24
  • winnie
    #24
    erre csak azt tudom mondani, hogy francia filmekből a jó/nem jó aránya, ugyanolyan, mint az amerikaiaknál. franciáktól is jönnek sorozatban mondjuk a pelenkás bajkeverők, de az amik is tudnak csinálni egy 'i heart huckabees'-t
  • SniperWolf
    #23
    Háromszor láttam,állati film,megéri,nézzétek meg...
  • poszt
    #22
    Te Cat, az előbb is írtál egy marhaságot, amire bezzeg nem reagálsz és felhozol egy újabbat.
    MANAPSÁG IS VANNAK JÓ FILMEK, a francia filmeknél arra gondoltam, hogy mekkora szégyen az ha valakinek a Taxi jut eszébe róluk. Ezen és sok más dolgon lehetne segíteni, ha MAI FILMEK közül nem csak a LANGYI AMCSI filmekről cikkeznének.
    Mi olyan felfoghatatlan?!
  • mad mind
    #21
    "A Kidobós bő másfél óra erejéig egy fiktív vígjátéksport rajongótáborába invitálja ..."
    Nem is annyira fiktív:
    International dodgeball Federation
    National Amateur Dodgeball Association
  • Cat #20
    "Inkább Jean-Pierre Jeunet filmjeit, vagy akár Luc Besson régebbi filmjeit (Nagy kékség, Nikita stb)"
    Továbbra is állítom, hogy te valami nagy tévedésben élsz. Kitérdekelnek többéves filmekről készült kritikák?
  • poszt
    #19
    Winnie,
    Az átlag akkor lehet imdb-n jelzőértékű, ha sejtésed van róla, hogy kik értékelik a filmet. Ha nincs akkor megnézed, hogy bizonyos korosztályok mit adtak rá, ha ez nem elég akkor megnézed a US voters-t ill. a NON US voters-t. Nyílván egy Sikoly azért kaphat magas értékelést, mert filmgyártó által célbavett emberek fogják az imdb-n is szórni a jobbnál jobb pontokat, elvétve pár hozzáértőt vagy kritikust akik le akarják húzni az átlagot.

    Sokak által legjobb filmként számontartott (én nem rangsorolnék, mert felesleges inkább a szintezést preferálom) Underground 7.8-as átlaga akár viccesnek is hathat a Sikolyhoz képest, csakhogy:

    US users 557 6.7
    Non-US users 2355 8.1

    Kell ennél több?

    Egyébként azért is jó lenne, ha nem csak kommersz filmekről írnának kritikákat, hogy pl amikor a francia filmekről van szó, ne a Taxit hozzák fel. Inkább Jean-Pierre Jeunet filmjeit, vagy akár Luc Besson régebbi filmjeit (Nagy kékség, Nikita stb)
  • winnie
    #18
    Viszont azt én sem értem, hogy pölö az eternal sunshine of a spoltess mind-ról mér nem lehetett írni.

    szerintem azért nem, mert már pár hónapja meg volt a premierje.
  • winnie
    #17
    Meglehetősen gyenge Bertolucci film???
    http://www.imdb.com/title/tt0309987/
    Egyik legmagasabb értékelést kapott filmje.
    Remélem ezután nem olvasok tőled olyat, hogy a Sikoly egy remek film, whatever.


    most erre mit mondjak? a sikoly meg 7.0-át kapott, pedig azt 40ezren értékelték. mit számít a nép szava? (én hiába mondanám, hogy itt van a polcon a sikoly 3-féle dvdkiadásban, meg hogy mekkora nagy kultfilm. persze mondjuk a a kis buddha és az utolsó tangó párizsban is itt figyel, so...)

    ha a kommersz-film rajongók, azaz a mozibajárók mondjuk 90%-a megnézné az álmodozókat, csak úgy kapná a film az 1-2-3-asokat.

    csekk mondjuk egyet a sok lehúzó magyar kritika közül
    http://mozinet.hu/display.php?tablename=mozifilm&film_id=1834

    de igazából a filmkritikusok sem voltak oda a dreamers-től:

    http://www.rottentomatoes.com/m/dreamers/

    Abban is lehet fantázia, hogy kevésbé ismert filmekről írnak és tesznek be étvágygerjesztő képeket hátha a kölke elmegy egyszer a puskinba.

    ott van a bálnalovas, vagy a nők transzban is, azok nem kommerszek annyira.
  • Petrolio
    #16
    Hja...
    poszt, részben egyetértek veled, engem is idegesít a sok szar majmolása, de ha erre van igény, hát istenem, kit érdekel, ő dolguk, nézzék, hallgassák. Amúgy ez a film azér' télleg nem a nézhetetlen kategória, nem mondom, hogy tetszett, de azt se, hogy nem lehetett eccer megnézni( valszeg túl sok szart láttam mostanában, és egy csöppet elbarmolódott az értékítéletem..mama segííts:D)
    Viszont azt én sem értem, hogy pölö az eternal sunshine of a spoltess mind-ról mér nem lehetett írni. Szerintem nagyon jó film, és még aztatat se mondhassa senki, hogy Jim Carey ne lenne annyira népszerű, mint Ben Stiller.
  • poszt
    #15
    Jaj Cat elvtárs!

    Ha, ilyen "színvonalas" amerika filmekről cikkeznek, az kiszolgálás.
    Ha, igényes alkotásokról írnak az izlésirányítás.

    Komolyan gondolod???

    Látom hiányzik a politika topic........ haha.
  • Cat #14
    te irányítani akarod az izlést, köznevelést akarsz, nem pedig kiszolgálni - alapvetően életidegen felfogás, ez volt 40 éven át a szocializmusban
  • AnuluWork #13
    A David Hasselhoffos résznél fetrengtem. De jó volt az apucis is. :)
  • AnuluWork #12
    Ráadásul ez egy jó film ...
  • poszt
    #11
    Meglehetősen gyenge Bertolucci film???
    http://www.imdb.com/title/tt0309987/
    Egyik legmagasabb értékelést kapott filmje.
    Remélem ezután nem olvasok tőled olyat, hogy a Sikoly egy remek film, whatever.

    Csak azt próbáltam indítványozni, hogy ne az agyonreklámozott, tömeggyártású, fantáziátlan filmekről írjanak cikkeket kedves sg-s cikkírók.
    Abban is lehet fantázia, hogy kevésbé ismert filmekről írnak és tesznek be étvágygerjesztő képeket hátha a kölke elmegy egyszer a puskinba.
  • Rafaelo
    #10
    én már láttam és szerintem 10/5 a chuck norris jó benne

    ROHADJ MEG CHUCK NORRIS !
  • Csudri #9
    "Ha igen akkor kezicsókolom" Csoki, nem kötelező olvasni és kommentelni az SG-t.
  • Rockk
    #8
    Kibaszotul jo egy film..kulonosen birtam aszt a kis 50 es evek izu filmecsket, amejk ell magyaraza mi is az a dodgeball...meg ott hatul a falon, egy auto portrej, amejk abrazoja otet ahogy egy bikat fog meg a szarvajitol...hehe, egy ojat en is csinaltatok magamnak muhahah
  • Zedas
    #7
    Szerintem egész fogyasztható volt az uccsó 20 perc kivételével. Az igénytelenprimitívvacakértelmetlenbuta jelző pedig valószínűleg helytálló, de asszem pont ezért jó :) Én nem mindig akarok 12 óra munka után egy Temetetlen halottal levezetni...

    Egyébként a horrorra akadva harmadik részén kívül nem igazán volt szinvonalas film ebben a kategóriában az utóbbi időben, ez is plusz pont.

    Egyébként az igényesebb műfaj kedvelőinek javaslom az Egy hibátlan elme örök ragyogása (ha jól fordítottam) c. filmet. Nekem az utóbbi időben az jött be messze legjobban.
  • winnie
    #6
    Én nem értem mire jó az, hogy IGÉNYTELEN, PRIMITÍV, VACAK, ÉRTELMETLEN, BUTA stbstb filmekről írtok cikkeket,

    láttad és ennyire nem tetszett?

    Nézzük meg milyen filmek futnak most; Álmodozók, Rossz nevelés, Temetetlen halott stb.

    nyilván nem fogod megváltani a világot ezzel, de egy (ráadásul meglehetősen gyenge) bertolucci-filmet tizedannyian néznek meg, mint egy ben stiller-filme, azaz tizedannyi embert is érdekel, azaz tizedannyi ember is olvasná el. szerintem nem ez az sg célja:) (megjegyzem van fent az sg-n bálnalovas kritika is - ahhoz 2 hét alatt kevesebben szóltak hozzá, mint ehhez fél nap alatt)
  • poszt
    #5
    Én nem értem mire jó az, hogy IGÉNYTELEN, PRIMITÍV, VACAK, ÉRTELMETLEN, BUTA stbstb filmekről írtok cikkeket, amikor annyi jó film jelenik meg manapság is, egyébként az sem lenne rossz dolog, ha egy-két régebbi műalkotásról írnátok.
    Nézzük meg milyen filmek futnak most; Álmodozók, Rossz nevelés, Temetetlen halott stb.
    Tudom, hogy baromi divatosak ezek az amerikai filmek, de könyörgöm nem lehetne bemutatni kevésbé ismert viszont ÉRTÉKES filmeket?
    Mellesleg erről a minősíthetetlen ocsmányságról, hogy lehet olyat írni, hogy "poénarzenállal dolgozik", kinek vicces ez? 10 éves gyereknek?? Ez lenne az sg olvasótábora? Ha igen akkor kezicsókolom
  • winnie
    #4
    mivel most írtak róla, azt jelenti, hogy csütörtöktől itthon is lesz. gondolom.
  • Murdoc
    #3
    :))))
    Nagy LOL ez a film, én biztos megnézem, nemsokára biztos nálunk is adják.
    Eddig szinte még csak jót olvastam róla!
  • akyyy
    #2
  • AnarchoiD
    #1
    Uj will farell + sok snl-es sztar film keszult(ben stiller is;) cime : AnchormaN .... buntet ;)