19
  • Troppauer
    #19
    "A Symantec a biztonsági szoftverek Microsoftja akar lenni"

    Mar az: bazi nagy az eroforras igenye es nem mukodik megbizhatoan!!!!
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    pff symantek ? hát az ő döntése .. eddig se vettem semmit , ezután se fogok :/
  • Sityi
    #17
    "Egyre többen akarják a javunkat."
    _Nehogy odaadjuk nekik!!!_
  • lola
    #16
    Kb. olyan ez a névvel, mint a Lauda légitársaság...
  • lola
    #15
    Azért az ő képe, mert ő közismert, és a régi fény alapján próbálják reklámozni.
  • Piscator
    #14
    Az új LiveState Recovery szoftverrel könnyen, és gyorsan menthetünk, vagy állíthatunk vissza sérült állományokat akár szervereken, vagy az otthoni gépünkön is.
    Ad1. Erre létezik tucatnyi cég, megoldás, bár fikázták, de példának a Kürt kft.
    Ad2. Igazi adatmentés nem a házilagos, szoftveres játszadozásról szól, itt nem adok hely programoknak. Lásd: kürt kft.
    Ha meg mégis szoftos az adatvesztés, szintén van tucatnyi program erre.

    még valami: a Meh gépein évekig Norton (corp.ed.) ment, a kellő biztonsággal, lásd I love you, meg más híres fertőzések-> pár minisztérium leállt kis időre számítógépügyileg.
  • Piscator
    #13
    "ha "újjlenyomatot" vizsgál, elég ha a vírnyák folyamatosan, de kicsit változtatja magát. És láthatatlan marad.)"
    És föltaláltad a spanyolviaszt, és tényleg hülye felvetésed.
    Eszembe jutott; ez a poliform virus.
    Annyira az elv nem hülye, de már a szájmantekh is ismer párat. Meg ott van a "csodás" bloodhundjuk, ismeretlen kártevőket probál pusztító jellegű rutin alapján szűrni.

    Meg ott van a csodás Symantec fax, amit mindehez mellékelnek, reklámoznak.:)
  • Piscator
    #12
    Tényleg nagyot zuhant a norton művek...ami régen krém volt, most legjobb esetben egy a többi cég terméke között.
    Kövezzétek meg az embert, de csomóan olyanok, mint itt én, hogy ha 1 cég túl mammut lesz, (ráadásul közben nem annyira kiugró termékei vannak), akkor nem szeressük őket.
    A cikk címe áttélelesen is helytálló.
    Olyan nagy pofájú a szájmmantek.
    Azt hittem, Peter Norton vezeti a céget. Már nem? Akkor miért ő díszeleg a dobozokon?
  • mechorg
    #11
    Ja-ja-ja, mikor megemlítettem ismerősöknek a Linuxot, azt sem tudták, hogy eszik vagy isszák...
  • Razgon
    #10
    A Symantec-nél rosszabb vírusirtót elképzelni sem lehet. Zabálja az erősforrást, stb.

    Egyszer kipróbáltam a Corporate Editiont- nagyon gyorsan le is szedtem.

  • strogg
    #9
    Adalék az iménti hozzászólásomhoz. Becsszó most találtam meg, teljesen véletlenül.
    http://pcforum.hu/hirek/?qnid=8895
  • strogg
    #8
    Hát felölem lehet. De azért pár szösszenetet hozzáfűznék ehhez.
    1. A symantec ne molyan jó, mint azt állítja magáról.Sőt, helyenként itt a cégnél az örületbe tud kergetni a hülyeségével. Aki használ thunderbird mail klienst, és megcsinálta vele a symantec, hogy fertözött levelet talál, majd az egész inbox-ot olyan karanténba zárja ahonnan többet nem tudja vissza varázsolni, az tudja miröl beszélek.
    2. Az szép, hogy a win 95% eleterjedségével gyakorlatilag homogénnek mondhatjuk a desktop piacot. Ennél jobb táptalaj nincsen egy fertőzési hullám elindításához. De az az elképzelés, hogy a vírusírtók piaca is ilyen legyen, az elmebeteg elképzelés. Egy homogén vírusírtó piac esetén elég egyetlen olyan vírust írni, amit a symnatec írtója a program Sw architektúrjábáól adódóan nem képes érzékelni. (hülye példa (tényleg csak szemléltetésre): ha "újjlenyomatot" vizsgál, elég ha a vírnyák folyamatosan, de kicsit változtatja magát. És láthatatlan marad.) Mi következhet ebből? a gépek 95%-a támadható, és ugyanzet a 95%-ot megvédeni sem tudom. Hetekig, hónapokig tombolhat egy járvány, mire a Szoftver mogul (m$), és a vírnyákölő moguil (symantec) képes lesz olyasmit alkotni, ami kifejezetten a fertöző vírust képes lesz érzékelni.
    Ez dollár milliárdokba kerül addig az államoknak, és a gazdaságoknak.
    És természetesen "természetesenk fogják venni". Tehát a user, és az átlag rendszergazdi természetesnek fogja venni, mert ehhez van hozzászoktatva, mivel más Oprendszer általában meg sme fordult a kezében, és fel sem merül benne, hogy lehet ez másképpen is.
    Ezek az elmebetegek egy gyorsvonat sebességével szálguldanak egy digitális összeomlás felé ilyen gondolkodásukkal....
  • Razgon
    #7
    Azt külön sajnálom, hogy a PowerQuest-et megvették, a Partition Magic jó kis cucc volt.
  • Razgon
    #6
    Nem fog menni. Az ő termékeiknek rengeteg alternatívája van, lassan mindegyik jobb mint a Symantec.

    Eszembe nem jutna a vírusirtójukat használni, sokkal jobb a Vbuster.

    Lassan a SystemWorks-ről is leszokik az ember, egyedül a Ghost az amit jónak tartok.
  • Wilddog
    #5
    Egyel többen akarják a javunkat.

    .. vagy a szoftverhibákat akarják leutánozni? :)
  • juhand
    #4
    Egy Microsoft is sok a világon. Kell még több ?
  • NEXUS6
    #3
    "A Symantec valóban a biztonsági szoftverek Microsoftjává akar válni."

    Szal nekik is most már az első a profit meg a piaci részesedés, meg a piaci mutatók a többi meg utána.
  • lck
    #2
    1998-ban a Norton Utilities az egyik kedvencem volt. Most meg itt tartunk - elkeserítő.
  • lola
    #1
    Annak idején nagyot csalódtam Peter Nortonban, aki eladta a saját cégét a symantec-nek. Sajnálatos módon a Norton név teljesen leamortizálta magát, mert míg addig a kiadott termékeik atombiztosak és jók voltak, utána már csak egy rakás hulladék.
    Persze a hanyatlás már akkor elkezdődött, amikor John Socha (a Norton Commander és a Norton Guide készítője) otthagyta Peter Nortont.