140
Equilibrium
  • Riker
    #1
    Csak csodálkozni tudok azon hogy ennek az igencsak jó filmnek nincs témája.
    Aki nem látta,sürgősen pótolja,ma este adják HBO-n,gondolom szinkronosan sajna,ami nem hiszem hogy felér az eredetivel.
  • Coco
    #2
    nézem :)
  • FREAK
    #3
    na, azért annyira nem nagy szám

    több benne divatos SFX mint a mondanivaló
  • Kori
    #4
    láttam eredetiben

    nagyon nagy film szvsz
  • Riker
    #5
    Sztem igencsak nagy szám...
    És jóval több figyelmet is megérdemelne annál amit kapott,mert ugye mozikban nem adták,és arról hogy egyáltalán létezik a film,1 elég részletes fanpage gondoskodik összvissz.
  • RangeR
    #6
    én ezt nem tudtam végig nézni. A felénél elkapcsoltam, eléggé érdektelen egy film.
  • FREAK
    #7
    pontosan

    én is megnéztem, de már másnap nem emlékeztem belőle semmire, most meg csak egy két látványosnak szánt jelenet ugrik be

    mint pl. a kicsit sem nevetséges "arclevágás"..... 10 éve még elment volna, de manapság??

    ehh, hatásvadász verébfing iskolásoknak.... Matrix után szabadon...
  • Aramir
    #8
    Méghogy Mátrix után... Pf...
    Inkább ez után :)

    http://www.imdb.com/title/tt0060390/

    Fahrenheit 451

    Valamivel több közös vonása van ezzel a filmmel. Nemrég adták asszem az m1-en vagy m2-n.

    Egyébként nekem bejött a film, jobban, mint pl a Matrix 2 v. 3. Pedig nemis vagyok már iskolás :D
  • Aramir
    #9


    Könyvégetés.
  • Aramir
    #10
    Eh... A linken meglehet nézni 3 képet, úgylátszik linkelni nem enged :/
  • Dynamic
    #11
    "Valamivel" tényleg több:)
    Kb. 100-szor több köze Fahrenheit 451-hez, mint a Mátrixhoz:)
    Persze gondolom a látvány miatt emlegetik a Mátrixot pedig szerintem max. a tiszteletesek ruhája hasonlít Neoéhoz. Legalábbis nekem nem igazán jutott eszembe a Mátrix az Equlibrium nézése közben.
  • Cat #12
    nekem nagyonis
    és szerintem is jó film, sokkal több embernek kéne látnia
    furcsa, hogy nem hozták be moziba, pedig akciódus, látványos stb., biztos nagy sikere lett volna
  • Coco
    #13
    matrix 2-nél csak jobb lehet, az a fil rettenetesen szutyok :-/
  • Riker
    #14
    Mátrix igencsak elbújhat az Equilibrium mellett.
    Egyébként meg az 1984 filmhez van a legtöbb hasonlósága,az 1984 "remake" jének is felfogható.

    Moziba meg azért nem hozták,mert anyagilag nem lett sikeres.Viszonylag kis költségvetésű,marketing nélküli film volt és nem figyelt fel rá senki...

  • Aramir
    #15
    Hát ja.
    Bár ha jól emlékszem az 1984-ben a történelmet írják át, itt meg a művészetet és az érzelmeket próbálják kiőlni az emberekből.
    Kb mint a Fahrenheit 451-ben.
    Szeretem az ilyen régi sci-fiket, lehet megkéne már néznem az 1984-et is, mert még nem láttam :)

    Megyek megnézem a suprnova.org-on, hátha fent van, a múltkor láttam egy csomó régi (1950-60) horror filmet ott, hátha ezt is meglelem :)
  • _Vegeta_
    #16
    Jujjj!
    Nagyon ottvan ez a film. Még zenes klippet is csinaltam nekije, aki latta az szerencses. ;>

    Szoval kar h nagyon sokan matrix utanzatnak nezik, merthogy max annyiban hasonlit a ketto h van egy fohos meg h jovoben jatszodik.
    #3 Freak: Inkabb a matrixra mondanam ezt. Ebben a filmben eszre se veszem az effekteket, mert nem arra figyelek, ellenben a matrixal.
  • Aramir
    #17
    Nekem is, de csak az akció jelenetek miatt.
    A Mátrix a Dark City nézése közben is beugrott, nemis tudom miért :P
  • Aramir
    #18
    Én meg leszedtem a Soundtrack cdjét, a stáblista alatt szóló zene nagyok ottvan a toppon nálam :)
  • Aramir
    #19
    Akkor még nemláttad a Mátrix 3-at :D
  • 0ppika
    #20
    Szvsz egy fos, alig bírtam végignézni...
  • Riker
    #21
    Azt a soundtrackot nem tudod felnyomni valahova?:)Én nem nagyon találtam neten csak 1-2 részletet.

    Egyébkét ahogy nézem a szinkron sajnos elég rossz lett,maradok az angolnál.Pl. ez a tisztelendő helyett pap fordítás már rossz,hát még a magyar hangok:P
  • Aramir
    #22
    Ja, sajna a szinkron fostalicska.
  • Aramir
    #23
    http://search.suprnova.org/

    Keress rá a film címére, ott van az OST.
    Reméllem tudod, mi az a BitTorrent.
  • Aramir
    #24
    Izlések és pofonok :/
  • Aramir
    #25
    Hmmm... Fentvan az 1984 is :P
    Meg a Fahrenheit 451 is. Reméllem feliratot találok hozzá.
  • Aramir
    #26
    Van magyar felirat is mindkettőhöz :)
  • Roll
    #27
    Ezt a filmet én is láttam. Akárki akrámit mond, nekem nagyon tetszett.
  • GregSB
    #28
    Vicces, úgy látszik 2 tábor van. Az egyik szerint rohadt jó, a másik szerint qrva sz@r.

    Én az elsőhöz tartozom.
  • GregSB
    #29
    Inkább a tankosromantikus, meg mutánsos filmek jönnek be, mi? :DDDDD

    (fel ne vedd!)
  • Random_
    #30
    Ekkora butaságot!
    Srácok nem csoda ha nem tetszik ha egy akciófilmet vártok. Na és ekkora butaságot, hogy Mátrix-hoz hasonlítani soha nem jutna eszembe. Elég soká jött az első hozzászólás ahol az 1984-et megemlítik ami a maga nemében egy kitűnő könyv és egy egész jó film. Ez a film szerintem nagyon jó csak pozitívan tudok rá gondolni. Aki persze nem irsmeri Orwelt és az 1984-et az nem érti a lényeget.
    Nem az akciókat kell nézni benne hanem a történetet a környezetet és a személyeket! Ritka az ilyen film aminek van története is és nem csak látványos akció.
  • Riker
    #31
    Ez így van,de attól még az akciórészek is iszonyat jol meg vannak szerkesztve.A Gun Kata kifejezetten tetszik.
    Az viszont tény hogy évente ha 1 ilyen film van mint ez,aminek igen jó a története,szinészi játéka és megvalósítása.

    http://www.freewebs.com/equilibrium-movie
    Ez az egyik(talán egyetlen)legnagyobb fansite,elég sok cuccal.
  • BADE
    #32
    Én a harmadik táborba tartozok:
    nem is szar és nem is az a hú,de nagy film
    Voltak benne nagyon jó dolgok,de amatőr bakik is,amiket esetleg még mi is jobban leforgatunk.
  • BADE
    #33
    A bukósisak törések az elején nagyon jók voltak,de már annyit tört be a srác,hogy kicsit monotonná vált:)
    A főszereplő pedig egy gyökér,a feka sokkal jobb fej volt!
  • Riker
    #34
    Miért lenne gyökér,sztem Bale nagyon jól játsza a szerepét,főleg ha megnézed hogy az elején még megrendíthetetlen hite volt a rendszerben utána meg "átalakul".A feka eléggé arcátlan volt:))

    Aramir:kösz a linket,még 20 perc és lentvan:)
  • Coco
    #35
    :))
  • Dynamic
    #36
    Teccett ez a jelenet:)

  • Bucser
    #37
    Nekem meg pont az tetszett ahogy az elején szinte fekete fehérnek ható környezet hogyan telt meg színekkel hogyan jöttek elő a világból a kicsi részletek.. Mikor pl reggel mutatják a napfelkeltét miután nem vette be a drogot és olyan dolgokra kezd el odafigyelni amik eddig nem is érdekelték.
  • Dynamic
    #38
    Úgy láttam a DVD-s topikból, hogy a netpiac.hu-n ezt a filmet is meg lehet venni mindössze 999Ft-ért.Elég baráti ár.
  • Dynamic
    #39
    Equilibrium - 999 Ft,-
  • _Vegeta_
    #40
    Nezzetek meg!
    Boccs a minosegert, de ez ilyen. :)