724
Miért is remek/szar (a megfelelő aláhúzandó) könyv Tolkien főműve
  • ximix #724
    RIP


    Christopher John Reuel Tolkien (Leeds, Anglia, 1924. november 21. – Draguignan, 2020. január 16.)
  • mama 2
    #723
    Már meg van(egy évre rá:DDDD). A borítója az... valami csodálatos:D.
  • genory
    #722
    Simán!! Már el is kezdtem! :)
  • Gladiator
    #721
    képes lennél gépen kiolvasni az amúgy kb. 1200 oldalas történetet? grat...
  • genory
    #720
    Helló!

    Valahol nincs meg .docba a könyv, mer akkor szivesen letölteném?!
  • mama2
    #719
    Nem tudtok egy linket adni, ahol megvásárolhatom a könyvet?
  • stickmate
    #718
    Sz'ntem a könyv sokkalta jobb mint a film.
  • Sil78
    #717
    Egy kis programajánló január 6-ra: Tolkien Születésnap 2007... ;-)
  • a zsírkereskedő
    #716

  • a zsírkereskedő
    #715





  • a zsírkereskedő
    #714
    bki van honlapjuk de vmi hülye szöveg jön ki amiből én nem tudok fellépni hozzájuk...
    lol:D
    vmi online web kft termékbizbaszt kérnek:(
    na mindegy
  • Braveheart
    #713
    Kedvenc trilógiám-könyveim! Ez az egyetlen könyv amit képes voltam elolvasni egy film miatt, megérte!
  • Bandew
    #712
    Pedig igen. :-)
    Ez egy hivatalos, elég nagy társaság.
    Amúgy jó sok programot szoktak csinálni, táborok meg miegymás.
  • a zsírkereskedő
    #711
    oks rákeresek...
    bár nem hinném h csak 1 ilyen van
    köszke
  • Bandew
    #710
    Van olyan, hogy Magyar Tolkien Társaság.
  • a zsírkereskedő
    #709
    nem tudja valaki h van-e ilyen lotr klub?
    mert én már éve óta járnék ha tudnám h egyáltalán van ilyen... nem csak a film miatt, hanem a könyv miatt is
    de leginkább engem nem is ezek hanem a szilmarilok meg ereinion gil-galad, erősíjú beleg érdekel:D
    szóval aki tud ilyesmi klubot az írja már le légyszi...thx
  • Dying Soul
    #708
    Jó volna, ha a könyvről is szólna itt valami, nem erről a kritikáról..
  • QuippeR
    #707
    egyébként még mindig olyan naív vagyok, hogy valakit hazugnak nevezni szerintem nagy sértés, és ezt nem a jelenlétében tenni eszméletlen bunkó dolog.
  • QuippeR
    #706
    most nem olvasom el még egyszer a kritikát, de gondolom nem nem jött rá, hanem számára nem elfogadható indok.

    ui: a könyvet azóta sem sikerült elolvasnom, szóval lehet szidni.
  • Dying Soul
    #705
    Amúgy itt a többség elég szélsőségesen viselkedett, szomorú..a könyv tartalmáról max született 50 hsz..
  • Dying Soul
    #704
    + finn + görög + spanyol
  • Dying Soul
    #703
    Milyen jó, hogy nem olvastad a könyvet, gratz.
    20 gyűrűből kb 17-et Sauron irányított, lehet kicsit kevesebbet. (a törp gyűrűkben nem vagyok biztos.) (Y)
    Itt a többes szám.
    De végülis a Nazgúlok nem érnek semmit ugye? Ugyan már.
  • Dying Soul
    #702
    Későn reagálok.

    Hogy az istenbe olvasta volna Tolkien műveit, ha arra nem jön rá, hogy Sauron és Morgoth miért gonosz?! Úristen, nyomorék.
  • Bandew
    #701
    Végigolvastam a topikot!

    Hejj milyen indulatos voltam! Így utólag elnézést kérek mindenkitől, akit esetleg megsértettem volna.
    De azért a véleményem nem változott.
  • bmffm856
    #700
    ezek szerint nem volt alaptalan a megfigyelésem :D:D
  • Dzsini
    #699
    egyszer valahol olvastam, hogy Tolkien baszk és velszi (walesi, ahogy tetszik) alapokat használt a tünde beszéd megalkotásához

    gyorsan rákerestem, gugli dobott egy ilyet:
    "...on the basis of the common parts of Finnish, Basque, Japanese, Latin and Welsh."
  • bmffm856
    #698
    hello!

    előre bocsátom hogy nem vagyok nyelvész...

    de most olvasgattam egy honlapot, és egy két szembetűnő dologra bukkantam a Tolkien által megalkotott tünde nyelvvel kapcsolatban...mégpedig annak is a származásával kapcsolatban...

    ezen meglátás a következő: mind hangzásra, mind írásmódra (természetesen latin betűkkel) megdöbbentő hasonlóság mutatkozik a tünde nyelv és a baszk nyelv között...ezt elsősorban a szavak végződése, kiejtése, és írásmódja mutatja...

    itt is van egy baszk szöveg...

    "Athletic Clubeko jokalariek besoko beltza eramango dute igandean Cadizen aurkako Ligako partidan zendu berri diren Iñaki Gallastegi haurren goreneko jokalaria eta Pedro Iturriaga jokalari ohiaren omenez."

    meg momndom őszintén hogy semmit nem értenék belple ha nem lenne meg az angol fordítása is, de nem is ez a lényeg...hanem a már említett nyelvtani hasonlóságok, amik így értetelnben is megfigyelhetőek...

    nem tudom konkrét adatokkal alátámasztani, de erős lett bennem a gyanú, hogy a tünde nyelv alapjául a baszk szolgált...azt se tudom, hogy erre gondolt-é már valaki, mivel nem is olvastam vissza, csak első hévvel osztom meg ezt a gondolatomat a fórumon...:)

    végül még egy érdekesség...a Gyűrűk Ura könyvben a főhős, Frodó rokonát, Zsákos Bilbonak hívják...ezt mindenki tudja...de ami az érdekes, hogy a baszk főváros, spanyolosan, és a magyar nyelvbe átültetve Bilbao, igazi, baszk neve: Bilbo

    hát...kb ennyi az ami most eszembe jutott...mi a véleményetek róla?
  • rezsofiz
    #697
    Valószínűleg rosszul gondoltam anno, mert idegesített hogy a cikk a Gyűrűk Ura negatív oldalát próbálta megfogni, miközben ezzel nem volt semmi gond, csakhát még most sem értem miért kellett ilyen erőltetten, elvinni a szélsőségek felé a cikkét. Mert egy biztos, hogy nem objektív értékelés lett. Sok helyen túlzások voltak.
  • rezsofiz
    #696
    hy ^^
  • Takezó
    #695
    jah :D:D:D mellesleg a címe: A Gyűrűk Ura :D:D:D jó nagy b uzi vagy :D
  • Esrohnoil
    #694
    Ha nincs "én" a mondatban, sokkal érdekesebb. :)
  • Takezó
    #693
    Pompás
  • Gladiator
    #692
    király, pá
  • McFrost
    #691
    Hail! Megmondom őszintén , én gyűrűk ura buzi vaok! IMÁDOM!!!!!!!!
  • Takezó
    #690
    Szia Rezső! :DDD
  • rezsofiz
    #689
    hy
  • Eye-scream
    #688
    spam D:
  • Sir Quno Jedi
    #687
    de
  • b-type
    #686
    pedig. :)
  • Sir Quno Jedi
    #685
    nemis