168
Mennyibe kerül egy karambol után?
  • fluga
    #1
    sziasztok!
    szombaton megtörtem a nissan mikránkat. szerintetek mennyi lesz 2 légzsák ? (mert persze kinyílt a rohadék). nem a legújabb, hanem egyel régebbi micra.
    Fluga
  • Punkerwork
    #2
    sokba, szerintem tipusonkánt más az ára
  • fluga
    #3
    eddig én is eljutottam.
  • Punkerwork
    #4
    hát szerintem szakszervíz honlapján nézd meg, biztosító nem fizeti?
  • fluga
    #5
    de fizet, viszont lehet, hogy a légzsákok ára miatt (darabja 500e Ft, ami kicsit hihetetlen nekem), leTK-zák, azt pedig nemkéne. mert akkor nem fizet annyit a biztosít. vagy nemtom.
  • Punkerwork
    #6
    kétlem hogy fél milla 1 légzsák.
  • fluga
    #7
    én is, de ezt mondták "első blikkre", de remélem csak fasz volt az ürge és nem látott még törött mikrát.
  • blackgamer
    #8
    cseréld ki a borítást, amit kiszakított, és nem szereltess bele légzsákot
    a micra úgy is városi autó
  • Punkerwork
    #9
    rossz hozzáállás
  • hykao #10
    Mikrába nem tudom mennyi a légzsák, de az 500e nem tűnik túlzottnak, más japán típusokba olyan 700e körül van darabonként, persze újonnan...
    Ha már venni akarsz, akkor "kéz alól", bontóból érdemes.
    Mellesleg ki kell cserélni az indítót is, nem csak a kormányon a légzsákot...
    Mennyit ér egy ilyen Mikra? Inkább fizesse a biztosító, és TK, mint zsebből 700e Ft...


    Amúgy mennyivel mentél? Ahhoz, hogy "természetes úton" kinyíljon a légzsák, legalább 40-50-nel kell menni...
  • Punkerwork
    #11
    700k? átlag autó 4-5 milla és abból 1,5 a légzsák? ezt nem hiszem el, ok hogy kötelező nekik ingyen belerakni de akkor is.
  • hykao #12
    Hehe, te szerinted az autóalkatrészeknek annyi az ára, hogyha minden darabot megvennél, ami egy teljes autóban van, ugyanannyira jönne ki???
    Hát a nagy szart!
    Az autógyárak nyereségét nagyon nagy részt az autóalkatrész-eladások teszik ki!
    Sokszorosába lenne egy olyan autó, amit autóalkatrészenként megvásárolva próbálnál összerakni!

    Egyébként meg nem lenne gazdasági totálkáros egy olyan autó, ahol a munkadíj párszáz ezer...
  • Punkerwork
    #13
    ezt tudom, de akkor is irreálisan soknak tűnik nekem, én 150-200-ra tippeltem max.
  • hykao #14
    Lehet, hogy van olyan autótípus, amibe annyiba kerül, ezt nem tudom...csak azt, hogy az egyik haveromnak 1.8M lett a kár a 2M értékű autóban, ebből 1.4M volt a két légzsák, a hozzájuk tartozó cuccokkal...azonnal GTK-ra vették...
  • hykao #15
    Ja és nem egy nagyértékű autó volt, valami japán 1.4-es.
  • Vlala #16
    Az kábé annyi, de ha emiatt letotálkároznak egy autót, akkor a biztosítót is totálkárosra kéne törni...
    Félreértések vannak: nem a légzsák ára ennyi, nhanem a cseréje, ki-beszereléssel együtt.
  • harcu
    #17
    50.000-75.000 Huf / légzsák a normál ár. Légzsákkal együtt kell cserélni a biztonsági öveket is (!!!), övfeszítővel (50.000 HUF / darab). Valószínűleg csere a kormány borítása, az utaloldali légzsák esetén a műszerfal légzsákborítása.
    Két légzsák esetén ezért 200-400 ezer lehetne az ár, feltételezve, hogy a japánhoz helyből drágább minden. Ehhez kön a karosszéria javítása, kis kár esetén 100-ból megállhat fényezéssel, nagyobb kár esetén határ a csillagos ég.
    A régebbi Micra esetén fennáll, hogy nem éri meg megjavíttatni, ezért gazdasági totálkárra veszik.
    700.000 már azért is túlzás lenne, mert Daewoo-éknál 150.000 a dupla légzsák ára. Micraék meg nem a légzsákhegyekről híresek.
  • harcu
    #18
    Apropó, az indító egy eléggé szimpla kis szerkezet, ami csak gyorsulást még, és (lényegében) egy rugót megfeszít egy súly, nagy gyorsulás (lassulás) esetén zár egy áramkört, ami nyitja a légzsákokat. Komolyabb autókon kicsit márként megy, de ott is a lassulást érzékelik egy elektronikával, ami nyitja (robbantja) a légzsákot.
  • hykao #19
    Egyébként baromi egyszerű: felhívod a NISSAN-t, és megkérdezed, hogy mennyi!
  • robotnyk
    #20
    egy laguna 2-esre az összes cseréje olyan 1.5 milla körül van (vezető, utasoldali, oldal, fej, függöny)
  • fluga
    #21
    köszi a segítséget, úgy néz ki, hogy a szervizes ürge vagy pénzt akart tőlünk (hogy olcsóbb legyen a javitás) vagy nagyon hülye, a 2 légzsák (utas+vezető) 440ezer. úgyhogy mák. És csak az egyik övet kell cserélni (bár nem értek hozzá) mert csak én ültem a kocsiban, az öv be volt kötve. ami törött: lámpa, gépháztető, hűtő, légkondi hűtő, első lökhárító, és állítólag az egyik oldalsó panel.
  • Botond #22
    nekem jöttek és meghorpasztották az első lökhárítót amikor még G-astrám volt,mivel eltört az a műanyag szar,ezért cserélni kellett,az volt 300k fényezéssel(másik srác kötelezője fizette),szal 700k egy légzsákért simán belefér
  • fluga
    #23
    amikor viszont NEKED kell fizetni, akkor viszont nem fér bele..
  • Botond #24
    fizetem a cascót,és igyekszek nem nekimenni semminek
  • fluga
    #25
    kászkó van..és én is úgy vezetek, hogy ne menjek semminek:)
  • harcu
    #26
    A légkondi dolgai nagyon drágák tudnak lenni, és egy japánnál a karosszériaelemek sem olcsók. Ha Casco van, akkor mondjuk mindegy. Nekem a Corsám fényezése (bal oldal teljes, motorház, tető, tetőspoiler, hátsó ajtó, jobb első és hátsó elem - metálfény természetesen - összesen 104.000 Ft volt - egy köcsög fasz az összes említett elemet végigkarcolta fémig, fényeztethettem újra.
  • harcu
    #27
    Rosszul mondtam, jobb első és hátsó elem nem volt. A bal oldalon voltak sérültek, de ezekhez újrafújták az ajtót is, hogy ne legyen árnyalateltérés.
  • Adi
    #28
    Király vagy!!
  • Taranov
    #29
    Hát te reménytelen eset vagy, nem csak a hozzáállásod a rossz, hanem hülyeséget is írtál, mert városban is vannak balesetek. Szerintem menjél vissza homokozni.
  • Taranov
    #30
    Ez az ár reálisabbnak tűnik, de a karosszéria javítás árába nem kéne belemenni, mert a 4-es Golfunk karamboljánál ki sem nyílt a légzsák, de a karosszéria javítás 1,5 millió volt.
  • RelakSfromhome
    #31
    félmillás légzsák???
    Nem kéne vetíteni!
    A hétvégén ha minden jól megy, beruházunk egy ©kodába, annak ez a légzsák költsége:
    Kikapcsolható utaslégzsák: 13000 (szutykabb felszereltségűbe 56000)
    Oldallégzsák elöl: 56000
    Utasoldali légzsák: Szérija (virít a feje, mert ilyet vesznek, de a szutykabba 44000)
    Vezetőoldali légzsák: Na ezt nemtom, mert mindenhol széria

    Ezek alapján ha a Nissan Micrában még a segged alatt is légzsák van, akkor kerül a teljes kupac 500ezerbe, max, egyébként szereléssel szvsz 120-150 kéne, hogy legyen.
  • Botond #32
    légkondi is 150k az új kocsiba ha extrának rendeled,de utólag berakni már 350k
  • Taranov
    #33
    De utólag berakatni (mivel vásárláskor elfelejtetted) más, mint egy fogyóeszközt cserélni.
  • RelakSfromhome
    #34
    hmm... Ha ez igaz, akkor anyámnak egy jó ellenérv, hogy miért legyxen tele már most minden földi jóval...
  • blackgamer
    #35
    ár/érték viszonyról még nem hallottál?
    egyébként városban bőven elég a biztonsági öv
  • Garfield
    #36
    Ja. És mindenki 50-nel megy...
  • RelakS
    #37
    150-nel?
  • blackgamer
    #38
    ha a légzsák kinyílik, abból a rendőr tudja, hogy túllépted a sebesség korlátot
  • Rafaelo
    #39
    ha a légzsák kinyilik akkor a fejed visszapattan a támlának és kitörik a nyakad
  • Punkerwork
    #40
    aha persze, szal te inkább töreted be a koponyád a kormánnyal grat.....