25
  • dez
    #25
    Tudom, de aki nem tapasztalta valamilyen formában, az úgysem hiszi. (Pedig tény, hogy a gyógyszeripar a második legjövedelmezőbb az olaj után...)
  • Tetsuo
    #24
    10 éve komoly géntechnológiai fejlesztés kezdődött a fogszuvasodás ellen 2-3 éve hirdették hogy a küszöbön vannak (csak egy folyadék s többet nem lesz szúvas fogad) de vmelyik óriás gyógyszercég megvette a know-howt s azóta vége. Többet nem fogunk hallani ilyen gyógyszerről..
    Ehhez hasonló számtalan megtörténik napjainkban.
    Rengeteg olcsó és komoly hatású gyógyszert 'félretettek' hogy a saját drága szarjaikat tudják terjeszteni..
    A nagy cégek (Bayer, Sandoz..) a HIV s a rák ellen folyó kutatásoknál egyből felvásárolnak mindent ha megcsillan vmi. Hallottam elég durva eseteket de már nem emléxem a pontos adatokra v a cégek neveire (szvsz sáros mind) ezért nem írom le, a neten biztos van róla sok cikk meg ezzel foglalkozó magánszemélyek (ha még élnek)..
  • cosman
    #23
    Nagyszerű és az evolució mire való?
    Embertelenül hangzik(az is) de ha mindenki meghalna aki nem bírná ki a rákot akkor az emberek szépen imunisak lennének rá ugyanis aki tuléli az azért éli túl mer nem tömtük tele gyógyszerrel.....
    Amugy meg nagyszerű dolog ha ugy nézzük mer pl ha az én anyám életéről lenne szó valahogy mindent megtennék azért,hogy meggyógyuljon....
  • dez
    #22
    Hát, ők azt gondolják, készíthetnek. Génterápia: kijavítani magukat a hibás géneket. Nanorobotok, stb. De szerintem a rákok többsége nem "egyszerűen" egy génhiba.
  • Tetsuo
    #21
    A gyógyszergyártók SOHA nem készítenének ilyen bogyót!
    Csak olyat amit életed végéig szedned kell hogy ne legyél rákos..
  • SniperWolf
    #20
    Jaj,dez ez csak egy metafora...
  • dez
    #19
    Nem lehet mindent elintézni egy bogyóval.
  • SniperWolf
    #18
    Én azt várom,hogy olyan idők járjonak,amikor az ember azt mondja az anyának: -Anya azt hiszem rákos vagyok!- Mire az anya -Nem baj fiam nemmész néhány napig suliba,adok neked egy kis Xy orvosságot,a napokba már semmi bajod sem lesz...
  • b2nary
    #17
    Macc: látom nem a grínpísztől vagy :DD, amúgy elgondolkoztató amit írtál

    Egyébiránt mekkora királyság lenne, ha megtalálnák mégiscsak azt a bizonyos kapcsolót az emberi testben is... Hiába, meghajlok a tudomány előtt
  • Macc
    #16
    meg miert nem az a buntetese az eletfogytosoknak, hogy tesztelnek rajtuk. Ugyis ki vannak iktatva. Igy legalabb haszna is lenne. Vagy akkor a halabuntetes helyett lenne ez. Attol mar lehet jobban tartananak.
  • n4cr
    #15
    Macc: Bingo, ott a pont.
    Hagy hulljon a férgese!

    Amúgymeg testszöveteken például, de az, hogy az ember a szarjaival megnyomorít más lényeket, hát hogyismondjam...a kiemelkedettség érzetével tölt el, mint a faj egyik képviselőjét. (ja nagyon)

    Amúgymeg az embereknek is lehetne fizetni (csak ugye az ciki a dollármilliárdos gyógyszerkutató cégeknek), hogy tesztelhessenek rajtuk.

    Szóval lenne megoldás...
  • Macc
    #14
    Kulomben ha tudni akarod, eleg sokmindent tesztelnek embereken! Rengeteg gyogyszert mielott a nagykozonseg ele tarnak embereken tesztelnek. (csak nem igy nevezik, mert akkor egyesek felhaborodnanak)

    Es nem csak "gyogyhatasu" dolgokrol van szo. Peldaul a mobiltelefon karos hatasait szerinted min tesztelik? Mi vagyunk a tesztalalnyok. Es a sok E szart, ami mar minden kajaban benne van csak azert hogy kicsit elenkebb szine legyen, vagy kicsit tobb ize (mert alapanyag az nuku), vagy jobb allaga (hogy ki ne forduljon a gyomrunk ha meglatjuk) azt kiken tesztelik? (http://www.zpok.hu/fogyved/e-szamok/index.html)
  • Macc
    #13
    Jobb lenne... ugy is tul sokan vagyunk:))))
  • The Garrett
    #12
    Akkor teszteljék embereken?

    gratula.. :P
  • n4cr
    #11
    Azért ahhoz is kell egy lelkület, hogy egy ilyen falat kisegérbe rákos sejteket "tervezzenek".
    Drakula MANKIND!

    (Ha mondjuk belegondolunk, hogy az egérkéknek mennyi köze van ugye az ember által előidézett betegségekhez (pl: dohányzás általi tüdőrák)...hát no comment at all.)

  • Pharaoh
    #10
    A maradék hatot meg a dohánzás és egyébb egészségkárosito szenvedélyek okozzák.
  • Mice
    #9
    tök király, tehát ha szabira akarok menni csak nem veszem be a napi pirulát és máris bekapcsolom a szundi-gént. ha meg már kipihentem magam lekapcsolom mint a villanyt :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #8
    persze , mert mi (emberek) nem vagyunk génmanipuláltak , mint a szóban forgó egerek, ellenben rajtad tuti működne
  • Cactus
    #7
    Megelőzhető, ok. És akik rákosak azok haljanak meg? Persze ha ilyen kutatásokra áldozna az USA, akkor már rég nem lenne a rák több náthánál....
  • Lacc
    #6
    Köszönjük Hun Tick.
  • HUN Tick
    #5
    tehát a technika nem alkalmazható közvetlenül az embereken.

    LOOLL
  • Piscator
    #4
    A rák megelőzése...milyen jó is lenne.
    Ezt támogatom.
  • lola
    #3
    A Doxycyclin tartós szedése esetén az ember hamarabb meghalhat, mint rákban...
  • [HUN]PAStheLoD
    #1
    "A becslések arra utalnak, hogy a gén legalább hétből egy rákos halálesetnél közreműködik."

    hétből egy ? azért én nem nevezném ezt a rák okának, hisz 7-ből 6nál nem ez az ok ... de legalább van előrelépés..