3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Malganis
    #2334
    csáó! HA valaki tud segíteni routerOS winbox kezelésében az szóljon!

    Thx
  • Risu Führer
    #2333
    szveasztok
    szeretnék összekötni két asztali gépet ezzel a routerrel: D-LINK DI-524
    és nem tudom hogy adnak e hozzá külön vevőantennát vagy azt nekem kell külön megvennem?
  • Wieros
    #2332
    Üdv mindenkinek!

    Adott a Belkin 7230-4-es routerem, egy asztali gépem (XP) vezetékkel csatlakoztatva, meg a laptopom (Vista) wifi-vel. A gondom az, hogy az asztali és a notebook között a hálózat lassú (lényegében annyira, hogy kisebb cuccokat érdemesebb pendriveon átvinnem egyikről a másikra)
    Tudtok tippeket mondani, hogy mit állítsak át?

    Előre is köszi
  • BaliBoy
    #2331
    Estére be van tervezve. Lehet azt érzem már.
  • Carlos
    #2330
    Akkor lehet, hogy kéne...
  • BaliBoy
    #2329
    És ma még nem ittam semmi alkoholosat.
  • Carlos
    #2328
    szétcsúsztál picit baliboy.
  • BaliBoy
    #2327
    Sry. Nem lapoztam tovább. :))
    Manuálisan is meg lehet adni egy listát IP+Port alapján. Szóval mégis nagyon jó. :D
  • BaliBoy
    #2326
    Megnéztem a manuálját. Hát ez még elég sovány. Csak 4 féle előrekonfigurált beállítást lehet választani szóval mégsem olyan nagyon jó.
  • BaliBoy
    #2325
    Pontosan nem tudom, hogy mi alapján lehet benne menedzselni a forgalmat. Vagy QoS vagy port vagy valami más. Szerintem ez márkától meg típustól is függ, hogy mi alapján tud. A múltkoriban nézegettem egy ilyet csak nagyon nem mélyedtem el benne mert végül nem kellett venni. Asszem Asus volt és olyan 15e ft körül volt az ára.
    Közben csak megnéztem gyorsan; ASUS 520gU típus már tud ilyet QoS alapján. BandiT-nál (PH) 14200 ft, szóval nem is olyan drága.
  • ACE
    #2324
    QoS-re gondolsz? Lehet beruházok egy olyanra... csak valahogy ki kéne próbálni ér-e egyáltalán valamit, mert fölösen nem szeretnék 20ezret kiba**ni az ablakon.
  • Carlos
    #2323
    thx
  • BaliBoy
    #2322
    Kivéve ha a routerben van forgalom menedzselés.
  • Dj Faustus #2321
    "UPC-nél semmi gond nem volt, simán lehetett böngészni full sávval letöltésnél is"
    A Diginél jobban ki tudja használni a torrentkliens a rendelkezésre álló átviteli sebességet, amit persze meg is tesz

    "és ha ezen a gépen töltök le, akkor ezen a gépen megy minden, de a másik gépen hal meg a net"
    A Windowsban van megoldás arra, hogy a lokális alkalmazások között elossza a netet.
    A router nem ilyen okos, nem tud különbséget tenni a webböngészés és a torrent között (a gépek között meg a nagyobb sebességet igénylő gép fogja vinni a prímet), ráadásul kevés memóriája van, amit torrent az egyszerre nyitott 100+ kapcsolatával gyorsan teletöm.
    Így a másik gép csak annyit fog észlelni, hogy a másik gép elveszi előle a rendelkezésre álló adatátviteli sebességet.

    "Mi a DHT és a PeX?"
    Mind a kettő a tracker nélküli fájlmegosztásra lett kitalálva.
    DHT
    PeX
  • ACE
    #2320
    Gondolom Peer Exchange, de fingom nincs mire jó...
  • BaliBoy
    #2319
    A DHT arra jó, hogy a trackeren kívül is tudsz más peer-hez kapcsolódni. Ennek letöltésnél van előnye mert ugyebár több helyről tudsz szedni de feltöltésnél viszont nem annyira előnyös mert a tracker csak azt számolja ami rajta keresztül megy.
    A PeX fogalmam sincs mi. Most hallok róla először.
  • ACE
    #2318
    UPC-nél semmi gond nem volt, simán lehetett böngészni full sávval letöltésnél is, és ha ezen a gépen töltök le, akkor ezen a gépen megy minden, de a másik gépen hal meg a net... tehát valahogy nem logikus...
  • Carlos
    #2317
    Kérdeznék.
    Mi a DHT és a PeX? Csak érdekel...
  • Dj Faustus #2316
    Mint előttem is mondták: a torrent nem épp hálózatbarát alkalmazás.
    A torrentkliensben kapcsolj be sávszélesség-korlátozást, korlátozd az egyszerre nyitható kapcsolatok számát, iktasd ki a DHT-t illetve a PeX-et, és a letöltéseket (illetve a sávszélesség intenzívebb használatát) meg időzítsd akkorra, amikor nem böngészel.
  • Carlos
    #2315
    Torrent nem a barátod a hálózaton.
  • ACE
    #2314
    Azt mondja már meg valaki, hogy miért hal meg a net az egyik gépen DIGI-nél, amikor a másik gépen full sávval töltök le? Még egy weboldal sem jön be. Ahogy lekorlátozom a letöltést egy kicsit, vagy leállítom, már megy is. Nem lehet valamilyen priorizálót használni? Cfosspeed nem ér semmit sajnos, meg az alap QoS packet scheduller sem.
  • HTS s3rg1nh00
    #2313
    napot!
    lenne egy olyan problémám,hogy digivel szeretnék portot nyitni egy Tp-link R460ason,de amint beállítanám a fix ipt,azonnal lőttek a hálózatnak...szóval,létezik olyan megoldás,hogy dinamikus ipvel is ki tudjak nyitni portot,vagy muszáj lesz használnom a dmz-t?:\
  • DaniX14
    #2312
    Üdv!
    Az lenne a bajom hogy amikor rádugom a routert a gépre akkor nem jön be sehogy a router menüje az IP-cím pedig jó és eddig müködött is, de most nem nyitja meg és, automatikusan konfigurált ipv4-cimet alkalmaz amit nem tudom hogy lehetne megváltoztatni vagy valamit tenni hogy ne csinálja ezt :S
    Vista van fennt.
    Köszönöm előrre is a válaszoakt !
  • gabaly
    #2311
    Szia!
    A nagy gép madzagos....
    De megoldódott közben a gondom!
    Köszönöm.
  • Carlos
    #2310
    A nagy gép madzaggal netel vagy wifivel azis?
  • gabaly
    #2309
    Sziasztok!
    Valaki tudna nekem segíteni ROUTER ügyben?
    Digis netet osztottam szét,a nagy gép működik tökéletesen de a laptopon nem.
    A wirellesben látom a hálózatot de nem tudok rá csatlakozni!
    Lassan belebolondulok....valaki HELP..

  • Carlos
    #2308
    jelerősséget úgy tudod ellenőrizni, hogy közel viszed hozzá a gépet és megnézed azon, hogy milyen erős a jel.
    Az, hogy maximális erősségel sugároz-e azt mérni lehet, de ahhoz spec eszköz kell. Közel maxal sugároz, elhiheted.
  • Orionk
    #2307
    Hy!

    Azt hogyan tudhatom meg, hogy a már említett D-link DI-524 routerem az a maximális erősséggel sugározza-e a netet wireless módban?, és a maximális távolságra?

    Mert én amatőr módon csak úgy állítottam be a routert, hogy kaptunk hozzá egy telepítő, beállító lemezt és az alapján.

    köszi
  • Carlos
    #2306
    Nemtom.
  • Orionk
    #2305
    És még egy kérdésem lenne:

    Tehát ugye mint lentebb beszéltük azt akarom, hogy modemből routerba a net, innen a routerből akár gépbe is mehet, DE meg egy Acces Pointba ami messzebbre a lakás többi részére elviszi a netet.

    A routerem D-link DI-524, ehhez a routerhez bármilyen Acces Point mehet?

    Mert ITT a kép alatt ezt írja, hogy:The WAP54G will work as a wireless repeater with the following devices:
    -Linksys Wireless-G Access Point (WAP54G)
    -Linksys Wireless-G Router (WRT54G)


    Akkor ezek szerint a Linksyss APnem működne a D-link DI-524 routeremmel?


    köszi
  • Carlos
    #2304
    Szerintem mindkettő tolná a wifit, ez benne a lényeg!
  • Orionk
    #2303
    és ez esetben a router csak az AP-ba adná wifin a netet, vagy a közelben levő laptop innen a routerből is kapná a netet?

    Vagy ezt be kellene állitani, hogy a net a routerből csakis kizárólag AP be menjen, és csak onnan mehessen számítógépbe?
  • Carlos
    #2302
    Kábé igen.
  • Dj Faustus #2301
    Beállítási útmutató
  • Orionk
    #2300
    Tehát, akkor azt mondjátok, hogy a routerből menne a net wifin keresztül a Linksyss AP-ba, és az adná tovább minden pc-nek?

    Ezt hogyan kellene beállítani? :)

    köszi
  • Dj Faustus #2299
    "Ezen agyaltam. 2 router?
    Kell egy router és egy ap."

    Csak az zavart meg, hogy mi van ha csak vezetékes dolgok csatlakoznak rá. Mindegy, egy két vezetéknélküli interfészes AP-val megoldható a dolog.
  • Carlos
    #2298
    Ezen agyaltam. 2 router?
    Kell egy router és egy ap.
  • Dj Faustus #2297
    "2 Router????? Minek? "
    Ha a routeren a nem a szigorúan vett útválasztót hanem a köznyelvben elterjedt szóhasználatot (ami egy többcélú átjárót takar), akkor azért, hogy a hálózat beállítását konzumer eszközökkel könnyedén kialakítva be tudja állítani.

    "egy második routerba, és ebből a második router ből menne tovább a net wifi üzemmódban."
    Ez esetben, hogy egyszerűsítsünk, egy olyan AP kell aminek két vezetéknélküli interfésze van (az egyik kliensként a másik "bázisállomásként" dolgozna), és tud egyfajta bridge-ként/repeater-ként működni.
    Azt hiszem a Linksys WAP54G képes ilyesmire.
  • Orionk
    #2296
    Azért, mert az 1-ik router, ami most is üzemben van, az nem fedi le a wifi-vel az egész házat, és ezért gondoltam, hogy lenne egy még egy router, hogy annak is elküldi a jelet, és annak a jele már elérne mindenhova.

    mit gondolsz? nekem ez az ötletem van. Nem tudom, hogy mennyire lenne drága egy olyan router, aminek sokkal erősebb a jele. A másik dolog, meg, hogy 40 cm vastagságu falak vannak, ami szintén felfogják a jelet.

    A mostani routerem: D-link DI-524


    köszi
  • Carlos
    #2295
    Acces Point.

    2 Router????? Minek?