1375
nem csak nekem?
  • Noninnyó
    #293
    Szerintem kipróbálhatod. Lenyomsz egy 4-hónapos kúrát, és meglátod. Nekem is örökletes a dolog, és jelenleg én is 27 vagyok :). Nálam csak ez az egy használ, más semmi nem jött be eddig.
  • Yager01
    #292
    Üdv. Nektek! Olvasgatok nézelődök, de az egész topicot nem tudtam még átnyálazni. Többen is emlegetitek, ezt a "MEN'S Rogaine Foam 5% " habot. Szétnéztem az ebay-en, és találtam elfogadható áron.

    27éves vagyok, és középen, a két oldalsó sávban elkezdtem kopaszodni. Szerintem örökletes, mert Nagyfater is full kopasz. Fiatalkori képein magamra ismertem! :)
    Mi a véleményetek? Érdemes kipróbálni a habot?
  • Waits
    #291
    Azért én nem örültem ennyire, amikor észrevettem, hogy hullik a hajam.:)
    Snapadam sok hasznosat írt már a DHT blokkolókról. Itt egy rövidke írás a természetes ellenszerekről.

    Herbal DHT Blocker

    "If you are a victim of DHT related hair loss, an herbal DHT blocker might just be your best bet to overcome the problem and save what's left of your hair. DHT is the number one cause of hair loss amongst men, causing almost ninety five percent of hair loss problems. So how does DHT actually make a man (or woman) lose their hair? The answer is in the chemical reactions between an enzyme and your body’s own natural testosterone.

    Some DHT Blockers are supplied by nature

    Some of the naturally occurring DHT blockers are found in Saw Palmetto, which is a palm-like plant found mostly in North America. The natural extracts from saw palmetto berries are rich in fatty acids and sterols known to block 5-Alpha-Reductase and reduce DHT binding with hair follicles. These fatty acids also reduce the binding of DHT to androgen receptors. The liposterolic extract of saw palmetto combined with beta-sitosterol has produced outstanding improvements in anti-androgen activity in numerous studies.

    The other herbal DHT blocker agents are Boarage oil, Stinging nettle, Green tea extract, Grape seeds, Apple skin, Black cohosh, Licorice, Ayurvedic anti-stress tea and many more."
    Forrás: dhtblocker.net

  • Willi Betz
    #290
    Engem végülis nem zavar,mert a barátnőm még nem vette észre
    A szokásos helyen kezd ritkulni,elöl a homlokomnál kétoldalt.
    Meg hátul a búbomnál:D
  • Noninnyó
    #289
    Fiúknál nem korai 28 évesen, 20-as éveink elejétől már hullhat/ritkulhat. Én 23 évesen vettem észre először nálam, most nyáron meg leszek 27. Egyénfüggő. De lényeg, hogy időben kell elcsípni, és tenni ellene. Szóval mutasd meg magad dokinál, és vedd fel a harcot te is :)
  • Willi Betz
    #288
    Nekem is hullik a hajam,igaz nem erősen,de még nem korai 28 évesen?
  • Noninnyó
    #287
    Október 19-én kezdtem használni, és december elejére-közepére már jól látszott a javulás. Akkor vágattam le épp a lófarkas hosszú hajam rövidre :). Szóval 2 hónap után már látható volt, persze az apró kis rövidke szálakat előbb is észreveheted. A Rogaine amúgy 4 hónapot ír egy kúrának, de egyénfüggő gondolom, hogy kinek mennyi idő után látszik a dolog.
    Anyum holnap érdeklődik utána a Bio-cink tablettának, a szőlőmag kivonatot megérdeklődtük, és azt mondták, hogy immunrendszer-erősítő hatása van. De szerintem hamarosan kikérem egy bőrgyógyász véleményét is.
  • zoleee20
    #286
    Norbi!

    Neked mennyi idő múlva látszott a változás? Én egy hete használom kb.
  • Waits
    #285
    Kíváncsi vagyok, hogy mit mond a bőrgyógyászod. Nekem korábban ajánlotta. Egyébként a cink tablett étrendkiegészítő és a napi ajánlott bevitelt tartalmazza.
  • Noninnyó
    #284
    Köszi, hogy leírtad. Akkor meglátom. Lehet kikérem egy bőrgyógyász véleményét majd.
    Mindenkinek jó hajhab-kenegetést :)
  • zoleee20
    #283
    Nekem a cinket pici cseppentős tubusba adták, és minden reggel 2 cseppet kellett beszednem. Bőrgyógyász ajánlotta, tehát valamennyit biztosan használ. Egyébként nekem nem ajánlotta folyamatosan, csak addig, amíg elfogy, de sztem ez egyénfüggő.
  • Waits
    #282
    Tökéletesen igazad van. A hajhullásnak számos oka lehet, ezért ha komoly a probléma, akkor irány a bőrgyógyász. A cink és a rogaine az örökletes hajhullás esetében segít.
  • Noninnyó
    #281
    Én sem úgy gondoltam, hogy holnaptól már kétmarékra fogom enni a cinket :). Csak utánanézek, hogy mire jó, mikor ajánlott szedni, mikor nem, stb. Egyébként nálam örökletes a dolog, anyai ágon.
  • torrente
    #280
    Bocs, hogy beleszólok, de először ki kéne deríteni, hogy mitől hullik a hajad. Örökletes, rossz táplálkozás, rossz fog, gyulladás vagy daganat a szervezetben, valamelyik vitamin vagy ásványi anyag hiánya, kifagyott a hidegtől a hajhagyma, stb.
  • Noninnyó
    #279
    Köszi a gyors választ. Na ennek akkor utánanézek :)
  • Waits
    #278
    Egyszerűen tabletta formában. A bőrgyógyászom régebben az Unizink 50-et ajánlotta, de valamiért azt a fajtát már nem nagyon lehet kapni. Most Bio cink tablettát szedek. Ettől sem fog másnapra derékig érő hajad nőni, de segít, hogy kevesebb DHT termelődjön a szervezetedben és ezáltal kevesebb hajad hulljon ki.
  • Noninnyó
    #277
    Ez a cink milyen formában van? Tabletta? Te szeded? Ha tényleg segít a hajhagymákkal, lehet ki kéne próbálni.
  • Noninnyó
    #276
    A tájékoztatóban azt írják mellé. hogy: half a capful, vagyis Félkupaknyit. A műanyag kupakot félig rakod habbal, majd felkened a bőrre. Igen, ezt elég hamar beissza a bőröd, de a rogaine weboldalán lévő kis bemutatóvideón is a faszi elég hamar lerendezte a dolgot. Szóval gyorsan megy ez.
    Egyébként az első pár használat után már nem kell a kupakba nyomkodni, mert rájössz mennyi is a mennyiség, simán nyomhatod a tenyeredbe vegy egyből a fejedre. Hameg kicsit több sikerülne, semmi vész nincsen.
  • Noninnyó
    #275
    10 nap, jaja, látod gyorsak :). Akkor hajrá!
  • zoleee20
    #274
    Igen, jól hallottad. Még anno a hajritkulásom elején voltam egy bőrgyógyásznál, és többek között az első kúra alkalmával cinket is felírt, ami szintén jótékony hatású.
    Mellesleg nekem is megérkezett ma a termék. Bár nekem 7200-ba került egy havi adag, mert a werbros-ból rendeltem, így legközelebb valahogy nekem is a cheapotc.com-ról kell beszereznem. De lenne egy kérdésem azokhoz, akik már használják; azt írja a használattal kapcsolatban, hogy napi 2x kell, és mindkét alkalommal 1 ml-t kell a fejre felvinni. Na most ennél a terméknél hogy lehet pontosan kiszámítani ezt az 1 ml-t? Folyadéknál, zselénél, vagy krémnél még csak-csak megy, de egy habnál?
    Emellett mennyi ideig kell dörzsölni a fejbőrt? Nekem az első használatkor nagyon hamar beitta a bőröm.
    Válaszaitokat előre is köszi!
  • Waits
    #273
    Örömmel tudatom, hogy a cheapotc.com-ról rendelt Regaine 5%-os hab alig 10 nap alatt megérkezett. :)

    Azt olvastam, hogy ajánlatos cinket is rendszeresen fogyasztani.
    "Jótékony hatású továbbá a cink, mely a tesztoszteron-dihidro-tesztoszteron átalakulást gátló enzim működésében játszik szerepet. Cink hiányában ez a gátlóenzim nem működik, így a fokozott szőrnövekedést okozó tesztoszteron hormon továbbalakul az aktív formába, és kifejti áldatlan hatását."

    "A cinknek különleges hatása van a hormon metabolizmusra: a keringő tesztoszteron hormon dihidrotesztoszteronná való átalakulását gátolja, így akadályozza a hajhagyma elhalását (DHT-blokkolás). "

    Hol lehet szőlőmag kivonathoz jutni? Kerestem gyógynövényesnél és gyógyszertárban is, de nem jártam szerencsével.

  • Waits
    #272
    Bocs. Elnéztem, nem olcsóbb.
  • Waits
    #271
    Most láttam, hogy a medshopexpress.com is szállít Magyarországra. Ott a 4 havi Regaine 5%-os hab csak 65 dollár. Legközelebb majd onnan rendelek.
  • Noninnyó
    #270
    Napi 2x kell használni, reggel és este lehetőleg. Száraz fejbőrre kell felvinni fél-kupaknyi mennyiséget, és belemasszírozni a fejbőrbe. Ennyi, nem kell lemosni semmit, sem szárítani. Este csak annyi, hogy lefekvésig teljen el legalább fél óra, hogy beivódjon rendesen. Én mondjuk többet nyomok, mint fél kupak, mert nagyobb területre kell, de ez nem gond, max annyi, hogy nálam 1 flakon nem 1 hónapig tart, hanem 3 hétig. Ennyi a júzersz manuál :)
  • zoleee20
    #269
    Ez engem is érdekelne. Meg az, hogy naponta hányszor kell használni, úgy tudom, 2x.
  • Punker
    #268
    állj le az ivással akkor majd nem hullik :)
  • BADE
    #267
    Ezt a Rogaine habot hogyan kell használni?Felfújod,megszárad,lemosod?
  • Noninnyó
    #266
    Nagyon szívesen :D. Szerintem jövő hét közepe felé meg is fogod kapni. Majd várjuk a beszámolód. Csövi!
  • Waits
    #265
    Kedves Sorstársak!

    Norbi pozitív vásárlási tapasztalatain fellelkesedve vasárnap este megrendeltem 3 havi Regaine 5%-os habot a cheapotc.com-ról 60 dollárért vagyis 9600 Ft-ért. Bár NINCSEN dombornyomott kártyám, a Visa Electront gond nélkül elfogadta. A fizetés a Google Checkout renszerén keresztül történt, ezért nem voltak különösebb fenntartásaim. Annak rendje és módja szerint 2 perc múlva megkaptam a visszaigazolást a rendelésről. Kedden reggel kaptam az e-mailt, hogy postára adták a csomagot, valamint egy számot, aminek segítségével követhetem. Eggig nagyon pozítív. Majd beszámolok az eredményről.

    Ezúton is köszönöm Norbinak a tippet.
  • zoleee20
    #264
    Nno, életem első netes rendelésén túlvagyok:)
    Megrendeltem utánvéttel az Regaine 5%-os habot a werbros-ból. Először azt írták, hogy nincs raktáron, emiatt 2-3 hét, míg megérkezik, a vásárlás végén meg 5-7 munkanapot írtak, hát nem tudom. Inkább a 2-3 hét az, ami reális sztem.
    De nagyon kíváncsi vagyok a termékre.
  • zoleee20
    #263
    Bocs, a CVS Pharmacy-ra mentem először, azért írtam a 3800-at. Én inkább a regaint fogom kipróbálni, mert voltam még régebben egy direkt ezzel foglalkozó bőrgyógyásznál, aki az USA-ban élt hosszú ideig, és ő is ezt a szert ajánlotta. Bár írtam egy üzenetet nekik, hogy nem lehetne-e más úton megrendelni, mondjuk telefonon.
  • Tony82
    #262
    Azt írják megegyezik, de erről csak norb tudna érdemben nyilatkozni :) Ha 1 havi akkor 3 hó alatt 10.5 k-t jelent....
  • zoleee20
    #261
    Húú, köszi szépen. Ezek szerint ez a termék megegyezik azzal, amit Norbi külföldről rendel? Mert itt például 3500 Ft-ot írnak, ami gondolom egy havi adag.
  • Tony82
    #260
    Rám nem jellemző módon elsiklottam a dolog anyagi vonzata fölött :D Pedig a werbros-ról olyan könyűnek tünt a rendelés ;( Tudod norb a helyedben már rég tartanék raktáron 3 havit 12 rugóért ^^ De látom eszel disznóhúst XD így marad a netkártyás szerencsétlenkedés :( ( csak ne lennék enyire béna az ilyenekhez)
  • Noninnyó
    #259
    Tony: a werbos-on ami kapható, az 1 havi adag csak, és 5800 forintba kerül. Én külföldről 3 havi adagot rendelek 10 rugóért. Kicsit olcsóbb szerintem :)
  • Tony82
    #258
    Sziasztok!

    Egy ideje figyelem a véleményeket/tanácsokat,sajnos nálam is örökletesnek tűnik a kopaszodás. A homlokomról pár éve elkezdett lassan hátra húzódni a hajam :( Úgy döntöttem hogy kipróbálom én is Rogaine 5%-os habot,épp készültem a norb által belinkelt címen rendelni mikor eszembe jutott a "werbros" Most látom hogy ott 5.8k-ért van hab gondoltam zoleee20 miatt beírom ide hogy létezik magyar oldal is ahonan tud rendelni ;) Találtam még ezen az oldalon 1 másik szert nem tudom ismeritek-e :CVS Pharmacy 5% minoxidil állítólag az öszetétele teljesen megegyezik a rogaine 5%-al de árban épp fele anyiba kerül.
  • Noninnyó
    #257
    Hát az csak annyi, hogy elmész valamelyik bankhoz, mondjuk oda, ahová a normál bankkártyád is tartozik, és ha van náluk ilyen netkártya, akkor szerződéskötés, és kész. Sajna az én bankomnál (K&H) már ez megszűnt, úgyhogy valami mást kell kitalálnom.
    Asszem olyat is lehet csinálni, hogy van a bankszámlád, amit 2 alszámlára osztanak, tehát 2 részből fog állni, mindkét résznek más a számlaszáma. És a bankkártya-automata csak az egyiket fogja látni, a fő számlát. Azon legyen mindig csak annyi pénz, amennyi kell neked, pl vásárlásokhoz vagy rendeléshez. A másikon pedig van az összes többi pénzed. És ezt az oda-vissza utalgatást szépen kényelmesen otthonról e-bank-on keresztül te tudod csinálni tetszés szerint, természetesen ingyen, interneten keresztül. Szerintem én is ilyet fogok csináltatni, mert a Visa internet kártya nálunk már nincsen, és egy másik kártya meg nem kell, mert annak is van éves díja. Ezzel a megosztásos megoldással meg lazán otthonról tudsz intézni mindent. Szóval ha érdekel, bemész a bankodba, és tudakold meg, hogy is működik ez pontosan. Remélem segítettem valamit.
  • zoleee20
    #256
    Értem, köszi!
    Egyik ismerősöm mondta, hogy netes rendeléshez virtuális kártyát kell csinálni, és talán itt is láttam vkinek a hozzászólásában.
    Azt hogy kell megcsinálni?
  • Noninnyó
    #255
    Az add to cart-ra kattintás után az új ablakban jobb legalul a Google Checkout-ra kell klikkelni. Ezután regisztrálni kell, ha még nem vagy, itt meg kell adni mindenféle adatot. Hitelkártyával történik a rendelés, utánvét itt nincsen.
  • zoleee20
    #254
    Szia!

    Rámentem az oldalra, de vmi miatt nem jön össze. Rákattintok a legfelső add to card-ra, és a bejövő oldalon két lehetőségre lehet kattintani:
    Update Cart - itt nekem utána semmi sem történik
    Continue shopping - bezárja az oldalt
    Innen hogy lehet továbbmenni? Vagy csak én vagyok a hülye?:)
    Egyébként utánvéttel történik a rendelés? Még sosem rendeltem semmit neten keresztül, ezért vagyok a témában ilyen suta...