73
  • manoG
    #73
    Rockk
    vegyél Gameboyt:)
  • dav1d
    #72
    Egy verekedős játék elkészítése max egy fél év.
    Míg a hl2 elkészítése 6 év.
  • Skynet
    #71
    Egy verekedős játékot ami egy két óra szórakozást biztosít (2 playerben azé több) ne hasonlítsunk már össze egy FPS-el....Idióta....
  • mireez
    #70
    Rockk, kussolj be, idegesítő a helytelenírásod!

    Te egy cigány paraszt vagy, hogy nem tudsz írni? Vagy 5 éves óvodás.. habár.. akkor is helyesebben kéne tudni írni, ha már "tud" vki írni.
  • mireez
    #69
    szánalmas
  • Rockk
    #68
    A mortal Kombat szazszor jobb mint a far cry, a half life meg a doom osze teve,. Orakig jatszom a haverekkel nallam, a baratnommel a tekkent, es nagyon be jon, sok ora hoszanyi jo kedved, mulatsagot bisztosit az ekesz tarsasagnak
  • sweech
    #67
    Te megtanultál írni?
  • Sityi
    #66
    Az 1 nekem nem jött be, a 2 jobbnak néz ki, a 3-at nem tudom kipróbálni, amíg rendes PS2 emulátor nincs.
  • sweech
    #65
    bagge!!! Azt ne mond má hogy a mortal kombat akármi jobb mint a far cry köccsög!!!
  • 12346
    #64
    eh az kemény. most már tom, hogy ilyen is van:) sry, azt hittem "önszrogalomból" megy így:)
  • Rockk
    #63
    En mos toltom le a price o fpersia 2 demot, kivancsi vagyok mijen...mas jatek ebben ahonapban meg fog jelleni?
  • Rockk
    #62
    Sityi, a gran turisimo 2 nagyon gyenge, a 3mas viszont csucs, es meg maji napok is a grafikaja nagyon jo, aszt jatszd inkabb, az a jo, a 2 st nagyon blamaltak...
  • Sityi
    #61
    Örülök, hogy te is elismered, hogy igenis, vannak nagy címek PC-re is. De mint ahogy azt lentebb írtam, az iparosodás most tetőzik, most jönnek ki azok a programok, amik a pár évvel ezelőtti nagy sikereken felbuzdulva akarnak nagy szeletet maguknak a piac tortájából. Ez van, ezt kell szeretni. A hardware-nél is rájöttek már, hogy hogyan lehet minél többet legombolni a népekről, és ha az ember egy kicsit jobban belegondol, nem biztos, hogy érdemes. A 3DMarkok mindig az aktuális legcsúcsabb gépekre készülnek, ezért nem kell azzal foglalkozni, hogy szaggat a mostani gépeden. Ha már objektív tesztet keresel, inkább a ShaderMarkot vagy az AquaMark3-at javaslom.

    U.i.: Elkezdtem tolni én is a Gran Turismo 2-t emulátoron, de nagyon szokni kell az irányítást, amúgy tetszik. :)))
  • Rockk
    #60
    123 stb.

    Eloszor is gratulalok hogy ki tuttad olvasni amit irok, es koszi hogy ell olvastal mindent amit irtam.

    Ha ki tuttad olvasni es nem ertetted mit akartam mondani, hat...az mar nem azert van mert okorseget irtam, hanem mert fogalmad sincs mirol beszeltem/tunk...

    Sajnalom , roszul irok, de nem tanultam a suliba a magyart mint ti, soha nem volt eleg idom erre, eleg tanulni valom volt a liceumban, majd egyetem, most meg a munkahejen...ugyhogy hallas utan irok..de, tanulok abbol ahogy ti irtok, ugyhogy, meg egyszer, sajnalom hogyha fejfajast okoztam barkinek is :P Es aki aszt gondoja hogy pc ellenes vagyok, az nagyot teved, es nem ertet abszolut semmit abbol amit irtam
  • Rockk
    #59
    #PC-játékosok igényei teljesen szétválasztódtak. Konzolon kemény dió olyan játékprogramot eladni, amit megerőltető játszani - meg kell tanulni a kezelést, a karaktergenerálás majd' egy óra, stb. Ők a pörgő akcióra vágynak.#

    Hat, igen...es most en is ijen akcio jatekokra vagyok, pedig az utolso konzolom egy nintendo masolat volt kb 10 eve. Es meg is arra vagyom? miert? Hogy tortent hogy en, egy nagy Pc szereto, mert tenyleg imadtam, reggel 4 -ig jatszottam peldaul a soul reaver 1 est,mafiat, gta 1es, gta 2, gta 3, gta vice city, real gta, ultimate gta.. vagy a tomb raidert, vagy az empire earth ot, vagy az earth 2150 et, ..tehat hogy lehet hogy nekem, meghoza ugy hogy meg konzolom sincs meg tetszetek ENYIRE a konzol jatekok, es ugy tudok csak roluk, hogy nezem a trailereket a gamespoton, a kepeket, neha neha att megyek egy baratomig, amejknek van egy ijen csoda gepje, es jatszok csopet, es jon hogy ne hagyam abba 4 ora utan!... eszt mi hozta ki belolem? en szerintem az hogy nem jellenek meg mar ojan fejeb emlitet jatekok..
    ja es a mafiat 4 szer csinaltam vegig, a gta vice citybe meg mar 3 madjara kesztem ujbol..pokolian jo a soundtack je, utana a rally pro challenge et jatszom most, 2002 be jelent meg, de nem volt ojan gep meg akkor amin jol ment volna, pokolian szep es szuper iranyitasu rally s jatek, midnenkinek ajanlom, es analogic force feedback es gamepdael jatszom, es hidd ell, sokkal de sokkkal jobb az iranyitas mint bilentyuzeten, es igy vagyok a toca race driver 1 essel, a 2s toca nincs sajna meg, mert meg nem tallaltam cracke t hoza, nincs is sehol, es meg venni...anyi penzt nem er az a jatek, pedig elleg jo...

    Es a Gran turisimo ba epp az a legjobb hogy versenyezhetsz barmijen kocsival ha akarsz, barmijen mas fajta kocsi mellet, peldaul Mclaren-el Nissan Skyline ellen, ami eleg erdekes is lehet, mivel a skyline se semmi...

    Pc t igen is lehet tuningolni jatekra, es erre ment ra 2 tejes fizetesem, ami nem eppen csekej oszeg...ez kn, 5 honapja volt, most meg jelent a 32mark 2005 es 7 fps em van atlag...hat igen...jo mi?

    ALig varom a Half Life ot, mar ideje volt ki adniuk, es remelem visza fogja hoznia a jatek elmenjet az elsonek is, csak szuper grafikaval.

    A STALKER is ki fog jonni 2005 bne, mint a FEAR.
    A stalker alfa rol anyit mondtak hogy nagyon gyenge, csak a grafikaja jo...nesze neked..


    Jatszotam az uj counterstrike ot, szuperul nez ki, eszerint igy fog ki nezni a half life 2 is, en nekem nem jott soha be a counter, a quake viszont annal inkab, mint az unreal 2004/2004 is.

    Kivancsi vagyok nagyon hogy a Half Life 2 storyja melto lesz ennek a jateknak a nagy nevere.

  • 12346
    #58
    attya isten... elég hc volt ez a 3 hozzászólásod. nem térek magamhoz, hogy lehet ilyen zavaros ökörséget írni:DD
  • Sityi
    #57
    Igazad van, bocsi! Azt hiszem, így is túl sokat írtam, és mindent nem lehet bezsúfolni, pláne nem egy hozzászólásba. Amúgy nem rossz a Battlefield, de nekem akkor még nem volt internetem, botok ellen meg hamar meguntam.
  • HUmanEmber41st
    #56
    Sityi!A Battlefieldet ne hagyd ki azért az FPS-ek közül, hiszen gyakorlatilag ez volt az első olyan játék, ahol rentgeteg járművet (repcsit hajót és tankot)lehet használni, minden jármű élethűen ki van dolgozva, más a páncél stb, viszont mégsem szimulátor. (voltak régen is ilyen játékok, a Redline-t toltam annak idején, ott is be lehetett szállni autókba, de lehetett menni gyalog is)
    Ne feledkezzünk meg a világon futó több mint 7000 szerverről, és a nemzetközi bajnokságokról sem..
  • HUmanEmber41st
    #55
    Hát ja. Egér rulez!!!Láttátok a film részleteket is?
    A hang és a látvány télleg ott van a csúcson!!!
    Nem olvasom most el az összes hozzászólást, én csak néha Konterezek, nagyon állat lett a HL2 grafika ott is. Meg az eltolható bicikli... lol
  • Sityi
    #54
    Hi! Itt vagyok reagálni! Tehát:
    - Az RTS-ek annyira nem kötnek le (a Deer Hunter még kevésbé, a Pro Bass Fishingről nem is beszélve :))) ), az autószimulátorokat (pl. Richard Burns Rally), a szerepjátékokat (pl. Morrowind, Wizardry 8), és az FPS-eket szeretem, de már nem hozza egyik sem azt a színvonalat, amit anno a Duke Nukem 3D, a Half-Life, a Counter-Strike, az Unreal Tournament és társai hoztak. Jó, hogy volt egy Vietcongunk, egy Medal of Honorunk, illetve mostanában egy Call of Dutynk, de ez az üdvösséghez kevés, kezd ezekből kicsit túl sok lenni. Én őszintén remélem, a Half-Life 2 lesz az, ami az FPS-ek megkopott fényét visszaadja.
    - Az, hogy vannak páran akik x fajta játékot szeretnének, sajna nem biztos, hogy elég a kiadóknak. Pár évvel ezelőtt a slágertermékek az FPS-ek, az RTS-ek, illetve a Tomb Raider-féle TPS-ek voltak. A kiadók kis kockázattal sokat akarnak kaszálni, emiatt ezeket a sikerstílusokat erőltetik. Ahogy Chris Crawford mondta: a számítógépes játékok olyanok lettek, mint a mosóport. Ugyanazt a vacakot veszed meg, csak más a neve. És mindezt ha jól emlékszem 1996-ban írta.
    - Valamelyik GameStarban olvastam, hogy mára a konzoljátékosok és a PC-játékosok igényei teljesen szétválasztódtak. Konzolon kemény dió olyan játékprogramot eladni, amit megerőltető játszani - meg kell tanulni a kezelést, a karaktergenerálás majd' egy óra, stb. Ők a pörgő akcióra vágynak. Ezzel szemben egy PC-s képes órákat molyolni kedvenc Simjét babusgatva. Persze átfedések vannak, hiszen konvertálgatnak oda-vissza programokat, és valamennyi igény is van rá (én pl. szomorú lenék Silent Hill nélkül, mert nagyon tetszik), de alapvetően nem ez a jellemző.
    - A kétjátékos módot eleinte azért hagyták ki, mert a 14"-15" monitorok korszakában iszonyatosan beszűkült így a látótér. Egy Colin McRae 2-nél ez még nem akkora probléma, de egy FPS-nél, konkrétan Serious Samnél már a játékélmény kárára ment. Aztán a másik dolog: LAN party. Így elég sokan lehet együtt játszani, és nem vagy egyedül. És ha történetesen nincs kedved gépeket pakolni, hálózatot konfigurálni, vannak netcafék, ahol játszani is lehet, akár egész éjszakára kibérelni, és úgy körbehentelni mindenkit. Én nem egyszer mentem el így a haverjaimmal CSézni egy hatalmasat. Annak is megvan a maga feelingje. Tény, hogy nem a saját nappalidban ökörködsz a haveroddal, de attól még jó móka.
    - A Silent Hillből is készül film, én úgy hallottam...
    - Picit hadd kukacoskodjam: a Gran Turismo 2-ben láttam VW Polot, Peugeot 206-ot - a Nissan Skyline, Ford Mustang SVT Cobra mellett... :))))
    - Következzenek akkor a megfejtések (csak a japcsikat írom, a PC-seket úgyis tudja mindenki): Hideo Kojima (Metal Gear), Shinji Mikami (Resident Evil, Devil May Cry), Yugi Naka (Sonic the Hedgehog, Fantasy Star Online), Shigeru Mijamoto (Donkey Kong, Super Mario Brothers, Pikmin), Hironobu Sakaguchi (Final Fantasy).
    - ... és hogy mivel játssz PC-n? Jó kérdés... A te ízlésednek a konzolos játékok fekszenek, ahogy nézem, így viszont a PC-s kínálatból semmit nem tudok hirtelen ajánlani. Talán a Mafiát, mert az egy fantasztikus játék. Nemrég elővettem, hogy még egyszer (ki tudja, hanyadjára) végigtoljam. Nekem sokkal jobban bejött, mint a GTA. Viszont azt ne feledd: nem minden játék csodás konzolon sem! Japánban tömeggyártás folyik ebből is, és nem mind gyöngyszem - pl. a Driv3r PS2-n 5.4-et kapott a GameSpoton. És ha megnézed a statisztikákat, egyik konzol sem dúskál annyira a 9 feletti értékelésekben.
    - Erre a "jön egy új konzol"-dologra reagálva: Először persze szédítő teljesítményt fog mutatni mind az X2, mind a PS3, de a PC-k hamar felzárkóznak, sőt lehagyják majd őket. A PS2 látványvilága is csak egy olyan 6-9 hónapig volt csoda, utána jöttek ki PC-re is hasonlóan szép grafikájú játékok. Egy dolgot viszont ne felejtsünk el: a konzolok célgépek - "csak" szórakoztatniuk kell a gazdájukat, míg egy PC egy meglehetősen univerzális eszköz, amit be lehet tuningolni játékra.
  • NEOreg2
    #53
    Pfff... vagy 10 ember van itt aki igazán örül a játékért(köztük én is:D ), bár én egy ilyen kaliberű játéknál már 200 hozzászólsát várnék(nem a Doom 3-ról beszélek ahol a 150 hozzászólás 80%-a a gépigényre ment rá), de itt egy bizonyos emberke a pc szidásával teljesen más témába billentette át a fórumot, így nem is csoda, hogy sokan inkább be sem írnak(ez persze baromság, mert attól még nagyonsokan szeretik, mert nem írnak ide).

    Konzol: elavult grafika(persze jön x-box2 meg ps3, de a pc gyorsan le fogja őket körözni, vagy már lehet, hogy le is körözte), szar irányítás(FPS-t vagy RTS-t rohattnehéz játsszani, persze betanulható, ed szerintem egy egeret semmi sem pótolhat).

    Tom 2 érv, szarul megfogalmazva, kevés háttérismerettel, de azért ha egy pcfant megkérdel neki is ez fog az eszébe jutni elsőként.
  • Wing Rockling
    #52
    Na és mi van a LAN partikkal? :P
  • Rockk
    #51
    " the console has a degree of socialability about it. Console games can and often are played in groups. Computer games are not. Even playing online, one is often physically alone. As you are alone on the computer, you can achieve a higher degree of immersion, like reading a book, while a console has more of a party feel."


    NA ERROL BESZELEK!!!!!!!
  • Rockk
    #50
    Mindenki Olvasa eszt ell: http://www.gamesfirst.com/articles/comp_future/pc_gaming.htm

    Sityi, nagyon jo, es tenyleg igaz en szerintem. Mar anyira komplex jatekok jellenek meg PC re hogy mar nem jon hogy a gep elle ujok, anyira bonyolultnak tunnek, hogy ell megy a jatszastol a kedvem meg mielot le ulnek jatszani..most eszemben jutnak az Alpha Lab egyformanak tunno fojasojaji, Doom ba van ez , aki meg nem jatszota, mar ugy ell ment a kedvem a jatektol hogy az nem igaz..inkabb jatszok egy tony hawk ot, mint egy doom 3mat...Hianyzanak akis szimpatikus butanak tuno jatekok, mint amijen a donkey kong volt,etc..most nemjutt eszembe...ell vagyok picit faradva...de hianzyanaka ...konyu ..jatekok...amik kikapcsolnak, nem idegesitneke fell jobban, nincs kedvem 3 ora hoszat azzal pazarolnom hogy fell episek egy oriasi hadsereget, es kidolgozzak egy strategiat hozza....bar tetszik, mindig is tetszeni fognak a strategiak, mar nincs idom ijesmire, nincs erom ijesmire..egy hoszu nap utan, miutan munka utan haza erek, kikapcsolodasra van szuksegem, es eszt nem erem ell egy bonyolult rts vagy fps segitsegevel, hannem annal inkab egy autos, egy verekedos, egy sportos, vagy egy szimpatikus adventure jatek segitsegevel...

    Ja, es ez a mhuje Fleko nak szol: miert beszelsz mindig ugy hogy "mi", vagz "nekunk"...hangokat hallasz vagz valami? Itt mindenkinek maga velemenye kelle lennie, nem komunizmus vann itt..

    Sityi, meg egzszer, szuper a cikk
  • Rockk
    #49
    Sityi, sokban igazad van, es nagyra becsulom ay ertelmes valaszajidat. Es meg is, ugy eryem hogy neked inkab az rts ek es ay fps ek jonnek igayan be.
    Viszont nekem annal inkabb a fighting jatekok jonnek be, es esyt ugy kebyeld ell, hogy en nekem amiota Pc m van, csak mortal 4 et tudtam jatszani amit meg is untam hamar, mert 1. nem volt gamepdare penzem hogy normalisan tudjam jatszani, de mindegy, meg tanultam perfektul jatszani keyboard on is. 2. a fighting jatekokat 2 player mode on igayan jo jatszani, nem volt ket gamepda kimenetelem az alaplapomon, meg vartam az usb alaplapok megjeleneset. 3. mind ey ido kozben egy fighting jatek se jelent meg, most vegre meg van a ket gamepadem, meg van egy csomo emulatorom, persze ps2 re meg xbox ra nincs egy mukodo kepes sem, de most nincs egy jatek sem amit jatszhatnek. A Mortal 4 nagyon ell tavolodot az eredeti jatektol , es nagyon le lett szimplifikalva, hamar meg is untam...most konzolo emulatoral, meg pedig ps1 el jatsozm a tekken 3mat a haverokal mikor hozam jonnek.

    Oda akartam ki jutni, hogy az en esetemben, a PC nem nyujtot egy igayan kedvemre levo jatekot mar 7 eve. 7 EVE, mikozbe arra a kibaszot platformra ojanok jellenek meg hogy tatott szajal maradok...2 plazer modos jatekok mar nincsenek pc-n, most ez fair? ha jon valaki hozam jatszani..hat ne gyere , mert hat nincs mit ketten jatszunk..DE Neyed ahogy EEEN jatszok, vagy mi? ey nem normalis...jo hogy meg vettem a 21 colos monitoromat hogy tony hawk 2 tjatszodjak..persze single playerbe aszt is pc-n..nehogy mar..

    Na..En fighting jatekokon ,,meg adventure jatekokon notem fell, a super nintendo korszakkal egyut, en csak a pc n jatszotam elosyor strategiat , es nem is volt lenyugoyo nekem, ay fps ek bar jok voltak, eloszor nem tetszetik, es csakis a 3rd person actiont elveytem igazan, mitn a max pazne..ja, es a max pazne 1 sokkal jobb volt mint a 2-es..a 2-esben mar ell veszodot a story...vegig vittem 1 napp alat, es kesz..mijen jatek ay amit egy nap allat vegig viszel? igy jartam a call of duty expansion el is...

    TEHAT, sityi, egy bisztos nem vagzok egyedul aki ay ijen fajta jatekokat is szereti. NEM CSAK EYEKET, de en inkab ezeket...akkor kerlek valaszoj, nekem mijen lehetosegem van hogy ijen jatekokat tudjak jatszani????????

    hat igen, az egyetlen a konzol, mivel az emulatorok nem tudjak meg 80 szazalekosan se emulalni a jatekokat, peldaul a tekken 3 emulalva NAAGYON poligonos, marpedig ps2 jatszotam egy havernal, es csak nagzot neztem hogy hova tuntek azok az oriasi poligonok...meg a texturak...hmm...

    A legtobben lehet aszt hitettek hogy Pc ellenes vagyok...meszirol sem..mindig is syerettem a pc-t, mert ugy tunt hogy barmi lehetseges rajta, barmit lehet csinalni..es undorodva nezem ahogy ez a HARDWARE-GAMES ipar mit tett belole...emlekszem regen mikor meg jellentek a nagy jatekok, nfs 3, 4 , a Porsche az ojan volt hogy evekig jatszotam!, Holl van egy Ijen Porsche stilusu autos jatek Pc -n???? mar majdnem 3, 4 ev ell telt, nem emlekszem pontosan, de meg most is jatszom...hot pursuit 2, bar arcade, de ferrari, lamborghini, ijen alom autokal szaguldani, az az igazi, nem peugeot 306 vagy wolkswagen ell sotet egyforma utszakon, lasd Underground!

    Nekem hianyzik a Pc minosege, es mara szerintem csak a halvany arnyekat lassuk...bar Carmack zseni, a Doom 3 bol mi lett? egy szuoer engineu kozepes jatek..a konzolos verzion viszont , ok , lehet nem zsenik, bar nem tudom ,nem neztem utana ki mit csinalt, de viszont ojan story uk vannak a jatekoknak hogy barmikor egy jo filmet lehetne csinalni beloluk...a rohoges kapp el mikor lattom hogy a Doom bol filmet csinalnak meg a Blood Rayne-bol..ezek komplet idiotaknak tartanak minket..es ha mar filmrol van szo...hogy tehttek eszt az Alien vs Predatorral, ket monumentalis legenda filmet ell basztak ezzel...egy predator meg egy sotet boru kemenjnek akaro tuno noci szejel vagja az alienneket, plusz a Predator meg reszpektaja is a noci..mijet? mi? hol??? legalab ha Schwarzenegger lett volna, meg ertettem volna, az belel illet volna..de hogy jott oda az a csaj???

    Tehat, sityi, varom a valaszod, hogy jatszak egy 2003-2004 vagy 2005 ios fighting jatekot, en szeretnem a Mortal Kombat ot, tekken, dead or alive ot leg inkabb pc-n jatszani? vagy a devil may cry t, vagy valami hasonlo jatekot, a soul reaver en kivul, mert ay nagyon jo lett ( viszont konzolrol volt att hozva)...
  • Sityi
    #48
    Behalt a téma?
  • Sityi
    #47
    Még valami:
    PC-s játékvarázslók: Sid Meier, Peter Molyneux, Ron Gilbert, Chris Sawyer, John Carmack, Alekszej Pajtyinov, Will Wright
    Konzolos játékvarázslók: Hideo Kojima, Shinji Mikami, Yugi Naka, Shigeru Mijamoto, Hironobu Sakaguchi
    Házi feladat: tessék megnézni, ki mit csinált.
    És végül egy cikk, amit én konzolokra is igaznak érzek.
  • Sityi
    #46
    Bocs, a linkeket nem így akartam beszúrni! Sorry!
  • Sityi
    #45
    Örülök, hogy lehiggadtál, és értelmesen tudunk végre beszélgetni.
    Az én szememben is nagy tekintélye van a GameSpotnak, de nem csak abból a gárdából áll a szaksajtó. Meg őszintén szólva: én tojok nagy ívben mindenki véleményére, ami nekem tetszik, én azzal játszom. Legfeljebb a választásban segíthet (többek között) a GameSpot. Például ott a Thief: Deadly Shadows ami szerintük 8.3, szerintem meg minimum 9.5. Vagy akár a Warhammer 40K: Dawn of War 8.8, szerintem meg 9.1. Ja, és ha már itt tartunk: Rome: Total War 9.1 (ez a legfrissebb, és mellesleg az elődje, a Medieval: Total War volt 8.7), Unreal Tournament 2004 9.4 (jé, még egy folytatás, a 2003 volt 8.8), és a Diablo volt anno 9.6 (legyen, ebben az egyben te nyertél).
    Próbálgatom amúgy én a Tekken 3-at, mert kíváncsivá tettél, de egyelőre még nem tudom, hogy ez mitől olyan jó. Elismerem, én 15 éve szocializálódom PC-n, konzolom soha nem volt, most is csak emulálok, de akkor is, az én másfél bites PC-agyammal fel nem bírom fogni, mire jó ez a gyepa. Mind1, nem az én stílusom, leszólni nem akarom, csupán - mint mondottam volt - nem értem.
    Az NFSU, illetve a CMR egy arcade autóverseny, poénkodni jó vele, de köze nincs az autószimulátorokhoz egyiknek se (max. annyiban, hogy ezekben is autók vannak). Bár csöndben megjegyezném, hogy anno az NFS1 és a CMR1 és 2 igazi szimulátorok voltak. De ez csak a PC-s verzióra igaz! PlayStation-ön nagyon elba...(khm)ltázták a CMR2-t.
    Az FPS-ekkel kapcsolatban igazad van, nekem se jött be a Doom3 (techdemo íze van a dolognak), illetve a Far Cry-ba nem kellettek volna a szörnyek (addig nagyon király volt). Multiban viszont nagyon állat a Far Cry - én nem tudom, mert nem próbáltam.
    Tény, hogy egyre több szemét jelenik meg PC-re, de sajnos ez a játékok eliparosodásának következménye. Ezért a PC-t, mint platformot hibáztatni megintcsak butaság. A kiadók, akik a lehetetlen határidőkkel félkész munkákat adatnak ki, veszi el a te kedved is a PC-s játékoktól. A "majd patcheljük"-szindrómából úgy tűnik, kezdenek már kigyógyulni, meg manapság mintha kevesebb bugos-bétás játék jelenne meg.
    Hogy mennyire más a két piac, megszámoltam a GameSpot alapján az elmúlt 6 hónap játékait stílus alapján (mármint amikről ők készítettek leírást). Íme:

    PC:
    - Akció: 26 db
    - Kaland: 13 db
    - Autós: 4 db
    - Logikai: 1 db (az is a Chessmaster 10)
    - Szerepjáték: 5 db
    - Szimulátor: 5 db (autós nincs benne)
    - Sport: 14 db
    - Stratégia: 26 db
    Link: http://www.gamespot.com/reviews.html?type=bygenre&platform=pc&order=asc&time=sixmonths

    PS2:
    - Akció: 54 db
    - Kaland: 8 db
    - Autós: 6 db
    - Logikai: 6 db
    - Szerepjáték: 9 db
    - Sport: 24 db
    - Stratégia: 1 db
    Link: http://www.gamespot.com/reviews.html?type=bygenre&platform=ps2&order=asc&time=sixmonths

    Én messzemenő következtetéseket nem akarok ezekből a számokból levonni, csupán alátámasztom az eddigi mondandómat: más a piac a két platformon, mások az igények, emiatt pedig utálni a másikat ökörség. Szimulátor egy darab sincs konzolon (az elmúlt fél évben), ahogy nézem, és stratégia is csak egy. Ha valaki stratégiázni akar, PC-t vesz. Ha akciózni, akkor konzolt.

    Kis adalék: Miközben keresgéltem én is egy kicsit a GameSpoton, érdekes dolgot találtam. Minden idők egyik legjobb maffiás játékának értékelése: PC - 9.3, PS2 - 7.0, Xbox - 7.1 Ehhez csendben annyit fűznék hozzá, hogy úgy tűnik, a "szar konverzió"-effektus visszafele is működik...
  • Wing Rockling
    #44
    Wazz dugd fel a seggedbe a 9.8 pontos császár kon(y)zolodat, és vegyél extra nyelvtanórákat
  • M@TriX
    #43
    Ámen!
  • FLeK0
    #42
    Akkor mi "rossz" jatekokkal jatszunk, te meg jokkal. Ettol fuggetlenul mi is elvezzuk, es te is. Akkor mi legyunk igenytelenek, vagy akarmi, csak fejezzed mar be a hitteritest mert annyira ertelmetlen, nekunk eleg az ami van, akit erdekel az nezi a konzolos hireket olyan helyen ahol foglalkoznak vele, es jatszik is vele. Ez meg mindig a PC-s HL2 forum, nem az x verekedos jatek istenitohelye.
  • Rockk
    #41
    nezd csak meg menyit kapot a TEKKEN 3 sityi... 9.8 pontot!!!! egy pc jatek se kapot enyit soha.
    Es a gran turisimo 4 ki se m jott..viszont a prologue, egy fajta demo mar meg van, kb 60 kocsi van benne, es 9.4 et kapot...enyit errol..ja es a MORTAL KOMBA DECEPTION 9.3 at kapot..ENYIT A FOJTATASOKROL konzolon...


    menyit kapot a doom 3?egy szereny 8 at, de csak a grafika miatt, a far cry? 8,9 et, a sim city? az NHL 2005-- 7.2!!!!!!!! hova lejeb? egyre roszab es roszab minden :((((
  • Rockk
    #40
    Sityi, en csak azert vagyok felhaborodva mert ki dobtam egy csomo penzt a PC re es nem talalok egy jatekot ami tenyleg Isten igazan tetszegyen, nekem bejonnek a verekedosok, es meg tudok vagy 20 koyeli baratomat akiknek ugy szinten, es ay akcio jatekok is, plane ayok a jatekok amiket lehet ketten egysyere jatszani.

    Engem nem te vagy mas yavar, hanem ayok akik nem figyelnek oda a jatekok fejlesztesere ugy ahogy kene, es a piacra dobnak minde szar jatekot, es sajnalatal emlitem ay NFS undergrund 2 est is mint ijen fajta semmi jatek, ay engine ugyanay , a jatekmenet ugzanay lesz, a kocsik meg pont mint ay elsoben, lehet picit mas, most ayert mert a kocsiba lehet tenni difukat..attol had ne essek hatra.

    Ayert mondtam meg hogy a Gran turisimo 4 szimulacio, mert jatszotam, ay autok realisnak tunnoen mukodnek, peldaul a kanyart egy Skyline nem vesyi be 200 al mint ay Undergroudnba, vagy a COllinba...na mindegy..

    Azert utaltam meg lassan lassan a PC jatekokat ebben ay evben, mert csak csalodast okoyot eddig majdnem mindegyik jatek, underground, doom is, far cry bar jo volt, nem tetszet a story ja, a prince of persia is jo volt..de valami mintha..nem tudom..

    Oda juttotam hogy consolet veszek, mert pc re nem talalok ojan jatekokat amik tetszenenek, en szerintem mar a legtobb jateknak nincs minosege, nagyon ritka ay a jatek Pc re ami tenyleg minoseges...

    Es meg egy nagy pont...oda juttotam hogy emulatorokal jatszam a super nintendos jatekokat ,meg a ps1 jatekokat ay en 80 ezer forintos szamitogepemen, legalabis ez volt meg marciusban mikor meg vettem, most meg fell tettem a 3dmark 2005 es 7 fps emmel megy minden..
    Hat most hogy erezem magam?> Meg ki se hasznaltam a hardware es konfiguraciomat, de mar nem is eleg...
    egy 9600 xt m van, 2400 amd, 512 ram, abit nforce2ultra, 80 maxtor...es nem tudok jatszani a haverekel egy Mortalt, egy Tekken fele jatekot 1997 ota!!!! akkor jelent meg a mortal 4,azota semmi.
    2004 ig csak tomb raiderek voltak , meg szerencse egy princeof persia val, ezeken kivul semmi...a soul reaveren kivul

    AZ egyetlen dolog szerintem, jatek szempontyabol, ami a PCnek egy nagy plusza, az a grafika...csak a grafika...

    Na de mindegy, en csak azert voltam ideges, mert mar a blood rayne 2 ot is ell halasztotak jovo evre, mikozben konzolra meg jeleni meg iden..

    Sajnalom hogy ide jutot a Pc

    Ami viszont a HALF LIFE 2 jelenti, teljes szivembol remelem hogy naaagyon jo lesz, mert szukseg van ra...es megis, ezis csak egy ujabb FPS...ebben ay eve kn a 40 ik amejk meg jelent...most sajnalom..de azert mar ami sok az sok..
  • Sityi
    #38
    A folytatásokhoz egy apró megjegyzés: Az általad olyannyira istenített Gran Turismo-sorozat második részét elég rendesen leszidták az általad olyannyira istenített GameSpoton mondván, hogy sok újdonságot nem tartalmaz, ez inkább kiegészítő, semmint 2. rész...
  • b2nary
    #37
    Szeretném, ha mindenki legalább ilyen "hidegvérerel", hozzáállással tudna fórumozni, mint Sityi...!
  • Sityi
    #36
    Van egy olyan sanda gyanúm, hogy félreértetted, amit írtam.
    Először is: én szétválasztottam a PC-s és a konzolos játékokat ÉS annak közönségét. Nem azt írtam, hogy a nép nem akar verekedős játékot! Idézek: "Verekedésből PC-n hiány van, ez igaz, de a piac diktálja így." A PC-s piacot kell ezalatt érteni! A PC-s játékosok úgy tűnik, nem szeretik annyira a verekedős játékokat.
    FPS-ből sok van ez tény. És ez már a minőség romlására kezd menni (szerintem legalábbis). De vannak gyöngyszemek, mint pl. a Far Cry. Vagy a Half-Life 2.
    Autós játékokhoz egy apró megjegyzés: nem tudom, miért szimulátor a Gran Turismo attól, hogy 700 autó van benne. Egy F1 2002, egy NASCAR Thunder 2004, egy Richard Burns Rally azért szimulátor, mert az autók valósághűen viselkednek. Egy Need for Speed Underground nem az, mert a valóságban nem hiszem, hogy így kellene ilyen autókat vezetni. RBR irányíthatatlan? Nekem a Gran Turismo meg a Ridge Racer 4 az. Nekem nem fekszik a gamepad. De nem mondom azt, hogy rossz játék lenne akár a GT, akár a RR, csak nekem nem tetszenek. És nem amiatt, mert konzolos játék. Visszatérve a RBR-hez: 300 lóerő és négykerék-meghajtás mellett mire számítottál? Mind1, neked nem tetszik, nekem igen, ezen ne vitatkozzunk.
    Folytatások: Úgy néz ki, a Half-Life 2 jobb lesz, mint az 1. A Baldur's Gate 2 jobb volt, mint az 1. A Sims 2 a jelek szerint jobb, mint az 1. A SimCity 4 jobb, mint a 3000. A Max Payne 2 jobb, mint az 1. A Carmageddon 2 jobb volt, mint az 1...
    Grafika: Kissé ellentmondásosan kezeled ezt a szerintem annyira nem fontos kérdést: egyrészt szidod a PC-s játékok grafikáját, másrészt azt hangoztatod, hogy a grafika nem minden. Most akkor hogy is van ez?
    Amúgy én hol fikáztam a konzoljátékokat? Én csak annyit írtam, hogy más a játékmenet, mások a piaci igények. Más a játékkínálat, más a játékmenet pont a különböző stílusok miatt. Ez hol bánt téged?
    Játékmenet: Megintcsak ízlés kérdése. Ha olyan a játék, szívesen játszok vele órákat is, ha nem, nem: ennek semmi köze a platformhoz.
    Adventure: úgy tűnik, félreértettük egymást. Nálam a kalandjáték a hagyományos, point & click kalandjátékokat kell érteni, amiben a szürkeállomány van megdolgoztatva, nem a reflexek. A PoP nálam akciójáték, mint ahogy minden ugra-bugra, kapcsolókeresős külsőnézetes rohangálás az.
    Szimulátor alatt nem csak és kizárólag autós játékot értettem. Tudsz alternatívát mondjuk egy Silent Hunter 2-re vagy egy Flight Simulatorra? Train Simulator? Il-2 Sturmovik? Nevzheted mazochizmusnak, de vannak olyan emberkék (pl. én), akik élvezni szeretnék azt is, micsoda kihívás egy Boeing 777-et vezetni. Vagy egy Subaru Impreza WRC-t (-> RBR). Nem kötelező ezekkel játszani.

    Nem kellene ennyire fekete-fehéren nézni a dolgokat. Lehet, ha megnézed azon listákat, hogy mi jelent meg az elmúlt fél évben konzolra és mi PC-re, esetleg meggondolnád magad. Szép dolog, hogy van véleményed, de miért baj az, ha másnak is van?
  • b2nary
    #35
  • FLeK0
    #34
    1 szo: kussolj.

    A szoveged tordelesebol latszik, hogy egy igenytelen frocsoges az egesz, es ez minket itt egy HL2 topicban marhara nem erdekel -- akar van alapja, akar nincs. Jatszal amivel akarsz, mi is azzal jatszunk, majd egyikunk vagy masikunk atvalt a masik temajara ha kihal amivel foglalkozik, vagy megunja. Jelenleg minket ez szorakoztat, es amig igy van nem fogunk masra atallni azert mert ott mas nevek vannak, amik teged szorakoztatnak. Neked nem kell itt promozni mas dolgokat, vagy foglalkozz a HL2-vel, vagy keress konzolos forumot, az 576.hu-n biztos szivesen latnak.
  • Rockk
    #33
    Folytatások vannak konzolra is, igaz, de ayok midnen fojtatasal csak jobbak es jobbak, dehat neyd a pc n mi ay eset..minden fojtatasal csak szarab es szarab a jatek.
    A verekedos jatekot nem akarja a nep? hat igen..tenyleg igy van... a Tekken peldaul 9.8 kapot a gamespot on , ASia, Amerika, kelet europa, mind imadja es a legjobbnak tekinti, de persze te okosab vagy..egy vak pc svagy te is. A PC MULTIMEDIARA VALO, a console meg jatekokra. Pont.
    A konzol jatekok jobbak, peldaul Devil May Cry 3, Ninja Guiden, Project Gotham racing, GRan turisimo 2 - ez egy SIMULACIO,amiben 700 KULOMBOZO KOCSI LESZ mire kesz lesz, mar van tobb mint 200 kulomboyo kocsi keszen...persze a pc n is van...hmm..csak nem jutt eszembe mejk? vajon az uj NFS Underground 2 tenyelg Uj? en szerintem ugyanaz a fos mas nap csinalva..a kocsik csilognak vilognak mintha ufok lennenek..etc.szoval egy fasza kocsis jatek NINCS PC-n, en maji napig NFS hot pursuit 2 ot jatszok a force feedback es gamepdaemel...hat igen...
    ES A FASZ KI VAN MAR MINDENKINEK A SOK FPS MEG RTS CLONEAL!! csak neyd meg a game forumokat! anyi szar fps t mer rts t csinalnak pc re hogy mar a toke ki van mindenkinek belole, csak az ijen lerobant lamereknek mint neked jo minden amit a torkodon le nyomnak eyek a jatek ipari sarlatanok, akik rontyak a jatekokat, a fojtatasok csak roszabak, semmi ujat nem hoynak..HOGY NEM UNOD EMBER? Ok, van egy fasza fps, szuper...de ne mindig FPS! van mas is..vagy a te neyo korod ott all meg?

    MAS:
    EA GAMES!!! ----SZAR! Az uj FIFA 2005 7 est kapot, az NHL , 7.5 ot... a KONAMI fejlesztet FIFA ami csak 2003 viszont 8.9 ..


    Tenyleg aszt probalod mondani hogy Pc-n jobb jatekok vannak mint console-on? Mert ha igen, vagy nem tudod mijenek a jatekok console-on, vagy eletedben nem lattal egy console jatekot, vagy csak makacs vagy.
    Neyd csak a Tekken 5, vvagy Mortal Kombat Deception nek a grafikajat...
    vagy a Gran Turisimo 2 grafikajat..
    DE....A GRAFIKA MESZIROL SEM MINDEN!!
    Eyeknek a jatekoknak ojan gameplayeuk van hogy egesz nap a kerenyo ellot ulnel, mert anyira lekoto , erdekes egy elmeny.
    Adventure jatekok meg egy van a pc-n, ay is koyepes szintu, a Prince of Persia, a consoel on viszont ott a Devil May Cry, ami pusztito story, gameplay, grafika...plusz a Ninja Guiden...ami egysyeruen lenyugozo..


    Mielot fikayod a console jatekokat ney utana..nekem pc-m van mar 7 eve...minden jatekot ami ayota meg jelent jatszotam, majdnem en is ell felejtettem mi ay a jo jatek..

    Mert mait velunk csinalnak eyek a jatek fejlesztok, ay anyi hogy egy szep csomagolasal ell probajak hitetni velunk hogy ay a valami ami a csomagban van URES!! CSAK GRAFIKA--- visyont SEMMI GAMEPLAY!!!
    Doom peldaul
    Sims...ami untato mar nagyon/
    az elpusztíthatatlan Deer Hunter-sorozat@---Mi??/ te ijeneket jatszol>>><<<????

    A KONYOL ON VANNAK A LEGJOB SZIMULATOROK!!!!!!!!

    Gran Turisimo 2 ahogy emlitettem 700 kulomboyo kocsi lesz benne
    a Gran Turisimo 3 ba is kb ugyanenyi KULOIMBOYO KOCSI VOLT amejk egeszen realisan ment , mind maskep... a verseny pajan fejlesztetek a jatekot, ahogy aszt a dvd n is lehet latni!!

    EY SZIMULACIO, nem NFS, nem COLLIn, es vegkep NEM ay a RICHARD BURNS RALLZ, amit meg a fejlesztoji sem tudnak jatszani, anyira pocsul van meg csinalva..nem TUL JO SZIMULACIO, hanem TULL SZAR JATEK!

    istenem...mikor arra gondolok hogy ti ay Unioba vagztok es nem hasynajatok eszt ki..mintha eletetekben nem hallotatok volna konzol jatekokrol...
    WAKE UPP!!!