30078
  • Csacsi
    #22270
    Igen...de nem csak a sajátomat...hanem az ellenfelét is számolom...hogy neki megérheti-e, hogyha az van nála. Ha nem...akkor miért tartott? Vajon tudja, hogy tudom, hogy nem tartana..vagy csak fish volt, vagy tilten van, vagy teljesen más keze van?

    Szóval igen...ez a számolás nem puszta matek :)
  • Csacsi
    #22269
    Ha tudsz angolul....akkor ezeket ajánlom.

    Ezt meg a második részét.

    Valamint az itt található témákat.
  • ba32107
    #22268
    Szerinted az mennyire normális, hogy én semmit nem számolok? Te mit számolsz? Persze képben vagyok a pot odds, implied odds és hasonló fogalmakkal, de én nem igazán szoktam erre figyelni. Tehát ha mondjuk húzóm van, akkor én nem azzal töltöm az időt hogy pontosan kiszámolom, hogy +EV-e a call, hanem inkább azon gondolkozom, hogy ha lejön a lapom ki tudom-e fizettetni, ha nem jön le, el tudom-e dobatni, stb... persze azért teljes potokat nem adok meg, szóval nagyjából figyelek rá, hogy megfelelő oddsom legyen, de konkrétan számolni nem szoktam semmit. Ez egy hiba, vagy egy másik játékstílus? (Például azt tudom, hogy Patrik Antonius le se szarja a statisztikákat... nem foglalkozik ilyesmivel)
  • sz4bolcs
    #22267
    Versenyeken is 4 asztal megy egyszerre?
  • Csacsi
    #22266
    Igen nézegettem azokat is. Mivel 2 dolláros nagy versenyből nem indul sok...így valószínűleg szerencsét próbálok a 2 dolláros 90 fős, és 180 fős turbókon is...napi átlagban 20 tornát szeretnék lenyomni. Mivel eléggé nagy a variancia.
  • sz4bolcs
    #22265
    Hány résztvevős tornákat akarsz nyomni? Nekem a 90 résztvevős a speckóm ps-en, ott gyakran pénzbe lehet érni.
  • Csacsi
    #22264
    Hogy kamatoztathatom a tudásom :) Azt, hogy folyamatosan érzem a fejlődést. A sikerélmény, hogy meg tudom csinálni....ha akarom. Valószínűleg ezért nem lépek feljebb.....mert nincs kedvem új kihíváshoz, mert már ez a szint is kellő "munkát" igényel, és szerencsére hoz is szépen a konyhára.

    Bár most egyre inkább a versenyek érdekelnek. Ezért most azokon fogok indulni Pokerstarson. Csak előbb felépítem a bankrollt. Jelenleg 150 dolláron állok ott. Próbáltam ott a mikrós cash-gamet....de valahogy nem tudtam megszokni....És most ahhoz sok asztalozni kéne...így inkább HeadsUp S&G-ből építkezek nagyjából 250 dollárig...és akkor mehetnek a 2 dolláros, és a 2+R versenyek.

    Aztán 550-nél már 5 dollárosok...és 1100-nál már 10 dollárosok.

    Remélem lassan beüt nekem is egy torna nyeremény.

    Most tulajdonképpen napi max 2 órát játszom....és 4 órát videózok..és olvasok a torna pókerrel kapcsolatban...hogy képbe legyek.

    Aztán meglátjuk...ha nem megy...akkor nem megy :)
  • sz4bolcs
    #22263
    És mit szeretsz a pokerben?
  • Csacsi
    #22262
    Amikor van időm...kipihent vagyok, akkor játszom. Mivel ez egy sok gondolkodást, és számolást igénylő játék, így egyáltalán nem unom, mert nincs 2 ugyanolyan szituáció. És hát eléggé motivál a pénz...és a sikerélmény egy egy jól megjátszott hand után.

    Zene szól közben fülhalgatóval.

    És nincs bennem kötöttség, mert mindig annyit játszom amennyit a kedvem tart.
  • sz4bolcs
    #22261
    "mostanában pedig ha én vagyok pozíción kívül, állandóan elfog egy rossz érzés...."

    -lol, én is voltam így, de ez vmi gyógyításra szoruló pszichés betegség.
  • ba32107
    #22260
    Először is: a limpelést felejtsd el! Nagyon nem kifizetődő játék. A sokat limpelő játékosokat hamar kiszúrják, mert ők vagy kezdők, vagy fishek (a kettő nem ugyanaz). Limpelni nagyon kevés esetben éri meg hosszútávon. Én csak akkor szoktam, ha előttem már sokan limpeltek, hátsó pozícióban vagyok, és spekulatív kezem van (kis kézbepár, suited connector, stb).

    Azon pedig ne aggódj hogy "mi lett volna ha megadod", sokszor írtam már, hogy ha te is bemész a partiba, úgysem ugyanaz a flop jött volna. Egyszerűen így működik az RNG. Az a mikromásodperc is számít, ami alatt egyáltalán meghozod a döntést hogy mit csinálj.

    Pokerstrategyn van kezdő kéz táblázat, használd és tartsd be! Ha oda nem vagy még regelve, mindenképp regisztrálj. Agresszívan játszani nagyon nehéz megtanulni, de máshogy nem lehet nyerni.

    Ami a legfontosabb: pozíció! Egyszerűen arra próbálj törekedni, hogy flopon és utána te legyél a leghátsó pozícióban. Ennyi az egész, de hogy ez mennyire fontos, nagyon nehéz megérteni. Régebben én sem nagyon figyeltem rá, mostanában pedig ha én vagyok pozíción kívül, állandóan elfog egy rossz érzés.... már előre tudom hogy nem lesz jó vége :)
  • ba32107
    #22259
    Ezek engem is érdekelnének! Mostanában sajnos én elvesztettem kicsit a motiváltságomat. Ebben az is benne van, hogy ha napi 1 órát tudok erre szánni, akkor már örülök. De legtöbbször az sem jön össze :S Így nem lesz mostanában fejlődés...
  • ba32107
    #22258
    Igen, de ő arra célzott, hogy szintlépéshez két dolog szükséges:
    1. bankroll
    2. tudás

    Ha az egyik is hiányzik, nem megy a szintlépés.
  • xxxpaulxxx
    #22257
    Hát igen:)
  • sz4bolcs
    #22256
    Csacsi: Szeretnék kérdezni tőled.
    Hogy néz ki nálad egy session? Minden nap ugyanakkor ülsz le pokerrel foglalkozni, szóval van egy napirended, amihez kötöd magad?
    Miközben játszol, szoktál zenét hallgatni, vagy full csönd, hogy koncentrálhass?
    Harmadik kérdésem meg hogy milyen érzéseid vannak a pokerrel kapcsolatban. Szóval így, hogy kötötten csinálod, tudod szeretni a játékot? Mi fog meg benne még mindig, hogy motiválod magad?
  • sz4bolcs
    #22255
    Ezt még olvasni is rossz. :D
  • zeli
    #22254
    ma én is csak szopok folyamatosan. Most volt, egyszerre kaptam 2 db AA-t, és egy KK-t, mindhárom asztalon allinre kerültem, és mindhárom asztalon kikaptam...pedig végre sikerült egy kicsit visszanyerni, ma elég sokat buktam.
  • N o N a m e
    #22253
    most már én is tudom :)
  • pLau
    #22252
    nemugyértem:D hanem miért ennyit, ezzel nemfogod eldobatni a színhúzót
  • N o N a m e
    #22251
    Big Blind négyszeresét.
  • pLau
    #22250
    mi az hogy 4bbt emeltél turnon?
  • ntex
    #22249
    Erre már én is rájöttem hogy alacsony stackel nem tudok sokat nyerni monster kezekkel sem mert sosincs annyi pénz előttem mint a többinél és nem tudom rendesen kifizettetni a lapjaimat, viszont így talán megóvom magam nagy bukástól is amire mindig van példa sajnos :D
  • Csacsi
    #22248
    Mert sokan tudják, hogy egy SSS mit játszik. Valamint nem maximalizálod a nyereséged. Míg aki teljes beülővel ül egy asztalhoz...az teljes beülőt nyerhet, te meg max annyit, amivel épp ott ülsz.

    Az SSS egy egyszerű stratégia..szokni a készpénzes játékot, de hosszú távon maximum nullába lehet kihozni.
  • N o N a m e
    #22247
    Ma nem jöttek a lapok :S
    Egész nap csak vesztettem, egy emlékezetes handem volt:
    Kézbe: K♣ 10
    Flop: nem tudom mi 10♠ K, BB voltam, pot raise-eltem, ketten adták
    Turn: azt hiszem 7-es , még mindig két top párom volt, emeltem 4 BB-t, egy adta meg
    River: 5, emeltem még 4 BB-t, megadta.
    Mutattam a két párom, ő a flushét. :S
  • sz4bolcs
    #22246
    A bankroll management nem a rossz játéktól véd meg, hanem a downswingtől, amitől a játéktudás nem ment meg.
  • Tikal #22245
    Szerintem játsz ahogy eddig, csak néha lazábban is, hogy lássák, benne vagy azért a partikban, menj be közepes lapokkal is, néha jo ha elkapnak blöffölni szar lapokkal, majd kifizetik máskor neked, és sajnos agresszivnak kell lenni. Magamon azt látom hogy igaz hogy néha befürdök ha agressziv vagyok, de nagyon sokszor kifizetik ( jobb lapom van tényleg vagy dobnak flopon, mert ott is agresszivan emelek stb )
    Az meg hogy sokszor lejönne a szar lapjaidra a drill meg a flush te meg eldobtad, ne zavarjon, a kockázatot nem biztos hogy megérte volna.
    De miket is irkálok, én is amatőr vagyok, majd remélem valaki kiegésziti vagy javitja a mondandom :)
  • ntex
    #22244
    A semmire hívást úgy értem hogy ha nincs semmi értelmes a kezemben és a flop sem talál el semmit.
  • ntex
    #22243
    Hát pedig sokan azt mondták hogy működik ha tényleg tartom magam az ott leírtakhoz, de kifejtenéd akkor már hogy szted mi nem jó benne ? :D

    Am. én sem értek vele teljesen egyet mert egyrészt nagyon uncsi, másrészt ahogy várok a jó lapokra a vakok ahogy átmennek rajtam is ugyanúgy elviszik a pénzem, harmadrészt ha véletlen jó lapokat kapok és meg akarnám agresszívan játszani legtöbbször mindig dob mindenki, gondolom a hülyének is feltűnik előbb utóbb hogy alig-alig játszok ha meg igen akkor tuti jó lapot, magyarán elég levágós a játékstílus.

    Mint az előző pókeremnél is látszik sokszor limpelek, ez sem kifizetődő, de tényleg sokszor látom hogy bedobok 1-1 általam rossznak ítélt lapot és flopra drillem esetleg sorom lenne vagy flush, vagy limpelek és emelnek utánam, rosszabb lapokkal általában dobok. De ez is viszi a pénzt rendesen. Nekem leginkább azzal van bajom hogy nem tudom miket lenne érdemes megjátszani, mert gyakorlatilag preflop minden laphoz jöhetnek jók.

    Legtöbbször csak párokkal vagy suited-connecting lapokkal ill. felső lapokkal játszok (AT-AJ-AQ-AK QT-QJ-QK KT-KJ néha A8-A9 ha suited). Ilyen 27-28-29 és társait ahol nagyon távol vannak egymástól a lapok és nincs gyakorlatilag semmire sem esély így véletlenszerűen játszom meg ha nagy vagy kis vak vagyok, vagy nem kell sokat fizetnem értük. De általában pont az ilyenekkel futok bele olyanba hogy nagyobb párral vagy mással leütnek. Az a legnagyobb gondom hogy nem merek agresszívan játszani, semmire nem merek hívni pedig biztos volt sokszor hogy dobtak rá és potot vittem.

    Sry ha kicsit összevissza írtam :D Tanácsokat szívesen elfogadok :P
  • Csacsi
    #22242
    persze az SSS játékhoz az is elég....de az nem éppen nevezhető pokernek....már elnézést
  • xxxpaulxxx
    #22241
    A tudás sokkal fontosabb, mint az, hogy van e elegendő bankrollod a limithez!!!
  • xxxpaulxxx
    #22240
    Jópofa ez a Rushpoker a fulltilten:D
  • ntex
    #22239
    Hát attól függ :) Pokerstrategy szerint is 0.05/0.10 -es asztalon kéne játszanom 50$-os bankrollal :) Csak azért kezdtem el a legkisebben játszani hogy kicsit belejöjjek a játékba.

    Jó így, mondjuk én tegnap úgy játszottam a kézbe QQ-mat hogy mivel mindenki kiszállt előttem és már csak a két blind volt utánam limpeltem vele, Flopra két low és egy K jött fel. Hívott, megadtam. Turnre A jött, gondolkozás után alacsonyat hívott én meg azonnal potot raiseltem neki amire eldobta. Úgy gondoltam beíjedt az ásztól, ha visszaemel vagy tart majd riveren támad valszeg dobok...
  • Tikal #22238
    gondolom túlbecsülöd magad, a bankrollod és hamarabb lépsz szintet mint kellene? csak tippelek :)



    szerintetek jól volt ez megjátszva? arra gondolok lehet preflop nem kelett volna visszaemelnem, csak megadni, nézni egy flopot... aztán elcsekkeltem, mivel lejött egy ász, majd turnre hivtam egy nagyobbacskát, hogy kiderüljön milye lehet.. hm.. végül jól sült...
  • ntex
    #22237
    Mit jelent az hogy "túllövés" ? :D
  • Galy
    #22236
    nem vagyok biztos benne, hogy a cg-t mmt-vel ilyen szinten össze lehet hasonlítani.
    roi vs. BB/100
  • Tikal #22235

  • sz4bolcs
    #22234
    Torna játékot milyen téten kell nyomni, hogy casgameben nl100-nak megfelelő profitot hozzon? Jó, most ez a kérdés hülyén hangzik, mert nl100-on is vannak bukó játékosok, de a kérdés az, hogy torna játékban mi az nl100 megfelelője.
  • Gaba94
    #22233
    köszönöm szépen :)
    sz4bolcs: grat ;)
  • sz4bolcs
    #22232
    Tegnapi termés jóvóte':

    $2.20 NL Hold'em [90 Players] Completed $2.00+$0.20 7/90 $7.65
    $2.20 NL Hold'em [90 Players] Completed $2.00+$0.20 6/90 $9.45
    $2.20 NL Hold'em [Turbo, 180 Players] Completed $2.00+$0.20 3/180 $42.84
  • ba32107
    #22231
    Szerintem elég, de mindkét oldalát szkenneld be a kártyáknak. Én elküldtem még az útlevelemet is a biztonság kedvéért.