61226
Egy ilyen téma megkívánna egy független, állandó házigazdát felügyelőnek, erre pedig sajnos nincs lehetőség - a szerkesztőség és a moderátorok döntése alapján a topic zárva marad.
  • GregSB
    #61186
    A magyar államnak. Direkt én indirekt módon is.
  • Vlala #61185
    Maradjunk abban, hogy hemzseg a külföldiektől.
    Érdekel az minket, hogy a kapott pénzből mennyit kap külföldi és mennyit magyar? Igen.
    Jobb lenne, ha nem kapnánk pénzt? Nem.
  • Bronx South
    #61184
    Mármint kinek nem kevés a pénze belőle?
  • GregSB
    #61183
    Ez nem cél, hanem adottság, amit ki is használunk rendesen, és nem kevés pénzünk van belőle.
  • ManoNegra
    #61182
    Szerintem pedig ez nem lehet cél egy ország életében, hogy "tranzit ország" legyen...
  • Tsol
    #61181
    Akkor amit mi befizetünk az kb. 300 milliárd forint. Hajj uraim, hányszorosát bassza el állambácsi nagyobb hülyeségekre, mint az alföldi alagút? ;)
  • ManoNegra
    #61180
    Sorold a magyar tulajdonú vállalkozásokat, akik nyertesként jöttek ki a külföldi mammutvállalatokkal való versenyben!
  • GregSB
    #61179
    Mint írtam az infrastruktúra javítása és fejlesztése alapvető pillére gazdaságunk fejlődésének. Már csak azért is, mert tranzit orszgág vagyunk, csomó fuvar rajtunk keresztül bonyolódik európában, és ezért sok szállítmányozó cég nem kevés pénzt fizet (autópáladíjak és társai).
  • Bronx South
    #61178
    Azért, és most megint fennakadás lesz, mert az ingatlan biznisz, az építőipar hemzseg a zsidóktól, sőt nagyon sok a nemzsidó külföldi befektető is, aki az uniónak hála jóval könnyebben tudja felvásárolni az elszegényedett Magyar tulajdonát. Tehát a végén oda lyukad ki a dolog, hogy az uniós lóvék egy része vagy külföldi befektető, vagy zsidó kezébe kerül, az ellensúlyt meg pár percel leírtam egy másik hszben. A tényleges hasznunk kevés, ennyi a történet.
  • Vlala #61177
    Nem, a vita abból alakult ki, hogy egy "nagyon intelligens párt" (rámszóltak privátban, hogy túszul ejtették a kutyámat) szerint Magyarországnak nem is kell az Unió.
  • Vlala #61176
    Én most elveszítetem a fonalat.
  • ManoNegra
    #61175
    Nyilván én is nyithattam volna bécsben cukrászdát, de én csak egy mucsai tahó magyar vagyok, ezért nem sikerült...
  • GregSB
    #61174
    Az egész vita abból indult ki, hogy az EU nem is ad nekünk pénz, csak leosztja nekünk a saját pénzünket és beleszól hogy mit mire költsünk. Ez mint látszik qrvára nem így van, vastagon benne van ezekben a támogatásokban a többi EU tagállam adófizetőinek pénze is.

    Te erre felhozod azt, hogy itthon zsebre rakják a támogatások felét, ami egyértelműen nem az EU sara, hanem az itthoni ügyeskedő politikusoké meg vállalkozóké... most akkor azt akarod, hogy az EU ezt még jobban szabályozza, ellenőrizze, hogy ne legyenek ilyen kihágások? Nem pont az a probléma, hogy túlságosan beleszól és ellenőriz már most is? :)
  • Vlala #61173
    A találatok között elég sok munkahely, gyár, üzem van, amellyel - megfelelően használva (tehát nem felgyújtva) akár hasznot is lehet termelni.
  • Vlala #61172
    Na, csak közeledünk. De akkor miért nem a vállalkozó a célpont, miért az Unió, akitől mégis megkaptuk ezeket a pénzeket?
  • ManoNegra
    #61171
    Éppen ez az, hogy ezek megvalósulnak. És? Ezeknek mi a haszna? Egyszer elkészül, aztán cső... Ahelyett, hogy a saját pénzünkből támogatnánk egy hídépítő céget, vagy egy útépítőt. Mindenki azt hiszi, hogy itt az únió előtt nem épült semmi. Hát épült, még a szovjetÚNIÓ előtt is...
  • Vlala #61170
    Álljanak elő a pártok a képviselőikkel - hogy aztán mindennek elmodhassák azokat - nemcsak hivatalosan, de kurucos szinten (szardobálás) is - hogy melyik pőárt képviselője hált Barrosoval, van-e köztörvényes a családban vagy épp egy zsinagógába jár-e Vlalával.

    jobbik-szinten sajnos csak az utcán lehet politizálni, fedél alá nem valók.
  • Bronx South
    #61169
    Nem is olvasom végig mert az első mondatod alapján felesleges. Szoktad nézni a híreket ?
  • Cef
    #61168
    Ki ad fel mit? Beléptünk az Unióba, egy csapatban vagyunk, minden csapathoz illő tulajdonság illik rá. Vannak nagyok, vannak kicsik, van jó és van rossz, és minél később lépsz be annál szarabb pozícióban van. Tetszik nem tetszik globalizálódó világban élünk egy kis országban. Nem mi vagyunk az erősebb kutya, aki baszik, de ez nem jelent azt, hogy minden segget ki is kell nyalnunk. No de eltértem a lényegtől. Tehát senki sem kívánja a függetlenség feladását. Vannak gazdasági és politikai érdekek, amik hatással vannak ránk (és ha nem lennénk az unióban akkor is lennének). Ami miatt kipattant a balhé, az az volt, hogy Orbán megnyirbálta a politikai "fékek és ellensúlyok" rendszerét, ami a történelem során soha sem volt pozitív dolog (nekem sem tetszett). Egyértelmű, hogy az Orbánnal nem szimpatizáló politikai körök ezt megtámadták. Az unióban meg elég sok az ideg a válság miatt, ha valaki még kavar egyet a szaron arra idegesek, mert bizonytalanságot okoz. Szerintem sem kéne beleszólniuk, hogy mi van itthon, de mivel nagy a bizonytalanság idehaza (Orbán döntései már csak slusszpoénnak számítottak), és tagjai vagyunk a csapatuknak megteszik. Ahogy Görögországgal is megtették, és mással is megtennék. Ilyen a politika.
  • Bronx South
    #61167
    Az első egy gyógyszergyártó üzem így nem is ragozom az ellenérveket, a második sajnos nagyon néha, a harmadik pedig egy tipikus olyan beruházás mint az útépítés. A lóvé felét zsebre rakja a vállalkozó, a másik feléből meg épül valami, de éveken belül egy használhatatlan szar lesz. A támogatásokba nagyon könnyen bele lehet kötni, ha az ember fel tud hagyni a naivitással.
  • Vlala #61166
    Ezen valakik ellen kellene tüntetni a nemzeti érzelmű pártunknak.

    2010 előtt ezt meg is tették, de az orbán-rezsim alatt ez az első komolyabb megmozdulásuk... eddig csendben tűrték, hogy nemcsak az uniós pénzt, a nyugdíjakat, a szólásszabadságot és a munkához való jogot, de magát a Köztársaságot is elvették tőlünk.

    Ez nekik nem fáj.
    De ha ezért szól az Unio, az már igen.
    Gyanús...
  • GregSB
    #61165
    Meg így, így, és így is.

    De ha van rá időd akkor mazsolázz innen még, nekem nincs kedvem belinkelni az ősszes projektet.
  • Vlala #61164
    És így
    Néha így is
    Vagy akár ilyen jelentéktelen dolgok.

    És nem, ez nem csak a mi pénzünk.
  • Tsol
    #61163
    Vona arról beszélt, hogy álljanak elő a pártok a képviselőikkel és vitassák meg hogy miért jó az EU vagy miért nem. Eddig oké. De az fura, hogy 2010 tavaszán amikor Bokros várta őket, akkor nem volt ilyen vitázhatnékja.
  • Bronx South
    #61162
    Ne-ne, inkább azt soroljad hogy az útépítésre szánt lóvék kb. felét ki vagy kik rakták zsebre, ami miatt rosszabb minőségű utak készülnek, készültek itt Magyarországon, mint Nyugat Európában.
  • Bronx South
    #61161
    Csak hogy mit kíván meg a normális gazdaságpolitika ? Add fel a függetlenségedet, add fel a szuverenitást ! Ezért 100 éve még háborúk dúltak a Földön, elhiszem hogy fejlődik a világ, de ez olyan dolog amit szerintem nem lehet egy tollvonással elintézni, megölni !
  • ManoNegra
    #61160
    Az únióba mi befizetünk, az világos ugye. Az únió meg visszatámogat minket valahogy így...
  • Vlala #61159
    Mit vártál Vonától?
  • GregSB
    #61158
    Köszönöm ezt az észérveken alapuló megnyilvánulást, az utóbbi 3-4 kommentemben le is vezettem miért gondolom azt amit mondtam. Meg tudod ezt cáfolni, vitába tudsz szállni észérvekkel is, vagy érjem be ennyivel?
  • tmp
    #61157
    Az a demagóg fasz amit te nyomatsz.
  • GregSB
    #61156
    A gazdaság fellendítésének alappilére az infrastruktra javítása. Számos autópályya és híd épült Úniós pénzekből, soroljam?

    A többi beruházásra meg mondhatnám azt is, hogy ők a pénzt ideadták, az hogy minálunk már ügyeskedtek vele és nem jó helyre fektették be, az már nem az Únió hibája, hanem a mi faszságunk.

    Minden esetben azt állítani (illetve kérdéssel utalni rá), hogy az Úniótól lófaszt nem kaptunk az utóbbi 8 évben (Vona Gábor bszéde) nem kcisit demagóg túlzás.
  • Cef
    #61155
    No igen, de ezt sem szabad elfeledni, hogy ezek a külföldi cégek Magyarországon ruháznak be és magyar embereknek adnak munkát, esetleg még magyar cégekkel is partneri viszonyban állnak. Nem csak nyugati cégek vannak az országban (most Debrecenben pl. több kínai cég is be fog költözni). Csak hogy egy kicsit árnyaltabb legyen a mérleg.

    Szerintem az Unió nem olyan rossz a magyar gazdaságnak, normális gazdaságpolitika mellett még jó is lehetne.
  • ManoNegra
    #61154
    És mik azok a beruházások amik történhetnek az urak jóvoltából? Ha megnézed, csupa olyan, ami szigorúan pótcselekvés kategóriába tartozik, ha azt nézzük, hogy a cél a gazdaság fellendítése. Megszorításokkal és parkok felújításával nem leszünk kint a gödörből...
  • GregSB
    #61153
    Link

    "A befizetésekkel szemben a lehívható források állnak: 2007 és 2013 között, a hétéves költségvetési keretterv alapján hazánk részére az Európai Unió (2004-es árakon számítva) 32,8 milliárd euró értékű kötelezettségvállalást tett (még mielőtt belekötnél: az előző idézetben azért 22,4 milliárd szerepelt, mert ott nem 2004-es áron számolták). Ez alatt a hét év alatt hazánknak 8,3 milliárd euró a befizetési kötelezettsége.

    Magyarország jelenleg a nettó haszonélvező országok közé tartozik, ami azt jelenti, hogy nagyobb támogatásban részesül, mint amekkora összeggel hozzájárul a közös költségvetéshez. Az ún. nettó pozíció kiszámításakor figyelembe kell venni az uniós költségvetésből Magyarországnak ténylegesen kifizetendő támogatások és a költségvetésbe befizetendő magyar hozzájárulás adott évi egyenlegét.

    2007-ben Magyarország 870,2 millió eurót fizetett be a közös költségvetésbe, míg a közös költségvetésből 2,43 milliárd euró tényleges kifizetésre került sor. Így hazánk nettó pozíciója tavaly mintegy 1,6 milliárd euró volt."
  • remark #61152
    A másik topikban Lopez tette ugyanezt szóvá, hogy úniós pénzek milyen értelmetlen dolgokra érkeznek.
  • Bronx South
    #61151
  • Bronx South
    #61150
    Ilyenkor csak az van elfeledve, hogy a nyugati cégek mennyi lóvét vittek ki az országból, és mennyi állami támogatást kaptak ezzel rontva az ország gazdaságát. Ezt összevetve az uniós befizetésekkel mindjárt egy jelentős ellensúlyt képez, mindjárt nem olyan fényes amit eddig aranynak hittünk. Hogy fokozzam, az uniós pénzekből épült dolgok tulajdonosainak meg szívesen utánanéznék a nemzeti hovatartozásuk kapcsán.

    Hogy valami jót is írjak, az unió jó azoknak a személyeknek akik külföldön akarnak munkát vállalni, hogy megint valami rosszat írjak, az unió nem jó a Magyar gazdaságnak, amit gondolom nem kell bemutassak. Érdemes ezeken elgondolkozni, mielőtt nagyon dicsőítünk valamit.
  • ManoNegra
    #61149
    És mi addig mennyit fizetünk be a közös kasszába? Ugy lenne tisztességes, ha azt az adatot is mellékelnéd. És az is jó lenne, ha ezekből még a mc.donalds étterem építésére, és a hasonlók építésére juttatott "pályázati" pénzeket levonnánk a "mi felzárkóztatásunkra" szánt összegből...
  • remark #61148
    Ja értem, akkor ez így most rendben is van erre hivatkozva? Vagy mi célod ezzel a relativizálással?

    Az a célom, hogy rávilágítsak arra, hogy ha valami Észak-Koreában történik meg, akkor az "death camp" és az elkövetőt elítéljük, ha máshol, akkor az jótétemény, és az elkövetőt kitüntetjük. Ez egyébként mindig és mindenhol így volt, erről szól pl. a Mechanikus narancs c. film is.
  • GregSB
    #61147
    Nem, nem csak a mi pénzünk.

    "A megjelenő pályázatok finanszírozására a közös költségvetés, a tévedések elkerülése végett, nem csupán a tagállamok befizetéseiből finanszírozzák. Az uniós pályázatok további bevételei a vámok, a mezőgazdasági lefölözések, a hozzáadott érték adók, a GNP források (Gross National Product).

    Hazánk, uniós pályázatokra fordítható költségvetése 2007-2013 között 22,4 milliárd eurós uniós támogatás.
    Ezt a felzárkóztatás jegyében, pályázatok írásával, elnyerésével használhatja fel Magyarország. Ez uniós adófizetők pénze, amely a vidékfejlesztési támogatásokkal együtt közel 8000 milliárd forint."