30078
  • sz4bolcs
    #20347
    Én tegnap óta 200 mínuszban vagyok. :D
    Azt hittem, tudok omaházni. Nappal. Aztán éjjel már nem volt annyi fish, kivéve engem és még pár arcot... :D:D:D:D

    Az a vicc, hogy amikor először láttam a játékot, sokkal jobban éreztem, mi a jó, meg a rossz lap, mikre lehet emelni, és megadni. Ultrafeszesen játszottam, mert tudtam, hogy nem vagyok még omahazseni, és fölmentem vele 100 pluszba, $400-ban zártam. Aztán le 200-ig laza játékkal...
  • ddt500
    #20346
    Sajnáltam szegényt.
  • ddt500
    #20345
    2 napja találkoztam egy figurával 25/50c-en aki olyan beteg volt, hogy felírtam a nevét. Ilyet nem tettem 2 hónapja. Nem viccelek: MINDENRE EMELT ÉS MINDEN VISSZAEMELÉST MEGADOTT !! Szerintem 4-5 beülőt bukott el. Ez nála teljesen normális volt: raise 3$, dealt 2 card, bet 13$, shows and loses 33A108. A végén már mindenki megadta neki az emelést bármire.
    Ő volna az.Azt hiszem kijelenthető, hogy tele van pénzzel és egyszer már nyert is. Amúgy olyan 8000$ vesztet el. 5000$ mínuszból felment 4000-re egy tornával és már megint majdnem nullán van. Persze ez csak az MTT. De CG-ben sem tűnt egy nyerőgépnek.
  • ddt500
    #20344
    Pár nap?? Szerintem beülök a teli kádba és bedobom magam mellé a hajszárítót.Tegnap este is volt, hogy ököllel vertem a fejemet annyira dühös voltam magamra.(Bár 50$ pluszban zártam). Ha látnátok ilyenkor simán rám húznátok a kényszerzubbonyt.
    Mikor láttam, hogy kettőt cserél síros hangom azt motyogtam magam elé "könyörgöm!".
    Amúgy köszi mindenkinek.
  • sz4bolcs
    #20343
    Szerintem az 5CD sokkal biztonságosabb bankrollt duplázni, mint holdemben egy AA-ra föltenni a bankrollt...
    Csak keresel egy ilyen hiperaggresszív faszt, mint amilyet ddt talált, kivárod a kézbesorod/flössöd/fullod, aztán mehet a tüzijáték.
  • sz4bolcs
    #20342
    Anyám borogass xDDDD Te is tudod, hogy kell növelni az adrenalin-szintet. :D De a jackpot megvolt, gratula.

    (most irigykedik)
  • ba32107
    #20341
    Az kemény :D Én is eljátszottam a gondolattal hogy beülők NL 200-ra (de szép is lenne felduplázni AA-val), de ez csak egy szép gondolat marad :D
  • Rash87
    #20340
    Ez beteg :\ :D
    Ha bukod,szereztél volna magadnak v. pár nap mérgelődést,az tuti.
  • sirdond
    #20339
    mindenesetre grat a szép pothoz, nekem ehhez sem lett volna idegrendszerem
  • ddt500
    #20338
    Bár talán ez kárpótlás a mai két rushom-ért.

  • ddt500
    #20337
    Ez döbbenet. Még most is remegek.Már nem olyan az idegrendszerem mint régen.
  • ddt500
    #20336
    Pókeres pályafutásom legnagyobb hülyeségét követtem ma el. A bankrollom 80%-val (több hetes nehéz küzdelemmel jutottam el 200-ról 550$-ra) beültem egy 2/4$-os!! 5CD-ra. Úgy gondoltam majd játszom az első nagyobb nyereményig és semmilyen kockázatot nem vállalok. A gond ott volt, hogy az egyik ellenfelem hiperagresszív volt és mindenre emelt. Ez lett belőle.
    Full Tilt Poker Game #25460584417: Table Long River (6 max) - $2/$4 - No Limit 5 Card Draw - 10:24:03 ET - 2010/11/11
    Seat 2: Luxitive ($451)
    Seat 3: ddt500 ($409)
    Seat 4: 23V23 ($283.20)
    Seat 5: Sharazard ($400), is sitting out
    23V23 posts the small blind of $2
    Luxitive posts the big blind of $4
    The button is in seat #3
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to ddt500 [9d 6s 7c 8s 5s]
    ddt500 raises to $16
    23V23 calls $14
    Luxitive raises to $68
    ddt500 raises to $409, and is all in
    23V23 folds
    Luxitive calls $341
    *** DRAW *** (Pot: $834)
    Luxitive discards 2 cards
    ddt500 stands pat on [9d 6s 7c 8s 5s]
    Luxitive is dealt 2 cards
    *** SHOW DOWN ***
    ddt500 shows [9d 8s 7c 6s 5s] a straight, Nine high
    Luxitive mucks
    ddt500 wins the pot ($833) with a straight, Nine high
    *** SUMMARY ***
    Total pot $834 | Rake $1
    Seat 2: Luxitive (big blind) mucked [4c 4h 4d Kd 3d] - three of a kind, Fours
    Seat 3: ddt500 (button) showed [9d 8s 7c 6s 5s] and won ($833) with a straight, Nine high
    Seat 4: 23V23 (small blind) folded before the Draw
    Seat 5: Sharazard is sitting out


    Amikor megadta azonnal 150-re ment fel a pulzusom és még most is remeg a kezem. Nem tudom, hogy néztem volna tükörbe ha elbukok mindent.
  • TaRka0107
    #20335
    Ez így igaz. Eddig ha kisebb fullom volt mint ami lehetett volna akkor tuti kiestem:D De most már nem fogok allin menni ezekkel.
  • ddt500
    #20334
    Azt is mondják az okosok, hogy annyiban ellentétes a hold'em-el, hogy itt kerülni kel a nagy potokat. Csak akkor szabad ólin menni ha tuti nyerő vagy. Ha JJ4-es floppon neked 44 van kézben az omahában szinte tuti bukta. Nem szabad feltenni rá mindent.
  • ddt500
    #20333
    Újabb döntő asztal ment el egy idiótán.

    Emberünk 3000$ mínuszban van.
  • sz4bolcs
    #20332
    Olvasok omahás stratégiát:

    "Szóval ha van esély arra, hogy kinn van egy lap, amitől félned kell, akkor alapértelmezetten vedd úgy, hogy az ott is van valakinél! Hosszútávon, kis téten ez a hozzáállás garantáltan nagyobb nyereséget hoz, mint a "nehogy má' pont az legyen nála!" elv. Mert igenis az van nála. Pont az. Pont. " :D:D:D:
  • sz4bolcs
    #20331
    Omahás aranyköpés:

    'Omahában nem egyszerűen "lehet náluk bármi", hanem ott is van!'
  • ddt500
    #20330
    Azért általában le szoktam idiótázni az ilyeneket. Jól esik.
    Közben rágugliztam. ezek nem idióták. Inkább debilek.

    "gyengeelméjűség - oligofrénia, Veleszületett, vagy az élet korai stádiumában szerzett értelmi fogyatékosság. A gyengeelméjűségben szevedőket 3 fokozatba soroljuk: 1, idióták - beszédhiány, nincs értelmi, vagy érzelmi megnyilvánulás., 2, imbecillisek - bizonyos fogalmak és tapasztalatok elsajátítása, melyek helyes felhasználására, alkalmazására az életben képtelenek., 3, debilisek - magasabb fokú értelmi tevékenységre képesek, de az életvezetés hibás., oligophrenia"
  • ddt500
    #20329
    Most nézem, hogy evvel a 'gross van' köcsöggel 2X is ólin kerültem. Mind a kétszer eléggé véleményes lappal jött be.
  • ddt500
    #20328
    Pár osztás belőle.



    Itt kikértem a gondolkodási időt de úgy éreztem valami nincs rendben vele. Ettől függetlenül nyerhetett is volna akár.

    Eszembe sem jutott, hogy megadja.

    És így kerültem csiplíderként a döntő asztalra.



  • sirdond
    #20327
    nos igen, lehet mondani erre is,hogy idióta, de amit te leírtál az inkább az átlag magyar ember :D

    attól,hogy valaki így viselkedik még nem biztos,hogy idióta, legalábbis az én álláspontom szerint. de mindegy, igazából csak kíváncsi voltam a véleményedre.
    csak arra akartam kilyukadni,hogy az,hogy valaki butaságot csinál, annak rengeteg oka lehet és nem egyenlő azzal,hogy idióta,szóval van különbség a két dolog között :D
  • ddt500
    #20326
    Közben megint 2-ik lettem egy 4$ rushon. 97$. Már 500 van.
  • ddt500
    #20325
    Ja látom. Egyszerű. Van egy alap viselkedésminta amit elfogadhatónak tartok. Az is zavar ha valaki buta.(Itt a kőbuta emberre gondolok akinek ha azt mondod H2O csak néz bután. Én sem vagyok egy agytröszt de sokan az általános iskolai tudásszinttel sem rendelkeznek 40 évesen. Olvasni nem tudnak meg ilyesmi.) De ettől még nem tartom őket idiótának.
    Az idióta nálam a következő. Buta mint a segg. Semmilyen logikával nem bír. Az alap életösztönökkel nem rendelkezik. (Úgy szoktam mondani, hogy az őskorban őt kapta volna el elsőnek a kardfogú tigris).
    És a két legfontosabb tulajdonság ami ezek mellé társul. Kibaszottul nagypofájúak. Ordítva tudnak vitatkozni azon, hogy "egy szervofékes autót lehet-e vontatni?" Tehát pitiáner dolgokba is úgy belelovalják magukat mint állat és emellett olyan félelmetes önbizalmuk van amitől ökölbe szorul az ember keze. Mert tudom, hogy nem tudja mit csinál.
    Nagyjából ennyi.
    De néha ilyenkor én is azt szoktam mondani, hogy ha nem akar játszani minek ült be? Mert aki 37s-re ólint mond 30BB-re az vagy nem akar játszani vagy egy idióta.
  • ddt500
    #20324
    Általánosságban kit tartok idiótának, vagy a 47s-re ólint mondó embert miért tartom annak?
  • sirdond
    #20323
    jó, most nem konkrétan arra gondoltam
    amúgy meg lehet,hogy ő csak funból játszik és épp akkor unta még és úgy gondolta próba szerencse egy allinre :D
  • MEdievil
    #20322
    37s-re allint tol :D
  • sirdond
    #20321
    amúgy ez egy érdekes téma :D

    mi alapján határolod be,hogy ő egy idióta?
  • ddt500
    #20320
    Nagyon egyszerű. Napjaid során hány idiótával találkozol? Biztos ismeritek azt a fajta embert aki dolgozik, éli az életét de egyébként valszeg pszichiátriai intézetben lenne a helye. Van pár kollégám akivel fizikai fájdalmat okoz a beszélgetés.
    Na ugyan ezek az emberek ott vannak a póker termekben is. Gomolyog a köd a fejében és teljesen értelmetlen döntéseket hoz. Nagyjából ennyi.
  • MEdievil
    #20319
    Csak azért adtam meg mert tudtam hogy egy fogyatékos és valószínűleg elől leszek de erre (rém)álmomba se gondoltam volna
    Nagyon vicces volt a flop.. tényleg.


    Azon kívül hogy egyszínű még is mi a magyarázat?!
  • TaRka0107
    #20318
  • sz4bolcs
    #20317
    Sőt, tudok jobbat, gyorsan indulok WSOP-n valami számomra tök ismeretlen játékban, hátha szétmákolom őket. :D:D:D
  • #20316
    Flop után majdnem sírva fakadtam...

  • TaRka0107
    #20315
    Jaja:D:D
  • sz4bolcs
    #20314
    Lehet, kipróbálom a studot, hátha ott is bejön a kezdők szerencséje.. xD
  • TaRka0107
    #20313
    Az elején nekem is így volt. Nem nagyon tudtam hogy kell játszani és nyeregettem:D Kezdők szerencséje:D
  • sz4bolcs
    #20312
    Oh, megvilágosodtam, köszönöm xD Bár már 100 dollárnál tartok 15-ből, de eddig nem jöttem rá a logikára. :D:D:D:D
  • TaRka0107
    #20311
    Amit kapsz 4 lapot, abból 2-t board-ról meg 3-t használhatsz fel.
    A két pár sokszor nem elég, tegnap nagyon rosszul ment nekem:
    Soromat nagyobb sor verte, fullomat nagyobb full verte:DD
  • sz4bolcs
    #20310
    Így kell ezt...

    Majd játék közben megtanulom..
  • ddt500
    #20309
    Attól függ hányan vagytok bent. De két ellenfél ellen ez már nem olyan erős lap.
  • ddt500
    #20308
    Látom alaposan áttanulmányoztad a szabályokat mielőtt nekiugrottál.