3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Carlos
    #2654
    Figy, nemtom.
    Én n-eset vennék, ha akarnék gondolni a jövőre. Az más kérdés, ha nem n-es a vevőd akkor cseszheted, mert akkor max a g-s sávszélt tudja fugadni.
    Szerintem egy komolyabb linksys router már jó választás lehet, nemtom hogy ezek mennyibe kerülnek.
  • Laccyka0224
    #2653
    Ha minden kötél szakad, akkor ez megfelel?
    http://www.edigital.hu/Router/Router/Linksys_WRT320N_Dual-Band_300Mbps_Wireless_router-p49365.html
  • Laccyka0224
    #2652
    Vagy ezt:
    http://www.edigital.hu/Router/Linksys_WRT120N_300Mbps_Wireless_router-p49363.html?bid=25&partner=33009

    Itt azt írják, hogy elviszi a Topnetet!
    http://www.sharkycomputer.hu/blog/?p=395
  • Laccyka0224
    #2651
    Ha ezt veszem meg, az megfelelő?
    Gondolom a max 80/30-at nem tudom majd kihasználni, de kb mennyit?
    Nekem jelenleg nem megy a letöltésem 2Mb/s fölé. Ezzel javulna a dolog?

    http://www.usanotebook.hu/index.php?PHPSESSID=70a2fb0bec8da2cf3a61c2eed4d5&tpl=product&prid=10974
  • Laccyka0224
    #2650
    Akkor elvileg elég a "G"-s is igaz?
    És ha mégis "N"-est veszek, azzal menni fog úgy is, hogy nekem nincs "N"-es atennám?
    Mondjuk veszek egy kb 10.000Ft-os routert (g), akkor az szerinted mennyire számít olcsónak?
  • toto2700
    #2649
    Milyen a jó router proci?
  • Carlos
    #2648
    802.11g:
    átlagsebesség:19 Mbit/s
    max: 54 Mbit/s
    hatótáv: 38 méter

    802.11n:
    átlagsebesség:74 Mbit/s
    max: kábé 600 Mbit/s
    hatótáv: 70 méter

    Szerintem a számok egyértelműen mutatják, hogy mit kéne választani. Más kérdés, hogy szerintem (!!!) a router procija (ha occsó gagyi routert veszel) úgysem bírja a 70 Mbit-et sem!
  • Laccyka0224
    #2647
    Sziasztok!
    (Láttam, előbb rossz helyre írtam véletlen. Elnézést)
    Lenne egy kérdésem, amire remélem tudtok válaszolni:

    Digi TopNet-ünk van, de a mostani routerrel max 2MB/s a letöltés sebességünk.
    Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik wireless router érdemes megvenni erre a célra, hogy kihasználjuk a TopNet adta lehetőségeket?

    A laptopokba "g"-s wifi antenna van. Ha "n"-est veszek, azza menni fog rendesen, vagy nem?

    Ha esetleg a maximum sebességet nem is tudjuk kihasználni, melyik van a "legközelebb" hozzá?

    Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

    Üdvözlettel,
    Laccy
  • Carlos
    #2646
    Pontosan én sem tudom, de ezt nézném meg először.
    Aztán ha nem kap IP-t akkor az a kérdés, hogy miért nem kap "néha" (2-3 restart után).
  • Karónvarjú
    #2645
    Izé, úgy tudom, hogy igen, a routeről kap IP-t. Ha azokat, amiket mondtál, beállítom, javul a helyzet? Merthogy nem tudom, hogy a kérdésedre mi a válasz, el kell érte mennem anyósékhoz. Azért köszi a gyors választ, megpróbálom.
  • Carlos
    #2644
    Routertől kap ip cimet a gép amikor "nincs internet"? A router adja a cimet (DHCP be van állitva a routeren és a gépen az ip és átjárókérelem autómatikus)?
  • Karónvarjú
    #2643
    Sziasztok!
    Van egy problémám. Anyóséknál bekötötték a netet (FiberNet) és egy WLAN-os routert kellett beszereznem, hogy tudjanak netelni a PC-n és a laptopon is. Egy TP-LINK WR340GD-ről van szó. Namost, anyós mindig lekapcsolja a hálózati (220 V-os) elosztót, ha végzett a munkájával és kikapcsolta a gépet. Ilyenkor jön elő a problem: a legközelebbi bekapcsnál már nincs internet! Jön a telefon, baj van. Megyek megcsinálom, de csak ideiglenes a dolog, mert újra ismétlődik minden egy idő után. Külön áramforrásra raktam a routert, hogy ne legyen kikapcsolva, az mindig megy. Ennek ellenére egy idő után (egy-két ki-bekapcsolás után) újra ugyanaz a stájsz. Mi a kakaskuki történik? Megjegyzem, nem vagyok szakember, routert se használtam soha ezelőtt, úgyhogy erősen lehetséges, hogy valamit én baltázok el. De akkor is, ha valamit beállítok és elmentem a beállításokat, működik is, akkor miért nem marad úgy? Ráolvasás kell? Sámántánc?
  • szepii
    #2642
    Youtube és a filmek webes extrái...
  • ACE
    #2641
    Hát ezt a blue ray lejátszó topicjába kéne feltenni. Egyébként mit kezd egy blue ray lejáccó a nettel?
  • szepii
    #2640
    Sziasztok!
    Aki tud segítsen nekem!
    Problémám a következő:
    Nem rendelkezem fix IP címmel, eddig routeren keresztül ment a net a laptoppal
    Vettem egy blue ray lejátszót ami wifi-s! Beállítom, hogy dinamikus IP és beállítja magát! A routerrel fel is veszi a kapcsolatot csak azt jelzi, hogy a router nem kommunikál a nettel! A számítógép továbbra is okés!Szerintetek mi lehet a baj?
  • Hixer
    #2639
    ahhh, most nézem, hogy Kábelneted van? Szóval akkor van külön kábelmodem igaz?

    Mert akkor a WAN menürészben maradjon Dynamic IP-n a cucc... és SAVE, nézd meg, hogy van-e a Status WAN -nál rendes IP címed.

    Ne felejts el SAVE-et nyomni miután beállítottad... Az lenne az első, hogy a WAN résznél az IP ne 0.0.0.0 legyen

    Azt még mondd el, hogy amikor kijöttek beszerelni, akkor a gépedhez állították be, szóval akkor nem volt router igaz? Mert akkor azt csináljad, hogy a Network -> MAC Clone részre menjél, és kattints a Clone MAC Address gombra és SAVE feltéve, hogy arról a gépről éred el a routert, amihez beállították, amikor jöttek...
  • Nicola82
    #2638
    Köszi szépen!
    Megcsináltam amit írtál, felhívtam őket (3 nap alatt sikerült is elérni)
    beállítottam a primary-secundary dns-t is és most sincs net. Viszont a WAN résznél nincs IP címem, 0.0.0.0 van odaírva.. :S
  • Hixer
    #2637
    http://www.tp-link.com/simulator/TL-WR542G/userRpm/index.htm

    itt tucc gyakorolni lol... Nah szerintem, oldalt menü:
    Network-->WAN

    átállítod PPPoE-re, beírod a jelszót, passw-öt, meghagyod Connect On Demand-en, csak átállítod 0-ra az időt, majd Connect On szerintem

    Ezután, DHCP opció a menüben,
    Default Gateway-hez írd be a router IP-jét, alapban: 192.168.1.1

    Primary DNS-t
    Secondary DNS-t töltsed ki a T-online szerint (namost kvára nemtom mik azok) lehet fel kel hívjad őket, hogy mondják meg

    csekkold, hogy Enabled-en van-e fennt, majd SAVE.

    Ha nem megy, Menj a Statusra a menüben. Nézd meg, hogy a WAN- résznél van-e IP címed, vagy 0.0.0.0 van odaírva, vagy mi.
  • Nicola82
    #2636
    Sziasztok!
    Mint kiderült igencsak analfabéta vagyok a wifi routerekhez.
    Vásároltam egy TL-WR542G típusú routert, T-online kábel netem van és 2 laptopom. Leírások szerint beállítottam a gyors telepítési útmutató szerint a routert, viszont nagyon nincs net.
    Tudna segíteni valaki nekem abban, hogy lépésről lépésre leírja, hogy hogyan kell beállítanom a routert hogy működjön?

    Köszönöm szépen a segítséget!
  • Brezsnyev
    #2635
    Szevasztok!
    Nem igazán idevágó, de ehhez a topikhoz is köze van a problémámnak!
    A helyzet az ,hogy öcsém vett egy laptopot.
    A net idáig két gép között volt megosztva egy sima switchel- otthoni hálózatot beállítottam, eleinte dobált a net, majd mikor beállítottam a varázslóval a dolgokat hogy hubon keresztül csatlakozik mind a két gép, nem volt probléma évekig.
    Megjött a Lapotop felismert mindent, beállítottuk, egy ideig nem volt gond majd olyan 30 perc után ledobta a net a laptopot is a kicsi és a nagy gépet is.
    Elvileg csatlakoztatva van a net, de marha sok gondolkodás után sem történik semmi majd a firefox kiirja hogy nem sikerült a webhelyhez a csatlakozás, msn detto.
    Azt vettem észre, hogy a gépek mind küldenek csomagokat, de fogadni nem fogadnak akkor amikor ez a hivba felmerül.
    Ma tizen ötszrö belőttem a hálózatot az összes gépre ugyanazt, egyszerre indítottam ujra, már minden hülyeségen tul voltam amikor egyszer csak működni látszott a dolog, de 2 óra után megint eljátszotta ezt a net.
    Az összes gép vezetékkel van összedugva a switchel, onnan meg a modem.
    Nincs wifi port, se semmi, mert nem igazán csípem.
    ha idáig jó volt akkor mi lehet a baj? ADSL-em van és amikor megjött a laptop már uj XP- is került fel rá stbstb, tehát beállítás meg ilyenek nullázódtak akkor teljesen.
    Ötlet?
  • MerlinW
    #2634
    Jujj:) Hev fán:)
  • Carlos
    #2633
    Ouch!
  • Pharaoh
    #2632
    Megoldódott.
    Csak fél napom ment el rá, míg észrevettem, hogy ahova a MAC címeket írom ott van egy rublika és attól függ, hogy a felsorolt MAC címek tiltottak vagy engedélyezettek. Persze, hogy én tiltottam a címeket.
  • Pharaoh
    #2631
    MAC bekapcsolva, de engedélyezve van a gép mac-ja, a router érzékelte és automatikusan felajánlotta, hogy betegye az engedélyezettekbe.
    DHCP ki van kapcsolva, de be van állítva az IP, így mint a vezetékes gépeken.
    Bár ezektől még kapcsolódnia kellenne, max nem lenne net és jelenzé, hogy nincs ipje a gépnek.
  • MerlinW
    #2630
    - MAC szűrés nincs bekapcsolva?
    - DHCP static esetében helyes a megadott MAC address?
    - Dinamikus DHCP esetén van szabad hely a megadott IP tartományban?
  • Pharaoh
    #2629
    Hi!

    Kellenne egy kis segítség. Vettem a linksys wrt320n routert. Vezetéken megy minden net, hálózat, stb. De Wi-Fi-n nem tudok rákapcsolódni. A Laptop megtalálja, beírom a titkosítás jelszavát, majd kapcsolódás folyamatban 2 percig, majd utána semmi. Hibaüzenet nélkül nem kapcsolódik a routerre. Mi lehet a probléma?
  • toto2700
    #2628
    senki?
  • toto2700
    #2627
    Sziasztok!
    Tett már fel valamelyikőtök Openwrt-t TL-WR841ND v3-ra?
  • ACE
    #2626
    Sajnos a firmware (szoftver) nem sokat tud segíteni a gyenge hardveren... A mai modern routerekbe minimum 400 Mhz-es procik vannak, a régiekben még nagyon gagyik, sajnos nem bírnak el akkora sebességgel. De régen nem is nagyon lehetett hallani még 10 Mbit-es netről sem, nemhogy 80 meg 120 mbit-ről...
  • [HUN]Crassus
    #2625
    fakk:S
  • Carlos
    #2624
    Akkor a router gyengélkedik.
    Lehetséges, hogy az lesz amit ACE mondott. Egyszerűen gyenge a proci.
  • [HUN]Crassus
    #2623
    jaja ha a modembe dugom a gépet akkor maxos....a router cső új 10.15-ös softwareval frissítve...
    most pár perce nem olyan rossz értékeket mutat/átdugdostam a kábeleket újra/
    a bittorrent portját kéne valahogy bemahinálni a routerhez,mert most meglepően jól megy a le/fel töltés is igaz az is csak akkor ha dirketbe van dugva a kábel a modembe....
  • Carlos
    #2622
    Hmmmm...ilyenről még sose halottam! Köszi, ezt megjegyzem!
  • ACE
    #2621
    Vagy csak egyszerűen régi széria, gyenge proci van benne, és nem bírja a 30-nál nagyobb sebességet. Az én D-link-emmel is az volt a baj...
  • Carlos
    #2620
    Mivel nem ismerem a routert, ezért beírtam a google-be, de ilyen routert nem igazán találtam. Ami közel áll hozzá az a TP-Link TL-WR542G 54M volt.
    Ez meg egy wireless router. A switch része pedig 10/100-as, szóval ha madzagolsz, akkor kéne neki mennie, esetleg próbáld meg, hogy másik interface-be dugod a madzagot ami a gépből jön a router-be.

    A direktbe kötés azt jelenti nálad, hogy a modembe dugod a géped és megy a 60Mbit?
  • [HUN]Crassus
    #2619
    nos beszereztem egy Tp-link 54m-et aminek a kábeles részét használom,de a 60Mbit-es netem csak 30-al megy:P ha direktbe kötöm adja a 60Mbit-et.....mi lehet a baj a beállításaimmal,hogy nem maxos?
    60Mbit-et azért csak kéne tudnia egy vadi új 54M nek nem?
    ha segítene valaki nembaj ha szájbarágósan teszi elég low level user vagyok:P

  • [HUN]Crassus
    #2618
    Kis helpet tud valaki mondani? van egy SMC 4 csatornás routerem be van állítva ,de a chellós modemen sárgán villog a wlan/?/led és lassú mint a csiga...ha direktbe dugom a gépemet akkor faszán hasít a net,de ha a routeren kerezstül megy a net akkor lassúbb....

    pls hilfe
  • Maximus4
    #2617
    Sziasztok!

    A sávszél kiosztás érdekelne engem is két gép között.Ilyen routerem van,Netgear WGR614v7 és itt van egy kép a menüjéről.Hol lehet a sávszél beállítás(ha van neki egyáltalán)?
  • BaliBoy
    #2616
    Ebben a routerben is van olyan szerintem, hogy IP és port alapján fel tudod osztani.
  • Hixer
    #2615
    megnéztem, van neki EZQoS cucc, ami olyat tud, hogy rányomsz a "Gaming" gombra és akkor a játékok csomagjait fogja előbb előbb kezelni, így aki játszik annak oké lesz. na ez tök jó.

    lehet ez elég is egyébként, szóval köszi már ezért is, de azért még keresek olyat, ahol úgymond fel lehet osztani a szolgáltatótól kapott sávszélt darabokra, hogy mindenkinek ugyan annyi jusson, vagy ilyen nem is létezik és csak álmodozok itt?

    ha jól olvasom van ilyen, hogy "Traffic shaping" azon belül is ilyen "bandwidth throttling" vagy "rate limiting"... lehet ilyesmi funkciókra vágyom, mindenkit korlátozni bizonyos sebességre... na de van itt biztos olyan aki szakképzett ilyen témában, pl. Faustus