1375
nem csak nekem?
  • snapadam
    #213
    Ha szemüveget, vagy kontaklencsét hordasz, akkor azt is életed végéig kell hordanod. Fogat mosnod is mindennap kell. Nekünk ezt is mindennap kell, mert jelenleg ez meg a minoxidil, ami bízonyítottan hatásos az örökletes hajhullás ellen. A te méregdrága - 19200 - Viviscal tablettád nem örökletes hajhullás ellen van, én is szívesen megvenném, csak sajnos nincs egy huszasom havonta rá!

    Üdv
  • Ronny
    #212
    ezeknek viszont az a hátulütője, hogy nem használnak:)
  • peterke2
    #211
    Ti nem riadtok vissza a mellékhatásoktól???
    Én inkább olyan szereket használok, amiknek nincsenek mellékhatásaik és nem kell attól félni, hogyha nem használom a szert 1-2 hónapig, újra kihullik a hajam.
  • Max01
    #210
    Ha vkit érdekel van eladó Finpecia (1mg Finasteride) 10db-os kiszerelésekben.
  • snapadam
    #209
    Szevasz Norbi!

    Köszi szépen az infót, sokat segítettél!
    Persze, eszemben sincs Magyarországról rendelni, jelenleg Németországban tartózkodom, 4 havi Minoxidil 5%-os adagot rendeltem 30 euróért, mellette még Szőlőmag-kivonatot és Saw Palmettot szedek, ezekről nem hallottál még?
    Most úgy döntöttem, hogy kipróbálom a Foamot is, mert látványos hatást elöl még nem tapasztaltam, persze rosszabb sem lett szerencsére!
    Nekem is hosszú hajam van, ahogy jobbra fordul az idő - meg kicsit besűrűsödik a hajam - levágatom! Mert nekem nem is annyira kopaszodik, inkább a tetején ritkul!
    Egy cipőben járunk, én is addig küzdök a hajhullás ellen amíg lehetséges! Nekem is megér minden pénzt, ennyit meg főleg, hogy maradjon jó sok hajam;-)

    Forza Rogaine!

    Üdv mindenkinek!
  • Noninnyó
    #208
    Halihó!

    Először is szerintem ne itthonról szerezd be ezeket a készítményeket, mert itthon gyengébb az összetevője, és sokkal drágább is.
    Én a www.cheapotc.com oldalról rendelem a habot. Itt ugyanannyiba kerül a hab, mint a minoxidil, akármekkora adagban rendeled. 1 hét alatt megjön a rendelés kb, szóval gyorsak is.
    Igen, elöl is használ a hab. Nekem inkább felül és elöl ritka. Sajna nyáron egy előző rendelésem egy másik helyről elveszett, így 2 hónapot hab nélkül voltam, így visszaritkult olyanra, mint ahogy indultam tavasszal. Szóval nagyot szívtam.
    De most 3.5 hónapja innen a CheapOTC-től rendelek, és ennyi idő alatt annyira besűrűsödött a hajam, hogy alig látszik a ritkaság. Mondjuk le is vágattam rövidre, így mégjobb a hatás, nekem ugyanis lófarkam volt régebben. Szóval a hab nekem nagyonis bevált, és ha életem végéig is kell használnom folyamatosan, nem bánom. Nekem mindent megér, hogy jól fessek :).
  • snapadam
    #207
    Szevasz Norbi! Én is fontolgatom a Rogaine megrendelését, eddig minoxidil 5%-os oldatot használtam, de a Rogaine Foam kétszer annyiba kerül. Elvileg a hajamra könnyebb lenne felvinni a habot, mint cseppegetni, kérdésem lenne, hogy neked elöl is használt a Foam, mert ugye az van ráírva, hogy főleg "hatsó" kopaszodás ellen hatékony, és nekem is inkább itt szembetűnő a hajvesztés!
  • peterke2
    #206
    Sziasztok!
    Gondoltam megosztom veletek, sorstársaimmal a saját tapasztalataimat.
    Tavaly nagyon elkezdett hullani a hajam és már attól féltem, hogy teljesen megkopaszodok. Kipróbáltam 2 készítményt, amik nem segítettek, pedig mindegyiket néhány hónapig használtam.(Ezeket most nem írom le.) Viszont novemberben a Viviscal tablettát kezdtem el használni és mostanra már megállt a hajhullás és újra kezd nőni a kihullottak helyén az új!! Ez nem vitamin, hanem természetes anyagokból áll és olyan anyag van benne, amiből a hajunk felépül.
    Használtam még Varga hajcseppet is, ami talán szintén segített (bár csak 1 hónapig használtam), aztán áttértem a Thymuskinra. A Rogaine-től félek, mert azt olvastam, hogy (főleg férfiaknál) mellékhatásai lehetnek. Amiket én használok, azoknak csak a hajnövekedés a mellékhatásuk:-)
    Remélem, ti is találtok olyan hajnövesztőt, ami segít.
  • Noninnyó
    #205
    Én a Rogaine 5%-os hajhabot rendelem folyamat amerikából, és ez az egyedüli, ami nekem használ. Már 2 hónap alatt rengeteget segít, tök sok hajam kinőtt ennyi idő alatt is, lényeg, hogy nem szabad abbahagyni. De ha belegondolok, hogy kb 2.5 hónap alatt egy 10-esembe kerül, nem is olyan sok, más ennek többszörösét eldohányozza havonta, és ennek legalább van értelme. Szóval visszahozta az önbizalmam is. Rogaine forever
  • Sabine
    #204
    Parokashop kössz a tippet jó ötlet megpróbálom!De szőke hajra való?
  • Sabine
    #203
    Nekem is volt ilyen...
  • Sabine
    #202
    Az lehet.
  • Ben C
    #201
    Nekem is volt ilyen, amikor diétáztam, leadtam 15 kilót, de rengeteg hajam kihullott.. Szerintem vitaminhiány.
  • parokashop
    #200
    Nekem a bőrgyógyász ajánlotta a La Roche kériumos samponját, több féle fejbőrre létezik, 2-3eFt, gyógyszertárban kapható, de nekem bevált, korpa és viszketés azonnal megszűnt, mellette nagyon keveset kell belóle használni, mert jól habzik és selymes lesz a haj tőle.
  • mochee
    #199
    Nekem is iszonyatosan zsírosodik és büdös is 2-3 nap alatt. Sapkát veszek, ami jó mer nem fázik meg a fejem, viszont szerintem a zsírosodást fokozza. A korpásodásban nekem nagyon bevált a head and shoulders, korpával azóta nem kell foglalkoznom, pedig nagyon durva volt a helyzet előtte, szerintem neked is érdemes kipróbálnod. Csak azér hagytam abba mer van ez az Alpecin (vagy mi) sampon, amit patikában lehet venni, elvileg fokozza a fejbőr vérellátását, szóval ezt használom most, remélem valamit segít. (korpa nem tért vissza)
    Én bőrgyógyásznál nem voltam még, de elmegyek, hátva van valami jó ötlete. (sok negatív vélemény van azonban, sok embernek nem segített amiket felírtak és k*rva drágák voltak a gyógyszerek) Azér sztem próbáld meg te is, ennyit megér.

    Amúgy én is cigizek, bár nem sokat, most már csak 3-4-5 szál per nap, viszont egészségtelen étkezés és kevés vitamin, ásványi anyag...stb detto. Pl azt el tudnám képzelni ha ezér lenne, mer olvastam hogy lehet emiatt hajhullás, legalábbis sokat dob rajta.(aztán ki tudja) Most azt csinálom hogy naponta befalok egy almát meg egy narancsot, bár elég szánalmas próbálkozásnak tűnik de még mindig jobb mintha szarnék rá és semmi gyümölcsöt nem ennék. Azt kéne hogy a bőrgyógyász valami vitaminpótlót vagy ilyesmit adjon, és ha továbbra is hullik, akkor legalább tudom hogy nem ez volt a probléma.
  • SzocsA
    #198
    és még zsírosodik is. és mivel nem kap oxigén a zsírosodástól a fejbőr ez is rájátszik a hajhullásra!
    akkor csak kopaszra kéne nyírni a fejem és nem hullik tovább a hajam.
    na és hiába mosom meg amikor megszárítom látom hogy korpás vagy az elhalt hámsejtek rajta vannak! olyan mint amikor kopik az ember bőre!
    a korpa is az elhalt hámsejtek?
  • SzocsA
    #197
    hát szerintem ha kihullik a hajad hajagymástúl akkor nem tud fog visszanőlni!
    na most láttam valamikor vagy hallottam olyasmit hogy meddig élnek a hajhagymák hogy csak az a baj hogy nememlékszek rá
    de nekem is hasonló gondom van ha hajatmosok akkor csomo kihullik meg amúgy is! kb 100 hajmosákor amugy nemtudom!
    ez gondolom azért van mert nem rendszeresen abban az időben táplálkozok vagy nem fogyasztok sok gyümölcsöt vagy sok dohányzástól vagy mert napi 5 órát alszok???
  • mochee
    #196
    Miért más is írt linket ahol lehetett venni, miért baj ez? Nekem semmi közöm az oldalhoz amit írtam.
  • bens
    #195
    neked mi a véleményed az idióta spammerekről?
  • mochee
    #194
    Sziasztok!
    http://www.werbros.com/
    Ez micsoda? Itt is van Rogaine, miért kéne amerikából sok postaköltséggel, ez nem ugyanaz?
  • Enlight
    #193
    Ezt így nem lehet egyértelműen kijelenteni. Nekem pl. napi 150-200 szál is simán kihullik, de valszeg ugyanennyi vissza is nő, mert ugyanolyan dús a hajam, mint évekkel korábban (most 22 vagyok).
    Hajmosáskor több hullik, mint átlagban, bár ez szerintem mindenkinél így van.
  • Gb666
    #192
    40-80 az még nem magas.
    80-120-az már egy kicsit komolyabb
  • Ben C
    #191
    napi 30-50 a normális, 100 már komoly hajhullás.
  • mazzsi
    #190
    Sziasztok ! Nekem már alig van hajam , igaz 46-éves vagyok . De hallotam , hogy idegi alapon is hulhat .
  • Space
    #189
    Napi 100 szál elvesztése normális. Egyébként persze hogy ha eddig rövid hajad volt nem nagyon vehetted észre hogy hullik de hosszú hajon igen.
    A zsírosodásról meg annyit hogy ha túl sokat mosod akkor méggyorsabban fog zsírosodni.
  • Ronny
    #188
    a zsírosodás rossz jel, a kettő általában együtt szokott megjelenni.
  • Nyarlathotep
    #187
    Szerintem vitaminhiány, vagy szarul csinálod a diétát. Ha nem eszel egész nap semmit, akkor örülj, hogy csak a hajad hullik, mert simán meg is vakulhatsz, a vese, és máj károsodásról ne is beszéljünk...
  • The Protector
    #186
    Sziasztok.Én fogyózok lassan 3hónapja és túl vagyok 27kilón.Már nem sokáig csinálom.Ahajamat elkezdtem növeszteni és addig nem volt a hullással bajom.Moszt viszont nagyon hgullik.a hajam hamarr zsírosodik.Van ehhez valami köze.18éves vagyok.Valaki segítsen mert be vagyok szarva.Nagyon vékony szálú hajam van.
  • nike78
    #185
    szupi
    én is megrendeltem az általatok írt terméket Amerikából. Július 6-án fogadták el a megrendelésemet, de még sehol semmi. Kezdjek aggódni?:)
  • Noninnyó
    #184
    Igen van :)
  • nike78
    #183
    hahó van még itt vki?:)
  • Ronny
    #182
    kidobhatsz az ablakon pénzt, de ezt nem nevezném esélynek.
  • pokróc
    #181
    hát lehet, hogy esetemben annyi a szerencsés, hogy talán nálam nem örökletes a dolog ezt onnan veszem hogy nem igazán tudok olyan felmenőt rokont stb. akinek hajhullási problémái lennének. A faternak több mint 60 évesen több haja van mint nekem. A másik dolog meg, hogy nekem nem ilyen tipikusan kopaszodós stílusban ritkul a cucc, hanem ugy átlagban mindenhol van hajam de mindenhol iszonyat ritka. Azt mondta ez a szakember aki megvizsgált, hogy tul. képpen van hajam csak nagyon elvékonyodott meg elsatnyult a mértéktelen zsírosodástól, és hogy azokat a hajszálakat meg lehet erősíteni de annyi. Szóval megnyugtatott, hogy ettől új hajszálam nem nagyon fog kinőni. Ezek tekintetében lehet használni a cuccost. Kb. ennyi. Végeredményben drága és ne is várjak tőle sokat. Háááát nem is tudom. Lehet kipróbálom, hogy elmondhassam adtam egy esélyt a fejemnek.
  • Ronny
    #180
    mint lentebb leírtam két szer van ami ma használatos és az FDA által is elfogadott. Ezeket úgy hívják, hogy Finasterid(nálunk Proscar, Prosterid néven kapható)és Minoxidil.
  • Ronny
    #179
    viszont megtartani sem fog semmit szóval ne ringassuk felesleges álmokba a srácot.
  • Noninnyó
    #178
    Szia pokróc!

    Én is voltam ilyen hajvizsgálaton tavaly januárban. És nekem is ezt a Rougj nevű olasz cuccot ajánlották. Kb fél évig használtam. Nem növesztett semmi hajat. Sampon is van, és ilyen kis műanyag-hengeres kis szesz is, amit utána kell felvinni. Szóval az a lényeg, hogy ezek arra jók, hogy ne romoljon tovább a hajad állapota és ne hulljon ki több hajad, tehát hogy kitolja a ritkulási folyamatot - olyan kb 35 éves korban fejeződik be ez. Ez neked új hajat nem fog növeszteni a büdös életbe. Főleg, ha örökletes a ritkulásod. Én most kb 1 hónapja használom a Rogaine 5%-os habot, ami elvileg segít hajat növeszteni pár hónap után. Szerintem már kezd itt-ott nőni a hajam, úgy látom. Én mindent kipróbálok, mert a ritkulás nálam elég nagy lelki trauma. Barátnőmnek így tetszem, de magammal akkor sem vagyok kibékülve. És igen, elég drága a Rougj, 4-5 ezer pénz havonta. A döntés a tied.
  • pokróc
    #177
    mikrokamerás nem mikrofilmes na.
  • pokróc
    #176
    Szasztok!
    ma voltam 1 un. mikrofilmes hajvizsgálaton (asszem igy hívták a dolgot), nyílván azért mert nekem sem dúsulni kezdett el hirtelen a hajam. Szoval megvizsgált egy szakember (remélem az volt), és azt mondta, hogy nagyon zsíros a fejbőröm, és ajánlott egy szert (vagyis 2-t de persze ugyanattól a gyártótol), amit 6 hónapig kell alkalmazni, és dúrván 30 rugó lenne a 6 havi adag. Kicsit reklám szagú volt a dolog, ezért is kérdezném meg a véleményeteket. A gyártó neve ROUGJ HAIR (de az is lehet hogy ez csak a forgalmazó neve). Szoval tudtok-e valamit erről és estleg eredmény, visszajelzés, bármi.
  • Noninnyó
    #175
    Szasz!

    Igen, elég kevés adatot kértek rendeléskor, kicsit nekem is furcsa volt, de végülis megjött a cucc hamar, szóval nem átvágás. Nekem ilyen Visa SafeNet Internet kártyám van (virtuális, csak netes rendelésre jó), eddig mindenhol lehetett vele vásárolni. Ha tervezel a jövőben többször is rendelni, érdemes ilyet csináltatnod szerintem. Juniort nem ismerem, de minden webshop oldalon feltüntetik, hogy milyen kártyák jók oda. A Visa az mindenhol elfogadott, az tuti.
  • Ronny
    #174
    Juniorral nem hiszem, hogy lehet, de Visával és internetes kártyával biztosan. Tényleg érdemes az ilyesmire külön kártyát fenttartani.