475
Szal...
  • chhaya #475
    Stephen Kingnek tetszett a Végítélet forgatókönyve
  • extra sensory
    #474
    nah, lesz mit olvasni
  • Bokafix2
    #473
    Megjelent az Álomdoktor... A mű a Ragyogás folytatása... remélem megfilmesítik mihamarabb.

    Egy Abra nevű kislányról szól a történet aki Danny Torrance-nél is nagyobb paranormális erőkkel bír. Közben Danny felnőtt és alkoholista lett mint az apja...



  • tutituti
    #472
    Elvileg a a Setét Toronyba kezdték beleölni a pénzt,mármint a sorozatba,de megint megakadt és utoljára Azt olvastam hogy mégis inkább A két részes Az fog jönni először.

    Viszont most találtam ezt:
    Minden sötét, csillag sehol második sztorija.
    http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/stephen-kings-big-driver-heads-714555
  • Lipi1980
    #471
    Mi a helyzet az AZ megfilmesítésével?
    Ha jól emlékszem, akkor azt hallottam legutoljára, hogy 2 részesre tervezik...
  • tutituti
    #470
    hehe:)

    Amúgy ki mit szól a Mr. Mercedes ötlethez,hogy kicsit kitekint a krimi világába?
    Szerény véleményem szerint a 'Minden sötét,Csillag sehol"-ban is elég érdekes krimi jellegű novellák voltak amik mellőzték a tipikus horror elemeket.
    Bár közvetlenül utána jön a revival ha jól emlékszem,ami megint egy eszeveszett beteg horror lesz,legalább is az infók szerint.
  • chhaya #469
    Rawr!

  • haywire
    #468
    Setét torony új kötete tegnaptól a boltokban! :)
  • chhaya #467
    Aki látta már a Carrie-t... Mi a vélemény, érdemes megnézni? :)
  • Voltan
    #466
    Bocsánat, továbbmegyek.
    Maga King mester nyilatkozta, hogy a Gunslinger karakterét a jó öreg Clint Eastwood adta neki a "dolláros" trilógia miatt.

    Na most, én sem tudnék megfelelőbb embert a szerepre :D

    Hm.. viszont, ha maga Eastwood mester rendezné... Na mindegy, álmodjunk cask.
  • Voltan
    #465
    Nagyon bátornak kell lenni, ha ezt a történetet valaki filmre akarja vinni. Lett légyen akár sorozat, vagy film, szerintem 3 opció van.

    1 - Valami lelkesen összebaltázott dolog, amiben vannak értékek, de nem jön össze, és valami összecsapott vacak a vége
    2 - Valami holiwoodi jellegű borzalom, aminek köze sem lesz az egészhez
    3 - Valami viszonylag sikerült dolog, ami soha nem kerül közkincssé, mert megfúrják.

    A lényeg az, hogy a mai filmek, sorozatok körébe sehol nem passzolna be, túl nagy a rizikófaktor.

    Nyilván nem azért, mert hosszú, hanem mert annyira összetett, szövevényes az egész, hogy lehetetlen a mai normák mentén filmre vinni.

  • tutituti
    #464
    hátha valaki látogatja a topikot.Egy kis hírmorzsa a Setét Torony filmről.

    http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=38775&fb_action_ids=10200283182994781&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582
  • Lipi1980
    #463
    Filmfeldolgozása az van, de az egy háromrészes "minisorozat"



    De ez most (állítólag) egész estés mozifilmnek ígérkezik...
  • Shaman
    #462
    tudom,hogy egy 3 hónapos kommentre válaszolok,de csak most jutottam ide.

    Szóval én úgy tudom,sőt biztos,mert láttam is,hogy az "Az"-nak már van filmfeldolgozása...
  • Sati84
    #461
    Hát, ha CSAK a strapabíróság a szempontod, akkor azt mondanám, hogy a keményfedelűt vedd, de ha csak egy KICSIT is fontos neked, hogy a borító jól nézzen ki, akkor pl. a Fekete Házból én nem venném meg a két újabb borítósat, csakis az eredeti kiadást! Annyira bénák az új borítók, hogy arra szavak nincsenek.

    Viszont kellemes meglepetés ért a minap, amikor a Libriből megrendeltem a Napnyugta után-t (régen terveztem már, és végre eljutottam odáig): egyes King könyvekből kijöttek az eddigi halálbéna "pirosbetűs" borítók mellett újfajta, még talán a régieknél is jobb borítójú kiadások! Van a Búra alatt-ból is ilyen, meg az említett Napnyugta után-ból is. Úgyhogy természetesen azt rendeltem. Ezeknek a borítója nincs "lefóliázva", tehát hiába puhafedelű, nem "ráncosodik", ha véletlenül behajtod az elejét - bár én nem szoktam, nagyon szoktam rájuk vigyázni, de egyes régebbi Kingeimen már azért meglátszik, hogy hányszor olvastam őket még így is...

    Rögtön mutatom is, erre gondolok a Napnyugta után kapcsán:



    Szóval ha majd a Full Dark No Stars is így jön ki (amit mindenképp ajánlok, oltári jó let), meg a 11/22/63 is (ami kicsit gyengébb, de még mindig sokkal jobb, mint a Búra alatt pl.), akkor ezeket feltétlenül ezzel a típusú borítóval érdemes megvenni azoknak, akik hozzám hasonlóan megőrülnek a "pirosbetűs" borítók igénytelenségétől és nem feltétlenül a keményfedelű változatra pályáznak!
  • Blacksheep333
    #460
    A második, azaz amelyiknek felül van egy fehér sáv, az keménykötésű.
  • haywire
    #459
    Eladó Stephen King Setét torony 6.kötete 800Ft-os darabáron, (több is van belőle). Valamint Lisa Rogak: Kísértetszív Stephen King élete keményfedelű könyv 2300Ft-os darabáron, szintén több van belőle.
    Mind két könyv ÚJ olvasatan.
    Juss hozzá most a bolti ár alatt.
  • Sheltem
    #458
    Sziasztok

    Lenne egy buta kérdésem. Most, hogy végre megvan a lakásban a könyvespolc és sikerült a Tarzan sorozatot befejeznem, elkezdeném gyűjtögetni a Stephen King könyveket(imádom mindet kedvencem a rémkoppantók és az AZ de még sok hiányzik).

    Szóval a kérdésem annyi,hogy látom 3 kiadás van idehaza bizonyos könyvekből. Van ugye az alapkiadás, van egy újabb kiadás aminek fehér sáv a teteje és alul van a kép, és van az új kiadás szép nagy piros betűkkel.
    Lehet hülyén fogalmaztam meg, mutatok egy példát:





    Tehát a kérdésem... Ha adott mindhárom verzióból "jó állapotú" melyiket érdemesebb venni, melyik strapabíróbb? Azt látom, hogy a 2. verzió drágább mint a 3. librinél például.

    Köszi a választ előre is.
  • haywire
    #457
    Eladó ÚJ olvasatlan Stephen King A Setét Torony II. - A Hármak elhivatása. Árat lehet ajánlani akár itt akár pm-ben.
  • Synchronous
    #456
    A Talizmán c. filmről tud valaki valamit? Állítólag Spielberg rendezi King egyik művéből.
  • Lipi1980
    #455
    Mozis változat az AZból

    Remélem nem rontják el és lesz legalább olyan jó, mint a 3 részes minisorozat...
  • Lipi1980
    #454
    Én is pont ezen a véleményen vagyok!
    A 3 részes minisorozat sokkal ütősebb volt számomra, mint a Nicholsonos egész estés film! A kis Courtland Mead riadt arca még mindig előttem van.
  • vérpocok
    #453
    A Stanley Kubrick féle Ragyogás nekem nem jött be, de Kingnek sem egyébként... ezért forgattatta újra 1997-ben, így készült el a szintén Ragyogás nevet kapott 3 részes minisorozat.
  • lac0215
    #452
    Hello,

    Nézted, hogy mikori bejegyzésre válaszoltál? :)

    Mellesleg szerencséd van. Még vannak könyvek.
    Írok emailt...
  • #451
    Kedves lac0215!
    Engem a Cujo, Bilincsben, Christine és A sárkány szeme érdekelne. Milyen áron lenne reális? (A többi megvan)
    mail: [email protected]
    Köszönöm a választ!
  • lac0215
    #450
    Hello,

    Sok könyvemet eladtam.
    Már csak a következők vannak:

    - Cujo 1989
    - Bilincsben 1994
    - A boszrokánylány (Carrie)
    - A holtsáv 1986
    - Christine 1989
    - A sárkány szeme („A mágus” illetve „A szem” címen is kiadták)

    Az egészet eladom 3000,- forintért.

    Vidékre postázom, de akkor postaköltség is jön még hozzá...

    Akit érdekel, szóljon!
  • Proview
    #449
    Jók ezek
  • Lacee
    #448
  • Proview
    #447
  • lac0215
    #446
    Elkészült a lista...

    Aki kér belőle még, szóljon!

  • haywire
    #445
    ha tudsz egy címlistát dobni e-mailen azt megköszönném. e-mail címem a #443 hozzászólásban megtalálod.
  • lac0215
    #444
    A setét torony sorozat nincs meg...
  • haywire
    #443
    setét torony I kötetét keresem. ha az megvan már van is rá egy jelentkező. továbbiakat e-mailben megbeszélhetjük. ([email protected])
  • lac0215
    #442
    Stephen King könyveimet eladnám...
    Lenne rá érdeklődés?

    Szinte mind megvan...

    kb. 1000-1500 ft/db áron
  • Metalmilitiakid
    #441
    Köszi a válaszokat akkor annak még várni kell egy kicsit megjelenésére gondolom.
  • Lacee
    #440
    érintőleg a legújabb könyve is ilyesmiről szól, nekem legalábbis a Végítélet jutott róla eszembe (meg a Köd c. novella és film, hogyan bomlik fel a civilizált társadalom egy válsághelyzetben). Magyarul tudtommal még nem jelent meg, Under the Dome a címe.
  • Kori
    #439
    ninncs
    vagyis utalások fejezetek vannak a Setét torony-ban
  • Metalmilitiakid
    #438
    Hello! A felől érdeklődnék, hogy van e még olyasmi világégéses könyve Stephen King nek mint a Mobil vagy a Végítélet 1-2, mert ezek a fajták tetszenek a legjobban tőle, persze a többit is nagyon jó!
  • Sephi
    #437
    Micsoda eredeti koncepcio...
  • Shaman
    #436
    "...a Haven-t, mely Stephen King The Colorado Kid című regényéből fog készülni. A sorozat titokzatos kisvárosról fog szólni, melyben szuperképességekkel megáldott emberek élik normális életüket, de egy FBI ügynöknő egy nyomozás miatt megérkezik, s szörnyű, lappangó titokra lel."

    Erre gondoltam. A Colorado Kid nem erről szól.