3734
Adobe After Effects
  • #3571
    Próbáldd meg .flv-be vagy .mov-ba renderelni. Szerintem az elég jó minőségű marad, és jól tömörít ennek ellenére.
  • Sentar
    #3570
    Segítséget szeretnék kérni egy elkészült projekt lementésében.
    Ha lerenderelem az elmentett projektem, akkor egy kb 4 gigás fájlt kapok, pedig csak egy 30 másodperces videóról van szó. Ugyanezt a projektet le lehet menteni kb 25 megás fájlba, ugyanis egy sablonról van szó, és mellékeltek hozzá egy bemutató fájlt, amin még az átíratlan szövegek vannak, és ez a videó 25 mega.
    Segítsetek, hogy hogy tudon lementeni úgy, hogy HD minőség legyen, de ne legyen egy 4 gigás fájl.
  • #3569
    ha már hoztál létre keyframet az effekten belül akkor E betűvel hozza elő az effektek keyframejeit a timeline-on. Vagy az U nyomogatásával az összeset.
  • akyyy
    #3568
    tudja valaki, ugye ha lenyomom a T betüt, shift-el pedig a P-t, akkor megjelenik a rétegnél a position illetve az opacity.

    nos, én egy effektnek csak az egyik tulajdonságát akarom ugyanigy megnyitni hogy könnyebben elhelyezzema keyframet, mit kéne lenyomnom, vagy hol lehet ezt megnézni?:S
  • uv
    #3567
    köszi a válaszokat.

    mégis egyszerűbb vagdosni, mint ide-oda türögetni a széleit:)

    ezért kérdeztem a vágást, sok időt megspórol. a Premier felejtős, mert amúgy AVIDet használok, és sokakkal ellentétben még szeretem is, csak hát van amit sokkal egyszerűbb az AEben összekütymögni. a .mov meg csak .mov bármilyen programban.
  • #3566
    hupsz. nem szóltam semmit...
    ezt eddig én sem tudtam.
  • Hzsolesz
    #3565
    CTRL+SHIFT+D vel meg tudsz adni egy vágási pontot. Igaz, hogy ekkor kettészedi a layert ahol a CTI áll és 2 lesz belőle.
  • #3564
    csak trimmelgetni lehet. Ez egy utómunkára, effektezésre kiélezett program, amibe annyira nem tartozik a vágás. Mert csak annyit effekteznek meg véglegesen amennyit kell, hogy ne legyen felesleges melózás. Elég pepecselős egy munka mire jól néz ki egy két kameraszög, hát még ha CGI is van benne. Premierből dynamic linkkel átlehet már vinni a AE-be videoklipet, ott megcsinálod amit kell, majd vissza a helyére a premierben és ennyi. De ugye ez már a véglegesen megvágott anyagra vonatkozik.
  • uv
    #3563
    köszönöm!

    még egy kérdés: a timeline-on lévő videót ketté lehet vágni? vagy csak trimmelgetni lehet?
  • #3562
    Ráraksz egy sima maszkot.
    Fent az eszköztárban a négyzetes eszközre (Rectangle tool;Q gyorsbillentyű)rákattintasz duplán akkor átmaszkolja az egészet. Ha húzod a sarokpontokat a shiftet nyomva tartva, akkor kitakar majd a videóból.
  • uv
    #3561
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy az AE-ben, hogy a búbánatba lehet a berakott képet/videót cropolni? Mint pl. az AVID picture-in-picture effektjénél, hogy megadom neki, hogy pl. a kép jobb és bal oldalából vágjon le x képpontnyit.

    Előre is kösz!
  • Skynet85
    #3560
    A fáradozásért egyelőre fizetést nem tudunk adni, de a későbbiekben ha beválik az új társ semmi sem lehetséges!<- nah ez mán tuti mondat szal ha beválik az új melós akkor bizony továbbra is ingyé melozik :D

    Egyébként off, de jók ezek a ,,nah majd mi jól meggazdagszunk a hülyéken" felhívások, gondolom a ha kolléga letenne vmit az asztalra akkor 1-2 hónapig megy a hitegetés, majd jön a nem vagy elég jó nekünk duma, és jön a kövi hasonló ajánlat, egyébként van olyan bármilyen szakmában jártas emberke aki ennek bedől?
  • berlinboy6329
    #3559
    Van már működő CS6 release?Amiket találok,mind fos,nem ismerem a helyet,inkább nem szedem le.
  • ATOMICMEDIA
    #3558
    Kedves After Effects rajongók!

    Az Atomicmedia Team szeretné bővíteni a tagjai számát!
    Keresünk egy embert aki a Tutoriál részlegünkbe be tud szállni!
    Sajnos mi már nem tudunk elég időt szánni erre a területre de mindenféle képen szeretnék tovább vinni ezt a vonalat!
    Az illetőnek legalább olyan szinten vagy jobban kellene tudnia használnia az After eEfects nevű programot mint mi. Előnyt jelent ha más programokat is tud mellette használni (Photoshop,ilustrator,Cinema 4D, Blender 3D, 3Ds Max).
    A fáradozásért egyelőre fizetést nem tudunk adni, de a későbbiekben ha beválik az új társ semmi sem lehetséges!
    Várjuk nemtől/kortól függetlenül a jelentkezéseket itt vagy az Email címünkön!
    A jelentkezésetek mellé kérjük csatoljátok az eddigi munkátokat is ha van Show Reel akkor azt is!

    Üdvözlettel Atomic Media Team
    www.atomicmedia.hu
  • #3557
    igazából, az egész master collection-t elb***ta valahogyan. ugyhogy nincs más választásom :D
  • #3556
    sziasztok!
    Felvan telepítve a master collectionből a cs5.5-s after effects, viszont ma szedtem le egy cs4-et mert az egyik effect csak abban volt hajlandó máködni, és most nem indul el a cs5.5s verzió, mert hibát ír és, hogy telepítsem újra. Na ezt én nem akarom most megtenni :D
    Meg lehet oldani valahogyan, esetleg regeditben vagy valahonnan kitörölni valami fájlt, hogy működjön ismét?
  • Maximus4
    #3555
    Köszönöm!Látszik,hogy kezdő vagyok:)
  • kormen
    #3554
    Szia!

    Egyszerű a 'text' nevezetű layernél kapcsold ki a szemet.

    Üdv

  • Maximus4
    #3553
    Egy kis segítséget kérnék!
    Ezt a tutorialt próbálgatom egy ideje,de elakadtam.16:20-nál amikor elindul a RAM preview egy pillanatra bevillan a fehér szöveg (storm felirat) és utána átvált a készítő form layerre,és lejátszáskor minden rendben van,de nekem az a gondom,hogy nálam marad ugyanaz a fehér szöveg az elején amikor le akarom játszani és nem úgy kezdődik ahogy a tutorialban.Érthetőbb legyen,csináltam képet róla.Saját tutorial.
    Mit csinálok rosszul?
  • konyamotion
    #3552
    Új animációk:



  • kypd
    #3551
    Köszönöm a válaszodat még arra lennék kíváncsi, hogy ilyen villanásokat, fényeket hogyan tudok csinálni AE-val?
    Szóval úgy mint a Star WArs-ba, vagy a Harry Potterbe, hogy amikor kilőnek valamit akkor így villan egyet a környezet.
    Ezt simán úgy kell, hogy csinálok egy új zöld/piros/kék Solidot és a Modeot átálílton Screen-re vagy Overalyra.
    Vagy van ennek valami komolyabb, hatásosabb módja is?
  • Petko
    #3550
    Nem vagyok elég bölcs még az AE-hez, de abban biztos vagyok hogy a tök sötét felvételre nem lehet "mennyei" fényt varázsolni.
    Valami enyhe megvilágításnak kellett ott lennie alapból is, és azt egy picit (10-20%-al) fel lehet tornászni különböző színkorrekciókkal, meg meg lehet festeni.
    Az egésznek meg az a lényege, hogy valahogy ki kell maszkolni a (mozgó)területet, hogy az effekt csak ott hasson. Na most itt az igazi varázslat akkor kell ha egy homogén felvételen akarsz utólag arcot maskolni, azt nagyon nehéz és nem tudom hogy lehet (kézi mask animáláson kívül).
    Viszont amiket képeket beraktál, ezeknél egyértelműen greenscreen felvétel van az emberről, és rá van kompozitálva a háttérre. Szóval ha van greenscreen felvételed, akkor pimfli dolog az egész, csak az emberkés layerre kell levels, tint, ramp stb. effekt.
  • kypd
    #3549
    Üdvözlet!
    Srácok egy kis segítség kellene nagyon fontos, mert neten nem találok rá Tutorialt, pedig tuti nem egy ördöngös feladat.
    Szóval azt szeretném kérdezni, hogy After Effectsel, hogyan tudok utólag ilyen fényeket rárakni az emberekre, illetve ilyen megvilágításokat, mintha valami világítana rájuk.





    Mindegyik képen láthatóak a fények, az arcokon, tehát aki meg tudná mondani az ilyen világításokat utólg hogyan lehet rárakni azt megköszönném szépen!

    Köszönettel Kyp!
  • kormen
    #3548
    Szia!

    Én ezt találtam:
    http://library.creativecow.net/articles/rabinowitz_aharon/multi_machine_rend.php

    Illetve ezt:
    http://www.youtube.com/watch?v=WND9nI1jQek

    Üdv


  • NNaa
    #3547
    Sziasztok!
    Nem tudja valaki véletlenül, hogy megoldható-e Premiere-el és After Effects-el az, hogy összekössek több gépet és úgy rendereljek???
  • Iam The Ghost
    #3546
    Akkor lehet maradok egy egyszerű "kifényesítés" módszeren.
  • berlinboy6329
    #3545
    Szerintem meg a kocsi lámpáján kívűl nincs semmi ami jobban hawsonlítana egy kocsi lámpájához...WEsetleg a 3D asszony..Mert arra lehet fényt tolni úgy,hogy az árnyék is változzon..Semmi értelme fényt utólag rátenni,ha az árnyék semmit nem változik.
  • Iam The Ghost
    #3544
    Az úgy oké, de pontosan milyen fényeffektet kéne használnom és miképpen? :) Elég tapasztalatlan vagyok AE terén, így jól jönne ehhez egy konkrét tutorial (én nem találtam) vagy legalább hogy mivel próbálkozzak, mert ha tudom pontosan mit alkalmazzak, akkor azzal már eltudok szöszmötölni (habár nincs sok időm rá).
  • ricsimaster
    #3543
    Keyframezett maszkolás : )
  • Iam The Ghost
    #3542
    Sziasztok!
    Hamarosan elkezdem készíteni a vizsgafilmemet és ehhez kellene segítség.

    Van egy jelenet, ahol egy pár éjszaka sétál az úton, a lányt pedig elüti egy kocsi. Mivel egy ilyen jelenethez baromi erős lámpák kellenének, ha valóban éjszaka forgatnám, így mindezt nappal forgatnám. A neten már találtam egész jó "day to night" tutorialt, így talán ez a része még menni fog.
    Magát az ütközést nem akarom mutatni, csak érzékeltetni. Szóval lenne egy olyan kép, ahogy a lány az úton áll, észreveszi hogy jön az autó és ekkor a kocsi lámpái egyre nagyobb rétegben világítják meg szemből a lányt.

    Ezt milyen light effektel tudnám elérni?
  • ricsimaster
    #3541
    Talán ezzel a legkönnyebb : )
  • kypd
    #3540
    Én csak erre, hogy így világít a betű, mert sok intron láttam, hogy így a betűt körülvilágítja ilyen fény, ami nagyon cool, szóval direkt a fényre lennék kíváncsi :)
  • opcsi78
    #3539
    Valamilyen glow-effekt kell rá. Vagy arra gondolsz, hogy a betűk átlátszóak, nincs se felszínűk, sem textúrájuk, és csak akkor tűnnek elő, amikor a körvonalak "világítani" kezdenek?
  • #3538
    csá.
    glow effectet használd, majd utána szedd ki a szöveg kitöltését.
  • kypd
    #3537
    Heló!

    Azt akarom kérdezni, hogy Adobe After FX-ben, hogyan tudok olyan szöveget csinálni, hogy világítson a betű körvonala, szóval ilyen fény legyen körülötte. Képpel mutatom mire gondolok:
  • opcsi78
    #3536
    Ez mind jó és szép, DE éppen azért linkeltem be eddig csak két alkalommal a marker dialog box-ot, hogy valaki esetleg segítsen úgymond kitölteni. Ahogy írtam is tegnap: "Nos, igazából nekem az kéne, hogy vagy Te, vagy más megmondja nekem, hogy pontosan mit és hová kell beírnom a marker dialog boxba, hogy a banner úgy működjön, ahogy szükségem van rá", azaz hogy weboldalba ágyazva ráklikkeléskor megnyíljon egy új oldal.
    Most már kicsit kezdenek kétségeim lenni a felől, hogy az Ae-vel egyáltalán meg lehet ezt csinálni....
  • kormen
    #3535
    Szia!

    Ha markerbe rakod azt az url-t akkor csak azt éred el, hogy a lejátszás során amint elér addig a pontig ahol a marker van automatikusan megnyitja azt az oldalt ami van az url-be a szerint, hogy milyen 'Frame Target'-et adtál megneki azaz új lapra, vagy arra a frame-re ahol a swf fut... stb ezen az oldalon részletesen megtudod (http://help.adobe.com/en_US/AfterEffects/9.0/WS3878526689cb91655866c1103a4f2dff7-79caa.html).

    A Flash Cue Point-okkal kapcsolatba ezzel lehet interaktivvá tenni az elkészült swf-et itt a példa
    http://blogs.adobe.com/keyframes/2007/10/creating_interactive_video_wit.html.

    Ha klikkeléses módon akarsz akkor a másodikba kell elmerülni, ha az egyszerűt akkor az első, az ahol ki kell tölteni az URL-t és a Frame Targetet.


    Üdv
  • opcsi78
    #3534
    Honlaphoz lesz, igen, de nem én csinálom az oldalt, csak és kizárólag a bannert.
  • Maximus4
    #3533
    Ez gondolom honlaphoz lesz,ugye?Mivel csinálod az oldalt?
  • opcsi78
    #3532
    Oké, hát ezt már kismilliószor láttam, és éppen erre írtam, hogy a feléről nem tudom, mit jelent, és éppen azért linkeltem be eddig csak két alkalommal a marker dialog box-ot, hogy valaki esetleg segítsen úgymond kitölteni. Ahogy írtam is tegnap: "Nos, igazából nekem az kéne, hogy vagy Te, vagy más megmondja nekem, hogy pontosan mit és hová kell beírnom a marker dialog boxba, hogy a banner úgy működjön, ahogy szükségem van rá."