35
  • NEXUS6
    #35
    Háj dez!

    Van itt egy site: civil áldozatok ahol megpróbálják meghatározni a támadások során közvetlenül elhalálozott civilek számát, ez mint látod olyan 15 000 köröl lehet (2004 júliusig min 13 908, max 16 033). Egy egy támadásnál a halottak számához képest 5-10-szer annyi sebesült lehet. Ezek közül az elégtelen ellátás, a súlyos sérülések miatt, akár több nappal/héttel később még elhalálozhat egy-két ember, akik viszont csak a korházi statisztikákban fognak megjelenni.

    Szerintem mára a háborús cselekmények miatti civil áldozatok száma simán túllépi a 20 ezret!
  • dez
    #34
    Nem tudom, hol és mikor öltek volna meg több tízezer embert. Alapvetően katonai célpontokat támadtak. Pár alkalommal sikerült mást is eltrafálniuk (rossz felderítés, lövöldöző esküvői menet, stb.), olyankor meghalt 40-50 ember. Ezekből nem nagyon jön össze a több tízezer. Ha úgy lenne, az iraki átlagemberek is sokkal mérgesebbek lennének.
  • NEXUS6
    #33
    ""több tízezer ember halálát"

    ???"

    ????????
  • FtranX
    #32
    na eddig én inkább Bush-t pártoltam, de kezd megváltozni a véleményem...
  • Cat #31
    te tényleg azthiszed nem számit ki nyer? nagyon naív vagy...
  • herr der ringe
    #30
    Tamogatunk! Mike for prezident! :D
  • Emmegki
    #29
    Sztem tök mindegy, ki nyer az usában. Nem értem, minek kell amerikai kampányfogásokkal, választási igéretekkel megtölteni az SG-t. Amerika belügye. /vagy talán az amcsi számtech portálok tárgyalták a Sulinetet?/ Minket ez abszolút nem érint. Esetleg az SG-t olvasó amerikai magyarokat - de ennyi erővel szlovák/román/szerb választási igéretekről is lehetne írni.
  • Lacc
    #28
    "Bush ezzel szemben azt volt hajlandó megígérni, hogy 2007-ig minden amerikai állampolgár megfizethető árú szélessávú internet-eléréssel fog rendelkezni."

    HÁ! Na ne mondja. "megfizethető" árú. Az USA-ban. Oda ne rohanjak.
  • dez
    #27
    "több tízezer ember halálát"

    ???
  • FTeR
    #26
    Az olyan IQ titánok, mint az USA lakosai (és it nem a hárvárdon végzett értelmiségiekre, hanem a többséget képviselő állami sulisokra gondolok) sokkal jobban tudnak azonosulni egy olyan kőbunkóval mint Bush ("Én is hülye, Te is hülye, keblemre!") és egy olyan művelt, intelligens ember mint Kerry frusztrálja őket.
    A félreértések elkerülése végett mondom, hogy Kerry sem egy szent ember, de Bushnál mindenféleképpen jobb. A látóköre kicsit tágasabb és ez sokat számít.
    Amikor azt mondom, hogy Bush hülye, akkor itt szó sincs a Bill G. hűlye című flamelésről, Bush tényleg egy szűklátókörü, alulművelt ember...
  • NEXUS6
    #25
    AnuluWork!

    Jókat írsz, többé kevésbé igazad is van csak....

    Pl USA ugye megtámadta Irakot. Hát igen az a fránya Husszein még az ami politikusoknál is nagyobb gazember volt, de Irak ENSZ tagország, én viszont úgy tudom , hogy az alapokmányban pedig nincs olyan passzus, hogy akit Bush gazembernek meg gonosztengelyének nevez, -illetve általában a diktatórikus vezetésű országokat- azonnal meg kell támadni.
    Ilyen indokkal Dél-Koreán (nem észak, dél!!!!) Indonézián és Pakisztánon keresztül egy csomó országot meg kellene-kellett volna támadni, ahol ugye a nem demokratikusan választják az embereket és pl az apát a fia követi az uralkodásban (Bush, de ismerős ez a név;) Dél-Koreában és Indonéziában csak a 90-es években voltak az első demokratikus választások!!!! Addig egy-egy diktátor volt aki, a "kis tigrésekké" tette ezeket a korábban nem túl fejlett országokat!!!!!

    Igen, szóval voltak ott ugye indokok amivel megtámadták Irakot, több tízezer ember halálát, és százezrek nyomorúságát okozva!

    Ezek közül az indokok közül egyik sem bizonyult valósnak!!!
    Ezen szerintem nincs mit magyarázni.
    Szeretett elnököd sem szokott, egyszerűen úgy tesz, mint aki mindíg is az igazat és csak is az igazat szólja.

    Nézd, attól mert egy hülye azonos politikai állásponton van veled még nem kell úgy tenni, mintha csak is okos ember lehetne.
    De gondolom csak akkor véled így, ha viszont az is az álláspontod, hogy minden másik oldalon álló szükségszerűen szemét vagy dinka kell, hogy legyen.

    Próbálj barátokat szerezni a másik oldalról, hidd el nem lehetetlen válalkozás!
  • bandia
    #24
    "Ez még nem diktatúra, különösen, hogy mindenki azt mond, ír, amit akar, mindenki perre vihet mindent." Na ezzel nagyon nem értek egyet. Amerikában mindent cenzúráznak...Milyen ország az, amelyik magát a fú de nagy szabadság országának hirdeti, közben meg butitja az embereit, ráadásul megszakitanak televiziós adásokat, amiben egy riporter a kormányzat ellen beszél. Na ez aztán bődületes szabadság!! Tapsvihar nekik. Ugyanaz mint Kina, csak erre a jófiú köpenyét próbálják ráhúzni...a sok amerikai meg el is hiszi. Nehogy félre értsetek, sok értelmes amerikai ismerősöm van, gyekran beszélgettünk ezekről a dolgokról, és ők is úgy vélik hogy megy abutitás ezerrel, ezért is hagyták el az "Álmok" országát. Amerikaiak, akiknek elegük van a műanyag hazugságokból, érdekes nem? Először én is meglepődtem, de ezt hallani egy amerikai szájából: "I'm fed up with the States" Na ez elgondolkodtató....
  • bandia
    #23
    Ez a senki Bush remélem eltűnik a süllyesztőben...Ha a világnak kéne szavaznia, úgy megbukna, hogy csak na. Amerikának is jobb lenne, ha valaki már lemosná róla a mindenkire ráerőltetem amit én akarok képet, mert jelenleg ez nem valami előnyös számukra
  • AnuluWork #22
    ... Heinz Ketchup
  • AnuluWork #21
    Látom a "baloldal" sem marad ki ... bár hallgatott volna ...
    a demokraták közül is sokan pénzelték a hitleri Németországot, és pont a 30-as évek elején. FDR elnöksége alatt még felmerült egy Németországgal való paktum is, amiből nem lett semmi ...
    A hidegháborút sem a demokratáknak köszönhetjük! Tudomásom szerint először FDR majd HFT eltaktikázása miatt fajultak el a dolgok. Az enyhülés meg csak nevében létezett, hisz bár Európában változott a helyzet, eg rakat más helyen folytatódtak a problémák.
    JFK valóban keményen lépett fel a rakétaválság idején, de pont ő volt az is, aki előidézte.
    Kerry lehet, hogy közgazdász volt, de elvett egy milliárdos nőcit, aki után nem igazán akadtak megélhetési és kapcsolati gondjai. A világos cél ezután a hatalom - elnökség - volt neki (is).
    Kerry közgazdasági könyveit biztosan nagy szolgálatot tesznek majd a jövő generációjának ...
    Busht az apja csak azután kezdte támogatni, hogy elindult a politikusi pályáján. Egy egyetemi barátjával állt össze, és együtt csináltak céget a 70-es évektől. Bush az első millióját egyetemi kapcsolatai által hajtotta fel, úgy, hogy velük olajjal bizniszelt. Apájtól SOHA nem fogadott el pénzt. Felesége is alacsony sorból származik, dolgozni tanítóként dolgozott. Kapcsolatait egyetemi évei során gyűjtötte be, ezt később megtoldotta a családi barátokkal. Amikor elkezdett kampányolni, politikusi pályára lépett, na onnantól állt mellé az apja, különösen onnantól, hogy öccsét is sikerült meggyőznie. Na ennyire a pénzének köszönhet mindent. Gondolod Kerryre valaki kiváncsi lenne, ha nem lenne köze a Heintz Ketchuphoz? :)
    A lobbynak köze van a politika alakításához, de sokkal kisebb mértékben, mint ahogy azt elképzelik, hisz rengeteg érdeket kell kiszolgálni egyszerre, szóval nem lehet csak ennek vagy annak kedvezni. De ez mindig így volt.

    Ahhoz, hogy a törvényeket betarthassák, ahhoz erős kormányzat és törvények kellenek. Ehhez kell az erős rendőrség. Ez még nem diktatúra, különösen, hogy mindenki azt mond, ír, amit akar, mindenki perre vihet mindent.
    Ahová Soros betette a lábát, abból még jó nem sült ki, és most Kerry mellé állt ...
  • avman
    #20
    no megszólalt a konzervatív... bár hallgatott volna...
    a konzervatív erők egy része anno szimpatizált a hitleri németországgal, főleg a 30-as évek elején...
    49 után pedig a kedves republikánus erőknek köszönhetjük a hidegháborút... az enyhüléseket pedig a demokratáknak... ja és ha jól emlékszem JFK is elég keményen lépettt fel a kubai rakétaválság idején...
    azt meg azért tegyük hozzá vazze, h Kerry közgazdász, ráadásul az ő általa írt tankönyveket használják egy jó pár helyen (és itt a Yale és más keményebb egyetemekre gondolok) - ellentétben Bushal aki valóban a pénzének és a nevének köszönhet mindent...
    amúgy meg magánvéleményem az h nem az elnök irányt hanem a lobbi... kinek-kinek mi áll a háta mögött... nem tarja senki sem furcsának, h azok az elnökök nem basztatták akiknek nem volt semmi érdekeltségük az olajban és a fegyverben...
    mindenki diktátor valahol aki egy rendőrállamot épít fel...
    Soros pedig mindig is a sokat átkozott globalizmus híve volt... és nagyon úgy tűnik h a Bush kormány ennek árt...
    ne keverjük össze a demokratákat a liberálisokkal akiket spec én sem szeretek...
  • AnuluWork #19
    Kerry össze-vissza beszél. Ez amolyan "Nem lesz gázáremelés!" szintű kampányfogás. Azt ígér meg, csak, hogy ő legyen az elnök, amit nem szégyel, aztán, ha esetleg mégis megválasztanák, az elnöksége négy éve során a következő választások előtt pár hónappal talán tenne is valamit, bár szerintem max. annyit, hogy ismét lehessen mivel kampányolni. Aki kint beszopja, ezt az ígérgetéses szart amit Kerry - hogyhogynem - a választások előtt lenyom, annak gratula!

    Az elszigeteltségről annyit, hogy mindig vagy azért támadják az USA-t mert nem avatkozik be, vagy azért mert igen. Általában akik most haragszanak rá, hogy beavatkozott, máskor meg azért basztatják, hogy miért nem.

    Hogy Bush diktátor lenne? Kötve hiszem. Ugye anno Kadhafi is diktátor volt, 25 éve még Izraelt is keményen elítéltük itthon, a nagy Szovjetúnió volt a barát, a minta, holott az volt a DIKTATÚRA. A diktatúráról nekem teljesen más jut az eszembe, mint ami Amerikában van. Aki azt mondja, hogy ott diktatúra van, az kicsit el van tájolódva vagy sohasem hallott még diktatúráról.

    Amikor Bush még nem támadta meg Irakot, akik most Amerikában ilyen hatalmas ellenkampányba kezdtek ellene, már akkor is utálták, mert nem az agyondizájnolt Gore lett az elnök. Köze nincs hozzá sem Iraknak, sem a veszteségeknek, sem semminek. Ezt max. elhitetni próbálták a jónéppel. Ugyanez a műsor végigment az idényközi választások során, ugyanígy kampányoltak, mégis beszopták a demokraták. Most a kukibubus, kemény szívműtéten átesett Clintont is előhozták, csak, hogy nyerjenek. Ez kb. olyan, mint amikor Gyurcsány megválasztásakor a beteg képviselőt bevitték a parlamentbe, hogy megynyomja a gombot.
    Azonkívül amiben egy Soros György benne van, az alapból nem lehet jó erkölcsileg ...

    1918-ban egy demokrata-párti elnök hagyta anarchiába süllyedni Európát, feladva elveit, mert képtelen volt erélyes lenni. 1945-után szintén. 1956 végkifejletéhez is egy demokrata járult hozzá, úgy hogy sem Egyiptomban, sem Magyarországon nem segített az elnökválasztási kampány miatt. Ezek után akármilyen fasz lehet Bush (ráadásul nem az), magyarként soha sem kívánok egy demokratát amerikai elnöknek, még akkor sem, ha sokak szerint "kurva jól járna vele Európa". Kerry nem fog tudni dönteni elnökként, hiszen nincsenek elvei. Viszont tele van lóvéval, házasság útján, illetve kapcsolatokkal, stb., stb.. Kicsit a mostani Magyarországra helyzetre emlékeztet, csak a nevek mások, de a tehetség kb. egyforma.
  • ttt ttt
    #18
    Bush a lobbiknak, Kerry a jónépnek ny...
  • nenad
    #17
    Busht valoszinu ujravalasztjak, de ez Kerry talan jobb lenne.
  • galocza
    #16
    árral szemben? sajnos bush az ár... 8(
    az amcsikat egyáltalán nem érdekli, hogy bush teljesen elszigeteli őket, és sikerült országát a legnépszerűtlenebbek közé soroltatnia?
    erősek, de ilyen ellenszenvet az utóbbi időkben eddig szvsz csak a hitleri németország és a szovjetúnió tudott magának (azok is erősek voltak, mégis megbuktak).
  • pite
    #15
    ...nem volt szexuális kapcsolatom azzal a nővel!
  • dez
    #14
    Persze Bush-ról sincs túl jó véleményem.
  • dez
    #13
    Egyébként valamelyik, talán nem is egy hírműsorban kissé megtévesztően úgy közölték, hogy "Kerry megválasztása után a lehető leghamarabb haza akarja hozni a csapatokat", és nem tették hozzá, hogy amíg kell, maradnak, ez egy kicsit félrevezetett.

    (btw, ha Kerry, ha nem, ezt a politikusi "nesze semmi, fogd meg jól!"-t nem szeretem.)
  • dez
    #12
    Bush csak annyit állított "tévesen", hogy Kerry azonnal akarja a kivonást, pedig Kerry hozzátette (csak halkabban), hogy amíg kell, maradnak.
  • dez
    #11
    "A csapatokat haza akarom hozni és megpróbálom ezt első elnöki megbízatásom alatt elérni és azt hiszem, hogy ezt meg tudjuk tenni" - mondta [Kerry]. Bár nem azonnal, hanem 4 év alatt.
    http://www.fn.hu/cikk.php?id=3&cid=86285
  • BlackRose
    #10
    Kerry sohasem beszélt az Irakból való kivonulásról, NE BESZÉLJÜNK MARHASÁGOKAT. Kerry csupán azt mondta, hogy az Iraki problémát más úton (az ENSZ-el együttműködve, gyorsabb Iraki erők képzése stb.) oldaná meg. Amerika nem engedheti meg magának, hogy Irak sikertelen legyen, és ezt Kerrz sohasem mondta (habár a hülye Bush ezt szeretne elhitetni mindenkivel).
    Bush egy rakás sz@r mondom ezt én aki pro Amerikai és az USA 43 elnükéből 42 átlagon felül becsül. Bush egy diktátor (csak az USA alkotmánya fékezi meg ebben), egy buta barom aki még az anyanyelvét sem tudja beszélni, egy olyan ember aki senkire sem halgat, egy olyan ember aki tudatlansága miatt éppen úgy mint valamikor az ősember igazi hívő. ha valamiben hisz akkor senki sem tudja meggyőzni, hogy téved, és ennek csak egy magyarázata van ÜRES A FEJE. Néhányszor azt mondta: "i make my decisions based on my instinct", he he még szerencse, mi volna ha a tudása alapján döntene, na mindegy így a krokodilusok szoktak viselkedni, amikor valami a pofájuk ele megy akkor ráharapnak, legyen az akármi... azt hiszem a Fehér Házban nincs helye egy ilyen primitíven működő elmére. Aki a történelemhez egy picit ért az tudja, hogy pl. Hitler, Sztalin stb voltak ilyenek. Mindent a legjobban tudtak, amit elhatároztak azt végbevitték minden áron stb.
    Na és végre ami a cikket illeti, nem hiszem, hogy Bush tudta miről is beszél...
    És egy vicc, tudjátok miért megy Arnold Schwarzenegger Bushal kampányolni? Hát, hogy kijavítsa a beszédi hibájait, mert akármennyire is maflán beszél angolúl Bush m;g ettöl is rosszabb
  • Cat #9
    Bush response:
    I strongly support efforts to protect intellectual property and will continue to work with Congress to ensure all intellectual property is properly protected. Technology is a critical conduit of information and sometimes can be misused for illegal copyright infringement. Blaming the technology does not address the issue. We must vigorously enforce intellectual property protections and prosecute the violations, not the technology. My Administration has launched the Strategy Targeting Organized Piracy (STOP) initiative to do just that. I have also worked to obtain China's support for stricter enforcement and more severe penalties for piracy and counterfeiting of American ideas and innovations.

    Kerry response:
    I do not condone the illegal sharing of copyrighted material. We must ensure that our laws protect the creations of individuals and companies while not unreasonably stifling technological innovation. I am open to examining whether legislative action is necessary to ensure that a person who lawfully obtains or receives a transmission of a digital work may back up a copy of it for archival purposes or transfer it to a digital media device for the purpose of non public performance or display.
  • CSOCSO
    #8
    nem is mondok semmit:)
  • Mike at home
    #7
    Bush egy kocsog
    nala barki jobb
  • cSuwwi
    #6
    Remélem Kerry fog nyerni.

    többekközött vízummentesek lennének az újonnan csatlakozó EU országok is, közöttük Magyarország is.

    meg egyébként sem szeretem Busht :/
  • hornbali
    #5
    Kerry felfogása sztem emberibb, nem akar árral szembe úszni
  • herr der ringe
    #4
    Foglalja csak. Helyes.
  • dez
    #3
    Talán jobb lenne Kerry, de ha - igéretének megfelelően - most fognák, és kivonnák az összes katonát Irakból, hát ott nagy felfordulás lenne.
  • dez
    #2
    Jók ezek a "-ná", "-né" végződésű kampányfogások. Beiktatás után fél perccel elfelejti...
  • ThomasTheKoRner
    #1
    Remélem nem Bush fog nyerni...és nem csak emiatt...