57
Rossz BIOS frissités:-(HELP!!!
  • Trucker01
    #57
    Nem a BIOS-t védem elsősorban, hanem például a HDD-t... ;) 2db jelszót állítottam be tudtommal: MINDKETTŐT tudtam is! Éppen le akartam őket szedni rendszer újratelepítés miatt, mert zavartak. Kiszedtem az egyiket, a másikat is ÉS következő újraindításnál kért egy 3.-at, amit nem értettem, mert nem emlékeztem, hogy adtam volna meg...
  • suba53
    #56
    Hát ez gáz. Régebbi rendszerek a BIOS CMOS memóriájában tárolták a jelszavakat, elég volt a CMOS elemet kiszedni egy ideig, és minden törlődött. Laptopban ez a művelet sem egyszerű, mert nem nagyon lehet megúszni a burkolat szétbontását, hogy megtaláld a CMOS elemet.

    Ráadásul már találkoztam olyan újabb rendszerekkel, ahol nem a CMOS ramban tárolódnak a beállítások, hanem flash memóriában, az meg nem törlődik ha megszüntetjük a tápellátását.

    Vagyis ezt lehet hogy megszívtad. Mi a francnak kell a BIOS-ban jelszavakat állítani. Néhány paranoiás rendszergazda szokta a céges eszközöknél védeni a BIOS-t, de azok legalább az ilyesmit felírják.

    Jobb ötletem nincs. Ezzel az állapottal kell leélnie az életét a laptopodnak. Vagy próbálkozhatsz napestig, ez nem zárolódik legalább ha sok hibás próbát teszel.
  • Trucker01
    #55
    Sziasztok!

    Van egy mai/korszerű laptopom, de az egyik BIOS-ban állítható védelmi jelszavát elfelejtettem... Mit lehetne tenni ilyenkor??
  • [Jakuza]
    #54
    Ja es azt elfelejtettem mondani, hogy elofordulhat az is, hogy nincs kep a szoveges modban ATi kartyanal, mert a TV-vel is ossze van kotve a VGA.
    Nalam is volt erre pelda.
  • [Jakuza]
    #53
    Hat nalam siman megy a kepen is latszik.
    Amugy ha mas nincs probald meg a legujabb AtiWinflashel.
    http://www.techpowerup.com/downloads/281a/ATIWinflash110.zip
    Ha ez sem megy, akkor probalj mas verziokat is meg.
    Ha nem sikerul, akkor marad egy PCI-s kartya beszerzese es annak hasznalataval DOS alol frissiteni a BIOSt a mar megadott link szerint.

    Amugy itt a kep az atiflashrol cmd shellben.

  • uzsidoboz
    #52
    hááát nem megy a cmdben azt írja h használjak dos modot :( Egyéb ötlet?
  • uzsidoboz
    #51
    Köszike bocs ha hülyén fogalmaztam
  • [Jakuza]
    #50
    Mar ne haragudj, de a hozzanemertes az a te hibad, nem mase. A windowsnak is van command shellje csak a futtatashoz kell beirni a futtatas..-hoz cmd parancsot.
    Marpedig az atiflash fut a cmd shell-ben.
    Olvasgass kicsit itt :
    http://vganfo.uw.hu/bios.html

    Amugy ennyi az egesz procedura:

    atiflash -p -f 0 biosneve.bin

    Ha meg moge irod a -r kapcsolot, akkor ujrainditas is lesz.
    atiflash -p -f 0 biosneve.bin -r
  • uzsidoboz
    #49
    Ez mind szép és jó... innen akartam csinálni, de nem ment... Csak windowsos flashelő jó nekem mert dosba nem látok semmi képet a kártya miatt....
  • [Jakuza]
    #48
    http://www.techpowerup.com/bios/
    Itt keresd meg a tiedet.
    Talalsz flashelo progikat is a lap aljan.
  • uzsidoboz
    #47
    CSá

    a kolis gépemben vagy egy 9500-s atim és félig rossz bios flashaltam bele! csak windowsban van kép játszani is lehet vele csak a kezdeti töltésnél csak feketeség van, szal nekem egy eredeti 9500 64 megás bios kellene meg egy windowsos flashelő lehetőleg ne winflash mert az vmi hibát ír ki nem tudta törölnia régi bios! Nagyon kellene a segytség! PLease

    KÖszi

  • Inquisitor
    #46
    Sajnos nem lelek ilyet. Találtam ilyen kártyához Samsung memóriás Bios-t, meg 256 megás Hynixeset is, de annak kevesebb az órajele vagy mi. :(
  • NeoMaN
    #45
    Sztem a wines a jobb. Klikk azt kész, elbaszni se lehet (autoupdate).
  • Inquisitor
    #44
    Én meg nem. Az esetek többségében floopyról csinálják a DOS-os Bios frissítést.
    Na most lassan 6-7 éve nem kapni olyan floppyylemezt, amin tuti rajta marad akár félóráig valami :(
    Aztán ha DOS-os művelet közben nem sikerül a Bios írás, és nincs a lemezen az előző Bios, akkor bukta van.
    Windows alól meg akárhányszor megismételheted az írást, míg újra nem indítasz.
  • vaaa
    #43
    elég jók a mostani updatelő wines progiknak, de jobban bízom a jó öreg dosos bootolós dologban.
  • uzsidoboz
    #42
    Nekem bevállt :D
  • Attila8805
    #41
    HI all van egy asus A7N8X-es alaplapom és szeretném a biost fríssíteni és van hozzá egy Ausu update nevű progi ha ezt használom biztos nem lessz semmi baja a gépemnek?
  • szilki
    #40
    Sziasztok!

    Nekem olyan problémám van, hogy az ATI 9800 pro kártyámon biost cseréltem. De én hülye nem mentettem el az eredetit! A rátöltött biossal most a kártyám feszt kiugrál a játékokból, egy vga teszt sem fut le rajta, egyszóval nem okés a kártya! Ha valaki tudna nekem küldeni egy SAPPHIRE ATLANTIS 9800 PRO 128MB DDR (HYNIX 2.8 ns) AGP R350 core 378 MHz/mem 338 MHz kártyámhoz eredeti biost, azt nagyon meghálálnám neki! Segítsetek kérlek! Bármilyen segítséget, ötletet, webcímet szívesen vennék!
  • rvn
    #39
    Hali!
    Olyan problémával állok szembe h van egy Asus P5GD2 deluxe alaplapom, szeretnéma biost frissiteni mert elég régi már szegényke! Le is töltöttem az Asus oladlárol a legujabbat ehhez a tipusho de afil .rom kiterjesztéssel szerepel és nem tom mit is kezdjek vele!
    Ehhez kérném a segítségeteket!
    Köszi szépen elöre is!
  • [Jakuza]
    #38
    Belehet am bootolni DOSos CDrol is es ahhoz nem kell floppy. Annak az eloallitasa kb 3 perc es en mar frissitettem rola BIOSt minden problema nelkul.
    Regit meg csak lehet szerezni valahonna a netrol, de mondjuk ugy kellett volna frissitest kezdeni, hogy lemented.
  • Hixer
    #37
    hehe.. azér mondom, hogy nem ismeri fel a floppyt... szted miért van problémám mondjuk? szóval nem tom visszaírni mer floppy meghalt... mondjuk még az is probléma, hogy nincs meg a régi höhö
  • [Jakuza]
    #36
    Az az EEPROM valoszinuleg nem jo PCPartner VIB823DS alaplapjanak az EEPROMja helyett.
  • MaSzKa
    #35
    nekem van Roszz abit nf7-s ver2.0 -as alaplapom a biosa még jó ha kell eladom neked 2500-ért
  • [Jakuza]
    #34
    Fogod es visszairod a BIOSba az eredetit amit atirtal.
  • Hixer
    #33
    jó megvolt, ki is írta boot-kor, hogy CMOS defaults loaded, de a probléma fennáll...
  • izb
    #32
    Igen az is egy megoldás.
  • Hixer
    #31
    hmm minden alaplapon van CMOS törlő jumper egyébként? vagy mivel ez nagyon régi alaplap, mondjuk 1998-as, akkor ott hogy? szedjem ki a gombelemet, és hagyjam, vagy hogy?
  • izb
    #30
    CMOS töröld...
  • Hixer
    #29
    jah még a BIOS setupbe is be lehet lépni... ha ezt most bármiféle segítség volt
  • Hixer
    #28
    Másik probléma, hogy van egy őskövület gépem, amiben van egy PCPartner VIB823DS alaplap, legalábbis ennek kell lennie megnéztem progival, mert az alaplapra nincs ráírva semmi... de tényleg! Nah a progi megmondta, hogy ilyen az alaplapom és kész, nah felhúztam a DriverGuide.com-ra ott meg is van az alaplaphoz újabb BIOs-ok mármint amit még csináltak mert már nem támogatják... leszedtem, floppyra rá, AWDFLASH, BIOS frissítés, minden kira, habár egyszer kiírt vmit, hogy a program nem egyezik a verzióval, de mivel ennek nem volt értelme folytattam. a Frissítés lefut, minden király, restartkor ki is írja alul az új BIOS verzijót, de mikor megtalálta az IDE dolgokat, kiírja, hogy Floppy disk failk (C0) ami akkor szokot megjelenni ha pl fordítva dugom be a floppy kábelét az alaplapba, illetve a windowsban az egé sem műxik ami egy COM porton keresztül van becsatlakoztatva (vagyis nem alaplapra dugom rá az egeret... Nah szól minden király, minden működik, IDE, a kártyák benne, minden még a bill- is, ami közvetlen megy az alaplapba, de az egér, és a floppy az nem... totál nem tom most mivan, mert az alaplaphoz elvileg jó a BIOs, a gép el is indul és csak a rádugott floppy meg az egér nem megy.. bármi ötlet?
  • gordonmail
    #27
    Van egy rettentően nagy bajom
    Visszaállítottam a gépem Bios-át és amikor be akarom indítani a gépem, akkor folyton XP töltődés után újraindúl, de elötte kidob egy nagy kék képernyőt, hogy a Biosban a Memóriabeállításokat változtassam meg.
    Sajnos, ha új vinfost akarnák újratelepíteni, akkor is Formatálás végén (99%nál) újra kidobja ezt a Memoproblem képernyőt.
    Hol lehetne ezt beállítani? Nagyon fáj már tőle a fejem....
    Köszönöm előre is a válaszotok!
  • NeoMaN
    #26
    lol, dátum...
  • NeoMaN
    #25
    Az a vicc, hogy ehez a laphoz windowsos, online, automata frissítős progi van. Ezt még elbaszni sem lehet.....
  • ZaJanga
    #24
    how much?
  • chunlee
    #23
    Bios iras elrontott vagy hibas alaplapba legolcsobban!
    06 20 46 999 64 Lajos
  • Tuvok #22
    Jaja, ez ilyen biztonsági macera Abitnál, én se 1 alaplapot hoztam már vissza kómából így ...
  • Tuvok #21
    Kicseréled a videókártyád PCI-sre, Clear CMOS alaplapon, elindítod a gépet úgy, hogy nyomod az Insert-et, ilyenkor elvileg elindul, és simán visszaírod a régit .
    Aztán szórj hamut a fejedre, hogy minek írsz be rossz BIOS-t ...
  • Logitech
    #20
    Tudom, hogy alaplapi bios-ról van szó. Gondolom, ha bekapcsolja a gépet nem történik semmi, de ha a videókártyát kicseréli, akkor elindul a gép és lehet bios-t frissíteni. (valakinek így már megcsináltunk egy alaplapját)
  • Zetorg
    #19
    alapla bios-t baszott el, nem vga-t!
  • Zetorg
    #18
    NF7-ből ki lehet venni a eeprom chipet!
    szal szerzel egy ugyan olyan eeprom chipet ami nekem van (pl.: kölcsönkérsz havertol), berakod a jó chipet, elindítod a gépet, kiveszed a chipet (menet közbe),berakod a rosszat, ráraksz egy jó bios-t és már működik is!
    sok szerencsét :D