2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • Sir Quno Jedi
    #351
    amúgy elmondom: ez vót otthon
  • Lammer
    #350
    ángyálom, hát te is visszajöttel???
    amúgy elmondtam világosan, nem szabad Maxtort tenni a készülékbe, hanem Samsung, meg Seagate-et... azok nem melegednek annyira... ehhh
  • Sir Quno Jedi
    #349
    Hát márpedig a 120-as maxtor melegszik. No nem úgy mint egy őt agyonhajtó PC-ben, de azért kiadósan. Persze ez több órás gymmázás eredménye. Sajna elég gyatra a PS2-ben a HDD hűtése (konrétan szinte nincs is).

    Talán sikerül egy olyan kábelt gyártani, amivel a BB adapterre dugott HDD-t nem kell a gépbe szuszakolni és kívül már kényelmesen lehet hűteni. Csakhogy a SONY olyan elvetélt csatiszabványt használ, hogy nem is olyan 1xű mutatvány ez !
  • Sir Quno Jedi
    #348
    A patcheltre azt mondják leáll és úgy tűnik tényleg. Mert mikor a CD pörög annak ördögi hangja van ám különben !
  • hiba
    #347
    leall? nekem vmit duruzsolt kozbe (nem a vinyo:) )
  • hiba
    #346
    itt is egy 80as seagate van benne, es csak langyos.
  • Sir Quno Jedi
    #345
    Minek, leáll magától.
  • hiba
    #344
    ki is lehet utana venni a cdt ha mar betoltott a cucc :)
  • Sir Quno Jedi
    #343
    No én is DVD verziót fogok gyártani, ha időm engedi !
  • Sir Quno Jedi
    #342
    Az én csippemmel nem lehet memkártyeszról bootolni, de arról amúgy is hallottam rosszakat, sazlé nem izgat. A boot után a patch-elt HDD loader úgyis beszünteti a médium forgását, sazlé egykutya, csak odaáig kell eljutni !
  • Fefe
    #341
    ya. Az én gépem is 50004-es A Hdloaderem meg dvd-n van meg nem cd-n mert igen csak tekerte a cd-t mikor beraktam neki:)
  • Sir Quno Jedi
    #340
    Enyém 50004-es és nem komálja a CD-ket. Amúgy sem a Xenosaga 2, sem a Shadow Hearts 2 nem megy HDD loaderrel, én meg azokat nyomatom(nám). Ezt egyébként a compatibility listben is írják, de magam is kipróbáltam.
  • Fefe
    #339
    Nekem egy 80Gb vinyom van és ezen oldal alapján rakom fel a játékokat és gond nélkül futnak még az újabbak is( Colin 2005,Black Monday stb...)
    A hdloadert én épp most csináltam meg hogy ne cd\dvd-ről fusson hanem mem kártyáról. De amikor cd-n volt\van a hdloader akkor is gond nélkül olvasta.
  • Sir Quno Jedi
    #338
    Nohát én is sikerrel HDD-sítettem karácsonyra a gépemet. Azonban a 120GB-s maxtor éktelenül melegszik benne ! Arról nem beszélve, hogy nem minden proggy fut HDD loaderrel, a HDD loader CD-t meg pláne nem nagyon szereti a gép.

    Van egy olyan gyanúm, hogy az új játékok egyre kevésbé fognak menni vele, mivel a készítők már fölkészülnek a HDD loader-re, hogy még véletlenül se fusson rajta stabilan a játékuk, így is megakadályozva az esetleges warezolást !

    Mind1, ha sikerül jól belőnöm a cuccot és minden műxik, meg a melegedés problémát kiküszöbölöm vhogy, akkor tényleg jövök sörrel Lammer-nek ! :DDD
  • Fefe
    #337
    Sziasztok!!!

    Egy kis segítség kellene nekem az mcloader-el kapcsolatba.
    Az itt leírtakat megcsináltam a ps2 fel is telepítette rendesen. A kérdésem az az hogy hogy tudom behívni a hdloadert a memokártyáról? Persze eredeti psx cd-vel csináltam.
    Segítségeket előre is köszi
  • hiba
    #336
    a lentebb irt

    (http://www.maxconsole.com/?mode=comments&newsid=2387)
    -el se mukodne?
  • hiba
    #335
    ismerem, ezert irtam hogy "milyert?".
  • torrente
    #334
    HdLoaderrel kompatibilis játékok
  • Fefe
    #333
    HI

    Asszem a mem kártyás bootolás csk ripper és dms chippel műxik. Nekem is magic 5 van a gépemben de nem akar bootolni a mem kártyáról.
  • hiba
    #332
    Megjott az adapterem, jo draga volt de mar sehol nem tudtam hozzajutni es nem birtam ki :)
    Minden gond nelkul mukodik is frankon nem volt semmi gebasz.
    Illetve az hogy nehany gamma nem muxik a hdloaderrel :( de milyert? :(

    A tobbi siralyul m1 bar azt hittem a GTA:SA csak azert akadozik mert nem komalta az irott dvdt. Most meg vinyorol is megakad neha bar igaz hogy sokkal finomabban teszi azt.

    Semmi extrat nem hasznaltam csak
    egy HDLOADER cdt, (ps2ownz)
    egy WinHIIP 1.6.5-ot (ezzel masoltam fel az imageket)
    egy 5x szerias magic-es masinat
    nomeg egy seagate vinyot


    Mostmar csak a memoriakartyas modszert kene kiprobalni...bar ahhoz meg kene egy kartya is, meg nemtom hogy muxik e magic 5-tel?

  • ZoL AMD
    #331
    Már megvan. KIRÁLY VAGY!!! Köszi szépen.
  • Devla
    #330
    Azt nem, de Eurasian szinte minden fent van, ami kellhet.
  • ZoL AMD
    #329
    KÖSZÖNÖM!!!

    Ez pont az én "hihetetlen felfogóképességemnek" való:) Már csak az a baj, hogy nem tudom letölteni az ott lévő szükséges filepackab.rar-t. DC hubot nem tudsz ajánlani?
  • Devla
    #328
    Igen, de a haverodnak mindenképpen úgy kell majd beállítani a hdloadert, hogy az a TE PSX cddel menjen. (Tehát: ha nem ugyanazt a cdt használod, mint a haverod, akkor nem elég simán átmásolni a hdloadert) De ezt valószínüleg tudja, ha ő is hdloadert használ, ha nem, akkor olvass el egy tutorialt. Itt van egy elég jó szájbarágós.

    És persze a PSX cdnek EREDETInek kell lennie, ha nincs menj el a tescoba utánad vágnak egyet párezer ftért.
  • ZoL AMD
    #327
    NNNNNNA! Szóval ha én felteszem (haverom chippelt gépéről) a crackelt HDloader-t a memkártyára, akkor azt el tudom indítani chip nélkül? A kevés kis angolommal arra jutottam, hogy egy PS1-es eredeti játékkal igen. A játékokat úgyis PC-ről tenném fel a vinyóra. És ezzel a módszerrel vajon elindulna a backup játék? Tudom hogy túl sok a kérdés, de ezzel súlyos ezreket spórolhatok.

    Köszi mindenkinek
  • Pit27
    #326
    HDloader csak eredeti játékot indit ha Ps2-ről olvasom be ajátékot?
  • Angyisz
    #325
    Nem kell, mivel nem a PS-el rakod fel a gammát hanem PC-n a Winhiip segítségével (tudom tapasztalat) a backup játékot pedig már simán elindítja.
    Mondjuk, hogy elindul-e a backup játék winyóról chip nélkül azt nem tudom, hacsak nem eredeti HDloadered van.
  • Devla
    #324
    Igen, de kell valamilyen módszer, amivel elindítod a crackelt hdloadert, mert az eredeti hdloader csak eredeti játékot hajlandó felrakni.
  • hiba
    #323
    If your ps2 is not modded, and if you don't have/want a flip-top, you will need:

    1 the original hdadvance cd/dvd,
    2 the network adapter,
    3 a compatible hard-drive.

    You can then backup your games using your ps2, or use winhiip, but that would need a little technician skill, as you need to hook the ps2 hard-drive to your computer (this is very easy).

    Another method used, is the memory card exploit. for that you only need an original PS1 CD and a hacked/free software installed on your memory card !! yes, this seems the best, but to get this free software on your memory card, you will need the original swapmagic disk with a gameshark, or a fliptop with a gameshark, and then you will have to burn a special hacked disk you will create, that will transfer the files from the cd to your mc.
    the second method costs a bit more, except of course if you already have a gameshark and flip-top or swapmagic disks.

    you can also use the mc exploit using an unmodded ps2, hdadvance, a cross link network cable, and a ftp server on your ps2 (look for instructions on this forums, keyword execftp)

  • hiba
    #322
    well since your ps2 is not modded, you need to buy an original pressed copy of HD Loader or HD Advance to load the games off your hard drive. once you get that program either you can rip the games onto your ps2 hard drive with that program or you can put it in your computer and do it with a free program called WinHIIP(which is much faster i've heard). obviously you'll need a dvd-rom to rip them from pc to ps2.
  • ZoL AMD
    #321
    És a feltört játékokat is lehet futtatni chip nélkül vinyóról?

    Hallottatok már az USB LOADER nevű progiról? Talán ez a megoldás a Two-ra.
  • Devla
    #320
    A hdloader cdről nem bootol, mert nem eredeti. Ezért kell a PS1 játék, arról elkezd bootolni de ekkor átveszi a bootolást az exploit és a HDloadert tölti be.
    ELVILEG chip nem kell, de valamilyen megoldás kell pld swap magic arra, hogy felrakd a memkártyára az exploitot. Ha ezt megteszi neked valaki más, akkor elvileg semmi nem kell hozzá.
  • Angyisz
    #319
    De akkor meg nem igazán értem a dolgot, most nem mindegy hogy egy eredeti PS1 játék vagy a HDloader CD-je figyel a tálcában ?
    Vagy esetleg azt akarod mondani, hogy abszolút nem kell chip a backup progik futtatásához ha ezt a megoldást használod ?
  • Devla
    #318
    Ez ebben a formában nem igaz. Ripper vagy DMS chipnél a háromszög gombot kell nyomva tartani, akkor bootol memkártyáról. DE, meg lehet adni egy vagy több cd-azonosítót, leginkább eredeti PS1 cdkét. Ha ezzel a cdvel indítod a gépet, akkor nem a játékot indítja el a gép, hanem a hdloadert a memkártyáról. Ehez a megoldáshoz kell egy eredeti PS1 cd, de semmilyen chip nem kell hozzá. Sőt, semmi nem kell hozzá, ha esetleg valaki felrakja a hdloadert a memkártyádra, amibe az a CD azonosíto van beleégetve, amivel indítani akarod.
  • Angyisz
    #317
    Úgy tudom a memcardos megoldás csak Ripper2 és DMS chippel működik.
  • Devla
    #316
    Én most próbálkozok hdloadert felrakni memkártyára, de fekete kép fogad. Swapmagic3.2+cdloader7 beta 5.2t használok. Módosítottam title.dbt, cdgennel összeraktam LBA-ra figyelve az imaget és Neroval kiirtam. Valami ötlet, okosok? :)
  • Lammer
    #315
    abszolúúte...
  • Angyisz
    #314
    valamivel bővebben, ha kérhetnélek...

    1. kiválasztom a winhiip-en a gammát
    2. na itt mi következik ??? (extract image file ?)
  • Lammer
    #313
    abszolúúte...
  • Angyisz
    #312
    A winyós dolog hogy működik visszafelé ??
    Magyarul ,ha nekem egy gamma CSAK a winyón van meg akkor azt hogy tudom kiírni DVD-re ? A winhiip alkalmas erre ?
    LAMMER szerintem Te ezt vágod szerintem