2113
szurkolás, ultrák, hoolok, 3.félidő



  • skristof
    #113
    nah csak most jutott időm a GSH-ra, de eszméletlen jó volt...

    sztem jobbak a bunyók, de tény, h erősebb 'érzelmek' vannak benne.. FF inkáb dokumentumfilm, ehhez képest.

    OST-t kéne szerezni valahonnan, mert nekem csak a one blood van meg..




    I'm forever blowing bubbles
    Pretty bubbles in the air
    They fly so high, they reach the sky
    And like my dreams, they fade and die
    Fortune's always hiding
    I've looked everywhere
    I'm forever blowing bubbles
    Pretty bubbles in the air
    United! United! United!
  • zambrotta
    #112
    thanks
  • mukika
    #111
    Dc, torrent, ill. smses warez oldalon is láttam már. :)
  • zambrotta
    #110
    hogy/hol lehet hozzájutni
  • skristof
    #109
    akkor még a héten megsasolom én is
  • mukika
    #108
    megnéztem a Green Street Hooliganst. nagyon tetszett. sokkal drámaibb mint a FF, egy kész rész hihetetlenebb is... de a bunyók durvák! :O csak ajánlani tudom. :]
  • liverpool fan
    #107
    Miskolc,Széchenyi ut,107 (szerencsére az első könyvesboltba sikerült)
  • mukika
    #106
    én innen
  • Grenzjager
    #105
    hol vetted meg a könyvet?
  • skristof
    #104
    ennél? soha!

    ja de, egy kis törésss
  • mukika
    #103
    hát azt pontosan még nem tudom, de tavaly is voltak meccsen akikkel elmegyünk és fejenként min. 30-40kt költöttek(prsze volt aki többet)... de az 3 nap volt, és minden benne volt.

    jó kis baráti társaság egy kisbuszban pár láda sör társaságában, kell ennél több?
  • liverpool fan
    #102
    Na elmentem,ma megvettem a könyvet,beleolvastam nagyon jó
  • skristof
    #101
    wow

    az fasza lesz.. kb mi pénzbe lesz nektek?
  • mukika
    #100
    ha minden igaz, és jól alakulnak a dolgok áprilisban kilátogatunk Olaszországba egy fasza kis SS Lazio meccsre az őskomcsi Reggina ellen.



    addigra ha minden igaz a lábam is helyre jön, szóval lesz ott zúzás rendesen...
  • mukika
    #99
    egy kicsikét olvass vissza... legjobb könyv.
  • skristof
    #98
    azt mondják h a filmnél is sokkal jobb

    márpedig aki kicsit is érdekel a téma, annak az alapmű
    hát még a könyv
  • liverpool fan
    #97


    King, John
    A futball faktor

    (2005)
    112 x 179 mm, 300 oldal.
    Fordította: Kovács Levente

    „EZ KORUNK RÉMÁLMA, HÁT ÉLVEZD!“

    John King kultuszkönyve villámgyorsan bestsellerré vált Angliában.
    A futball faktor nyers, vad és erőszakos. Olykor túl nyers, túl vad és túl erőszakos. Egy azonban bizonyos: letehetetlen.

    Egy könyv a hűségről, a futballról és az erőszakról. Az elbeszélő egy huszonéves londoni fiatalember, aki csak a hétvégéknek él – az alkalmi szexnek, a vizezett sörnek és kedvenc csapatának, a Chelsea-nek. Időnként pedig „kiveri a szart“ az aktuális ellenfelekből. Mígnem egyszer a rövidebbet húzza...
    A regény az olvasók mellett a kritikusok tetszését is elnyerte, és megjelenése évében villámgyorsan bestselleré vált Angliában.




    „A legjobb könyv, amit a futballról és a kilencvenes évek brit munkásosztályának kultúrájáról olvastam. Vedd meg, kérd kölcsön, vagy lopj egyet!”
    Irvine Welsh, a Trainspotting szerzője.

    „Kőkemény próza. Többet elmond a focihuligánok mentalitásáról, mint az összes szociológia tanulmány együttvéve.”
    Ian Wooldridge, Daily Mail

    „King regénye fontos kordokumentum... Mindenkinek kötelező elolvasnia!"
  • liverpool fan
    #96
    nincs meg valakinek véletlenül: John King, The Futball Factor c. könyve?engem érdekelne csak nemtom érdemes-e megvenni,de szerintem biztos az..
  • 9csöves9
    #95
    köszi,megkeresem
  • skristof
    #94
    fidelity honlapján asszem az is be van linkelve a videoknál
  • Grenzjager
    #93
    No sajna nem tudtam még végig nézni, de eddig jó ki dok.film.

    Én is állítom a polákoknál nincs keményebb brigád ma Európában.

    A Fradi táborban lévő lengyel ultrákról mit tudtok. Asszem Gdynia vmi a nevük és kék-fehér drapijuk van és jó fejek

    polak wegier dwa bratanki !! ido szabli ido skankli !!!
  • 9csöves9
    #92
    megvan vkinek az Ultra című olasz film? Juve-Roma-ról szól
  • Grenzjager
    #91
    na lejött

    és ugyanitt a "THE FIRM" milyen fim??
  • Grenzjager
    #90
    ilyen lassan már csak a 7es busz döcög át az Erzsébet hídon péntek délután.....
  • Grenzjager
    #89
    97%...pont időm nem lesz ma megnézni...
  • Grenzjager
    #88
    áááá, féahgettel húzom le, csak nem vaok itthon 3 óránál többet a gépet meg nem akarom így hagyni, de már 91%-a lejött, szal közeleg....
  • skristof
    #87
    Beszélgetés az A.S. Roma és az S.S. Lazio fanatikusaival!

    A.S. Roma (CUCS ROMA)

    - A beszélgetés előtt azt mondta, hogy Ön nem a CUCS -nak a vezére. Akkor kicsoda?

    - A mi csoportunkban nincsenek vezérek és alattvalók. Nálunk teljes a demokrácia. Mondjuk azt, hogy a Commando Ultrának az egyik tagja vagyok.

    - Akkor mondjuk azt, hogy ön az aktív tanácsadók egyik tagja?

    - Igen, így már igen. A Commando rengeteg emberből áll, akiket gyakorlati okokból mégis valakinek össze kell fognia. Ez a mi esetünkben 10- 15 ember.

    - Mikor született a Commando Ultrá Curva Sud?

    - Hogyhogy nem tudja pedig nagyon híres évszám. Na mindegy, 1977 január 9. -én alakultunk.

    - Kik csatlakoznak a Commandóhoz?

    - Azok akik tényleg nagyon szeretik a Rómát. Akiknek kedvük van szurkolni, és énekelni azoknak lehetőségük van a hőn áhított CUCS tagsági megszerzésére.

    - Létezik egyfajta ultrá "mintakép"?

    - Köszönöm, hogy megkérdezte, ugyanis erről a témáról rengeteg valós és hamis dolog lett mondva. Az ultrá terminussal sokszor egy különösen veszélyes, az erőszakra és a támadásokra bármikor kész egyént definiálnak. Mi a Curva Sudnak az ultrái teljesen normális, a legkülönbözőbb társadalmi rétegekhez tartozó emberekből állunk. A kőművestől a hivatalnokig minden réteg képviselve van. A múltban, de még napjainkban is ragasztanak ránk hamis címkéket, amelyeknek a valósághoz semmi köze. Gyertek el a kanyarba és rá fogtok jönni, hogy normális, a Rómát imádó emberek vagyunk. Engedje meg , hogy elmondjak egy idézetet, mely jobban megvilágítja a kérdést : "Nem attól lesz valaki ultrá, hogy sálat, vagy mezt hord , hanem az összetartozástól, a büszkeségtől, attól, hogy nem passzív szurkolók közé akar tartozni, hanem egy csapatnak - amihez tartozunk - kiegészítő részévé. A büszkeség a mezünkért és a mindenféle biznisszel és üzletiességgel való szembefordulás. Egy olyan világgal szemben, ami egyre kevésbé képvisel minket, szabadítsd fel az ultrá lelkületét, ami benned lakozik. CUCS."

    - Hogy lesz valakiből ultrá?

    - Elmesélhetem a saját történetemet, ami hasonlít másokéhoz is. Kisgyerek korom óta jártam meccsekre, de a tribünről figyeltem a mérkőzést, apám szerint ez volt a biztonságos. De az a környezet nem igazán szórakoztatott. Ki akartam egyszer próbálni a Curva Sudot, és azóta többet el se hagytam.

    - Mennyi áldozatot kell hoznia egy CUCS tagnak?

    - Rengeteget. Szinte mindenki közülünk dolgozik, és a szabadiőnket a kanyarunknak áldozzuk. A derbik alkalmával éjszakákon át is dolgozunk, hogy a nagy napra minden kész legyen.

    - Mennyi idő és mennyi pénz kell a városi rangadó látványosságainak előállítására?

    - Két- három hét, az összeg pedig 5 millió lírától fölfele bármennyi lehet.

    - Honnan szerzitek a szükséges pénzt?

    - Teljesen önerőből, a saját sapkáink, sáljaink és egyéb ajándéktárgyaink stadionban való árulásából. Néha gyűjtést rendezünk, és mindenki lehetőségeihez mérten adhat pénzbeli támogatást.

    - Hány ember vesz részt az előkészületekben?

    - 30- 40 a legaktívabbak közül. Mint egy láncszem, mindenki segít egy kis dologban, ami majd nagyon fontos lesz az egész koreográfia látványában. Ez azért van így, nehogy a másik szurkolótábor megtudja, hogy mivel készülünk. Minden évben más- más 3- 4 ember tudja, hogy mi lesz a koreográfia és a kiírás.

    - Van olyan kiírás amelyre különösen szívesen emlékszik?

    - Kétségkívül ezek: "Négy betű, egy szerelem, egy hosszú hidegverés: Róma." , " Szurkolás és szerelem a Rómának.közömbösség annak, aki nem büszke rá. CUCS "

    - Témát váltva, mit tehet a szenvedély a foci modern felfogása ellen, amiben nincsenek már példaképek, akiket védeni kell?

    - Mi ultrák nem sokat tehetünk, hogy ezen a helyzeten változtassunk. Egyetlen, amit tehetünk, hogy hűek maradunk ideáljainkhoz, szenvedélyeinkhez, hogy a pénz hatalmának ellenálljunk. Jobb, ha régimódinak titulálnak, mintha időben előrehaladottnak, vereséggel túlélőknek.

    - Köszönöm, hogy rendelkezésemre állt.

    - Kérem, és FORZA ROMA!

    S.S. Lazio (IRRIDUCIBILI LAZIO)

    - A ti székhelyetek ez a klub ahol beszélgetünk?

    -Igen és te vagy az első újságíró, aki betette ide a lábát.

    - Hogyhogy? Ilyen rossz a viszonyotok a sajtóval?

    - Igen. A legtöbb megnyilatkozásunkat rosszul értelmezik, félremagyarázzak, elferdítik. Legutóbb például egy vicces kiírást emeltünk fel Signorinak. Rengeteg kritikát kaptunk miatta.

    - Signorinál maradva, meséljetek valamit az eladása elleni tüntetésekről.

    - Nézd, ha visszamehetnénk az időben, nem csinálnánk még egyszer hasonlót.

    -A foci a tényleg megváltozott: az érdekek hatalmasak. Ma Cragnotti oldalán vagyunk, akivel mellesleg remek a kapcsolatunk.

    - Mikor született a csoportotok?

    - 10 év van mögöttünk és megközelítőleg 5000 tagunk van.

    Mennyibe kerül nektek a derbire való felkészülés?

    - Az attól függ. 5, 10 van, hogy 15 millió líra. Egy nagy raktárban készítjük a koreográfiát, hiszen szükség van sokszor 1000 négyzetméter területre is. De költeni mindig kell. Ennek a helységünknek a fenntartása és bérlése például havonta két és fél millió líra, melyet sálak, sapkák, ajándéktárgyak eladásából állítunk elő.

    - Mennyi idő kell egy derbire való felkészülésre és hányan dolgoztok rajta?

    - Három hét kb. 15 fix emberrel, akik végig ott vannak a munkánál.

    - Milyen a kapcsolatotok a rendőrséggel?

    - Nagyon rossz. Bizalmatlanok az IRRIDUCIBILIvel, még ha ezt nyíltan nem is mondják. Az olasz-angol meccs kapcsán vitatkoztak az agresszív rendőrségi fellépés jogosságáról. Ránk viszont akkor is ránk támadnak, ha csak egy kezünket esetleg békés szándékkal felemeljük. Vannak akik megvetnek minket anélkül, hogy ismernének. Téged talán felzabáltunk? Köztünk sok a gyermekes családapa is.

    - Milyen jelentősége van a politikának a Curva Nordban?

    - Semmilyen. Hagyományosan a Lazio szurkolói jobboldaliak, de senkit sem kötelezünk, hogy erre vagy arra szavazzon. Nézd például őt, ő baloldallal szimpatizál, mégis a fontos embereink közé tartozik.

    - Mivel készültök a derbire?

    - Titok, nem mondhatjuk el. Gyere el a meccsre és meglátod.

    - Milyen a kapcsolatotok a játékosokkal?

    - Remek. Közülük sokukkal baráti kapcsolatban vagyunk.

    - Köszönöm a vendéglátást és jó munkát.
  • R9
    #86
  • skristof
    #85
    jah ez nekem is megvan
    fidelityről sztem lassan jön és ott amik linkelve vannak mind ruszkik.. inkább torrentet ajánlom

    még nem néztem meg, mit alkotott a kőkemény frodó :D
  • mukika
    #84
    én most erre a filmre vagyok nagyon kiváncsi. már készül hozzá a felirat elvileg, nagyon várom. ha kell teljes link a filmhez(lelato.com-on nem teljes) akkor tudok adni egy újpesti() oldal linket ahonnan le lehet szedni...
  • mukika
    #83
    megsasoltad azóta?
  • Grenzjager
    #82
    már 10 óra 10 perc....

    egyre rosszabb
  • skristof
    #81
    ráérsz
  • Grenzjager
    #80
    még 9 óra...
  • mukika
    #79
    nekem is max 50k-ig gyorsult csak fel... :CCc
  • skristof
    #78
    én még nem kezdtem el, mert most más szedek, de láttam már máshol is.. tlalán vmi orosz oldalon
  • Grenzjager
    #77
    nekem iszonyú lassan jön 2,60 Kb / mp....
  • skristof
    #76
    itt a link

    én is néztem már, elég jó
  • Grenzjager
    #75
    erre a képre klikkeljetek a weboldalon
    a sajna nem tudom belinkelni h innen szedjétek le
  • Grenzjager
    #74
    az nb1.hu -un a hét videójában is van egy pár perces bunyó. oroszok, talán zenith és rotor hoolok. Elég durva