    Mondom, hogy nem tudsz mutatni.

    Én végig vártam a választ, de SENKI sem írt erre pl. semmit.

    Az autó mellett az egyetlen érv nagyon leegyszerűsítve az volt, hogy de kényelmes és inkább rohad mindenki a saját kocsijában a dugóban, mint a buszon mindenféle furcsa emberrel együtt utazni. (lásd I.C.ram #14-es hozzászólását.)

    Ennyi. Nem több.

    Ez viszont egyéni szoc.probléma. Felfogható úgy, hogy ha bizonyos helyeken akarsz parkolni mondjuk 400 forintért, akkor ennyibe kerül a komfortérzeted.

    De egyébként jól jellemzi a színvonalad, Csöcsi, hogy te egy pici zóna kiugróan magas parkolási díján akadsz fent és mindössze egy mondatban elintézed azt, hogy az egész főváros területén tervezik a parkolási díj bevezetését. Pedig ez utóbbi sokkal durvább.
  • Adi
    #203
    Figy: pont az használjon kocsit.. minnél közelebb van.. annál jobb.. menjen csak kocsival.. akinek van kocsija az használja vazzeg...
    Figyelj: most mi a fasznak tolongjon ott melleted az az ember akinek két perc-re van a munkahelye! Esetleg egy ülő helyet vesz eltöled!
    Értem, hogy te is mit akarsz mondani.. De mér járjon mindenki a buzi bkv-val?!
  • CSOCSO
    #202
    ez volt a lenyege okostoni... nyertel ket hangszorot.. jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  • Kit--Kat
    #201
    az lezs:DD Na Csá ALLE!!!!!!!!!!!!!!!
  • Garfield
    #200
    Talán mert nem is utazik vele?

    Ez kb. olyan magvas benyögés volt, minthogy a női vécéből valszeg nem a férfiak lopják a budipapírt...
  • CSOCSO
    #199
    akkor tedd a bucid az agyba
  • CSOCSO
    #198
    ha lusta vagy visszalapozni akkor irogasson neked erveket a hoher...
  • Kit--Kat
    #197
    lecsukódik a szemem lassan áhhh
  • CSOCSO
    #196
    ja milyen erdekes hogy akiknek autoja van az nem all neki buszt rongalni...
  • Kit--Kat
    #195
    nyema o'snauzer és szuka, szal bejövős voltam neki:DD
  • Garfield
    #194
    Nna, Csöcsikém, a személyeskedésből arra következtetek megint, hogy nem tudsz ilyet mutatni.
  • CSOCSO
    #193
    :( milyen kutya volt az?? fogadjunk valami tacsko:)
  • Kit--Kat
    #192
    császtok!!!!
  • Kit--Kat
    #191
    na én fexem mee már egyrejobban hat a tetanusz
  • Garfield
    #190
    Erről beszélek.

    Aztán persze BKV száksz, me' koszos a busz meg mittudomén.
  • Kit--Kat
    #189
    ja kis csírák
  • Garfield
    #188
    lvasd már végig lejebb, miért írtam azt, amit.
    Nem általános jelleggel írtam, hogy vagy tömegközlekedés vagy kocsi, hanem egy bizonyos kocsihasználat az, amire ezt az állítást értem.
  • Adi
    #187
    Tudod kik csinálják azt?!
    Az a sok kis buzi deszkás köcsög aki a buszra firkál!!
    Tegelnek vazzeg, azt hiszik ettől királyok.. kis 13-14 éves pöcsök akik nem becsülik meg a dolgokat!
  • CSOCSO
    #186
    LOOOOOOOOOOL NEEEEEEEEEEEEEEEEE>. ez egyre jobban vicces:) en tanuljak meg fogalmazni??? te tanulj meg olvasni ember:))) ha szerinted az a ket mondat ugyan az akkor LOOOOL:)
  • Kit--Kat
    #185
    de ezzel mit is akarsz ez természetes, hogy köcsögök
  • Garfield
    #184
    Persze, MÁV, de amikor mondjuk összefirkálják a vadiúj buszt, mert valami köcsög azt hiszi, hogy a taggelés menő dolog, akkor azért kinyílik a bicska az ember zsebében.
  • CSOCSO
    #183
    :)))))))))))))))))))))))))))) LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL... szanalmas barom! ennyit mondanek... olvass vissza... nah anyazz egy sort mint a masik 1-2 ilyen pocs mint te...:))))))))))))))
  • Adi
    #182
    "Hol mondtak ellen annak pl. hogy felesleges ennyi autó a városba, sokan vígan mehetnének tömegközlekedéssel, csak nem akarnak."
    Figy: ha még többen szállnának a buszra akkor én beharakiréznik.. néha még így se férek fel...
    hál isten nem soká jön a jogsi.. pár nap...
    De most komolyan.. volt olyan, hogy nem egyszer, hogy nem fértem fel a buszra... akinek van autója az csak menjen autóval...
  • Kit--Kat
    #181
    a kurva tetanusztól 1re jobban fáj a lábam:((( a harapás meg bevan dagadva mint állat:((
  • Kit--Kat
    #180
    sry
    remélem10 sor volt:D