167
Te mit szedsz?
  • Loál János #167
    Szerintem is helyesen cselekedtél.
  • Büdös Bohóc
    #166
    C-vitaminnt, de nem rendszeresen, 3-4 napig, vagy 1-2 hétig, pár nap pihenő, folytatás.

    De amúgy nem szeretek szedni én se semmit.

    Legutóbb a (szokás szerint igazából helyettesítő) háziorvos kúrta fel az agyam. Bementem a fosós vírussal, hogy kérnék táppízt aznapra, mert nem tudok tuti dolgozni és hétvégén meg kipihenem. Aztán faggatott, hogy miket szedtem be, mondom á nincs otthon semmi most épp, ami jó lett volna. Ok aztán volt-e láz. Igen, volt 38.5, de lázcsillapítóval várni akartam míg lemegy. Oszt még ő kezdett el kiakadni, hogy fú hát ha láz van azt azonnal le kell vinni. Hát meg mi a faszom, VÍRUSOS bélgecit kaptam el, nehogy már az egyedüli lehetséges immunválaszt lecsillapítsam, hogy még tovább kelljen majd feküdni! Normális? Nem arra van a láz, hogy kiirtsa a bacikat és vírusokat? Majd ha nem megy le órákon át, akkor ok beveszek, de 3-4 óra alatt kiizzadtam. Ja meg persze összesen nem volt 1 nap nálam ez az egész, más meg szenvedett 3-4 napot is, mert szedte a kis buzi gyógyszereit... Ja meg mellékesen normaflore is volt otthon, ami ilyen bélrendbetevő, de mivel nagyjából ok lett a gyomrom, ezért gondoltam még nem veszek be. Aztán azt is mondja, hogy ménem vettem be...
  • Loál János #165
    Xanax?
  • georgesmatyas
    #164
    Aspirin Protect
    Tisacid
    xanax hébehóba
  • Piszkos  Fred
    #163
    nem
  • szjuca
    #162
    Hát mer biztos svédfelesben használod, holott cseppekben kellene.
  • szjuca
    #161
    Szükség esetén fájdalomcsillapítót szedek. Elvileg naponta pedig vitamint, de mindég elfelejtem. Mindég.

    Ja és hangyát is szoktam néha szedni.
  • ForzaInter
    #160
    Lehet.
  • ForzaInter
    #159
    Lehet.
  • Loál János #158
    De.
  • ForzaInter
    #157
    ezmegmi

    nem is volt favba nekem ez a topik
  • ppk
    #156
    fejfájáskor bekapok ezt-azt :-D
  • Loál János #155
    htx
  • ForzaInter
    #154
    bsz
  • Loál János #153
  • szjuca
    #152


    Egy ilyen szülinapi tortával kívánok Isten éltessen-t!
  • Olcsóvér
    #151
    nekem a náthára bevált a box lementem a terembe egy két há órára és maradéktalanul kiizzadtam
    ám a fejfájás ellen nem hat:D:D
  • Aquir
    #150
    vízzel együtt megy le :p hajrá
  • Broafka
    #149
    a tudat akkoris megmarad, hogy van benne gyógyszer, bár mondjuk erre én is gondoltam, hogy jól összerágom, meg kaja meg minden, és akkor abba rejtem el a gyógyszert, és akkor talán lemenne
  • Loál János #148
    Egy falat akármilyen kajával kell lenyelni. Kitágul a garatod, és simán legurul minden egyben.
  • Aquir
    #147
    nem akad meg. a vízzel együtt nyeld le. együtt mozogjon a vízzel. nagy korty és mindig lenyeled :p
  • Broafka
    #146
    megakad a torkomon! :(
    egyszerűen annyira összezáródik, hogy vagy megakad a torkomon, és kishíján kihányom, így felöklendezem, vagy ha szerencsém van akkor valóban átmegy a holtponton és kakor lemegy
  • Aquir
    #145
    hátraviszed a nyelved hátsó részére, és VÍZZEL lenyeled :)
  • Broafka
    #144
    jó de ha belegondolsz ez azért elég gáz, mert mi van ha majd kórházba kerülünk valami miatt, és kérik hogy ezt most vegyük be, és nem fog menni :(
    valami teknika csak van rá, mondják hogy naaaagy nyelés, meg fej hátra, meg olyat is hallotam, hogy akkor sokkal nagyobb a torok ha az ember előre hajtja a fejét.

    Én mindenhogy próbáltam, sok-kevés folyadékkal, előre-hátra hajtott fejjel. Komolyan már azon gondolkozom, hogy úgy ofogm lenyelni mint ahogy a kutyáknak meg macskáknak tuszkolják le, bele a kajába azt lenyeli, csak az a baj, hogy akkor azt is elkezdem rágni, és akkor megint keserű meg nem tudom
  • Hajnalcat
    #143
    Detto.
    Biztos gyógyszerfóbiám van, ahogy neked is gondolom.
    Mert étel simán lemegy, de mikor tudom, hogy na most gyógyszer kerül a számba és azt kell lenyelnem, akkor valahogy nyelési inger kudarcot vall. Csak hosszas szájban lévő forgatás után bírom nagy nehezzen letuszkolni, még a legapróbbat is.
  • Tonto
    #142
    Gurulj át a pirulán egy platós Ifával, aztán szippantsd fel.

    Amúgy én is zsenge fiatal korom ellenére 4-5 gyógyszert tartok magamnál, azért mert egyszerűen szükség van rájuk. Utálom amikor hadoválnak arról h gyógyszerfüggőség meg blabla, biztos sok hülye csak viccből szedi, de sajnos vanakinek egyszerűen muszály. Persze mindegyik csak tüneti kezelésre jó, de egy ilyen gyomorult országban, ahol az Eü. lényegében csődbe ment, nincs más választás.Pl.: Voltam dokinál x betegséggel, 6 vizsgálat után elküldött egy válrándítással, h: "hát sokmindentől lehet"... Legutóbb meg a háziorvos baszott ki velem, mert ugylátszik már nem lehet gyógyszer recptet kapni ebbena kibaszott országban, mert recept helyett egy kockás papírra felírta h mit vegyek meg a saját zsetonból, támogatás nélkül... szóval kérdem én: MIFOLYIK ITT GYÖNGYÖSÖN? ha így megy tovább, lassan csak egy 6ásos gyógyszer marad: a HP, ami nem csak orvosság deviszont gyógyszer is.
  • Broafka
    #141
    hali, van egy kis gondom a gyógyszerekkel, nem nagyon tudom őket lenyelni, van hogy azalgopirint is vagy össze rágom, vagy összetöröm (bár egyszer kétszer lement már az is egyben) de a többivel ami nagyobb eléggé megkűzdök
    van valami ötlet, hogy hogy érdemes lenyelni egy gyógyszert? valami teknika?
  • Loál János #140
    De.
  • Aquir
    #139
    ez magyar nyelv, ezen nincs mit gondolkozni többet :)
  • n3whous3
    #138
    Ebből egy szót se értek, de örülök neki
  • Aquir
    #137
    most hogy nyúház felhívta erre a hsz-re a figyelmem, eszembe jutott a Bioetika óra múltkori vendégelőadója, a Solvo biotechnológiai cég vezérigazgatója (ők ott vannak a tanszék felett),

    hogy ugye az orvostudomány csak szerek hatásait jegyezte csak fel és hasznosította (megfigyelésből ugye hogy ez a gyökér meg egy szer erre meg arra a betegségre jó) és nem a beavatkozási helyet, ill. hogy sok közülük csak tüneti szinten kezel.

    beszélt számokról hogy mittomén a gyógyszerek 60%-kának nincs semmilyen hatása. És hogy a biotech fejlesztéseknek köszönhetően majd az Összes gyógyszer összesen 400 ismert targetpontja kb 6000 targetre fog bővülni, vagyis ezekben az évtizedekben- századokban olyan hatalmas áttörés lesz majd ugye folyamatban, ami a több ezer éves orvostudományt egy suhintással fogja maga mögé utasítani ezen a téren
  • n3whous3
    #136
    Még ilyen hosszú helyesírásmentes szöveget nem láttam: tőled.
  • n3whous3
    #135
    nem szedek gyóccert.
  • Loál János #134
    Akkor az ám az igazi gyógyír: mindenre. :-|
  • zorrobomber
    #133
    svédcsepptől jól be lehet baszni
  • Fantomlovag
    #132
    Mini, nálad az agresszivitás, és depresszió a születés mellékhatásai! XD
    Ha még gyógyszer mellékhatás is, nem fog feltűnni XD

    Csak viccelek persze!

    Na megyek, és beveszem a gyógyszerem.
  • PíszLávJuniti
    #131
    cigizz az jórá
  • Beast Machine
    #130
    én Revalidot szedek, naponta 3x1 tablettát.
  • Mr Csé
    #129
    most húzták vagyis műtötték ki a bölcsességfogam kaptam rá barna
    fájdalomcsilapitot fincsi volt
  • minigirl
    #128
    Hali! A minap kiderült, hogy asztás vagyok, és ahogy olvastam a gyógyszereim betegtájékoztatóit, feltűnt, hogy mindegyik mellékhatása ugyanaz: agresszivitás, és depresszió. A kérdésem az lenne, hogy a 3 gyógyszer kombinálásával, amit szednem kell, nem nagyobb-e az esély a mellékhatások kijövetelére???