475
Szal...
  • haywire
    #435
    milyen történéshez nincs semmi köze?
  • Shaman
    #434
    Mondjuk én olvastam a Colorado Kid-et,s az égvilágon semmi köze ehhez a történéshez,nem is értem...
  • Bulykin
    #433
    Stephen King Colorado Kid című regényéből TV sorozat készült!
    Haven
  • haywire
    #432
    sziasztok
    a Setét torony képregénybe megjelent már? mert én azt olvastam, hogy megjelenés április vége, de sehol se találom.
  • Kori
    #431
    magánvélemény

    Rémkoppantok-hosszú de Kingtől közepes
    Halálos árnék-kiváló
    Christne Rémautó-- mindkettő autóról szól jók
    Sárkány szeme-fantasy jellegü nagyon jó
  • Blacksheep333
    #430
    Érdekelne a véleményetek az alábbi műveiről:
    A rémkoppantók
    Halálos árnyék
    Christine
    Rémautó
    A sárkány szeme
    A Napkutya
    Tom Gordon, segíts!

    Ezekről nem igazán hallottam sok mindent, vagy ha igen, azok is vegyesek voltak.

  • Sati84
    #429
    Atlantisz gyermekei, az egyik all-time kedvenc King-könyvem. A filmváltozat pedig úgy szar ahogy van. Mivel az Atlantisznak pont az a lényege, hogy a négy sztori összefonódik.
  • Lacee
    #428
    így van, hirtelen más nem is ugrik be. Ja de, a Low men in yellow coats című novella/kisregény (nem tudom mi magyarul a címe) is kapcsolódik a Setét Toronyhoz, ezt egyébként meg is filmesítették, Anthony Hopkins főszereplésével Atlantisz Gyermekei címmel - kis hibája, hogy ebben már nem sok szerep jut a Torony történetének.
    A főgonosz Bíbor Király, valamint egy harcos aki a rózsákkal teli mezőn áll még tiszteletét teszi a Nem jön szememre álom végén is :)
  • Blacksheep333
    #427
    Sziasztok!
    Most olvasom a Puszta Földek c. könyvet és arra lennék kíváncsi, hogy mely könyveket lenne érdemes elolvasni, mielőtt még belekezdenék a sorozat 4. részébe?
    PL: Hallottam, hogy a Borzalmak városa főszereplője be fog csatlakozni a történetbe, illetve a Talizmán is kapcsolódik.
  • Lacee
    #426
    amazonról lehet rendelni, nem?
  • Sati84
    #425
    Szerintem a Christine.

    Amúgy dühös vagyok mert az Under the Dome nem jött ki karácsonyra. GRRRRRRR!!!
  • Lacee
    #424
    nem lehet azt egyben megvanni? Nekem szerintem úgy van meg, egy 8-900 oldalas kötet ha jól emlékszem.
  • francois81
    #423
    email lemaradt

    [email protected]
  • francois81
    #422
    sziasztok!

    megvételre keresem king halálsoron 1-6 részeit. sürgős lenne, adok érte 6000 Ft + postaköltséget
  • zoliapu
    #421
    Nem olvastam az Elen Rimbauer naplóját (hosszú a várólista) érdekes mert előzménye a Rózsa vérének amit King írt. A könyv pedig csak egy napló a könyvet Ridley Pearson írta, a borítón szereplő Joyce Reardon csak egy álnév (az egyik szereplőt hívják így). Egyébként remek húzás volt, ugyanis az olvasók/nézők sokáig - amíg ki nem derült, ki írta valójában - találgatták, vajon valós eseményekről van-e szó. King csak szerepel benne és rendezte a filmet. Állítólag nem kitalált történet megvan az eredeti napló is és a ház is tudják hol van.
  • Sephi
    #420
    Talisman nekem eddig a kedvencem tole.
  • zoliapu
    #419
    A ragyogás jó és a film is szuper Jack Nikolson nal, a Kujo volt még a kedvencem és a Elen Rimbauer naplója.
  • Danus16
    #418
    köszi a segítséget, akkor most 3 között vacillálok: Az, Nem jön szememre álom és A ragyogás :D
  • Willenbrock
    #417
    Ja,a Halálsoron még filmben is jól sikerült.
  • Lacee
    #416
    az Az szerintem jó lehet neki, esetleg a Nem jön szememre álom (személyes kedvenc), de A ragyogás is tetszetni fog neki, ha még nem látta filmen. Ami - bár kevésbé fordulatos - szerintem még nagyon jó, az a Halálsoron. Kevésbé horror/krimi vonal, viszont eszméletlen hangulatos.
  • Willenbrock
    #415
    Én csak párat ismerek,de talán a Halálos Árnyék és a Tóparti Kísértetek tetszettek a legjobban.
  • Danus16
    #414
    tudom hogy nagyon sok jó műve és nagyon nehéz megmondani hogy "legjobb", de mégis. Segítek egy picit: a tesóm az olyat szereti ami izgalmas, és amiben rengeteg a csattanó, fordulat, esetleg kicsit krimis is. vagy nagyon.
    mindig az a baja hogy ha nézünk egy horrorfilmet vagy valamit már az első 20perc után megmondja mi a vége, irtózatosan szereti az olyan fordulatokat amiket még ő se lát előre, tehát amire tényleg nem lehet számítani és "ojha, na ezt nem gondoltam volna"
    szóval őneki ezek a legfőbb szempontok. Ez alapján szeretnék neki valamit nézni.
    Filmben látta még pl a Rózsa vérét, az nagyon tetszett neki, meg a Borzalmak Városát olvasta, az is tetszett neki.

    és bocs a dupla postért. Tudtok segíteni? :D
  • Danus16
    #413
    szerintetek melyik Stephen King könyv a legjobb?
    néztem itt, találtam A ragyogást, Az I-II-t, Tortúrát és a Borzalmak városát mint a legjobb.

    Nővérem most rákattant ezekre és szeretném meglepni a legjobbal Karácsonyra.
    Az Évszázad Vihara pl baromira tetszik neki, csak azt sajnos nem fordították le, gondolkodtam rajta hogy megrendelem angolul ebayről de aztán elvetettem mert túl körülményes.
  • Sati84
    #412
    Megtalálod az Éjszakai Műszak c. novelláskötetben! Érdemes elolvasni, meg az egészet úgy ahogy van :D
  • Willenbrock
    #411
    Ja igen,valahol meg is van itthon egyébként-na ez a könyv is tetszett.Meg a "Mángorló" volt még hasonló film,amiben egy élettelen gép gonosz élőlénnyé változott:)
  • lac0215
    #410
    Rémautó címmel jelent meg itthon...
  • Willenbrock
    #409
    Filmben tetszett a Christine,Cujo,Kárhozottak,Ragyogás(az 1980-ast is láttam)Aztán láttam azt amiben az ördög a boltos,meg volt egy rövid sorozat ami tetszett:nagy bottal járó öregember volt benne aki mindenkiről tudott mindent-persze ő is a jó öreg patás volt:D,Álomcsapda is jó volt.Könyvben a Tóparti Kísértetek,Carrie(Tűzgyújtó?),Halálos Árnyék,Aztán volt egy olyan ami szintén gonoszautós,de nem a Christine.Ebben egy nagy fekete GM kocsi szerepel aminek a csomagtartójából fura lények jönnek ki időnként,ülései pedig embereket nyelnek el.Jókat ír az ipse szerintem,bár sokan azt mondják klisészerűek meg plagizálás.
  • Sati84
    #408
    Én továbbra is várom az Under the Dome-ot...
  • Lipi1980
    #407
    King folytatja a Ragyogást!!!
  • zsutyesz
    #406
    King ismét forgat
  • Kinga19
    #405
    Halálsoron (Y)
  • Sati84
    #404
    Jön az Under the Dome is hamarosan... A gyengécske Duma Key után jöhet valami ütős :D
  • chhaya #403
    A Ragyogást olvastam nemrég, most a Langolierekre vadászom. Azt is csak filmen láttam, kíváncsi vagyok a könyvre.
  • mephi666
    #402
    nagyon pang ez a topik... fel kellene dobni szerintem :)
  • karajjj
    #401
    köszi szépen!
  • Lipi1980
    #400
    A Skelton Crew (Csontkollekció) c. novelláskötetben jelent meg!

    Itt elolvashatod a novelláskötet tartalmát
  • karajjj
    #399
    holla

    nem tudja valaki, hogy a The Mist alapjául szolgáló novella vagy regény valaha is megjelent-e magyarul?
  • Lipi1980
    #398
    Szerintem átlegban 500 és 600 körül vannak...

    De ITT sokmindent megtalálsz!
  • gamervick
    #397
    kötetenkánt 600??? hú az nagyon sok
  • Lipi1980
    #396
    Amit én olvastam az kb. 600 oldal volt.
    Amit Te keresel, az meg kötetenként 600 oldal!