30078
  • ntex
    #25190
    Persze SnG-kben nem érdeke de gondolom ott is ugyanaz az RNG dolgozik ami a Cash Game alatt :). Ezek csak elméletek: A személyre szabás részére meg annyit tudok mondani hogy nyilván mivel a termek tárolnak minden egyes leosztást minden asztalnál, simán lehet egy olyan az RNG részében hogy a statisztikák alapján arányosan csinálja ezt a program : Jön egy upswing (én is voltam így nem egyszer, linkelgettem is széles vigyorral a replayeket hogy miket húztam be) aztán utána biztos hogy akkora lejtő jön (nálam mindig) hogy el is viszi a pénzt amit nyert az ember (itt jönnek a beat replayek amiket szintén linkelgettem) (És ha megfigyelitek minden időszakos volt). Nálam ez csak 50-100 dollár között ingadozik. Aki nagyobb téten nyomja csak a 0-kat kell hozzáírni, a lényeg ugyanaz. 500-1000 dollár közötti ingázás. 5000-10000 dollár közötti ingázás. 50000-100000 dollár közötti ingázás.

    Nemrég mutattam egy képet hogy elértem a 100 dollárt. Most megint 60 dolláron állok.

    Csak kérdezem hogy van itt valaki aki ehhez hasonló bankroll ingadozást vett rajtam kívül? észre?

    Am este tényleg nagyon felhúztam magam. Mostmár valamennyire lehiggadtam. De ha már belekezdtem az eszmefuttatásba kíváncsi lennék hogy ezeknek az összeesküvés elméleteknek lehet-e valóságalapja.

    És am Csacsi nem kérdőjelezem meg a tudásod és a hozzáértésed, ne érts félre. Meghajolok előtted mester komolyan. És jó hogy van valaki akinek sikerül jövedelemforrássá avanzsálnia a pókert. Az a baj ezt a szintet én szerintem már sosem tudnám elérni mert ezek a dolgok állandóan. Mögöttem is van már pár 1-2x 100000 leosztás elhihetitek. Nem ma kezdtem én sem, igaz hogy aktívan kb fél éve nyomom de előtte is játszogattam bankroll nélkül Pokerstars-os 9000 fős freerollokon amiből egyszer 55. lettem. Az volt a legjobb eredményem freerollon.

    Viszont ez hogy itt van az 50$-om és felduplázni sem bírom ez azért már eléggé kiakaszt.

    Na jó bekussoltam innentől. Majd lehiggadok és talán elkezdek megint normális hozzáállással, tiszta fejjel játszani. Egy utolsó próbát teszek még. Addig meg szerintem PokerStrategy-t bújom.
  • sz4bolcs
    #25189
    Erre csak ennyit lehet mondani....: Türelem, csal a terem!
  • ddt500
    #25188
    Ez a cikk egy nagy szar. Ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy van a világon 200 teniszező aki pénzt keres a játékával meg van 50 millió másik aki nem. holott az 50-ből 49 millió sosem akart profi lenni. A pókerjátékosok jórésze egyszerű szórakozásnak tekinti a játékot. Pénzt nyerni akarnak nem pedig keresni. De a cikk legviccesebb része: "A szakemberek rámutattak: a 6 millió játékos évente 3,6 milliárd dollárt (!) veszít el. Németországban "
    Muhahaha ez annyit jelent, hogy átlagban havi 50 dollárt veszítenek el. Remélem az 1000-1500 eurós fizetések mellett nem fognak beleroppanni.
    És ahogy Csacsi is mondja tornákon sng-ken valóban nincs értelme a lapütközésnek. De a dolog leglényegesebb része az, hogy nem számít csal-e a terem!! Ugyan is még ha csal is és direkt lapütközéseket gyárt az kizárt, hogy ezt személyre szabva teszi. Ergo a csalás olyan lesz mint a matek. Ugyan annyiszor fogsz nyerni vele mint veszíteni. Tehát éppen, hogy hosszútávon megint a játéktudás jön elő.
  • Csacsi
    #25187
    Ezt még ha cashgameről lenne szó meg is állhatná a helyét...persze akkor is hülyeség....könnyebb arra fogni, hogy csal a terem...mitnhogy az ember megtanuljon játszani :)

    De SNG-nél...teljesen érdektelen a teremnek csalni. A Rake-t mindenki befizeti...aki regisztrál.....így onnantól kezdve mind1...milyen lapütközések vannak.....a terem már megkapta a pénzét.

    Gondolom Te mindent megtettél hogy jobb legyen a játékod.

    SNG-nél a következőket.
    VIdeókat néztél
    Elemezted a saját játékod
    Elemeztetted fórumokon(nem itt, hanem ott ahol sokkal hozzáértőbbek az emberek)
    Használsz bármilyen segédprogramot, amivel visszanézted a kérdéses handeket.
    Elovlastad minimum Collin Moshman SNG könyvét
    ICM-ről gondolom több cikket is elolvastál és megértettél.
    SNG Wizardot napi szinten használod.
    Naponta legalább ugyanannyi időt töltesz tanulással...mit játékkal.

    Ha ez nem így van....akkor nem tettél meg mindent...hogy nyerő játékos lehess.

    Szóval akkor neked valóban a "csal a terem" a legjobb....és legkönnyebb megoldás.
  • ntex
    #25186
    Persze, mindig én szarul játszok, a másiknak meg mindig mákja van.

    Ezt a cikket alapul véve és hozzávéve az általad elmondottakat, idézlek :

    "Így amit Te elvesztesz azt más megnyeri. Szóval akkor csak kell legyen olyan játékosoknak is...akik nyerők...mert itt ha valaki veszít...akkor másvalaki nyer. Ez ilyen egyszerű."

    Itt a lényeg : A terem vándoroltatja a pénzt a játékosok között hogy a rake-ből meglegyen a kis hasznuk. Még mindig azt mondom hogy nem véletlen ez a sok AA vs KK vs QQ lapütközések : Ezekre teszik fel az emberek a legtöbb pénzt. És milyen véletlen hogy nem tudok hasznot hozóan pókerezni, pedig nem egyszer játszottam ultra feszesen, de még akkor is buktam az említett AA vs KK vs QQ szituknak köszönhetően. És lehet megint támadni hogy hülyeségeket beszélek : A mai világban már életképtelen az a vállalkozás aki/ami nem használ ki valamilyen kiskaput : A pókertermek a raketermelésből élnek. Ez a lényege. Ha nem lenne elegendő rake csődbemennének. És így oldják meg hogy legyen: Lapütközéseket generál a szoftver. Ennyi az egész. És ezt persze senki sem fogja tudni bizonyítani mert "ellenőrzik". Mindegy engem ez az egész már nem érdekel. Minden szerencsejátékot azért találnak ki hogy az ember valahol elherdálhassa, elbukhassa a pénzét.
  • Csacsi
    #25185
    Közben megnéztem a KJ-s leosztásodat is...hát az is katasztrófa volt :)
  • Csacsi
    #25184
    Aha persze.

    Azért kíváncsi lennék honnan vették az adatokat ehhez a cikkhez. Valamint arra nem tér ki a cikk, hogy Online pókerben nem egy "terem" ellen játszol....hanem más játékosok ellen. Így amit Te elvesztesz azt más megnyeri. Szóval akkor csak kell legyen olyan játékosoknak is...akik nyerők...mert itt ha valaki veszít...akkor másvalaki nyer. Ez ilyen egyszerű.

    Lehet én is csalok..és azért tudok magyar átlagfizetés 2,5-3-szorosát "megkeresni" havonta pókerrel.

    De a kedvencem az a KQ megjátszása......azt simán rosszul játszottad meg. Valamint a Q9-et is az AA ellen....de ott érdekes módon neked volt szerencséd...de tudom az jár...viszont ha téged mákolnak le..akkor szerencsés fish az illető.

    A másik kedvencem : "De én akárhányszor játszom ezt el AK-val, sosem jön be"

    Erre gondolom több ezres minta áll rendelkezésedre...amivel alá tudod ezt támasztani. Amennyiben nem így van...úgy akkor ennek a kijelentésednek semmi valóságalapja nincs...így egyszerűen ez nem igaz.
  • ntex
    #25183
    Azt hiszem itt zárom le a póker pályafutásomat. Ez a játék hosszútávon VESZTESÉGES. Bizonyításképpen itt a cikk :

    CIKK

    Zárásképp belinkelem hogy mákoltak le 3x egymás után egy újabb SNG-n. És nem értem miért kell másnál mindig jobb lapnak lennie...



    Rögtön az utána következő hand, tök megörültem hogy most visszajön amit buktam, hát tévedtem :



    És végül ami betette a kaput :



    De én akárhányszor játszom ezt el AK-val, sosem jön be. Ennyi voltam, sziasztok. Majd egyszer talán visszajövök.
  • ntex
    #25182
    Imádom az ilyen sutyerákokat :D Még jó hogy mákom volt...

  • ntex
    #25181
    Másik kedvencem az Olasz nyomi máker gambler fajtája:



  • ntex
    #25180
    Magyar a barátunk :)

  • ntex
    #25179
    Nem értem meg a lúzereknek miért jön le mindig riverre...

  • xxxpaulxxx
    #25178
    nl2? ahhhaaaaaanem!:D
  • ntex
    #25177
    Am elég sokszor látom hogy van egy alacsony párom, és riveren belehív egy alacsonyat, callozom és semmije nincs. Vagy A magassal akar stealelni
  • ntex
    #25176
    Egyszerű kideríteni :D Beülsz a legkisebb limites asztalhoz és tesztelgetsz :D
  • xxxpaulxxx
    #25175
    Feszegessünk egy témát...

    Blöff riveren. Szerintetek milyen gyakran csinálják regek/fishek? Mennyire gyakran blöffölnek meg flössöket/sorokat riveren?
  • xxxpaulxxx
    #25174
    Az előbb meg le volt terítve a boardra egy 7es poker... ilyen se sokszor van:D Először rájátszottam fullra TT-el, de a pókerre mondom... ok, dobok:DD
  • ntex
    #25173
    Mákja volt hát ez van :) Nekem tegnap flopra lejött a 9-es pókerem de sajna nem értem vele sokat
  • xxxpaulxxx
    #25172
    Szerintem preflop 4 BB emelés standard...
    A visszaemelés meg minraise volt és a statjai is fishségre utaltak... turn check-check... gondoltam tehát a flop visszaemelés csak egy idióta blöff volt... riveren meg visszavontam... biztos van nála valami... tuti set lesz és ez esetben nálam a nuts... erre BÁMM:D
  • ntex
    #25171
    Ja és ezt asszem már Ingyenfrag is megmondta valamelyik kézelemző videójában hogy sok fish játsza így a szettjét értéknyerés miatt, csak pont ez a gond vele hogy megtévesztő.De legalább tudod hogy legközelebb ilyen akció után az AA-t is dobhatod
  • ntex
    #25170
    Flopon kaptál egy re-raise -t. Ezt már én is megtanultam hogy ha valaki ezt csinálja annak legalább két párja van ilyen szar flopon vagy 3ofkind :D Ha ilyenbe futok valahol tuti dobok... Miért nem dobtad he... :D

    #25169: Ha nagyobbat hív pre-flop valszeg senki nem adja meg, bár az még mindig jobb mert megmaradt volna a stackje ;) Mondjuk aztán ki tudja ha laza volt, meg elég deep is, simán megadhatott volna egy 5-6-7-8 BB-s raiset is :).
  • precision
    #25169
    hát igen, elég gyanús volt az a reraise a flop után és az a check a turnnél
    sejthető volt, hogy drillje van a flopon
    valszeg ha nem jön le a dáma a riveren akkor nem rakod be az egész pénzedet rá
    vagy egy jóval nagyobb hívás kellett volna preflop, és akkor eldobja azt a kis szart :)

    de együtt érzek, én biztos vmit felgyújtottam volna ha velem történik meg...
  • xxxpaulxxx
    #25168
    Nem szoktam mostanában kiborulni, de nagyon nem megy manapság a játék (többnyire rosszul használom MÉG a suliban tanultakat és túlbonyolítom a játékom...) Végre örülök, hogy kezd egész jó sessionöm alakulni... erre kiszopok egy ilyet... ok, nem is a pénz... csak úgy a tény, hogy ilyet hogy szophattam be:D

    Remélem ekkora cooler csak szökőévente fordul elő, mert még nem vagyok olyan szinten, hogy ezt kezelni tudjam idegileg:DD
  • xxxpaulxxx
    #25167
    Boccs, de ezt most muszáj!!!
    AJÓBUDÖSKURVAÉLETBE:@
    Köszönöm... hajnal van és nemigen üvölthetek... de az fix, hogy majdnem bevertem a falba a fejem^^


  • xxxpaulxxx
    #25166
  • sz4bolcs
    #25165
    Én a verseny minden szakaszában tökéletesen mákolok!
  • ntex
    #25164
    Grat :) Mindig a késői fázist rontom el... Ha a korait meg a középsőt túlélem a végét tuti elszarom valamivel mindig...
  • sz4bolcs
    #25163
    behúztam még1et

  • ntex
    #25162
    Két SNG-t nyomtam ma... Egy 45 főset, 6. helyen estem ki. Meg egy 90 főset amin épp az utolsó fizetett helyről ütöttek ki. Hülye voltam mert volt 10K zsetonom 300/600-as vakok mellett és egy 6000-es allint nagyképűen megadtam 66-al... :S QK-ja volt és flopolt egy Q-t a nyomija ...
  • ntex
    #25161
    Pont szünet előtti utolsó hand :D

  • ntex
    #25160
    Valamiért nem fogadja el a Pokerhandreplay ennek a handnek a logját. De érdekes Strategy hand replayere simán elfogadta.

    Hand Replay

    És ehhez ez a zene illik :D

  • ntex
    #25159
    Vagyis nem tudom jobb-e de legalább a nyeremény is arányosan magasabb :)
  • ntex
    #25158
    Viszont a díjszerkezet jobb :) 45 fős SnG -nél az első 6 hely fizetett, az első hely 17.10$-t ér :)
  • sz4bolcs
    #25157
    Tudom. Emiatt szeretem a starst.
  • ntex
    #25156
    Az tök jó oO FTP-n 1$+0.10 asszem a legkisebb amire be lehet nevezni...
  • Pillecukor
    #25155
  • sz4bolcs
    #25154
    $0,25 beülő $5,75 nyeremény :D Irigykedjetek!
  • ntex
    #25153
    Nice one. Mennyi volt a beülő és mennyit nyertél?
  • sz4bolcs
    #25152
    Imádom, amikor 90 hegylakó ereje összpontosul a kezemben egy torna végére. :D
  • sz4bolcs
    #25151
    Suprise buttsexxxx! xDDD