724
Miért is remek/szar (a megfelelő aláhúzandó) könyv Tolkien főműve
  • Takezó
    #684
    az, kérészéltű volt :D
  • Sir Quno Jedi
    #683
    halott tápig...
  • Takezó
    #682
    LOÁL :D
  • Eye-scream
    #681
    LOL itt a válasz a korábbi kérdésemre :D

  • Esrohnoil
    #680
    Hosszú ideig nem játszottam semmit, mostanában Warhammerezek pár haverral.
  • Esrohnoil
    #679
    Nagyon Lol.
  • Takezó
    #678
    Még valami: igen, itt kezdődik el szerintem is a valódi szerepjáték, de ettől még ezt láthatja más is - azt hiszem erről nincs értelme vitatkozni, meglehetősen szubjektív egy téma
  • Takezó
    #677
    csak erre vágytam :D
  • Takezó
    #676
    Rosszul esik neki az, ami a karakterével történik?
  • Takezó
    #675
    Szvsz ez esetekben lesz játék :)
  • Kata
    #674
    gördeszkás Legolas figura, rendelje meg most!

  • Sir Quno Jedi
    #673
    És a dolog nem keverendő a színészettel, mert a színész a KÖZÖNSÉGNEK játszik (önmaga mellett) és szerep van, amit megírtak. Itt neked azonosulnod kell a karaktereddel, nincs előre megírt szerep, neked kell az ő érzései, vágyai szerint cselekedni és folyamatosan "írni" azt szerepet, dönteni az ő nevében stb. ÉS ilyenkor sérülékeny az ember.

    Term. egy jó színésznek is bele kell élnie magát a szerepébe és rögtönöznie kell olykor, de nem övé a felelősség, nem ő dönt realtime-ban !
  • Sir Quno Jedi
    #672
    De ha te őszintén szerelmet tudsz vallani egy másik karakternek, aki jó esetben ellenkező nemű játékos kezében van, rossz esteben nem, miközben félszáz idióta röhincsél körülöttetek, titeket bámulva, akkor te tudsz valamit ! :DDD Ugyanez igaz egy családi veszekedésre, egy lélekpróbáló súlyos döntésre amin emberek élete múlik stb.-stb. Ha komolyabban csinálod, az már nem is "csak" játék !
  • Sir Quno Jedi
    #671
    A gond az, hogy bár én anno sf-klubban kezdtem a szerepjátékot, de engem igenis zavar, ha a szorosan vett csapattagokon kívül mások is ott vannak mikor játszom. Az sf-klub már majdnem egy család volt, az más.

    A sárkányhentelés bámulása engem sem zavarna, de mint mondtam én AZT nem is tekintem szerepjátéknak, mindössze papír alapú Diablo-nak !
  • Takezó
    #670
    Félre ne érts, most nem meggyőzni akarlak, hogy küldd el a videót :D (azt nem is lehetne)
  • Takezó
    #669
    Csak annyiban olyan, hogy nyilván szubjektív, hogy kinek mi a jó: például Dr. Weér Istvánnak minden bizonnyal remek szórakozást 18-as tulajdonságú karakterekkel mészárolni a sárkányokat, míg eg nekem nem. A versenyre csak azért utaltam, mert ott mindenki látja, hogy játszol, és ennek ellenére nem zavar senkit.
  • Sir Quno Jedi
    #668
    De. Mondjuk ez olyan, mintha rendeznének egy "Ki szertkezik a legjobban ?!" versenyt. Szerinted, aki hatszáz kamera kereszttüzében ott megnyerné, az valóban a legjobban tud "szeretkezni" ?!! Nekem ez paradoxon. Ez nem egy ilyen sport, mintahogy a szerepjáték sem a focipályán dől el !
  • Takezó
    #667
    Mindig is tudtam, hogy a "profi szerepjátéktól" igencsak messze állok ;), csak ez esetben a versenyek is, nem?
  • Sir Quno Jedi
    #666
    Oksa, csak ezt jó mások számára is világossá tenni. :DDD
    Itt most nem a te konkrét kérdésedről van szó, csak hogy jobban rávilágítsak, hogy a profi (szerintem) szerepjáték valójában mi is !
  • Takezó
    #665
    A nemet + a példákat már előbb is értettem :)
  • Sir Quno Jedi
    #664
    Pont olyan, mint filmre venni a valakivel együtt töltött intim percket, majd a szomszéd kocsmában nézve jókat röhögni rajta a haverokkal ! Szal. nem.
  • Sir Quno Jedi
    #663
    Mi már csak évtizedes barátokkal és csapattársakkal játszunk. És mégígy is lehetnek súrlódások, hosszú évek összecsiszolódásának ellenére ! Legtöbbünknek családja és/vagy gyermeke van, így egyre nehezebb ezeket összehozni, de amit az ember akar, azt megteszi !
  • Takezó
    #662
    Igen? Ez furcsa, nekem soha nem jutott ez még eszembe :S
  • Sir Quno Jedi
    #661
    Lehet hogy valakinek még megvan, de túl személyes. Ez olyan intim dolog szerintem, mint egy családi vita, vagy egy jó szeretkezés, nem tartozik másra ! Az ember óhatatlanul kiadja magát egy ilyen alkalom során, ha tényleg jó szerepjátékos és szívből csinálja, ez pedig nem tartozik másokra.
  • Takezó
    #660
    Nekem a legjobban a coc viszonylag reális rendszere jön be egyébként...
  • Takezó
    #659
    Sajnos nagyon nem ismerem...
  • Sir Quno Jedi
    #658
    CSak képességek vannak, akinek erősebb, az győz abban a dologban, nincs semmiféle szerencse, nincsenek kockák, meg hatszáz érték, csak játék. Ha olvastad a könyveket (pölö Amber hercegei), akkor ismerni fogod a világ(okat) amiben játszódik.
  • Takezó
    #657
    ha egyezik a játékstílus, sztem term. hogy így alakul... viszont ha nem, akkor qrva sok idő kell, amíg beérik a játék :( pl full kezdőt bevenni, aki korábban diablozott - halál...
  • Takezó
    #656
    feltételezem nincs má meg 1 felvétel se :D
  • Sir Quno Jedi
    #655
    Anno egy régi csapatomban néha videóra vettük a gémeket, de az már nagyon rég volt...
  • Dzsini
    #654
    fura az volt, hogy vadidegen mesélővel olyan tökéletesen értettük egymást...
  • Sir Quno Jedi
    #653
    Ebben a műfajban a díjazás olyan, mint a szépségverseny, nem objektív és szerintem egy bizony szont felett nem mérhető. Ki az, aki jól játszik és ki az, aki nem, ez ízlés dolga is, meg sokminden másé ! Én pölö öntörvényű vagyok, nem valószínű, hogy bármikor, bárminek behódolok egy ilyen esetben, hacsak szerintem nem helyes.
  • Takezó
    #652
    :) az a kár, hogy nem készült hanganyag :D tökre kíváncsi lennék más partik gémjeire..
  • Sir Quno Jedi
    #651
    Nos egy női sárkány ember alakban sztem. minden további nélkül lefexik azzal, aki neki bejön, az más kérdés, hogy nem a bárd fogja elcsábtani őt, hanem fordítva. Aztán persze a sárkány megkapja amit akart, egy nyáladzó szolgával több, de nem árt ha elég magasszintű is, mert különben csak leírható veszteség... :DDD
  • Dzsini
    #650
    mi egy szerepjátékversenyen kifogtunk egy piszokjó mesélőt... 8 óra játék alatt eljutottunk a modul "a parti megkapja a küldetést, és elindul keresztül az erdőn" mondatáig... de olyan jót nagyon ritkán sikerült játszani, minden percét élveztük
    (aztán elhoztuk a legjobb szerepjátékért-díjat :D )
  • Takezó
    #649
    esetleg DC-n fenn van,
  • Takezó
    #648
    milyen stílusú?
  • Takezó
    #647
    erről jut eszembe a lotr filmek 2 legjobb része:
    - Szarumán és Gandalf bunyózik és pörögnek a földön
    - Legolás ráugrik egy pajzsra, leszkéjtel a lépcsőn, leugirk a pajzsról, ami beleáll egy orkba, eközben kilő két nyílvesszőt, amitől szintén meghal 2 :D (ez nekem már nagyon Tier nan Gorduinos volt :D)
  • Sir Quno Jedi
    #646
    Tyüha ! Ezt megnézném ! :DDD
  • Eye-scream
    #645
    Ez úgy történt, hogy a party már elég magas szintű volt és egy nőstény ezüstsárkány volt a megbízónk. Valami kultusz tagjai elrabolták a tojását egy rituáléhoz... A lényeg az, hogy emberalakban tárgyalt velünk és a bárd persze megpróbálta elcsábítani KM azt mondta, hogy dobjon 2x d100 al és ha 2 00 lesz akkor sikerült neki( persze akkor még nem tudta hogy miért ilyen böszme nehéz).A rohadék meg nem kidobta? :D