3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Ölyv
    #2734
    Sziasztok, a következő lenne a kérdésem: TP-LINK WR542G router-t vásároltam, UPC Fiber Power 30-as netem van, mindent bekonfigurálok 100x és mégis eltűnik a net néhány újraindításkor (mikor a modemen új IP cím jön), miért?

    Szóval adott a fenti router. Már sokadszorra konfigolom, számtech műszerész vagyok, szal nem tök ismeretlen a terület, bár wireless-ben nem vagyok otthon. Már google-ben is utánanéztem a beállításoknak, voltak jó leírások, és még sincs rendben a dolog... Szóval az van, hogy ugye bekonfigolok mindent. Fiber Power 30, dinamikus IP, stb. Semmi gond nincs, amíg az IP cím meg nem változik (mivel dinamikus, ezért ez időnként előfordul, hogy mennyi időnként az teljesen változó, úgy látom). Nos, amikor változik, feláll a rendszer (WinXP-SP3), nyitok egy böngészőt, és nem jön be semmilyen oldal... Ha meghívom a router-t, a kezdőoldal a "Status", ahol a WAN pont alatt ott szerepel minden adat (tehát a router behívja az új IP-t, gateway-t stb.). Még sem elérhető semmi! Ezután egész egyszerűen a WAN pontban az adatok mellett nyomok egy "Release"-t, aminek hatására minden adat törlödik, majd "Renew", aminek hatására a router újra bekéri az adatokat. A poén az, hogy az újan bekért adatok -természetesen- egy az egyben ugyanazok, mint mielőtt "Release"-zel töröltem volna, s rögtön ezután láss csodát: minden oldal elérhető, van net. Legyetek szívesek valaki mondja meg, miért van ez, mit bénázok el, egyáltalán hogyan lehetséges ez?

    Még annyit, hogy firmware-t már frissítettem (előtte is, utána is fennállt a probléma), és MAC címet is klónoztam (de kipróbáltam klónozás nélkül is).

    Minden ötletet szívesen fogadok/kipróbálok, és köszönöm, hogy elolvastad a hozzászólásom/kérdésem! Üdv.
  • zoltan93
    #2733
    köszi sikerült.
  • zsloti
    #2732
    Sziasztok
    Adott egy netgear wpn824 wireles router
    A net upc adsl
    Ha összekötöm a routert a modemmel egy 10 másodpercig renben megy minden(legalábbis úgy néz ki Világit a pipa és elindul a wifi is)de utána elmegy minden és csak a power és a lan világít
    Ha elindítom a böngészőt rögtön felismeri a gép és elkezdi a beállítását de sajna nem tud csatlakozni így hibajelentéssel miszerint indítsam újra az egészet és próbáljam újra kidob:(
    Valami ötlet?
    zs
  • BaliBoy
    #2731
    None
  • zoltan93
    #2730
    A wireless-be amit állítani tudok az a security, vagy a key mode.

    A security-hez ezt írja. :Select None, WEP, 802.1X, WPA-PSK or WPA. None is the
    default setting. (Note: if you enable encryption on the DI-524,
    please make sure that you also enable encryption on all the
    wireless clients, or wireless connection will not be established.)

    A key mode-hoz: Select HEX or ASCII

    Melyikeket válasszam?
  • BaliBoy
    #2729
    User manual (wireless rész) és User manual.
  • zoltan93
    #2728
    és hol tudom beállítani a titkosítást? és honnan tudhatom meg, hogy milyet kell beállítani?
  • BaliBoy
    #2727
    Nem tudom, hogy működik az iPod, de arra biztos figyelni kell, hogy milyen titkosítással tud működni és olyan titkosítást kell a a routerben is beállítani.

    PPPoE, Dynamic IP... stb. a WAN hálózatra vonatkozik.
  • BaliBoy
    #2726
    Nem érteni!
    Az ISP-től kapsz fix IP? Mert abban az esetben nem lehet dinamikussá "változtatni".
    A router pedig, amennyiben nincs kikapcsolva a DHCP szerver, minden alhálózaton lévő számítógépnek különböző IP címet kell, hogy kiosszon.
  • zoltan93
    #2725
    Ha ipod-al is akarom használni a eifi-t akkor dynamic ip, static ip, vagy pppoe kell? ha egyáltalán azt kell választani. PPPoE-n van most és a gépemnél működik.Dynamic ip-t kipróbáltam de úgy a gép se volt jó. Ha egyáltalán ezt kell állítani.
  • zoltan93
    #2724
    Helló!
    Ipod touch-al mért nem tudok az itthoni wifi-re csatlakozni? vagyis csatlakozik de amikor használnám csak connecting-el. A gépem is arra a wifi-re van csatlakozva. Suliba tudom használni a wifi-t.
  • Pretorian
    #2723
    Cső mindenki. Statikus IP-ből tudok valahogyan dinamikus IP-t csinálni routerrel? 1 statikus IP-ről van a net két gépre szétdobva, tehát ugyanaz az IP-je mindkét gépnek, de én szeretném, ha különböznének az IP-k. Van erre valamilyen megoldás? Köszi!
  • Carlos
    #2722
    Ez attól függ, hogy milyen gyors a net.
    Ha 10 Mb alatt van, akkor nagyjából nincs különbség a wifi és a madzag között. (bár a wifinél lehetnek zavaró tényezők). Előnye a wifinek, hogy még a budin is tudsz netezni a laptopal.

    Ha "helyhez" kötött a laptop tehát általában az asztalon vagy akárhol használod, akkor én a madzagot javallnám.

    Amúgy mindkettőt be lehet üzemelni, és ha épp nem az asztalnál vagy hanem kimész wc-re nagydologra, akkor madzag kihúz (net megszakad), majd konnektálsz a wifi-vel és folytatod ahol abbahagytad.
  • tajthy95
    #2721
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem! Eddig egy gépünk volt, hozzá net! Most kaptam egy külön gépet, és routerrel van megosztva a net! Azon gondolkodtam, hogy a 3 lehetőség közül melyikkel lenne gyorsabb az én gépem (laptop-om)!

    a) vezeték nélkül, a laptop beépített wifi-je veszi a jelet
    b) vezeték nélkül, a kapott adapter veszi a jelet
    c) vezetéken

    Vagy ennek semmi köze? Tehát egyik sem jobb megoldás a másiknál? Köszönöm a választ!
  • MasterJay
    #2720
    Üdv!

    Ismeri valaki a TP-Link TL-WR340GD-t?
    Ha igen, milyen és mennyire megbízható?

    Kaptam egy Tablet PC-t egy régi típust ingyenbe (Compaq TC1000) és arra akarom belőni a Wifi-t. Semmi extra, csak böngészés, és msn. Kemény tűzfalra sincs szükségem, mert a szolgáltató által már sajnos router mögött vagyok.
  • Carlos
    #2719
    próbáld ki, max nem megy, ennyi.
  • janesz12
    #2718
    sima utp vel ne is próbálkozzak? kizárólag a xpsröl másolnék át rajzokat a 98 asra
  • Carlos
    #2717
    Uhhh...igazad van! Az valszeg nem egy hűdekomoly vas!!!
    Teljesen igazad van! Cross kábel kell!
  • BaliBoy
    #2716
    Nem. Bár én állandóan szívtam a '98-as win-el. (vagyis a milleniummal)
  • BaliBoy
    #2715
    '98-as windows-t futtató gép.... :)
  • janesz12
    #2714
    köszönöm és az ugye nem okozhat gondot hogy az eggyik xp-s a másik win 98 as?
  • Dj Faustus #2713
    Két fajta Ethernet (UTP,FTP,STP)-kábel bekötési mód létezik: az egyik a egyenes sorrendű (ha a kábelek végein található RJ45-ös dugókat ugyanúgy rakod egymás mellé, a benne található színes drótok ugyanolyan sorrendben fognak következni egymás mellett) úgynevezett patch kábel, a másik a felcserélt (ebben az esetben az egyik dugónál a másik dróthoz képest két - gigabites kábelnél 4 - drót fel lesz cserélve) sorrendű "crosskábel". Bővebben erről itt.

    Régebben két számítógép összekötéséhez csak crosskábelt lehetett alkalmazni - ugyanis a két kártya nem tudta eldönteni melyik az adó, és melyik a vevő. Mostanság az auto MDI/MDIX-es hálózati eszközök korában már nem annyira lényeges szabály, Bár ha neadjisten nem olyanok lennének a hálózati kártyáid, akkor érdemesebb crosskábelt venni, csinál(tat)ni, illetve találkoztam már olyan esettel, amikor a modern auto MDI/MDIX-es hálózati eszközök ellenére kényesek voltak a a színsorrendre, és két számítógép összekötésénél a patch kábel hálózati problémákat okozott - bár ez eléggé egyedi eset.
  • janesz12
    #2712
    az ugye sima utp kábel?
  • Carlos
    #2711
    Nem kell cross-link. A modern hálókártyák már felismerik, ha egyenes madzag van rádugva és autómatikusan megcsinálják.
  • BaliBoy
    #2710
    Igen megoldható. Cross-link kábellel.
  • janesz12
    #2709
    van 2 pc . egy xp-s nettel( kábeles net integrált hálokártyával) és egy win 98 as ezeket szeretném hálózatba . lehet e a xp-s be + kártyát rakni és a 98 assal összekötni , csak fileket akarok átküldeni a 98 asra . a xpn rajzolok és a 98 as vezérli a cnc t
  • Carlos
    #2708
    ???
    Akkor ezt most fogalmazd meg kérlek, hogy értsük is.
    Ugyanis: xp-sben van net, abba akarsz belerakni mégegy hálókártyát és összekötni mivel? Saját magával?
  • janesz12
    #2707
    Sziasztok , azt szeretném megkérdezni , hogy a műhelybe nekem van egy xp-s gép nettel és egy win 98 as net nélkül . ha a xp-s be berakok egy + hálokártyát és kábellal összekötöm tudom e működtetni a 2 gépet hálózatba + a xp-s gépen a netet. elöre is köszönöm
  • beluboy
    #2706
    belu82
    (újonc)Sziasztok!
    Belkin F5D7230-4 V9 routerem van. Firmware frissítéssel próbálkoztam. A belkin.com-ról leszedtem a 9.00.04-es firmware-t, és a honlapon leírt módon telepítettem. Ki is írta, hogy sikeres volt, várjak 120 másodpercet. Miután az idő letelt a rendszer megadta magát. A router jelzi, hogy a modem és a gép csatlakoztatva van, de netem nincs, a 192.168.2.1 beírásával sem jön fel a manual setup, nincs kommunikáció. A ledeknél jelzi, hogy a modem és a gépem csatlakoztatva van, de a power led csak villog, a többi meg nem világít.
    Tud valaki ajánlani valamit a probléma megoldása végett?
  • Carlos
    #2705
    Alapból 100-asnak kéne lennie. Lehet, hogy valamelyik kártya nem 10/100-as, hanem csak 10-es?
    Piszkáltad a windows-ban az auto negotiate-et?
  • Dragonnn19
    #2704
    sziasztok tudna nekem valaki segíteni a helyi kapcsolatot 10mbps-ról szeretném átkapcsolni 100mbps de sehol nem találok megoldást nem vagyok jártas ebben a dologban köszönöm
  • Carlos
    #2703
    Erről a protocoll-ról nem is tudtam. :)
    RFC 2324-es doksi a protokollról.
  • Carlos
    #2702
    Igen, ha ezt kinyögted volna korábban, akkor tudtunk volna segíteni...
    Plö azzal amit Toto irt...
  • toto2700
    #2701
    ja és persze felhasználónév és jelszó beállítása a router hozzáféréshez
  • toto2700
    #2700
    Ha megfelelően van beállítva a router nem kell aggódnod:
    - ssid broadcasting tiltása
    - mac cím szűrés
    - ip címszűrés
    - WPA2+AES titkosítás 63 karakteres jelszóval
  • #2699
    A legfőbb ok a biztonság lenne. Heti 1-2 nap kellene a wifi, de előfordul, hogy kéthetente. Az érdekel, hogy egyáltalán megvalósítható-e a dolog.
  • Dj Faustus #2698
    A másik kérdés, meg hogy minek? ;)
    Biztonsági okokból, vagy takarékosságiból (ne fogyasszon áramot)?
  • Dj Faustus #2697
    A legfőbb probléma az egész ki/bekapcsolósdiban, hogy mi alapján kapcsolod ki- illetve be a router vezetéknélküli interfészét.

    Mert tegyük fel, hogy egy olyan routered van, amire fel tudsz rakni egy olyan firmwaret, aminek tudsz megadni egyedi Linuxos bash scripteket, tudod kezelni ssh-s parancssorrol.
    Tegyük fel, hogy időnként (crontab) figyeled a vezetéknélküli interfész forgalmát (ifconfig wifi0 | grep "RX bytes"), és ha nem növekedett a hálózati forgalom ezen az interfészen, akkor lecsatolod (ifconfig wifi0 down)?
    Ok, de akkor mi alapján csatolod vissza - hisz eszköz akkor nem fog tud rá kapcsolódni? Vagy az asztali gépről majd bekapcsolod (ifconfig wifi0 up)?
  • toto2700
    #2696
    én sem értem mi a francnak kellene kikapcsolni a wifit.
  • Carlos
    #2695
    Megpróbáltam segíteni, de nem halgatsz a kérdésekre.
    Ugyanis ha tudnánk az okát a kikapcsolásnak lehet hogy tudnánk segíteni, de így marad az oldd meg magad.