30078
  • RIZLA
    #17947
    azbeszt... :D
  • Daffit
    #17946
    Gondolom CG-ről beszélünk. Azért van a bankroll, hogy az alapján is tudd, mi az amit veszíthetsz. Pl. 12$ al nem ülök be egy 10$-os CG-re, hanem 1$-ba. Azaz az egy dollárt könnyen elveszíthetem, van még. Amikor pedig beülök játszani, akkor szabály, hogy vagy elveszítem, vagy megduplázom. Ha megvan a dupla, akkor kiülök és újra beülök egy 1$-os CG-re.

    Benne van a pakliban, hogy elveszítheted a beülődet, ezen nem változtathatsz, meg kell szokni, el kell fogadni. Egyszer talán a bankrollodat is elveszítheted. DE a PRO-k is eljutnak idáig néha. Volt akinek vissza kellett mennie dolgozni, hogy aztán újra visszahozza magát. Nekik is fáj néha egy nagyobb vesztés, mint Phil Ivey-nak.
  • Renegade
    #17945
    sűrűn kell nyerni, hogy természetesé váljon az érzés
    addig is cserélgesd az asztalt, ha mondjuk megvan a 200BB, illetve vannak azok a napok, amikor mindent megtesz érted az RNG, na akkor érdemes maradni, de az elég ritka, viszont azt érzi az ember, olyankor kifulladásig
  • ba32107
    #17944
    Hozzáteszem hogy ha várok 1-2 órát, és megint leülök játszani, akkor semmi gond, mert akkor már azt a bankrollt veszem alapnak, amihez nemrég hozzányertem a profitot. Ilyenkor újra játszok rendesen, és az adott sessiont ahhoz mérem, amennyivel elkezdtem. Először arra gondoltam, hogy ez azzal függhet össze, hogy mennyi pénzzel ülök az asztalnál, de nem, mert hiába van előttem a max beülő duplája, nem zavar, simán emelek belőle, ellenben állandóan rajta van a szemem az összes pénzemet mutató számlálón, és ha profitom van, nem tudok nyugodtan játszani. Ez pedig nagy gond. Hogy lehetne ezen túllépni?
  • ba32107
    #17943
    Elég fura tilt-szerű problémám van, mostanában vettem észre. Ha a session elején (vagy bármikor, igazából tökmindegy) nyerek egy nagyobbat, akkor végig rajtam van egy olyan nyomás, hogy most profitom van, több pénzem van mint amennyivel beültem, és nem szabad elveszteni. Ilyenkor általában kiülök, mert érzem hogy félek rendesen játszani. Érdekes módon ha nagyobbat vesztek, akkor minden különösebb gond nélkül játszok tovább, és általában visszanyerek valamennyit / az egészet. Ezzel szerintetek mit lehet csinálni? Akkor is előfordul, ha szép lassan nyerek össze nagyobb profitot (tehát ha nem egy potban nyerem meg), de ilyenkor enyhébb.
  • Renegade
    #17942
    sajna még nem volt beállítva a PS kliensen, hogy mentse a HH-t, rekonstruálva:

    ÉN: kb: 1200 AA
    Lelkes1: kb 1100 KK
    Lelkes2: kb 1400 KK

    Board: J2TQ9, szóval megfeleztek

    Egyelőre nagyon fura a PS RNG, a DON10 mezőny messze szarabb mint a PP mezőnye, na de cserébe a 28 itt is erősebb a KQ-nál, 2 nap alatt annyit vesztettem KK, AA, AKs-el, mint ált egy hét alatt PP-n, persze, ha helyre áll az RNG, akor csudi jó világ lesz :-)
  • sz4bolcs
    #17941
    loool. :D

    Képet!
  • Renegade
    #17940
    Vicces Bad Beat:

    nálam AA (allin)
    ketten adják, mindkettőnél KK

    kiestem :-)
  • fpetercm
    #17939
    Szeretnél online pókerezni, de nem akarsz pénz ráfordítani?
    Itt a megoldás!
    Egy pókeres kvíz kitöltése után(kb 10 perc) máris tiéd 150$, amivel befizetés és kockázat nélkül játszhatsz!
    http://hu.pokerstrategy.com/u467MJ
  • kabel15
    #17938
    Gratulálok. :)
    Én is szeretném ezt véghez vinni :)
  • Lory87
    #17937
    Én a Freerollon nyert 2$-ból gyurtam fel magam 70$-ig NL.2-n :)
  • balintka
    #17936
    El kell menned a székházhoz füvet locsolni, meg nyírni. De mivel a repülőjegy drága, így nem éri meg. Próbálj ki egy fent lévő kezdőtőkét.
  • kabel15
    #17935
    Ja igen és azt akartam még kérdezni hogy itt is úgy van hogy mait megnyerek FREEROLL on azt fel tudom használni pénzes játékban is? Szóval ha mondjuk nyerek 2$ akkor azzal beülhetek játszani? Vagy kell teljesítenem valamit hogy azt az összeget megkapjam?
  • kabel15
    #17934
    Köszönöm. Hmm végre csak magyarok ellen :)
  • zeli
    #17933
    Van magyar freeroll, oda tudsz regisztrálni. Minden nap 19:05-kor kezdődik, keresd meg a freerollok között. A mairól már sajnos lemaradtál, de lesz holnap is.
  • kabel15
    #17932
    Azt hiszem megvan a gond. Csak angolok meg írek játszhatnak? Mert azt nézem 10 percenként indul szinte verseny de nem regisztrálhatok mert csak angoloknak meg ireknek meg belgák nak lehet? Ezt ki lehet valahogy játszani? Vagy alapból angolnak kellet volna regisztrálnom magam?
  • kabel15
    #17931
    Hello!

    Az lenne a problémám hogy leszedtem a fulltilt poker-t és szerettem volna játszani FREEROLL-t regisztráltam minden. Kiválasztom a versenyt de hogy tudok jelentkezni rá? Mert nem találom sehol se a gombot vagy bármit amivel berakna a versenyre.
  • Christian88
    #17930
    Hát egyelőre ketten vagyunk én úgy gondoltam megbeszéljük, hogy (hasamra ütök) 9kor beírjuk ide hogy itt vagyunk e és beülünk együtt egy 9 fős sngre gyorsan. Megbeszélljük msnen vagy chaten nekem mindegy.
  • zeli
    #17929
    Hányan lesztek? Privát verseny lesz? Tudsz adni vmi torunament ID-t, vagy vmit ?
  • Christian88
    #17928
    Este leszel valamikor zeli beülünk egyre akkor?
  • Renegade
    #17927
    mert így látod a megfigyelt lapjait, nem kell bemondania, nem köt le + agykapacitást, hogy megjegyezd. Plusz, nem kell rendelkezned az adott terem kliensével
  • zeli
    #17926
    Ehhez amúgy minek teamviewer? Elég, ha a saját gépeden megnyitod az adott asztalt. :D

    Egyébként én is benne lennék egy közös SNG-ben, a Full Tilten. Max $1-2os verseny. Sztem se legyen turbo, ez lényegében csak egy ilyen összejövetel szerű, itt a játék a lényeg, nem a sebesség, stb.
  • zeli
    #17925
    Azt vágom, nem az volt a kérdés. :)
    Azt olvastam, hogy elvileg a visszaemelő (a 2. játékos) nem emelhet, ha az utána levőnek kevesebb a zsetonja mint a minimum visszaemelés. (versenynél pl.: az emelés duplája), így ő már nem emelhet abban a körben.
  • Renegade
    #17924
    ezt nem tudtam
    Annyit lehet olvasni a Coachingról, az adta nekünk az ötletet.
    Én nem érzem durvábbnak (ez persze nem változtat a tényeken) annál, hogy valaki egy-egy kérdéses handet belinkel egy topikba megvitatás céljából. :-(
    Pillanatnyi előnyre szert tehet az ember, és ha képes megfogadni nála ügyesebb játékososk tanácsát, akkor a pillanatnyiból állandó lesz, hiszen fejlődik.
    Szerintem ez egy interaktív leakfind
  • ba32107
    #17923
    Ebben van valami... bár élő játékban ez kifejezetten tilos, online játékban lehetetlen ellenőrizni.

    Renegade: én úgy értelmezem, hogy egy ember játszik, ti pedig valós időben megbeszélitek, és tanácsokat adtok neki, ez elvileg tilos minden pókerjátékban.
  • ddt500
    #17922
    Ha tiltott is hogyan ellenőrzik? Amúgy meg ezek szerint nem ülhet mellettem senki amikor játszom mert az nem fair?
  • Renegade
    #17921
    vagy én nem fogalmazok rendesen, vagy ti értitek félre :-(
  • ba32107
    #17920
    De ez tiltott nem?
  • Renegade
    #17919
    félretük egymást

    Mi online elemezzük egymás játékát. Tehát valaki elkezd játszani és szól.
    Feltelepíti a teamviewer kliensét, ami egy olyan program, hogy prezentáció szinten megosztja az asztalát (csak read only), mi pedig a teamviewer honlapon browserbenlátjuk, hogy hogyan játszik.
    Mindeközben a Ventri serveren beszélgetünk, és megvitatjuk, hogy épp mit kéne lépni, jó e egy move.

    Még egyszerübben: Coaching :-)
  • Christian88
    #17918
    Most nem vagyok fent. Full tilten játszotok? én egy 9 fős SNG-t javasoltam anno 1 vagy 2 dolcsis bár tőlem mehet 5 dolcsis is a játék nekem no limit holdem vagy valamilyen mixed games. és annyi kikötésem lenne még, hogy ne turbo superturbo =)
  • Renegade
    #17917
    msnen fent vagy?
  • Renegade
    #17916
    a közösség DON-os SNG-s tagokból áll, én pl CG-hez már nem is mernék hozzászolni :-)
  • Renegade
    #17915
    zsííír :-)
  • Christian88
    #17914
    A közös játékot már hetek óta mondom. Vizsgaidőszak előtt javasoltam is már vizsgák után is felvetettem de csak annyi lett belől, hogy jó ötlet... Mindenesetre én benne vagyok még mindig
  • Renegade
    #17913
    srácok "közös" játék?

    amit mostanság csinálunk pár akadémiás sráccal:

    valaki játszik, amit mi nézünk teamviewer segítségével + összekattintgatam egy ventri szervert ahol közben megvitatjuk

    lenne igény ilyesmire?
  • setuh
    #17912
    ha az egyik all in megy de a masik kettonek meg marad zsetonja es meg emelnek,akkor letrejon egy sidepot amiert csak ok ketten jatszanak.
  • zeli
    #17911
    Valaki el tudná mondani részletesebben, hogy mi történik, ha hárman vannak a partiban és az egyik játékosnak kevesebb zsetonja van, hogy megadjon egy visszaemelést?
    szal pl.: 1-es emel 2BBt, 2es visszaemel 5BBig, a 3asnak viszont csak 3BBje van, megadja, 1es megad. Ilyenkor a 2es elvileg már nem emelhet, jól tudom ?
  • zeli
    #17910
    lool, jól kifogtad a fisht! Csak így tovább.
  • ba32107
    #17909
    Showdownnál nem fogtok hinni a szemeteknek :D
  • ROKY100
    #17908
    Hello

    Kezdjük egy fontos ténnyel: nem termelhetünk érdemleges profitot, csak ha többasztalozunk! Gondoljuk végig: adott egy fantasztiks játékos a 20 dolláros szinten, 20%-os ROI-val, és tegyük fel, hogy az áltagos játék időtartama 40 perc. Egy asztalos játéknál ez a játékos 6 dollárt keres óránként… Ez rendben van egy olyan játékos esetén, aki csak szórakozásból játszik, így még egy kis profitot is termel. De azoknak, akik az SNG-t arra használják, hogy póker tőkét hozzanak létre, valószínűleg nem elég.

    Természetesen több asztal bevonása általában a ROI csökkentésével jár minden játéknál, ugyanakkor az óránkénti profit növekszik. A kérdés ennek aránya. Mennyit vesznek el az újabb bevont asztalok a profitunkból?
    Kitaláltak egy rendszert, aminek van értelme. 8% lesz a teljes profitunk, igaz, nem a teljes ROI-t tekintve. Ez azt jelenti, hogy a 4 dollárunk 8%-át veszi el egy játék asztalonként, a következő asztal újabb 8% a maradék 3,86 dollárunkból, és így tovább. Az alábbiakban láthatjuk a számokat, és azt, hogy működik a tapasztalataink és elvárásaink szerint, feltéve, hogy 1 játék 40 percig tart.

    * 1 asztal - $4.00 per játék - 1.5 játék óránként = $6
    * 2 asztal - $3.86 per játék - 3 játék óránként = $11.04
    * 3 asztal - $3.38 per játék - 4.5 játék óránként = $15.21
    * 4 asztal - $3.10 per játék - 6 játék óránként = $18.60
    * 5 asztal - $2.85 per játék - 7.5 játék óránként = $21.37
    * 6 asztal - $2.62 per játék - 9 játék óránként = $23.58

    Úgy tűnik, működik, bár meg kell jegyeznünk, hogy amire a 6. asztalhoz érünk, a ROI 20%-a lecsökkent kb. 10 %-ra (az egyszerűség kedvéért nem vettük figyelembe a tizedeseket). Ez a megoldás kevesebb "read"-et feltételeze, valamint a döntéshozatali időt is jelentősen lecsökkenti, ami a több-asztalozásnál elkerülhetetlen.Free poker money