61226
Egy ilyen téma megkívánna egy független, állandó házigazdát felügyelőnek, erre pedig sajnos nincs lehetőség - a szerkesztőség és a moderátorok döntése alapján a topic zárva marad.
  • Vlala #60824
    Budapest, Budapest, te csodás!
  • Vlala #60823
    Kicsit óvodai szintnek tartom, hogy "az ellenség" múltjában vájkáljunk.

    Ám legyen hát:

    Nemrégiben az Új Magyar Kormány az Alaptörvénybe foglalta, hogy az MSZMP cakkumpakk, tokkal-vonóval, szőröstül-bőröstül bűnös.
    Igen, egy alkotmányba ez feltétlenül fontos, nehogy valakinek más véleménye legyen.

    Nézzünk bele a taglistába. A neveket - a Gittegylet törvényei alapján - kisbetűvel írom.

    az MSZMP tagjai voltak:

    kövér lászló – tag, a Központi Bizottsághoz tartozó társadalompolitikai intézet munkatársa, és a Magyarországi Ifjúsági Szervezetek Országos Tanácsa (MISZOT) alelnöke (a másik alelnök gyurcsány ferenc volt)
    járai zsigmond – tag
    matolcsy györgy – tag
    martonyi jános – tag
    pintér sándor – titkár
    schmitt pál - az Országos Testnevelési és Sporthivatalnak (OTSH) alelnökeként miniszterhelyettes a Lázár-, majd a Grósz kormányban
    hoffmann rózsa – tag
    mikola istván – tag, a Hazafias Népfront alelnöke
    stumpf istván – tag, a Hazafias Népfront alelnöke
    fónagy jános – tag
    vonza andrás – tag
    ligetvári ferenc – tag
    chikán attila – tag
    boros imre – titkár
    turi-kovács béla – tag
    harrach péter – tag
    kerényi imre – alapszervezeti titkár
    pozsgay imre – PB-tag
    szűrös mátyás – KB-titkár
    boross péter – tag
    balogh gyula – tag

    A Kommunista Ifjúsági Szövetség (KISZ) tisztségviselői voltak:

    orbán viktor – gimnáziumi, majd egyetemi KISZ-titkár
    varga mihály – KISZ-titkár
    rogán antal – KISZ-titkár
    deutsch tamás – KISZ-titkár

    Az alaptörvényünk 2012. január elsején életbe lépett. Fent nevezettek ünnepelték meg.
    Miről is beszélünk?
  • Bronx South
    #60822
    Nem a zsidók hibája, nem hibából csinálják úgy ahogy, hanem ők így látják jónak a bankrendszerüket.
  • Bronx South
    #60821
    "Én inkább a túlélőknek hiszek."
    Pont tegnap volt dolgom egy ingatlanos zsidóval, én inkább nem hiszek nekik, felőlem lehet túlélő is...
  • banok
    #60820
    Nincs borzalmasabb a háborúnál.
  • banok
    #60819
    Így van ez is a zsidók hibája. Meg az is, hogy így fúj kinnt a szél.
  • banok
    #60818
    Van aki szimpatizál Orbán Viktor szabadágharcával.
  • Ironman2
    #60817
    Undorítóóó
  • banok
    #60816
    "mekkora üzletet csináltak belőle"

    Élelmes emberek mindenhol vannak, nézd meg a szélsőjobb/nemzeti radikális oldalon is mennyi szuvenir kapható (Nagy-Magyarországos poló, bögre, könyvek... stb...)

    "de nem olyan formában ahogy a zsidók állítják"

    Én inkább a túlélőknek hiszek.
  • Lantee
    #60815
    China's trade surplus narrowed for a third consecutive year in 2011, falling to about $160bn compared with its record high of $295bn in 2008.
  • Tsol
    #60814
    A legérzékenyebb pillanatban került nyilvánosságra az amerikai videofelvétel, amelyen Afganisztánban szolgáló tengerészgyalogosok halott afgánokra vizelnek. Az USA-nak politikai és diplomáciai csapás is a felvétel, mert épp most indítaná be a béketárgyalásokat a tálibokkal, hogy 2014-ben kivonulhasson az országból.
  • Bronx South
    #60813
    Kína meg azon dolgozik hogy létrehozza a saját minősítő rendszerét, mert a hatalmas deviza tartalékaik ellenére meg lettek fenyegetve ők is a leminősítéssel. Vicc amit művelnek a zsidók, mert ezt ők csinálják, nem az arabok, vagy a tibeti kecskepásztor.
  • Ironman2
    #60812
    Azt nem lehet mondani hogy jófele mennek a dolgok,de rosszfele se az biztos.És most minősitették le a Franciákat,és az Olaszokat 2 fokozattal,erre mit nyilatkoztak? Ugyanazt mint mi akkor hogy a spekulánsok müve az egész. Röhögnek az egészen.És miért? Mert nagyon jó gazdaságuk van.
  • Ironman2
    #60811
    Hol megyünk a szakadék felé? OMG!
  • Garfield
    #60810
    Persze, meg is lehet nézni azokat az országokat.

    De hát akkor is van egy bukéja, amikor mostanra már jórészt a kormány hibájából üvöltve rohanunk a szakadék felé, akkor kormánypárti tüntetést szervezünk. Miért, szerintük jófelé mennek a dolgok?
  • Garfield
    #60809
    Például az egyik különbségtétel számomra, hogyan bánnak a foglyokkal. Nem kell, hogy tiszta ágynemű legyen náluk minden este, műholdas tévével, de ha még az élelmezés szintjén sem törődnek a foglyokkal, ott bizony bennem felmerül, hogy az nem munkáról és büntetésről szól, hanem a megsemmisítésről.
  • Garfield
    #60808
    Alapvetően mégis csak arról volt szó, hogy hol vannak a műholdfelvételeken a haláltáborokra egyértelműen utaló jelek. Ezt mutasd be. [i]Én egy cikket látok, ahol épületek vannak a fényképeken, és a cikk levonja a következtetést, hogy ezek haláltáborok.[/i]

    Légyszi fuss neki a cikknek mégegyszer, és ne csak a képeket nézd, hanem olvasd el mellé a szöveget is. (Komolyan kérni kell?...) Ott van szépen leírva, hogy miért mondják annak.

    Haláltábor != munkatábor, koncentrációs tábor, börtön. De lehet hogy csak szerintem?

    Ha gondolod, nyithatunk akadémikus vitát arról, hogy egy táborban a foglyok nem élelmezése a trehány ellátás vagy a burkolt megsemmisítés céljának tudható be.

    Nem csak az észak koreai táborokban élnek így az emberek. Mégse hívjuk a világ nagy részét "death camp"-nek, ugye? Pedig hívhatnánk, és van olyan topik ahol hívjuk is...

    Ja értem, akkor ez így most rendben is van erre hivatkozva? Vagy mi célod ezzel a relativizálással?
  • Bronx South
    #60807
    A holokauszt tagadáshoz ma már elég megnézni a híreket, hogy a zsidók mekkora üzletet csináltak belőle, és már is meg van az ellenszenv.

    Én nem állítom hogy nem történt semmi, de nem olyan formában ahogy a zsidók állítják, amit meg ma művelnek az gusztustalan akárhogy nézem.
  • Garfield
    #60806
    Én személy szerint egy olyan videó felvételnek hinnék ami a táborban készült.

    Hát igen, erről beszéltem korábban:

    Valami olyasmit vársz, hogy egy telep, amelyen jól láthatóan szanaszét dobálnak emberi testrészeket, pluszban mellé, műholdról jól láthatóan három világnyelven kiírják, hogy "Kedves hírszerzők! Ez itt egy koncentrációs tábor, mely arra szolgál, hogy az észak-koreai hatalom megsemmisítse a rendszerellenes állampolgárokat. A mai napig X ember halt meg ebben a táborban."

    Mert a fenti kb. ezzel egyenértékű. Ráadásul ha megnézzük a szépen kiterjedt holokauszt-tagadó szakirodalmat, akkor elvileg még egy ilyen videó sem lehetne elég annak, aki azért nem fogja elhinni, mert vagy imádja Észak-Koreát, vagy mert utálja a nyugatot.
  • Garfield
    #60805
    Na várj, bizonyíték az van, csak te holokausztozva egy jóízűt nem fogadod el. Nem ugyanaz, mint az, hogy nincs bizonyíték. Másrészt pedig nem hinném, hogy a nyugati hírszerzés az úgy dolgozna, hogy előveszik a Google Earth-öt, és ahol feltűnő szabályosságban állnak az épületek, oda rányomják a "láger"jelzőt, hanem bizony egyéb, nem publikus forrásokból.
  • Ironman2
    #60804
    Minden országban van kormánypárti tüntetés.Ne feledd,hiába az ellenzéki tiltakozás,meg a média,nagyon sokan egyetértenek OV politikájával.
  • Garfield
    #60803
    Kormánypárti tüntetés az ellenzék ellen? Vagy inkább a "spontán szervezett tömegtüntetés" (Iván Csonkin közlegény élete és különleges kalandjai) a jobb szó rá?
  • Lantee
    #60802
    Most ennek konkrétan mi is lesz a célja? "Ne bántsátok szegény viktort, ő csak jót akar!" vagy "Emeljetek még 100,-Ft-ot a benzin árán!" vagy "Mocskos nyugat, el a kezekkel viktortól!"

    ???
  • Lantee
    #60801
    "Szóval mi a különbség Észak-Korea és a világ többi része között? Nem értem."

    Nem érted? Ebben az esetben tényleg javaslom egy szakember felkeresését. ;)
  • Ironman2
    #60800
    Orbán melletti tüntetés

    Az érdeklődés óriási, úgy fest, hogy csak autóbuszból több száz érkezik az ország minden tájáról. Óvatos becsléseink szerint akár több százezer ember is összegyűlhet" - közölte Facebook-oldalán Bencsik András, az Orbán-kormány melletti szimpátiatüntetés egyik kezdeményezője. A Demokrata című lap főszerkesztője állítólag írt Tarlós István főpolgármesternek is, akitől a vidékről érkező traktoroknak kért engedélyt.
  • pedobear
    #60799
    Ja csessze meg, ezek látod jó élnek...bevándorlók..
  • remark #60798
  • polluxware
    #60797
  • polluxware
    #60796
    anyám.. te aztán egy kibaszott nagy komcsi vagy:)

    lassan azt hallom tőletek, hogy a ruszki gulágok nem is voltak olyan rossz "mókák"

    miért van az ,hogy konkrét tények felmutatása esetén ti mindig valami idiótábbnál idiótább szíjgyártó féle ellenpéldával rukkoltok elő..

    észak-korea jelenleg egy horty vagy szálasi féle virágzó demokrácia.. vágod?

    agyfalott fasz
  • desigo
    #60795
    Jól él itt ez a kínai pasi azért nem akar hazamenni.
  • remark #60794
    Prison camp-ek az USA-ban is vannak, mégse hívjuk haláltáboroknak õket és az onnan kikerülteket nem hívjuk tűlelőnek. Miért? Mert az USA jobb gazdasági helyzetben van, mint Észak-Korea? Ennyi erővel egy magyar hajléktalan "otthonát" is hívhatnánk haláltábornak és ha rendeződnek a viszonyai, akkor hívhatnánk őt túlélőnek. Sőt, hívjuk is! Minden telet túlélni képes hajléktalan legyen túlélő, és tegyük az újságok címoldalára őket.

    Szóval mi a különbség Észak-Korea és a világ többi része között? Nem értem. Az egész különbségtétel mintha szimplán fogalmi szinten valósulna csak meg. Különbséget teszünk, mert így döntöttünk, vagy így döntöttek helyettünk. De a valóságban nem látok különbséget egy nyomorgó és egy nyomorgó között. Te mi alapján teszel különbséget? (Nem kötekedek, ez egy szimpla kérdés.)
  • remark #60793
    Erről van szó!
  • pedobear
    #60792
    Egymilliót ajánlott a rendőröknek egy hamis jogsis férfi
  • remark #60791
    Alapvetően mégis csak arról volt szó, hogy hol vannak a műholdfelvételeken a haláltáborokra egyértelműen utaló jelek. Ezt mutasd be. Én egy cikket látok, ahol épületek vannak a fényképeken, és a cikk levonja a következtetést, hogy ezek haláltáborok.

    Az hogy mi van kitakarva vagy mi nincs, az szerintem egy mellékszál.
    Az is mellékszál, hogy egyáltalán mit lehetne vagy mit nem lehetne látni a felvételeken.

    Haláltábor != munkatábor, koncentrációs tábor, börtön. De lehet hogy csak szerintem?
    A táborban nagy valószínűséggel valóban rosszak a körülmények, és halnak meg emberek. Ettől válnak azok "deatch camp"-é?

    Egyébként meg: "Men, women and children are forced to work seven days a week as slaves and eat 'rats, frogs, snakes, insects' and even faeces to battle starvation in the camps."
    Nem csak az észak koreai táborokban élnek így az emberek. Mégse hívjuk a világ nagy részét "death camp"-nek, ugye? Pedig hívhatnánk, és van olyan topik ahol hívjuk is...
  • ManoNegra
    #60790
    Méghogy brüsszel nem moszkva. Hát persze hogy nem, még rosszabb...
  • Pares
    #60789
    Ezer más indokból, amit egy kommunista diktatúra kitalálhat. Mondjuk elvből. A vasfüggöny mögött sem voltak éppenséggel nagyon sokan a felfedező úton lévő nyugatiak.
  • neB
    #60788
    Hát vegyük. Roppant egyszerű: Mert nem kötelessége. Az USA sem engedi be a szakértőket csak úgy az 51-es körzetbe nem?
    De amúgy ha nagyon erőlteted a borotvát akkor lenyisszanthatjuk azt is hogy miért ne lehetnének ott gyárak ami a hivatalos forrásban szerepel? Már megint ez a nyugati konteó hogy ha valami sorrendszerűen van elrendezve akkor már valami haláltábor vagy titkos gyár... Még jó hogy a pengének két éle van :)
    Amúgy mi az hogy független? Egy kínai meg egy amerikai független szakértő csoport teljesen mást találna ott.
  • neB
    #60787
    Hát elvileg a nyugati világrendben a hivatalos szervek szava a döntő...
    Én személy szerint egy olyan videó felvételnek hinnék ami a táborban készült. (de az igazsághoz hozzátartozik hogy valószínűnek tartom hogy vannak táborok ÉK-ban de hogy ezt nem tudom teljes bizonyossággal kijelenteni)
    Amúgy meg annyira nem lehet rossz ott a helyzet különben a nyugat biztos beavatkozna nem? Mentek már háborúba ennél kevesebbért is, sőt mint látjuk ebben az esetben már sokkal több bizonyíték van mint a WMD-kre ;).
  • Ronny
    #60786
    Ha a képeken csak egyszerű épületek, gyárak, vagy üzemek láthatók, akkor Észak-Korea miért nem enged be a területre független megfigyelőket? Vegyük már elő néha Occam-borotváját...
  • Pares
    #60785
    Félreértesz. Én is valószínűnek tartom, hogy a komcsik tartanak valami gulág-szerűséget, csak objektívan nézve a cikk tárgyilagosságát, a cikkből egyáltalán nem következik az, hogy ez most bizonyíték bármire is. Én csak azt mondom, hogy ez a cikk ékes példája annak, hogy a nyugati média megalapozott bizonyíték nélkül hogyan képes befolyásolni az emberek véleményét, belemagyarázni a dolgokba. Mindez azért érdekes, mert ez a cikk semmivel sem tartalmaz több bizonyítékot, mint egy konteósnak csúfolt cikk, mégis, ez a "hivatalos", elfogadott, és ez az "igazság"... Legalábbis egyesek szerint.