14
  • Tetsuo
    #14
    htx!
  • Cat #13
    lehet szerkeszteni, VIPeknek
  • Tetsuo
    #12
    Fasza hogy nem lehet szerkeszteni..
    Hozzáteszem hogy Amerika nem annyira hibás ebben az esetben hiszen erre van igény, Hollywood télleg egy gyár (felmérik a piacot s gyártják a terméket) jó pénzért.
  • Tetsuo
    #11
    A tíz évet erős felindultságomban írtam. Jött ki néhány jó film: pl A.I. (bár a középső robotüldözős rész elég gyenge lett) amúgy dramaturgiailag meg forgatókönyvileg naon ott van. Asztán a Blöff is naon jó (de sajna A ravasz az agyra nagyon hasonlít stílusban, vígjátékelemekben).
    Tarantinoban és Richieben is leginkább azt nem bírom hogy a filmjeik csattanója ugyanaz: külön szálak, nagy kalamajka, mókás nem reális történet, a legnagyobb kalamajka közepén mindenki kinyír mindenkit persze a szimpatikus főhős(pár egyik fele) életben marad s új életed kezdhet.. (ezeket leszámítva kész kabaré mind1ik!)
    A tíz éven bellül van még Az elveszett gyerekek városa (sok embernek nem teccik de majdnem tökéletes alkotás).
    Kellemes volt még a Gladiátor (a sok baki & a kissé hollywoodi történet ellenére és R.Crowe gyenge játéka miatt bár szvsz nem volt az olyan gyenge!)
    A csodálatos elmében már jobban játszott de sokan itt utálták meg Crowe-ot (én spec nem igazán kedvelem a drámákat de ez a legjobbak között van, nem úgy mint a Jó Will Hunting (az egy kalap szar volt színészileg, forgatókönyvileg..)
    Aztán vannak jó japán filmek is (pl Takeshi filmek) néhány anime (nem a Chihiro és nem a nálunk játszott sorozatok).
    Ami nagyon kiakaszt az a sok elcseszett film, ami 'lehetett volna jobb ha..' katekória.
    Pl Jet Li a világ legjobb wu-shu művésze (legalábbis szólóban), vele miért csak ilyen gagyi ócska 'C'-kat akciófilmeket csinálnak?? (Az egyetetlen és a többiek)
    Sztán a Tigris & Sárkány amiben Chow Yun Fat játszott, annak ellenére hogy 4 Oscart kapott rohadtul béna film volt történetileg, színészileg.. csupán egzotikum volt az amcsiknak és talán szánalom is lehetett benne de lehet hogy a többi nevezett sokkal xarabb volt..
    A Holnapután pedig hemzsegett a hollywoodi kliséktől az egy szálú primitív történet pedig logikátlan volt (a fickó 3 társa halála árán elmegy a fiához 'kiszabadítani' ahol csak akadék hiszen ő is zabálja a tartalékukat és együtt várják a mentőheliket). A kezdődő-szerelmi jeleneteket kritikán alul játszották.
    Az éghajlati hatások télleg ilyasféleképpen is lejátszódhatnak csak sokkal lassabban (miért nem lehetett úgy +csinálni?), a képi hatások ill az effekt (hiszen az operatőr a nagy technikájával kicsit átlag alatti volt) jól kivitelezettek voltak de ez nem lehet egy film szepontjából elsődleges mert az effektek idővel elavulnak és akkor a film nem ér egy kalap.. sem, és hangsúlyozom h itt csak jó volt és nem kíváló (mint pl anno a T2-ben -ma már az is egyszerűnek tűnik sok helyen de a történet megmenti.. viszont az első rész hangulata mindíg megmarad..)
    Jah szal ennyi az egész film alatt rém primiíven szájbarágósan történt minden semmi bonyodalom ilyesmi a forg író, a rendező, az operatőr mind az effektekre és a népszerű témára támaszkodott, egyik sem teljesített tökéletesen..
    kb 100 amcsi mozifilmből 1 nézhető.
    A spanyol filmek között is vannak nagyon jók (tipikus "művészfilmek").
    A Luc Bessonról meg annyit hogy megfertőzte California álomgyára.. anno A Nagy Kékség egy példaértékű tökéletes műalkotás volt, ma meg..
    Állítólag Indiában készül a legtöbb film évente, ott is lehet h volt jó film nemtom.
    Ennyi.. Manapság szvsz a legtöbb mozifilmre igaz amit a Holnaputánra írtam.. ez Amerika!
  • Csaba
    #10
    Ez azért erős túlzás. Jött biz az, csak észre kell venni:-)
    Amúgy melyik film volt az, amelyik 10 éve jött ki, és neked tetszett?
  • Tetsuo
    #9
    Jah bocs nem láttam a többit (ma néztem a Falut.. hát az is iszonyú xar film.. 10 éve nem jött ki jó film )
  • Piscator
    #8
    Ült a közelemben egy bajszos krapek, az hogy nézett körbe kétségbeesetten, mikor jöttek a forgószelek :)
  • Piscator
    #7
    Viszont van realitása, az eltúlzott, felgyorsított folyamatábrázolás ellenére, amivel valamennyire tud hatni a fogékony nézőkre.
    Ez kell a népnek, ám ezzel nem támogatom a hatásvadász, szakszerűtlen alkotásokat.

    végre virusírás helyett jóra használják a gépeket.
  • Mice
    #6
    királynak nem tartom, de azért a legsilányabb enhyén szólva erős lehúzás

    amit lehet szerintem úgy ahogy beleraktak
  • Mice
    #5
    miért te cicomáztad volna?

    ha a sztorit csinálták volna szinesebbre az eseményekre jutott v kevesebb idő

    ha a sztori érzelgősségéből vettek v vissza akkor meg dokufilm lett v amit senki sem nézett v meg

    szerintem a jégdarabok a fejre
    a farkasok
    a potyogó heli
    a megfagyott hajó és az "okos" rendőr (mellesleg én se biztos h hallgattam v a srácra)

    csinálj jobbat...
    ha meglesz ingyen reklámozom neked :)
  • Tetsuo
    #4
    Holliwúd egyik legsilányabb terméke..
  • Akuma
    #3
    Ez nálam épp akuális téma, most ért véget a Holnapután c. film :))
    Aki nem látta, nézze meg! Nagyon király!
  • [HUN]PAStheLoD
    #2
    már régóta van , de eddigi legjobb java-program amivel találkoztam , az Azureus (bittorent kliens)
    ;]
  • BlackRose
    #1
    Jéééé Java, Windowson... :)