64
  • Sityi
    #64
    Már én sem tudok írni... rajtongó = rajongó
  • Sityi
    #63
    picit /off
    A fun mókát jelent. A fan rajtongót (-> FANatikus).
    picit /on
  • Alien_AM
    #62
    ossze vissza beszelsz ha nem ertesz hozza minek dumalsz, nazz mar utana a dolgoknak a nagy alien FUN. tan a googlebe keresgeltel?

    // a film szerintem eleg jo, de ezt csak megszalottaknak, az ijen noobok mint aliens meg tajfun nezzetek a cartoon networkot.
  • herr der ringe
    #61
    "Magyarok voltak a Warner alapítói"
    Nem a Paramount alapito Czukor Gyurira gondolsz?
  • HUmanEmber41st
    #60
    Hú, én is azt hittem, hogy D. Forrestal ami, és a könyve "hivatalos" AVP könyv, aminek (gondoltam akkor) már készítik is a filmváltozatát. Afféle előre kiadott "forgató-könyv". Ez miatt is óriásit csalódtam.. az idegesítő logikátlanságokról nem is beszélve, elvégre ez tudományos-fantasztikus történet (jó, kicsit hard) és mint ilyennek nem szabadna ekkora mammuthibákat elkövetnie. Látszik, hogy a rendező egy színvonalon van a moziban tapsikoló selejtekkel
  • winnie
    #59
    Én arra céloztam, hogy a film készítőinek nem arra kellene alapoznia a bevételt, hogy a 13+epszilon éves srácok is beülhessenek egyedül megnézni a filmet.

    persze, hogy nem, de ha szélesebb közönség nézi meg, akkor nagyobb lesz a bevétel. minden a stúdión múlik - itt lehetett tudni, hogy a fanbase úgyis megnézi, nosza akartak szerezni még új nézőket. van, ahol a bevételre mennek, van ahol a film a fontosabb. (de azért azt el lehet ismerni, hogy a folytatások mind, mind erősen bevételorientáltak - az AVP-ről is tudni lehetett, hogy nem rengeti meg bevételileg a világot, a hasonló filmek az első 3 nap bevételének a 2,5-szeresét hozzák, so nekik az volt a cél, hogy minél többen nézzék meg azon az első 3 napon. ilyenkor bizony a pénz az úr. Az AVP össz 80M dolcsit hozott)

    Vagy itt van a Passió, ami kimondottan a brutalitásával hódított. És mégis megnézte minden Bibli-fan

    persze, a passiónál nagyobb bevételt elérő R korhatáros film nem is volt, de az szerintem nagyon beszédes, hogy a 100 legtöbb bevételt hozó film között csak 13 R-korhatáros van. (ezekből 3 folytatás, a többi, akiknél bejött a korhatár azok olyanok, mint a bev. hills-i zsaru, pretty woman, ördögűző, ryan közlegény, gladiátor, keresd a nőt, esőember, mátrix és az elnök különgépe - ezek közül csak 2-3 készült 'nagy' filmnek, ahol vállalták a kockázatot a korhatárral, a többi ekkora sikere meglepetés volt)

    Egyszerűen egy horrorfilmnek merni kell nagy(on brutálisan véresen-bélkiontósan gyomorforgató)nak lenni. Legalábbis szerintem.

    én ezzel egyetértek, de nem errefele halad a mozibiznisz, sajnos.
  • Commandante
    #58
    izé, Biblia-fan
  • Commandante
    #57
    winnie:

    Én arra céloztam, hogy a film készítőinek nem arra kellene alapoznia a bevételt, hogy a 13+epszilon éves srácok is beülhessenek egyedül megnézni a filmet. Egy sci-fi horror sztoriból igazi sci-fi horror filmet kell csinálni, és akkor a 17+ vagy 18+ korosztály is hozni fogja a bevételt. Ha a kissrácok erre is beülnek, akkor meg még jobban bejön a forgalmazóknak.

    Asszem az Alien 2 sem azért lett kultuszfilm, mert passzol a nyalókához. És ha anyagi csőd lett volna, nem élt volna meg ennyi folytatást. Vagy itt van a Passió, ami kimondottan a brutalitásával hódított. És mégis megnézte minden Bibli-fun apuci+anyuci+nagymami+nagypapi+összesgyerek kombináció.

    Egyszerűen egy horrorfilmnek merni kell nagy(on brutálisan véresen-bélkiontósan gyomorforgató)nak lenni. Legalábbis szerintem.
  • winnie
    #56
    Hehe, a mátrix közben is ezt nyomták. Nagyon idétlenek:) Bár azért néha van hangulata annak, amikor valaki beszól valami hülyeséget :)

    aki látott kamerás felvételt moziból az tudja, hogy az amik a filmek 90%-át hangosan nézik. hüledeznek, ha jó a film közben és a végén tapsolnak, sőt olykor az előzeteseket is megéljenzik. más kultúra, érdekes szokások.
  • winnie
    #55
    Az, hogy az amcsi kölkök (vagy a mai kölkök, ki tudja) ilyen éretlenek, legyen már az ő problémájuk. Adjanak nekik Jar-Jar (vagy mifene) figurát, hadd gügyögjenek, aztán coki a moziból.

    szerintem félreértetted. nem azért lightos, mert a fiatalok amúgy nem néznék meg, hanem azért, mert csak így kaphatták meg azt a hivatalos korhatárbesorolást az mpaa-tól, amivel már a 13 éven felüliek is megnézhetik egyedül. mint itt is, ott is lesz*rja egy 12éves a korhatárt, megveszi a jegyet egy disney-filmre és beül az AVP-re
  • bandia
    #54
    Hehe, a mátrix közben is ezt nyomták. Nagyon idétlenek:) Bár azért néha van hangulata annak, amikor valaki beszól valami hülyeséget :) Mozi, majd a DVDt megnézheti mindenki szép csendben:)
  • Commandante
    #53
    Ez a korhatár-mizéria, már bocsánat, de egy gigantikus f@szság. Én 9 évesen néztem meg az Alien 2-t először, és nem volt semmi para, csak a muterom lett rosszul a moziban. Na ja, terhes nővel ilyen filmet nézetni...

    Az, hogy az amcsi kölkök (vagy a mai kölkök, ki tudja) ilyen éretlenek, legyen már az ő problémájuk. Adjanak nekik Jar-Jar (vagy mifene) figurát, hadd gügyögjenek, aztán coki a moziból.

    Amúgy ha egy Alien 2 típusú filmet hoztak volna össze, kihasználva a filmes technika fejlődését, valszeg nem 13, hanem 23 lenne a korhatár. Kár érte.
  • CSOCSO
    #52
    igy erzek en is!!! szinte a gatyamba elveztem annyira jo volt...
    es kepzeljetek el hogy a jelenet kozben a sok fasz amerikai rohog, tapsol kurjong!!! es ezt komolyan mondom!!!! majdnem szetrobbantam az idegtol es meg igy meg majdnem megvolt a gatyabaelvezes:)


    ui: mar 8 honap
  • CSOCSO
    #51
    vazeg..az oldalon van egycsajos motoros kep.. ahogy pucsit.. mar nem emlexem hany eve lattam.. de azota kerestem:)
  • CSOCSO
    #50
    ez igy van.. pl en majdnem felrobbantam az idegtol hogy 3 kisgyerek (!!!!!!!!!!!) szaladgal a teremben!!!!!!!! az avp kozben!
  • zpe
    #49
    LOL ::::))))
    Tökéletesen igazad van !
    Egy sci-fi-t ennyire elrontani már bűn!
    0 történet 0 logikával párosítva - szégyen!
    Mikor először tudomást szereztem az AVP-ről, azt gondoltam,hogy egy ilyen témát egyszerűen nem lehet elrontani!
    HATALMASAT TÉVEDTEM !
    Az a plazmalövedék ami pontosan,egyenletesen a bejáratig fúródik a jégben, mindenféle földrengést és a piramis totális roncsolódását elkerülve,hát nemá !
    Miért nem vittek a humánok éjjellátót és infrakamerát ha eleve teljesen sötétbe készültek kutatni? Miért nem vittek néhány P90-est :)
  • winnie
    #48
    elolvastad az írás 16. sorát?:)
  • GDI
    #47
    Amugy ha megnézitek a Predátor2ben mikor a végén mutatják az ürhajo belsejét,ott a trófeák között látni egy Alien koponyát is.-)szal mégis harcoltak ezek egymás ellen.
  • An-Dee
    #46
    Még 1-2 logikai gubanc.
    1) Ha a naptár 10-es alapó, és 100 éve nyitották ki pontosan, akkor a hónapot és a napot miért kell átállítani?
    2) érdekes módon több volta a kikelt felnőtt alien mint ahány embere bement, a többi az csak úgy ottermett?
    3) a predator nem vette észre a mellette fekvő arctámadót, ami róla esett le?

    na de mindegy, mert lesz AVP 2 mivel az anyaszörny a vízbe esett, és mint tudjuk nem árt neki :)

    illetve a hajón is van már egy teljesen új alien, aminek predator arca van :)
  • Kelta
    #45
    Neked csak ezek tüntek fel?
    Pl: ha itt voltak már ezer évvel ezelött, akkor nem ripley hadnagy találkozik elöször az aliennel, ugye
    ha a predatorok itten vadászgattak az alienekre, akkor swarci val mit vergödött a predator? hisz ugy volt hogy nem isnmerik az embereket?
  • Cat #44
    www.feliratok.hu
  • sweech
    #43
    Nem tuggya valaki, hogy honnan lehet a filmhez feliratozást letölteni?
  • winnie
    #42
    elmondják, hogy mi miatt csúszik át a korhatáron - és azt kivágják. www.mpaa.org, ha érdekel.
  • Esrohnoil
    #41
    Engem csak az zavar h. minden történetből előbb-utóbb vmi szar lesz...
  • pafi
    #40
    Felt?nt valakinek az a pár enyhe logikai csavar?
    - krisztus előtt jóval készült a piramis. És a Gergely naptár szerint számolt naptár szerint nyitották ki a "széfet". (Ha csak gergely picit máshogy alakítja a naptárat, már akkor borul az egész.)
    - a csajszi hisztizik az elején, hogy hosszú, nehéz út lesz a jégen át. Aztán 2 percig se tart. Helikopterrel.
    - Milyen technológia mozgatja a piramist? Milyen energia hajtja ezt a gépet pár ezer éve? Duracell nyuszik?
    - pont 100 évvel ezelőtt hogy mentek le? Lefúrtak?
    - A predatorok olyan fejlettek, hogy 100 év alatt nem cserélik le a fegyvereiket?
    Ez csak hirtelen ami eszembe jutott...
  • Tiby
    #39
    Szerintem jó volt
  • dez
    #38
    1-2 jeleneten múlna, 13 vagy 18 éven felülieknek való?
  • IMYke2.0.0.0
    #37
    Örülök, hogy mindenkinek tetszett is valami a filmben, és az nem más, mint ami nekem is... Idézet magamtól:

    A legjobb - és egyben a leg-alienesebb-predatorosabb-hátborzongatóan-jólesős rész az volt, amikor az első összecsapás megtörtén t a Ragadozók és a Fémtestűek között. Majdnem gatyámba élveztem!

    Ui: A magyar skacról én se tudtam!
    Wazzer, MINDENHOL ott vagyunk!
    Magyarok voltak a Warner alapítói, George Cukorral az élen meghódítottuk Hollywood-ot, tarolunk a filmiparban - méretünkhöz képest! - kultuszokat írunk... királyság!

    CSOCSO: mióta élsz kinn?
    [Bocs, ha már kérdeztem...]

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • Esrohnoil
    #36
    pff... Anderson elmehet az anyjába.
  • winnie
    #35
    Mi van a Chronicles of Riddickel? Kivágtak belőle mindent?

    nem kivágtak belőle mindent, hanem csak megvágták, hogy meglegyen a pg-13-as korhatár. 1-2 jelenetet tompítottak.
  • bandia
    #34
    Mi van a Chronicles of Riddickel? Kivágtak belőle mindent? Ezt nem is tudtam. Akkor remélem lesz uncut DVD! Iszonyatosan tetszett a film, mármint maga a világ amiben játszódik. De nem fejezték be:( Remélem csinálnak egy folytatást.
    Viszon a Chronicles of Riddick: Dark Fury cseppet szar lett, de nem baj, szerencsére nem vettem meg. Azt hittem valami Animátrixhoz hasonló fergetegesen szuper animációt kapok, erre nuku történet. Na sebaj....Remélem lesz még Riddick:):)
    Erről az AvP ről nem tudok sokat mondani, sajnos ma ilyen Holywood, tömeggyártás silány minőséggetl:(
  • Sityi
    #33
    Damien Forrestallal kapcsolatban: Akkor neki kellett volna a forgatókönyvet írnia... :))) Amúgy nem tudtam, hogy csak egy írói álnév.
  • Petrolio
    #32
    No, asszem elegen fikáztátok már előttem, úgyhogy aztat most kihagynám:D...mondjuk azt, nem vártam jobbat. Viszont alien és predator csata télleg nagyon el lett találva. És jó tudni, hogy a hátsó ajtón besurranva ugyan, de magyar jómunkásember munkája is benne van:D Hajrá Ward:D
  • BiroAndras
    #31
    Szerintem meg a csaták is elég gázosak voltak. Sőt, inkább nevetségesek néha. Nekem a Godzilla vs. nemtommi a gumiruhás színészekkel jutott eszembe róla.
  • winnie
    #30
    szerintem is hülyeség, de hát te is tudod, hogy nyilván a pénz az oka. (ld. most jött ki a hétvégén a grudge c. japán horror amerikai feldolgozása, ugyancsak pg-13 korhatárral, és 40M-át szakított 3 nap alatt, pedig összvissz 10M-ba került. valahol nevetséges, hogy horrorfilmek nem a legmagasabb 'katergóriába' kerülnek...)

  • Cat #29
    akkor sem világos számomra hogy mért kell a teljes 17 feletti korosztály élményét elrontani csak azért, hogy a 13-17 éves megnézhesse? biztos vagyok benne hogy a két réteg között nagyságrendbeli különbség van (mennyiség, pénzügyi erő, és minden egyéb)
    ugyanigy nem értettem az új star warsok elcseszését sem, hacsak nem annyiból, hogy a másodlagos piac (számítógépjáték, babák, polók, poszterek stb.) hatalmas, és a film célja ennek kiszolgálása
  • Cat #28
    ja, a predator 2 1990-es (azaz meg se fogant), az alien 4 meg 97-es (5-6 évesen csak nem nézi meg), szóval a világot totál nem ismeri, hacsak nem videóról... (de a mai dömpingben, amikor heti 3-4 filmet mutatnak be még nálunk is - hát még amerikában - minek nézne egy kisgyerek 6-8 éves filmeket?)
  • winnie
    #27
    miért csinálnak 13 éves gyerekeknek alien, predator, doom, silent hill stb. filmet, amikor hivatalosan -elméletileg- nem is tudhatna ezekről...

    azért, mert a film megnézéséhez nem kell ismerni az alapot. a játékot, az eredeti alien-t, stb. plusz amerikában minden filmet megnézhet bárki - az egyetlen, ami meg van határozva, hogy hány év alatt kell szülői kíséret (AVP: pg-13 - 13 év alatt szülői kís. + ennél az R a durvább, ahol 17 év alatt kell a kíséret.)
  • winnie
    #26
    Azért nem jó Damien Forrestal sztorija, mert senki sem ismeri Magyarországon kívül. Damien Forrestalt úgy hívják, hogy Gáspár András.

    :) jaja. sak külföldi név alatt hazai írói rejtőzik. ld. a 90-es években megjelent star wars vagy han solo könyveket, pl.
  • rolika
    #25
    azt vettem észre, hogy ezek a filmek, amik játékból/képregényből/stb. készülnek, arról tanúskodnak, hogy az életkor-besorolások _abszolút_ nem működnek... miért csinálnak 13 éves gyerekeknek alien, predator, doom, silent hill stb. filmet, amikor hivatalosan -elméletileg- nem is tudhatna ezekről...