1375
nem csak nekem?
  • Mrondansetron
    #1375
    Ez igaz, viszonylag közel van, de lehet ebben a káoszban nem lépném amúgysem meg.
  • CharlieSilver
    #1374
    Őket nem ismerem, meg hát Bécs, mostanság naponta változnak a szigorítások..
  • Mrondansetron
    #1373
    Erről a Moser klinikáról vélemény?
  • CharlieSilver
    #1372
    Nézem mindjárt, de nem biztos, hogy tudok válaszolni, ezt csak bemásoltam, mert a srác, aki írta, eléggé képben van a dolgokkal.
  • Attiatti
    #1371
    Szia, +1, ez segítség, én most nézelődök, írtam privát üzenetet, ha válaszolnál, megköszönöm.
  • CharlieSilver
    #1370
    Sziasztok, látom lent valaki írt már egy összefoglalót a hajhullás kezeléséről, bemásolom a srác írását a hajklinikákról, szerintem hasznos annak, aki keresgél, és tanácstalan. Sikost (régi motoros a fazon), Hairhungaryt (szép eredmények), meg egy bécsi klinikát emelt ki ő is, mondjuk Bécs mostanság azért macerásabb, meg az árak talán húzósabbak, habár, ha már rászánja valaki magát, akkor nem az lesz gondolom az elsődleges.



    "Csak azokról írok, akik legalább 3-4 éve léteznek otthon (Magyarországon), a többi alapból felejtős 6-10 eredménnyel, komolytalan.





    Tömören:







    Sikos



    1. Ő az, akinek van reputációja Magyarországon, 20 éve végzi a műtétekt, nyílván több strip műtétet végzett, mint FUE-t, az eredményei között vannak egész jók. Ő is nyomja a reklámot, hogy benne van a top20 szakiban, ez nekem kicsit bulshit, de ez magánvélemény.

    2. Ami negatívum: maga a fazon, nem tűnik bizalomgerjesztőnek, nekem a szimpátia számít. A másik, hogy nem tűnik igazán kifinomultnak, amit csinál. Ne érts félre, szakmailag megalapozott, de külföldön látok igazán fullos eredményeket, nála azért nem.





    Hairhungary





    Na ők jó kérdés, talán az a hely (de ehhez kellene a személyes benyomás), ha itthon végeztetném, ahová bizalommal mennék, de nem ismerem annyira őket sem.



    1. Negatív: minek nyomják ők is ezt az idióta celeb vonalat? Nem értem, hogy csak hírességekkel lehet reklámozni, Kis Gézával nem? Mondjuk az ő eredményeik elég szépek, ami plusz, hogy vannak kint 10+ éves eredmények is, ezt csak náluk, Sikosnál, és Mantsénél láttam, mondjuk Mantsénál keveset, és rossz minőségűek a fotók (minősegi eredményre gondolok).

    2. Pozitív: látszik, hogy szakmai a hozzáállás, csak engedjék el ezt a celeb majomkodást. Szóval talán ők jó választás, vagy Sikos, nem tudom.





    Prohair





    Mantse Tamás asszem: őt ide soroltam volna korábban (ő is legalább 10 éve csinálja), de az eredmények nem annyira meggyőzőek, plusz valaki írta, hogy állítólag 2000 graftban állapodtak meg, és végül nem volt egyértelmű, hogy annyi hajszálat, vagy graftot kapott, ezzel vigyázi kell, nálam ő kétesélyes, de jobb, mint az akciós klinikák.







    Ahova ne menj szerintem, az, ahol a Győrfit, vmi ÉNB Bécit, meg ilyen valóságshow celebeket lobogtatnak (ezzel a celebséggel egyébként sem vagyok kibékülve):



    1. Ismerősöm látta pl Győrfi Pált, katasztrófa, amilyen a valódi eredménye a honlaphoz képest, de úgy tűnik nagyon kevés a tartós eredmény náluk (talán Győrfi is jobban nézett ki, nem tudom mikor műtötték, de szegény rosszabb lett, mint volt, és ha a donorja nem engedett többet, akkor nem szabadott volna az orvosnak elvállalnia).

    2. Ami még nagyobb gáz, hogy még mindíg (ezt már évek óta nyomatják) egy olyan műtéti módszert írnak ki a honlapjukra, SHE néven (a saját, szedett-vedett magyarázat az, hogy szálanként veszik ki a hajat, majd e videókban a páciens elmondja, hogy graftonként történt a műtét), ami semmilyen szakmai területen nem elfogadott (volt erre próbálkozás, de az megbukott 15 éve), ráadásul szálanként kalkulálják az árat. Két szempontból aggályos: egyrészt vagy a páciens nem mond igazat (ez taln nem feltételezhető, mi oka lenne), vagy ők, és itt az árképzés szempontjából már kibújik a szög...A másik, ami viszont szerintem már eléggé forró terep, hogy orvosi területen konkrétan félrevezetik a páciens megalapozottan haszonszerzési indokkal. Nem is értem, hogy még senki nem hívta fel a magyar hatóságok figyelmét erre. Iszonyat alja.







    FUE-Clinic



    Ők voltak asszem az elsők Magyarországon, de eredményeket vmiért 10-en x év alatt nem tudtak kirakni? A honlap szimpatikus, de ez alapján nem hinném, hogy épeszű ember dönt. Árpának tv-ben láttam a haját, na az nem rossz eredmény, ha még mindig olyan.







    +1



    Moser klinika Bécs



    Őket mindenképpen megfontolásra érdemesnek találnám. Igen, drágábbak, de ők is több, mint 10 éve vannak, stablan, és szepek az eredmények. Tényleg drágábbak, de a kérdés, hogy hosszú távú, terméstetes eredmény akar valaki, vagy gyors, olcsó műtétet..







    Vannak más helyek, de azok nálam nem számítanak, mert saját szakmámban is megtanultam, hogy ha értékes, "mély", igazán minőségi munkát akarok csinálni, akkor ahhoz sok évet bele kell tennem, másképp nem megy. Ha a bőrömet viszem a vásárra, ez még fontosabb, szóval itthon ez a szitu röviden, több időm most ezzel foglalkozni nincs sajna, de kérdezz akár privátban, akár itt. "



  • randall13
    #1369
    Sikosnál voltam.

    Igazából az egész folyamat ott kezdődik, hogy emailben küldesz 5 képet a fejedről. Erre válaszolnak, hogy hány graftot és műtétet javasolnak. Illetve adnak egy konzultációs időpontot. Konzultáció skypeos, kb fél óra hosszú, a doki elmondja a már emailben leírtakat szóban is. Nagyrésze abból áll, hogy az asszisztens levetít egy powerpointot. Igazából sok újdonság nem hangzik el, ha a weboldalon előtte már tájékozódtál. A végén közösen kerestek egy megfelelő időpontot a műtétre, amit 300 ezer forint átutálásával tudsz lefoglalni. Nem kell rögtön dönteni és utalni, egy napig tartják az időpontot.

    A maradék összeget lehetőség van fizetni bankkártyával, készpénzben, illetve átutalással. Utalásnál a maradékot el kell küldeni 2 héttel a műtét időpontja előtt. Megmondom őszintén a pénzes része a dolognak nem túl vevőbarát, lényegében úgy utaltam át kb 1 millió forintot, hogy egy "köszönöm, megérkezett" szintű levél volt csak a visszaigazolás. Ilyenkor benne van az emberben a gondolat, hogy mi van, ha átverés? Azzal nyugtattam magam, hogy bejegyzett cég, és nem éri meg nekik átverni az ügyfeleket. A lényeg, hogy szerencsére ilyen nem is történt, de azért egy számlának örültem volna a válasz emailben.

    Műtéthez kell egy rutinvizsgálat (vér + vizelet), illetve a mostani helyzetben egy 2-3 napnál nem régebbi covid-teszt. Fontos megemlíteni, hogy az időpont lemondására nem igazán van lehetőség, ha jól emlékszem ha két héttel előtte szólsz, akkor bizonyos százalékot visszatérítenek, de nem a teljes összeget. Kivétel ezalól, ha orvosi papírod van, hogy nem vagy alkalmas a műtétre. Ilyen orvosi papír a pozitív covid-teszt is. Kb ez volt a legnagyobb félelmem az egész folyamatban, szar lett volna átrendezni a szabikat meg mindent, ha plusszos lett volna a teszt.

    A műtét napján odamész reggel 8-ra. Elején alá kell írni egy csomó papírt, illetve megkérdik, hogy ha esetleg a doki több szálat is ki tud szedni mint az előre kifizetett, akkor abba beleegyezel-e. Nyilván ilyenkor utólag kell kifizetni a különbözetet, a weboldalon is feltüntetett áron. A szerződésben van egy olyan pont, hogy elfogadod, hogy egészségügyi okok miatt van szükséged a műtétre. Ez valószínűleg azért kell, hogy 0% legyen az ÁFA-tartalom. Mivel nem neked kell bizonyítanod a NAV felé, csak örülj neki.

    Ezután levetkőztetnek gatyára és rádadnak egy bálazsákot meg egy papucsot. Letolnak kopaszra, a doki berajzolja a vonalakat, aztán már feküdhetsz is hassal a padra. A helyi érzéstelenítőre azt mondják, hogy csak kellemetlen érzés. Na ez egy nagy hülyeség, nekem fájt mint a rohadt élet. Utána mondjuk már semmit nem éreztem, csak néhány helyen. De inkább elviseltem a graftok kihúzásának enyhébb fájdalmát, minthogy szóljak, hogy ott még érzékeny a fejem.

    A graftok kinyerése történik kb délig, utána fél órás ebédszünet. Azt kapod, amit még reggel kiválasztottál a szórólapról.

    Délután beültetés, az már háton fekve, félig ülőpozícióban. A doki megcsinálja a lyukakat a fejre, magát a beültetést a lányok végzik ketten. Ez eltart nagyjából délután 4-5 óráig. És kész, fényképes dokumentáció meg egyéb papírmunka a végén (számlák, meg a műtét utáni gyógyulási javaslatok)... Az, hogy közben lehet TV-t nézni meg hasonlók, hülyeség (bár lehet ez a klinika pont nem is állította ezt, nem tudom). Zene mondjuk van.

    Összességében annyit mondanék, hogy ne várd, hogy ez lesz életed legjobb élménye, de hát nem is nyaralni megy az ember. A doktor a páciensekkel kedves, az asszisztensekkel szigorú. Ha azt várod, hogy elejétől a végéig ő fogja végezni a műtétet, csalódni fogsz. Csak a kényesebb feladatokat csinálja, mint a graftok kihúzása, és a lyukak bökködése. A végén én már nem is találkoztam vele, el sem köszöntünk egymástól. Mindenesetre a segédek tudták a dolgukat, az eredménnyel elégedett vagyok, és csak ez számít.

    Én ajánlani tudom, de senki ne várjon ötcsillagos üdülést, az csak a marketing része.
  • RetroTON
    #1368
    Sziasztok! Elindult a hajbeultetesportal.hu oldal, fórum, amely olyan közösséget épít klinikáktól függetlenül, (!!!) ahol mindenki információkat szerezhet a hajvesztés pótlásával kapcsolatban, illetve ezzel kapcsolatos társaságot, közösséget is épít. 2 olyan srác indította, akik már több hajbeültetésen, beavatkozáson is átestek. Gyertek és regisztráljatok! (a fórum tartalma csak regisztráció után olvasható)
  • borzalmas13
    #1367
    Sziasztok,van aki volt a szegedi Hair klinikán vagy Bp-en a Sikos klinikán és elmondaná a tapasztalatát?
  • normali
    #1366
    Sziasztok

    Szeretnék egy kis segítséget kérni, felhasználóktól.
    1.Terveznék rogaine haj hab használatát, azonban napi csak egy alkalommal, ez is megfelelő lehet szerintetek?
    2.Ha mégis "kell" napi 2 szer használni, rá lehet menni később a napi 1szeri használatra, határ megmarad?
    3.Van akinek megszünt a hatása használat mellett, mennyi idő elteltével?
    4.Van aki abba hagyta és rosszabb lett mint mikor kezdte a kúrát?
    Köszönöm előre is.
  • cattani64
    #1365
    Na...Én is egy hajbeültetett pali vagyok, és csak remélni tudom, hogy nem felültetett..A szegedi doktor hair klinikán próbálkoztam meg a vízityúk kinézetemen változtatni, de maradtak bennem kétségek,...
    1/ Nagyon jól hangzott, hogy akciósan 750 000 ft-ba került a durván 6000 hajszál beültetése, de július végén azt láttam, hogy akció nélkül 700000 ft...Én júniusban fizettem be, így ezt érthetően nem tudom jó néven venni...
    2/Kétnapos beavatkozás volt, szinte fájdalom mentesen ...A beültetést követően minden úgy történt, ahogy azt előre elmondták: zsibbadás, bőrpír stb. A két napos beavatkozásról egyébként azt hittem, hogy elegendő lesz a Norwood V-ös hajzat teljes rendbetételéhez, de azt mondták, hogy valószínűleg egy "sűrítő műtét is kell majd...Hát, ha én egy klinika tulajdonosa vagyok, akkor valószínűleg én is arra törekednék, hogy a páciensek minél gyakrabban tegyék nálam tiszteletüket...
    3/ Bár még korai határozott véleményt nyilvánítani, nem bántam volna, ha gyakorlottabb orvosok végzik el hajbeültetést; kicsit olyan volt a benyomásom, mintha azok csinálták volna (két nap nap, két különböző dokinő), akik éppen ráértek...
    4/ Amúgy maximálisan kedvesek és jófejek voltak a klinikán, de a fentiek miatt maradtak bennem kétségek.
    U.i: Van olyan, aki szintén náluk végezettet el a beültetést? Ha van, alig várom, hogy megismerhessem a véleményét....
  • Sippie
    #1364
    Üdv! A hajátültetésnél, a kopaszodási folyamat onnan folytatódik ahol tartott az átültetés előtt? magyarán lesz egy lyuk idővel az ember fején?
    Illetve a donor terület mennyire lesz feltűnő, azt milyen hajhosszal lehet elfedni? Én hátul, oldalt 9mm-re szoktam vágni pl, a javasolt 4-5 cm hossz kivitelezhetetlen.
  • talicskasember
    #1363
    Sziasztok!

    Sokak problémája itt a hajhullás, amire a prohairklinika.hu megoldást nyújthat hajátültetés, illetve hajbeültetés segítségével.

    Szép napot,
    A talicskásember
  • edios
    #1362
    Egy kis összefoglalás az újonnan érkezőknek (bár számuk valószínűleg nem túl nagy a topic pörgéséből ítélve). Nem vagyok tudós, nem fizet semmilyen gyógyszeripari cég, se klinika, de érintettségem miatt az elmúlt években elég sokat olvasgattam és végső soron minden fórumon ugyanazokba a megoldásokba ütköztem bele. Ezeket szeretném csak összetömörítve átadni, hátha megspórolok ezzel vkinek néhány órát/napot.

    A topicban tárgyalt hajhullás pontosabb nevén "androgenic alopecia". ( https://en.wikipedia.org/wiki/Pattern_hair_loss ) Sok módon/betegségtől kopaszodhat egy ember, de mi itt főleg a férfias típusú kopaszodásban vagyunk érdekeltek. Ezt a fajtát a tesztoszteronból 5-alfa reduktáz enzim által létrehozott dihidrotesztoszteron okozza.

    Nagyjából 3 "bevált" (= igazoltan működő, nem kísérleti stádiumban levő, közembereknek elérhető, nem női hormonok szedésével kapcsolatos) módszer van ezen típusú hajhullásnak lassítására/megállítására/visszafordítására. Ha bementek egy gyógyszertárba, akkor vagy az első kettőhöz kapcsolodó dolgot fognak ajánlani, vagy valami sosem bizonyított hatású idióta vitamin mixet (saw palmetto, ginseng, coconut oil, pumpkin seed, zinc stb.), ami nagyon drága lesz, nagyon "natural" és valószínűleg semmit nem fog segíteni a problémán.
    Az alábbi lista nyilván nem lesz örökéletű, remélhetőleg a jövőben sokkal hatékonyabb megoldások válnak majd elérhetővé, de aki idetéved, az valószínűleg mostanában szeretne megoldást találni, és nem pár évtized múlva.

    1. Finasteride hatóanyag (Propecia a brand név, de generikusok közül is nagyon sok van). Kb. 20 éves múltja van az alkalmazásának. Ez kezeli leginkább a gyökerétől a problémát: blokkolja az alfa reduktáz ezimet. Naponta szedegetős gyógyszer, a kopaszodási folyamatot jó eséllyel jelentősen lelassíthatja, de amint abbahagyod a szedését folytatódni fog. A már kopasz területeken nem nő vissza a haj, de a vékonyodási fázisban levőket megerősítheti, így a szedésétől számítva fél év után kisebb javulás is megtapasztalható lehet. Lehetséges hormonális mellékhatások erekcióval, libidóval kapcsolatban. (Bővebb infóért keress rá: "post finasteride syndrome") Csak vénnyel lehet beszerezni azt hiszem, de a generikusok viszonylag olcsók.

    2. Minoxidil hatóanyag (Rogaine volt az első brand, de ebből is vannak generikusok). Kívülről kenegetős szer, inkább rövid/középtávon jó, mert a hajszálak életciklusát hosszabbítja meg, amitől dúsabb hatású lesz egy ideig a haj, de alapvetően a kopaszodási folyamatot nem állítja meg. Elég macerás a használata szvsz. Beszerzése nem túl nehéz, de évek alatt elég szép összegbe tud fájni.

    3. Hajátültetés. (FUE vagy FUT: beültetés szempontból nincs különbség köztük, egyedül kiszedésben. FUE-nál a graftokat egyenként szedik ki, FUT-nál viszont egy teljes bőrcsíkot vágnak ki belőled. FUE a korszerűbb és csak nem látható hegekkel járó módszer. Ez a két típus létezik csak, ha a klinikánál hozzátesznek mindenféle "super FUE", "FUE 2", "FUE max" stb. jelzőket az csak kamu/reklám.) A hajátültetés semmit nem tesz a hajhullás folyamata ellen, viszont a hajhullásban nem érintett hajszálaiddal (donor terület) elég nagy részét le lehet fedni a fejednek. Hátránya az egyszeri magas költség (nagy műtétenként 700k-1milliós kategória), és egyéni adottságoktól függően összesen 2-3 nagy műtét lehetséges. Általában az átültetett hajsűrűség kb. 1/3-a a normál sűrűségnek (tehát minimum 4-5 centisen kell hordani, mert az alatt gyenge lenne a fedőhatás - ha pedig ennél sűrűbben csinálják, akkor a fejed felére sem marad elég átültethető haj, tehát akkor kombinálni kell más megoldásokkal). Előnye, hogy a műtét utáni néhány napot leszámítva nem igényel semmiféle speciális bánásmódot, soha nem kell semmilyen gyógyszert beszedni, nincsenek mellékhatások és hosszútávú megoldás.


    Röviden nagyjából ennyi. Ezek nem zárják ki egymást, ha valaki nagyon elkeseredett, akkor akár lehet mindhármat egyszerre alkalmazni. A döntésnél alapvetően a pénztárca, lehetséges mellékhatások bevállalása és hosszú távú célok mérlegelése szükséges.
  • maksam
    #1361
    Sziasztok!

    Érdekelne, hogy mi a véleményetek a HimG-ről? Visszaolvastam a véleményeket, korábban ezek nem voltak túl pozitívak. A HH-ről ellenben jó véleményeket olvastam. Sajnos Hajmax eltűnt. Akik keresztül estek a hajbeültetésen tudnának írni pár sort, hogy most hogyan döntenének, kit ajánlanának?

    Illetve bármi egyéb tanácsot szívesen fogadok! Nálam 6-7 éve indult a dolog, eddig a minoxidiltől elég jól stagnál/lassult a hullás. Úgy tűnik most elért egy szintet, ami már jobban zavar, szóval valószínűleg belevágok!

    Az évek során követtem a fórumot, viszont volt 3 év csend, nagyon kíváncsi lennék a tapasztalatokra! Vagy ha más fórumon zajlik már a tapasztalat megosztás, akkor valaki mondja meg hol! :)

    Köszi előre is!
  • rfulton
    #1360
    Sziasztok
    Olvasom itt a fórumban hogy érdemes lenne kipróbálnom hajritkulás ellen (nevezetesen elől jelentkezett nálam. Szépen a fülemmel egyvonaltól számítottan előre fele a homlokomnál. Kezd zavarni. 2-3 év alatt alakult ki.
    A "Minoxidil" nevü szert. Amazon-on látok belőle, Kirkland márkát. Ez megfelelő? vagy milyet ajánlanátok?
    Meddig elég ez a kiszerelés, ami összesen 650 ml-s. ?
    Van esetleg + mellé ami érdemes lenne ilyen olyan okból használmni?
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • hajasember01
    #1359
    udv. Zora kollega lathatoan megtalalta a blogomat a HH oldalan. Igen, eleg szep az eredmeny, most vagyok 8 honapos, mar kezdek frizurazni a kozel 8 cm-es hajammal. Atom jol nez ki, kis ritkabb foltok vannak meg ket oldalt, fejteton ahol semmi hajam nem volt, oda tervezem egy besurito 2. beavatkozast, hogy termeszetes hatasa legyen. de igy is nagyon jo. Teljesen elegedett vagyok. A beavatkozas nem volt kellemes. 2 napos volt. Elegge verzett a fejborom, es nagyon sok erzestelenitot kaptam, igy a 3-4 napra full zombinak neztem ki. Durva volt! De elmult.4. hettol ahogy az meg van irva, kezdett kihullani a hajam. Eleg sok kihullot, kb 70% -a. Szo szerint, bele turtam es minden alkalommal szinte soportem az asztalrol. Ilyeszto volt. De aztan a 4 honaptol szepen nott vissza. Nem szedtem semmilyen "merget", tablettat. Elesztott ettem mezzel es finoman Oliva oljaos bedorzsolest alkalmaztam, sportoltam, egeszsegesen taplalkoztam. Most uj embernek erzem magam.
  • Zora242
    #1358
    hajasember blog oldala itt található: http://hajatultetesblog.blogspot.hu/
    Félidőben jár, szép lesz az eredmény!
  • Nevland
    #1357
    Szerintem az a szöveg nem neked szól, hanem edios aláírása. Minden kommentjénél alapból megjelenik.
  • hajasember01
    #1356
    ??

    ez a szoveg kinek szol? ! - "My name is ios... Edios. Not Eidos you f*ck*n pr*ck!" - mert en neked Edios nem irtam! Tudtommal.
    ha kotekedni akarsz, akkor rosz emeberrel teszed!
  • edios
    #1355
    Elvileg az osszes (de legalabb a nagy resze) ki fog hullani. Aztan majd Karacsony korul ujra talalkoztok. :)
  • kovad007
    #1354
    Szia hajasember!Engem nagyon is érdekel!Hairhungary a mára a legjobb klinika lett!Üdv!
  • hajasember01
    #1353
    Na, megvolt a beultetes 04.16.-17-en. most vagyok 2, 5 hetes, elkezdett a beultetett hajszalak egy resze hullani...
    akit erdekel kuldok fotot elotte, utana, ( beultetes utan 6 nappal) , a kozbeni fotok, nem lettek olyan jok..
    6200 ( kb) hajszallal), Hair Hungary.
  • Gallard
    #1352
    Helló!
    Dr. Thomas Mantse-nál. 1500 graftot ültetett be, ami kb 3000 hajszál.. Képet később tudok küldeni. Milyen rossz esetet hallottál?
    Üdv
  • hajasember01
    #1351
    Gellard, Szia, kinel volt a beultetesed? legyszi ha tudsz, kuldj fotot privatban.... es ird meg hany hajszalas / graftos volt a mutet. Nekem most lesz hamarosan... es igen csak izgulok. Hallottam jot is, rosszat is. Udvozlettel
  • Gallard
    #1350
    Bocs, ez nem kérdés akart lenni:
    Viszont nekem a ki nem hullott hajszálak nem nőttek szinte semmit sem, csak 2-3 mm-es állandó hosszúsággal elvannak a beületetési helyükön.
  • Gallard
    #1349
    Hellósztok!

    Kicsit több, mint 2 hónapja voltam hajbeültetésen.
    Tudom, hogy ennyi idő alatt nem nől ki a beültetett haj, hanem nagy része kihullik és a hajhagyma regenerálódik, a megmaradtak növögetnek.
    Viszont nekem a ki nem hullott hajszálak nem nőttek szinte semmit sem, csak 2-3 mm-es állandó hosszúsággal elvannak a beületetési helyükön?
    Ez szerintetek gond lehet? Várható, hogy ezek a stagnáló kis hajszálak egyszer csak elkezdenek nőni?
    Előre is köszönöm!
  • medikal
    #1348
    Finpecia eladó.
    [email protected]
  • hajasember01
    #1347
    Pedig hasznal. En megtapasztaltam. Az hogy te nem, vagy nem hiszel benne, a te dolgod...... Teny, hogy nem mindenkinel hasznla, az esetek 40%-ban, javithat a hajsurusegen, ennyi.
  • Nevland
    #1346
    Az általad leírtak annyit érnek a férfias tipusú kopaszodásra, mint halottnak a csók.
  • hajasember01
    #1345
    Sziasztok. Kis segitseg, sajat tapasztalat alapjan. Igen, valoban letezik az un. Korpasodas okozta/ hatteru hajhullas, melynek 2 oka van.1, gomba, ill, hormon. a Hormon okozta korpasodas, zsirosodas evente 2x jon elo, tavasszal es osszel. Es ilyenkor bizony cm-eket lehet bekopaszodni.
    Megelozes ill. a folyamat lassitasa ( melyet en mostmar aktivan alkalmazok) oliva olajas bemaszirozas ( nagyon rovid haj eseteben hatasosabb),
    csalanos fejmosas, belsoleg: eleszto, vitaminok. Nekem, mostmar az elmult 2 evben stagnal, v, nagyonlassan romlott, amit talan nem veszek eszre. De teny, hogy 3 evvel ezelott lathatoan bekopaszodtam, N 3-bol IV be mentem at. remelem segitettem udv.
  • hajasember01
    #1344
    Sziasztok, en a Sikos Dr, irant erdeklodnek, milyen munkat, vegez, mennyire eredmenyesek a hajbeultetesei. Atultet -e annyi hajat, mint amennyit beir.... akinek van vele tapasztalata, kerem irjon elore is koszi
  • Gallard
    #1343
    Hellósztok!

    Dr Mantse Tamás hajbeültetésével kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
    Ahogy olvastam, bokma és andreas1 csináltatta vele, utóbbi elégedett volt vele, de bokma-nak sok nem nőtt ki majd egy év műlva se. Ez és a honlapján lévő nem túl meggyőző képek elbizonytalanítottak, hogy érdemes lenne hozzá menni.
    Van még valaki, aki nála volt beültetésen?

    Előre is köszi!
  • kovad007
    #1342
    Nézz utána a hajhullásod okának!Ha férfias tipusú akkor semmilyen szer nem fog segíteni egyedül a hajátültetés maradandó!Ha foltos vagy diffúz a hajhullásod akkor pedig a probléma okát kell kideríteni!
  • Nevland
    #1341
    Szerintem, spórold meg a hajgyógyászra szánt pénzt és időt. Ha fejtetőn, vagy kétoldalt kopaszodsz, akkor 99,9%-hogy férfias tipusú. Külsőleg a minoxidil használ, a többi kencét felejtsd el, az azokra költött összeg szintén pénzkidobás. Ha nagyon kiment a hajad akkor meg már semmilyen szer nem hozza vissza. Akkor jöhet a hajbeültetés, de azt is ésszel, előre tervezve kell csinálni(masterplan).Halgass rám sokévi utánnaolvasás és tapasztalat alapján javasolom ezeket.
  • jOjO65
    #1340
    Sziasztok!
    Nálam pár éve kezdődött az egész ... úgy 3-4. Elkezdtem fejtetőn kopaszodni, ami az utóbbi hónapokban eléggé felerősödött. Most már nagyon zavar. Szeretnék vele elmenni hajgyógyászhoz, szakértő kezekbe, vagy valami "csodaszert" rá - gondolok itt ecsetelőre, samponra, krémre, akármire - csak segítsen!
    Tudtok valamit ajánlani? Ti mit használtatok, mi segített ilyen esetben?!
    Köszönöm előre is! :)
  • joosbalazs
    #1339
    Köszönöm a drukkolást! Jelentem, túl vagyok a nagy részén! Lesz egy második alkalom, amikor még sűrítik, és közé tesznek más színből is, hogy természetesebbnek hasson!
    Nem volt kellemes a beavatkozás, főleg az első területeken! De teljesen elviselhető volt! Állítólag itt-ott vérzett is, de én ebből semmit sem tapasztaltam! Szerencsére gyorsan regenerálódik a szervezetem, úgyhogy szinte semmit nem érzek már belőle!
    És milyen lett?? Határozottan jó, de még jobb lesz! Tegnap készült el a dolog. Estére/reggelre szépen ki is adta a színét. A nagyjából végleges formáját egy hét után éri el. Most még viseletes a fejbőröm alatta, van némi festékmaradék, és egy hét után (a mintából gondolom) nem lesz annyira kontrasztos maga a pötty, természetesebb hatása lesz... Na, és ehhez fognak még jó egy hónap múlva hozzásűríteni, és ahol kell természetesebbé tenni. Tehát a végeredménytől még nagyon messze vagyok!
    Egyébként a kutya észre sem veszi rajtam! Legalábbis akik nem tudták mire készülök, azoknak még a szeme sem akad meg ott! Igaz, elég magas vagyok, igaz sokaknak fel sem tűnt soha, hogy nem csupán "fakultatív" kopasz vagyok, hanem kényszerpályás... De ennek ellenére teljesen elégedett vagyok! A legszembetűnőbb hátul lett, meg oldalról! Nagyon szépen összedolgozta az eredeti hajjal! Erős fényben, közelről is alig lehet kivenni, hogy hol kezdődik melyik...
    Ma reggel a munkahelyi kamerán megnéztem magam, és megnéztem a tegnapelőtti felvételt! Hatalmas a különbség!
  • red13
    #1338
    10:50 perctől melyik szerről beszélhet?
    https://www.youtube.com/watch?v=FTaRpV4qfUE
  • kovad007
    #1337
    Én szurkolok neked !Remélem sikerrel jársz és szépen sikerül majd a pigmentáció!!!
  • joosbalazs
    #1336
    Szia! Lehet rakok fel majd előtte-utána képeket!
    Még nem estem át rajta, csak konzultáción jártam. Csináltak 2 mintát, és holnapután megyek vissza, hogy melyik szín lesz az igazi! Két pici foltot csinált a dokinő! Otthon erős fényben/természetes fényben megmutattam a családtagoknak, és seggre ültek! Azt mondták egy az egyben olyan, mint egy apró hajszál "szőrtüszője". Hát ez is lenne a cél!
    Szeretném már minél előbb megcsináltatni. Maga a művelet egyébként nem túl fájdalmas. Az rosszabb volt, mikor órákkal utána a fejtámla hozzáért a kocsiban. Izgi lesz majd, mikor az egész fejem készen lesz... :)
    Egyébként az a vicces, hogy még mindig rengeteg hajam van mindenhol, egyedül kétoldalt a halántékom teljesen kopasz, ami meg pont nem zavar! Oda nem is rakatok egyáltalán! Valahogy úgy kell megcsinálni a hajvonalam, hogy ott "ritkulósabbra" sikerüljön.
    A baj az, hogy a fejtetőmön, meg hátul is világosabb színű, vékonyabb szálú babahajak vannak. Annyit nem fednek, hogy fényképről például látszódjanak, vagy ne csillogjon tőlük a fejem. Erre lesz ez most megoldás. És eddig úgy fest, hogy nagyon jó megoldás! De nyugtával a napot! Majd kiderül!