30078
  • kraawz
    #13227
    Szerintem 100-120an lehettünk :)
  • KAMIONOS KOGYO
    #13226
    és kb mennyien voltak?
  • KAMIONOS KOGYO
    #13225
    Még a nyáron olvastam valahol,hogy pesten indult egy dealer,osztó tanfolyam,ami 20.000 Ft volt!
  • ba32107
    #13224
    Ez a HUPT? Engedtek ott rebuyt?

    A dealerkedés engem is érdekelne! Érdekes kis kiegészítőmeló lehetne!
  • kraawz
    #13223
    ez nagyon kemény :D
  • Carloska
    #13222
    ezt érdemes megnéznetek

  • kraawz
    #13221
    voltamm pár haverral, de nem úgy sikerült, mint terveztem.. Kb 1-1,5 óráig voltam versenyben, de egyszerűen nem jött semmi, hogy játszani tudjak. A 2 legjobb lapom egy QJ és AJ volt, ezen kívül se kapcsolódó lapok, se kétszínű, szinte semmi nem jött.

    Aztán egy 7 8 J flopon checkolt mindenki, és volt az asztalnál egy srác, aki rengeteget blöffölt. Jött még egy hetes, nálam K 8 volt, mondom J tuti nincs senkinél.. Emeltem, a blöffölő srác all in ( vagy negyedjére ... ) Én megadtam és egy másik srác is. Nálam ugye két pár, srácnál drill, aki all-in ment, most az egyszer nem blöffölt, 910-el flopon sora volt.. Rebuyolni nem akartunk, szóval ez lett a vége.

    Viszont ez a srác profi osztó volt. Nem tudjátok véletlenül, hol lehet ilyet tanulni/mennyiért/hol érdemes kérdezősködni?
  • KAMIONOS KOGYO
    #13220
    krawz na voltál a versenyen???
    Vagy esetleg vki más? (HUPT,Debrecen)
  • ddt500
    #13219
    Tudom. Csak azért írtam, hogy legyen egy másik verzió is.
  • zeli
    #13218
    Ezzel az a gáz, hogy az esélye figurásnak elég nagy, hogy jöjjön (ezt nem tapasztalatból mondom, matematikailag, csak nem tudom pontosan)
    Aztán még mindig megadhatja pl.: AQ-val, és két overrel rá is javulhat.
  • sz4bolcs
    #13217
    húúú ez rohadt jó, köszi szépen. Akkor ezek után nem zaklatlak titeket ilyenekkel.
  • ba32107
    #13216
    PokerStove
  • sandor8206
    #13215
    itt sok mindent kiszámolhatsz
  • sz4bolcs
    #13214
    A9 mennyivel esélyesebb preflop allinen, mint a KJ ?
  • Dick Riddick
    #13213
    Pozíción kívül egy ismeretlennel szemben, ráadásul ő az agresszor. Az sem valami jó pont hogy preflop csak megadod a visszaemelését.
    Feltételezve hogy teljes beülővel ülsz bent (SS játéknál ez biztosan dobás), nem a legjobb ötlet flopon egyből all-in menni. Rosszabb kéz nem fogja megadni, jobb kéz ellen pedig komoly hátrányban leszel.
    Flopon ha te emelsz, ő visszaemel rád, és erre te all-in mész, mindenképp meg fogja adni, főleg hogy a zsetonjai nagy része már középen van. Egy ilyen lépéshez vagy nagyobb erő, vagy komolyabb read kell. És neked egyik sincs.
  • ba32107
    #13212
    Hmm.... én speciel dobtam, de ez sem feltétlenül rossz taktika. A ráemelések mögött legtöbbször TT+ pár volt, szóval ezért dobtam. Max egy AK-val emelnének rám, de inkább nem kockáztattam.
  • ddt500
    #13211
    Call. Ha nem jön figurás lap mehet az all-in.
  • Dick Riddick
    #13210
    Dobás.
  • ba32107
    #13209
    Cutoffban ülsz, előtted mindenki dob, 88 emelsz, button rádemel kb háromszorosat. Nincs infó róla, nem tudjuk hogy milyen stílust játszik. Mit csinálsz?

    (full ring cash game)
  • ba32107
    #13208
    Az eredeti kérdésre, természetesen te álltál jobban, hiszen neki körülbelül 31% esélye volt, hogy összehozza a nyerő kezet. Minden más esetben te nyersz, vagyis te voltál a favorit 69%-al.
  • ba32107
    #13207
    A turnig balfaszul játszott, mert ilyen gyenge ásszal nem érdemes bemenni, pont azért mert nem tudja az ember, hogy elég jó-e a kicker. A turn után viszont az eredeti 3 outja mellé jön még 8 (ugye a három hetes, plusz a nyitott sorhúzó), az 11 out, 3,18 : 1, ekkor már valószínűleg volt ekkora pot-oddsa, szóval valszeg helyes döntés volt. De kétlem, hogy ezt a csávó tudta :D
  • sz4bolcs
    #13206
    Szitu: Kézben AK, emelés.
    flop 64A, emelek egy kasszányit.
    Srác megadja, következő lap 5
    Allinra teszem, és megadja.
    Mutat: A7, és riverre jön a hetes.

    Mik voltak az esélyek turnon? A7-tel jobban állt?
  • ba32107
    #13205
    Én azokat azért nem szeretem, mert képtelen vagyok pénzt nyerni rajta :D
  • Lory87
    #13204
    Ezért szeretem én az MTT ket mert ha elkúrom akkor csak a belépőt bukom :)
  • ba32107
    #13203
    A tilt elég veszélyes dolog. Most több mint két órát játszottam, szerintem a végére kicsit elfáradtam, hát eléggé elkúrtam egy handet, 6 dolcsim bánja.
  • ddt500
    #13202
    Az attól függ mi a célod az emeléssel. Mert ha soha senki nem adja meg akkor elég lassan gyűlik össze a pénz.
  • sz4bolcs
    #13201
    Mi lenne az elég nagy emelés, ha 56-ra is megadják az allint?
  • sz4bolcs
    #13200
    ÁÁÁ, már 3 órája megy, és a döntős asztalon vagyok a 4. :-) 90 playeres verseny. "cheaproll" :D:D:D

    Igazából azért játszom, hogy fejlődjek, majd megyek nagyobbra is ha már fixen tudom hozni ezeket.
  • Lory87
    #13199
    És ha nem emelsz eleget akkor meg Calloznak 78o val és ottvirít a 78 Floppon (Microlimit)
  • ba32107
    #13198
    Ha tudja az ember tényleg random variálni az emeléseket, akkor jó lehet ez a taktika. Csak vigyázni kell, hogy nem szabad átesni a ló túloldalára, és nagyokat emelni a szarabb lapokkal.
  • chalezlopez
    #13197
    Szerintem jobb a kiszámíthatatlanság. Néha AA 4bb, de néha 6bb, pl 77 5bb, 7bb, AK, 5bb, 6bb... variálni kell sztem. Persze valaki nem erre esküszik...
  • chalezlopez
    #13196
    Megnyerted a versenyt? Én ennyiből behoznám magam dobogóra minimum...
  • ba32107
    #13195
    AA-val is ugyanannyit emelj, mint akármi mással emelnél. Ha a lapjaid határozzák meg, hogy mennyit emelsz, egy idő után nyitott könyv leszel előttük.

    Ha egyszer eldöntöm, hogy emelek, akkor az mindig fix méretű, nem függ a lapoktól. Általában 4 BB-ot szoktam, +1 minden limpelőre.
  • sz4bolcs
    #13194
    itt a 7. Mennyire normális egy verseny alatt ennyi jó lapot kapni? :D
  • Lory87
    #13193
    Én is kaptam eleget de Ipokeren rizikós All-in menni vele
    Ma jártam ugy micro Sng-n AA-val All-int nyomtam egy gyerek 78o val Call és Flop x87 lol , de többször nyertem vele
  • sz4bolcs
    #13192
    duva, ma kb. 6 ászpárt kaptam. :)
  • ddt500
    #13191
    Ez azért van így mert ha nem látod a lapjaikat akkor eldobták mutatás nélkül ergo te kurva jól játszottál. Ha 27-el nyersz így az persze jobb érzés mint ha AA-val. Amúgy tornán preflop ólint mondok AA-ra. Mindig van aki megadja. Általában 77-es vagy 1010 az ellenfél.
    Cashgamben meg amúgy is elég agresszív vagyok szóval nálam a sima emelés 5-6BB és egy idő után már nem tudnak mire tenni. AA-ra néha 8-9BB emelek. De mikor megadják 5-en akkor kurva mérges leszek. Flop után potnyi emelés ha van megadó ólin.
  • sz4bolcs
    #13190
    Épp most olvastam egy pokerkönyvet, és abban azt írja a szerző, hogy annak örülünk leginkább, ha nem is látjuk az ellenfél lapjait nyerés előtt. Csak nem tudom, ez mennyire vonatkozik preflop helyzetre. :D
  • chalezlopez
    #13189
    Én nem szeretnék 2-nél több ellenfelet, de inkább egyet aki megadja a kb 4bb emelésemet...
  • sz4bolcs
    #13188
    Csak azért kérdezem, mert ma negyedszer kaptam kézbe AA-t, és a bad beat utáni AAmra akkorát hívtam (talán félelemből), hogy mindenki bedobta a lapot, és csak a kisvak és a nagyvak lett az enyém.