140
Equilibrium
  • Tatyla
    #81
    Halvány lila fingod sincs a flmekröl!
  • Tatyla
    #82
    Az a jó film amikor újjat tudnak mutatni,jó ötletek nem pedig klisék tömkelege ahol elöre kitalálod a film cselekményét!
  • Eye-scream
    #83
    Most néztem meg és csak ennyit tudok mondani: Végre egy jó film!
  • winnie
    #84
    Nehogymar azert legyen egy film a (tehat a legjobb) kategorias, mert hires szineszek jatszanak benne... vagy en ertelmeztem felre ?

    szerintem igen:) csak arra céloztam, hogy ki az a-lis színész és ki nem. attól, hogy egy filmben 'sztárok' szerepelnek, attól még lehet nagy k*ka is.
  • winnie
    #85
    Halvány lila fingod sincs a flmekröl!

    ezt mire írtad? szerinted a red dragon emily watson legjobb filmje? ha ezt mondod, akkor te nem értesz a filmekhez, lol
  • _Vegeta_
    #86
    Hat sztem van hires szinesz es van jo szinesz, nem ua. De van hiresz szinesz aki jo szinesz, az egyik nem zarja ki a masikat.
  • winnie
    #87
    ezzel nem is próbáltam vitatkozni:)
  • _Vegeta_
    #88
    Oke, kicsit felreertelmeztem. :)
  • Tatyla
    #89
    Ugy álltalánosan nem értesz a filmekhez!
  • winnie
    #90
    sajnos nagyon távol állsz az igazságtól, de ha tanulni akarsz, csak kérdezz nyugodtan
  • Tatyla
    #91
    Köszi te kis éjjeli bagoly!
  • [Walaki]D`Lair
    #92
    Az Equilibrium egy kibaszott jó film...eszméletlenül meg van csinálva annyi szent...

    de hogyhogy csak most pörög a topic róla? Én már tavaly nyár elején láttam...
  • _Vegeta_
    #93
    Mert eddig nem volt nyitva topicnekije.
  • Panzermeyer
    #94
    Equilibrium tényleg jó film, nekem is tetszet, izgalmas verekedős jelenetek vannak benne, és a történet sem rossz. Tényleg tök állatul meg van csinálva benne, hogy a fószer fél a saját fiától, akiről sugárzik a gonoszság.
    Mellesleg egy pár éve volt, hogy egy rakás olyan filmet csináltak, amiben nem sztárolt színészt választottak főszerepre, én élveztem, mert végre nem a megszokott arcokat láttam, elvégre a változatosság gyönyörködtet :) Született is egy pár jó alkotás, ld Equilibrium.
  • Tatyla
    #95
    jeee megvettem a teszkóban 990-ért!
  • _Vegeta_
    #96
    Vegre van vmi haszna a supermarketeknek. :D
  • Riker
    #97
    DVDsen?Azthiszem muszály meglátogatnom a legközelebbi Tescot:)
  • Tatyla
    #98
    Yeah!
  • Panzermeyer
    #99
    Az itt elhangzottak alapján megnéztem az 1984-et. Hát nem is tudom mit gondoljak... Kicsit össze vagyok zavarodva ezzel kapcsolatban. Igen, azt felfogtam, hogy a diktatúra ellen emeli fel a szavát. Node... most Smith-t miért nem végezték ki? Pedig még kéri is, hogy "addig lőjetek fejbe, amíg az elmém tiszta" aztán mikor ez megy a hírekben, ott iszogatja az italát, meg sakkozik. Akkor ez mégis mire volt jó?
    Magyarázza már el vki a filmet, aki értette. Előre is köszi.
  • Random_
    #100
    Kimosták az agyát.
  • Panzermeyer
    #101
    Áhááááááááá... értem már... érdekes.
    Hát én nem vagyok egy nagy író, de mondjuk én úgy csináltam volna
    meg a sztorit, hogy a csókának mondjuk azt mondja vki, hogy Smith
    már megint maga/maguk az(ok)? Aztán ugye jön a vallatás, az agykimosás, meg a csaj a végén mondhatja, hogy szeretne máskor is találkozni Smith -szel. Mindezzel azt kiemelve, hogy a diktatúra mennyire ellent mond az ember természetének.
    Mellesleg kár, hogy ennyire meglátszik a filmen, hogy alacsony költségvetésű de, ha elvonatkoztatok a kicsit szegényes képi világtól
    akkor egész jó film.
  • Random_
    #102
    A vége fele több olyan részt is kihagytak ami fontos lett volna mert a könyvben fontos. Ha érdekel olvasd el az azonos című könyvet nagyon érdekes bár az első 80 oldal uncsibb mert akkor csak a világot írja le és a történet bontakozgat azért mégis érdemes.
  • Panzermeyer
    #103
    Hmmmm utána fogok nézni, hogy hol találom meg. Kösz a tippet.
  • Random_
    #104
    Ami benne van a filmben az mind pontos még a szövegek is, de szerintem maradt ki olyan ami könyvben van és fontos kiegészítő infó. Azért a film is jó szerintem.
  • ghost cb
    #105
    Pfuak... most néztem meg... Hát ez nagyon kész. Kurvajó volt. Tényleg király.
  • Gabe18
    #106
    Ez a film nagyon jó,de én sem tudtam róla pár nappal ezelőttig.Hihetetlen hogy ennyire gyenge "hirverést" kapott,pedig normálissan felvezetve nagy siker lehetett volna.
    És ha azt nézem hogy mennyi szutykot meg nyomnak előre...
  • Riker
    #107
    Bizony,de azért az online communityje elég erős a filmnek,még modot is csinálnak a max payne 2höz.
  • Waterhorse
    #108
    Volt olyan mint a Mátrix, és lehetne is akkora kultusza. Én csak úgy címről hallottam róla, de semmi mást nem tudtam, nem tudtam miről szól, milyen a műfaja amíg meg nem néztem, kb. most 1 hónapja.
  • _Vegeta_
    #109
    Amikor kijott, szolt uncsim h nezzem meg mert nagyonjo film. Beleneztem, "hmm matrix szeru hulyeseg", de miutan megneztem nagyon megfogott. Igen, van matrix szintu egyertelmuen.
  • Tetsuo
    #110
    A 13. emelet c filmet inkább hasonlítanám a Mátrixhoz, bár már régen láttam de az is hasonló stílusú film, úgyemléxem h ott időutazás volt..
    Mind1 egyre biztosan emléxem: nagyon jó volt.
  • Aramir
    #111
    Abban a filmben a virtuális világokról volt szó, a virtuális világban létrehoztak egy újabb virtuális világot, csak más volt az dátum a világokban, nem volt benne időutazás :) Ebben ki is merült a hasonlóság a két film között.
  • torzonbronzon
    #112
    kritika
    Nem tudom olvasta-e valaki a kritikát,de tényleg döbbenetes,hogy
    ez a film még a mozikba se került be.Én is véletlenül láttam a HBO-n.
    De nagyon megérte.
  • Tetsuo
    #113
    Akkor is teccet, pedig az is olyan "B"kat film akart lenni (mint az Equili). Mármint a színészek ill a költségvetés volt B.. na mind1 szal nem moziba szánták de nem is művészfilm (pl Cronenberg filmek).
  • LittleL
    #114
    én megvettem ujságmellékletként. 1500.- volt, megéri
  • Waterhorse
    #115
    Főleg, hogy a múltkor láttam a 990-esek között az Auchanban, nem újságmellékletként, és annyira sajnáltam, de másra kellett a pénz:(
  • Vlala #116
    nekem is t3-asan van meg, eléggé elbacták az alapgondolatot.
    Nevezetesen érzések nélkül tudják, mi nekik a jó, és mi nekik a rossz, érzelmek nélkül is vannak családok, erre mondanám azt, hogy eszem-faxom megáll.
    A legutóbbi ilyen őrültség a The One volt, amit azzal kezdtek, hogy Nem egy világ van. 125. (126. Én nyertem, és az különben is Kispolski.)
    1. Miért pont 125?
    2. Ha teljesen párhuzamos világokban lennénk, fel sem tűnne, hogy az egyik világból idejön valaki, mert az itteni alteregója ugyanabban a pillanatban továbblépne a másikra. Ha meg ilyen "apró" különbségek előfordulhatnak, akkor lehet, hogy én az 58-asban mondjuk macska vagyok egy befőttesüvegben.
  • Waterhorse
    #117
    Családok azért vannak benne, mert ez így célszerű. Akármenyire is érzelmek nélkül élnek, szaporodniuk csak kell. A legcélszerűbb megoldás ebben az esetben, ha a gyerekek a szüleikkel maradnak nagykorukig, mert így szereznek tapasztalatokat, tanulnak és felkészülnek az életre. A szüleik erre a legmegfelelőbben, mert azért csak biológiai kapcsolatban állnak egymással. Ha belegondolsz, annak annyiból is hátránya van, ha a családok nem együtt élnek, hogy túlságosan nagy lenne a helyigény. Ha csak a fajfenntartás miatt szaporodnak akkor is családonként legalább 3 gyereket nemzenek. Ha az egész család külön él, akkor az már 5 ember, 5 lakás, 5 ház. Nem tudnák fenntartani így a társadalmat. Ennyi ember, és mind egyenként él külön lakásban. És azért egy 15-16 év alatti kiskölyök csak ne rohangáljon felügyelet nélkül. Föleg abban a társadalomban ahol nagyon kell ügyelni, nehogy vki leálljon a droggal és elkezdjen érezni.

    Hogy ezeket a dolgokat szem előtt tartság, sztem nem kellenek érzelmek. Ha feltétlenül kötekedni akarunk, akkor ott van a feka csávó:

    SPOILER
    A fickó dicsőséget érzett amikor elkapta főhősünket, és csalódottságot amikor kibabrált vele. Hát nekem csak ez volt furcsa.
    SPOILER VÉGE
  • Vlala #118
    az állatoknak sincsenek családjaik. Mégis szaporodnak, szerintem a filmben ez vezetett volna célra. Ha nincsenek érzések, csak az ösztönre hagyatkozhatsz - ez pedig azt jelenti, hogy ugorj rá az elsőre, akinek kettessel kezdődik a személyi száma.
  • STREEX
    #119
    Nem tudom tudjátok-e hogy eredetileg Leonardo di caprio-nak szánták a főszerepet.Belegondolni is rossz.
  • Seth
    #120
    hú bazz....elképzeltem, ahogy osztja a végén a jónépet...brrr