475
Szal...
  • gamervick
    #395
    azt a sorozatot szeretném ami I-VI ig terjed nem tudom hogy az a tömörített vagy nem de szeritnem nem mert az valami 600 nemtudomhány oldal de ha rosszul tudom kérlek szolj:)
  • Kori
    #394
    nemrég értem a Setét torony végére
    elég furcsa a befejezés, magán véleményem nem kimondottan King-i vége van
  • Kori
    #393
    én nemrég voltam az Alexandra könyvesboltba - igaz pécsen - ott meg lehetett kapni
  • Lipi1980
    #392
    Ott kezdődik a probélma, hogy az eredeti (sorozatot) akarod megszerezni, vagy a tömörített változatot, mert én az vettem meg évekkel ezelőtt a Librinél...
  • gamervick
    #391
    Stephen King - Halálsoron
    akárki akármiben tudna segíteni kérem írjon
  • gamervick
    #390
    Hello rég votl az utolsó üzenet ebben a topikban de talán tud segíteni vlaaki egy King könyvet keresek a halálsoron-t ha valaki tud nekem segíteni esetleg hogy hol tudnám meg venni a sorozatot vagy ha valaki vásárt ajánlana az is érdekelne!
    köszönöm
  • Lacee
    #389
    gondolom a műsorszerkesztő sem emlékezett a címre, ezért jogos az Alzheimer :))
  • Bulykin
    #388
    én is belenéztem, de nem néztem végig:D egyébként érdekes története van:D
  • Lipi1980
    #387
    Vasárnap este-éjszaka elkaptam a Viasat3-on egy régi ismerős SK regény feldolgozást, amelyben egy erdő alatti űrhajót ás kis egy lelkes város (talán Derry) lakossága, és egyfolytában hullik a foguk kifelé.
    Egy emberke van, aki valamilyen fém-implantátumnak köszönhetően immunis a zöld fényre, és az ő foga nem hullik ki, és a végén ő menti meg a világot...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát persze, hogy a Tommyknockers, alias Rémkoppantók


    Csak tudnám, hogy milyen apropóból adta a Viasat3 az Alzheimer címet ennek a filmnek???
  • Lacee
    #386
    mert egy mozifilmnél meg kell felelni bizonyos nézői elvárásokank is, például hogy legyen lezárva a sztori. sajnos vagy nem sajnos, de ez van, szerintem hangulatilag teljesen megfelelt a filmnek. Bármelyiket is választották volna (ahogy a novella véget ér vagy ahogy a film, de csavar nélkül), itt és más fórumokon ugyanúgy lett volna morgás.
    képzeld el, mit szólt volna az egyszeri júzer, hogy két óra paráztatás után még csak le sincs kerekítve a történet...
    lényeg a lényeg, örüljünk hogy végre új nézhető SK-feldolgozás született (jó tudom, az 1408 is jó), úgy tűnik Frank Darabontnak valahogy sikerül elkapnia a hangulatot.

    SPOILER


    ami pedig külön tetszik, az az, amiben több a film a King-féle novellánál: a vallásos vonulat bemutatása (emberáldozat, őrölet... Viszont akkor Mrs. Carmodyt miért nem támadta meg a bogár? és a követői is túlélték, nézőpont kérdése), szörnyfilmes klisék átírása (a tévedhetetlen kemény főhős nem is olyan tévedhetetlen, "ódivatű"lovecrafti szörnyek stbstb).
  • Shaman
    #385
    Hát igen a vége totál más,mint a könyvnek,nem is értem miért...
    Ha heppiendet akartak,azt nem egészen így kellett volna megoldani.
    De ha nem heppiended,akkor azt se.
    Nemtom miért változtattak rajta.
  • Lacee
    #384
    csináltam screenshotot is :)
  • Lacee
    #383
    végre én is megnéztem a Ködöt. hááát, nem bántam meg :)
    gyakorlatilag végig egyezik a cselekmény, egy-két apróbb eltéréstől eltekiintve, no meg a lezárástól - mivel az eredetiben nem volt ilyesmi. Szerencsére sikerült egy, a mű hangulatához illő befejezést kitalálni, le a kalappal :)

    és lehet, hogy egy finom utalást láthattunk az elején? Ugye a főszereplő mozifilmekhez tervez plakátokat, és az éppen folyó munkáján Gileádi Roland áll egy ajtó előtt. Személy szerint örülnék, ha JJ Abrams a Lost után belevágna egy Setét Torony-filmbe, vagy inkább sorozatba!
  • Danman
    #382
    nagyon durva lett az biztos. Én ma este olvastam el a novellát, utána beraktam a filmet hogy megnézzem mit sütnek ki belőle. A könyv olvasása után a feléig kb a film rendesen követte a könyvet, aztán tett egy jó elrugaszkodást amitől nagyon odabé lett a film. kiborultam a végétől..
  • Nuxy
    #381
    Nagyon szépen kösziiiii:)
  • Bulykin
    #380
    itt nézz körül:e-konyvtar.lap.hu
    vagy stephenking.lap.hu/
  • Nuxy
    #379
    Sziasssztoook:) Nem találhatok valahol a neten .pdf formátumban jo könyvek? gondolok itt többek között Stephen KING -re:) Ha valaki tudna egy linket, esetleg eltudna küldenni nekem az e-mail cimemre akkor megköszönném.
    E-mail/msn: [email protected]
  • Lipi1980
    #378
    Tényleg elég odabaszósra sikeredett...
    Nagyon jól mutatja be azt, hogy mire (lehet) képes az ember, ha elveszti az uralmát minden és mindenki felett...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én azt a "térítő picsát az első percben (amikor előkerült pisztoly), pl. minden szó nélkül agyonlőttem volna, és nem vártam voln vele annyit...
  • Sephi
    #377
    Nagyon durva a The Mist.
  • Louis Cyphre
    #376
    Úgy néz ki végre kijött a The Mist Dvdrip. Most már csak egy magyar felirat kéne. :)
  • Lacee
    #375
    egy nő kiugrott az ENSZ-székház 19. emeletéről
    Aki olvasta a Setét Torony 6. kötetét (Susannah's song), erősítsen meg - Susannah nem a UN Plaza 19. emeletére megy, mikor Miaval "beszélgetnek"? Persze az nem a székház, hanem egy mellette levő hotel, de akkor is... Micsoda egybeeséseket hoz az élet :)

    nyilván hülyeség, de mindig elgondolkozom hogy mikor SK már magát (és a mi világunkat) is belekeverte a sztoriba, vajon nem egy korábban megesett igaz történetet írt-e le :)
  • Bulykin
    #374
    köszi a linket, elolvastam és woooow:D
    naggggyon várom már:D:D
  • Louis Cyphre
    #373
    Itt van egy írás a filmről:
    The mist

    Nagyon várom már azt a jó netes relese-t.:)
  • Lacee
    #372
    tessék: wikipedia
    elvileg március végén kijön DVD-n az USAban, akkorra biztos lesz egy jó netes release :)
  • Lacee
    #371
    ez érdekelne engem is, a rottentomatoes-on 70% fölött áll a film, akkor csak nem lehet rossz (összehasonlításképp a dreamcatcher 29% :))

    a novella egyébként bejövős, kiváncsi vagyok mit hoztak ki belőle filmen.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mondjuk nem hinném, hogy happy end nélkül hagynák, ahogy az eredetiben van, elvégre halivúdról van szó.
  • Bulykin
    #370
    Valami ismertetőt tudsz linkelni a filmről??
  • Louis Cyphre
    #369
    Szeva!
    Nagy a kuss a The Mist c. film körül. Amerikában gyakorlatilag már 3 hónapja kijött, itthon meg még mindig semmi. A kérdésem, lesz ez valmikor moziban kis hazánkban, valamint kijött-e a neten valami normális verzió a filmből.
  • Avaruial
    #368
    Oké, most már értem, mit értesz az Álomcsapda borzasztó befejezése alatt..... most volt az RTL-en... tényleg borzalmas a vége... :S
  • Lipi1980
    #367
    Végre egy igazán jónak ígérkező adaptáció, amit az a Frank Darabon rendezett, aki a Remény rabjait, és a Halálsoront is.
    Én azokban sem csalódtam, és szerintem ebben sem fogok...

    Amit legutóbb SK-tól láttam, az a 1408 volt, és nekem speciel az is nagyon bejött...
  • Lacee
    #366
    nagyjából egyetértek, az álomcsapdát kihúznám a film borzasztó, elbaltázott befejezése miatt, és menne helyette a Halálsoron :)
  • lac0215
    #365
    A Setét Torony hetedik (befejező) részét keresem letölthető formában (pdf, txt, stb)...
  • Avaruial
    #364
    köszi a tippet :P majd akkor ezek közül választok az esti borzongáshoz. Én még csak párat olvastam. Még csak háromnál tartok. :)
  • Lipi1980
    #363
    Ez teljes mértékben igaz!
    Kingnek olyan írásai vannak, amiket teljességgel lehetetlen 100%-ban visszaadni a filmvásznon! Bár ügyes próbálkozások voltak, de azért azok is max 80%-ban közelítették meg a regényt...
    Vélményem szerint a következő filmek adták vissza a legjobban a regény hangulatát (ez az én véleményem):
    Ragyogás
    Tűzgyujtó
    Kedvencek temetője
    Tortúra
    Remény rabjai
    Álomcsapda
    1408

    Minisorozatok közül:
    A gonosz
    Rémkoppantók
    A rózsa vére

    Ez persze csak az én véleményem, amitől nyilván másnak igen eltérő véleménye lesz, hiszen a King adaptációk igen kényes téma...
  • Avaruial
    #362
    Igen, sokat hallottam arról, hogy azok a filmek, amik SK könyvből készülnek, nem adják vissza a könyv "gonoszszágát" vagy inkább... nem olyan hátborzongató...:P
  • Bulykin
    #361
    Hát mondjuk jah:D
    De amúgy nekem ez az első SKes filmem, sorozatom....
  • Sephi
    #360
    Fura? Melyik SK sorozat nem fura ?:D
  • Bulykin
    #359
    hangyász..sry
  • Bulykin
    #358
    Nah, a The Kingdom Hospital c. sorozat első 4 részét megsasoltam, hááááát...elég érdekes és fura...nemtom mit keres benne egy hangyás aki gyilkolt is...majd remélem lesz vmi értelme
    Azért megnézem a többi 9 részt is, nem olyan rossz, csak számomra fura:D
    Majd a végén írok kritikát ismét....
  • Lacee
    #357
    ...és még jóindulatú voltál :)
  • Lipi1980
    #356
    Az Álomcsapdát én olvastam, és utánna megnéztem a filmet is, és a filmben, mint annyi SK adaptációban ebben is csalódnom kellett!
    Ha a könyv 10/10, akkor a film kb. 7-8/10