22317
128px-Dharma-logo.svg.png
  • _Vegeta_
    #426
    cvd: de valszeg elbeszéltünk egymás mellett. - Valszeg. :)
    steone: En nem tartanam erdekesnek. A prugatorium elmelet jobban teccene. :)
  • steone
    #425
    Vegeta nekem tetszene egy ilyen nanobotos megoldás, mert ez olyan lenne, mint a jurassic park anno. Nem nagyon tudtak semmit sem az emberek a géntechnikáról, mondjuk akkoriban még nem is volt ennyire általános, és bár egy teljesen fiktív de logikusan felépített történettel bemutatták, hogy akár ilyesmi is elképzelhető.
    Az is lehet, hogy katonai kísérletek voltak ezek a nanok, mint a Prédában is, ott hadseregnek kellet volna egy olyan repülő kamera amit nem lehet lelőni. A hidrogén bombát is egy szigeten próbálták ki régen.
    De az is lehet, hogy ufó zuhant le a szigeten valamikor, vagy az egész sziget egy ufó és megtalálták a bejáratot. :)Én az ilyenektől félek inkább, hogy van ez a nagy titokzatosság, aztán meg lesz valami olyan magyarázat ami nem ad mindenre magyarázatot. Lehet ötletelni.
  • Cvd
    #424
    Azért nem találják őket amit a pilóta is elmondott az elején: miután megszakadt a kapcsolat, órákon át repültek visszafelé, amire a földiek nem számíthattak, így teljesen máshol keresik őket (óránként közel 1000km-ert tesz meg normális körülmények között egy utasszállító). Úgyhogy piszok messzire lehetnek a helytől ahol keresték őket. Ha a realitásnál maradunk, egy ilyen gépen 4-5 mindent túlélő műholdas jeladó van, ezek közül biztosan jutott a szigetre is, így a valóságban azonnal tudják hogy merre vannak, sőt már a lezuhanás előtt is végig követhették a gép mozgását. Itt a sorozatban vagy alkalmazva a költői szabadságot ezzel nem foglalkoznak, vagy lehet hogy megmagyarázzák majd azzal hogy valaki kiiktatta ezeket, le vannak zavarva, vagy hasonló.
  • Cvd
    #423
    Node én nem írtam hogy biztosan nanorobotok, csak azt állítottam hogy a "tudatosan mozgó felhő" szvsz tény. Ettől még nem biztos hogy nanorobotok, lehet más is. Azt hittem az első felére van valami elméleted, de valszeg elbeszéltünk egymás mellett.
  • Rafaelo
    #422
    az enné több indok kell :) mer mindig emlitik hogy senki nemtudja hol vannak ez fontos infó a lényeg szempontjából
  • _Vegeta_
    #421
    Eddig szinte semmi sen derult ki h mi ez a sziget pontosan es egy feltetelezest tenynek kezelni.. ah. Nem arrol van szo, tenyleg logikus ez a nanorobotos ize, de ezernyi mas megoldas lehetseges még, varjuk meg es ne torjuk magunkat rajta. En ezt mondom. :)
    Egyebkent en mondtam az elobb nagyon szomoru lennek ha ilyen hulyeseg lenne az egesz.. nanrobotok... tok ertelmetlen. :)
    Rafaelo: Mert 1) azt se tudjak h elnek 2) fogalmuk sincs merre vannak.
  • Rafaelo
    #420
    de miért nem megy értük senki?
  • steone
    #419
    Lehet, hogy tévedek, nem azt mondta, hogy csak nanobot felhő lehet, de nekem ez tűnik a legvalószínűbbnek.
    Ennyi erővel lehet, az egész valami mátrixos virtual reality és azért vannak folyton a visszaemlékezések, mert szívják le az emlékeiket, de én inkább a nanokra szavazok.
  • Rafaelo
    #418
    szerintem nem nanorobotok hanem egy vírus amitől halcinálnak vagy meggyógulnak
    és egyéb képeségeik lesznek !
  • Cvd
    #417
    Leginkább felhő formája van, gondolom ezt te sem vitatod.
    Változtatja az alakját, mikor nem akarta hogy észrevegyék akkor csak egy kis részét küldte az emberek közelébe, "csáppá" alakult hogy Locke-ot le tudja húzni, elmenekült mikor a robbantással meglepték, tüzet rakott a parton(legalábbis valószínűleg az lehetett, nem volt körülötte nyom). Ennyiből szerintem tökéletesen egyértelmű hogy nemcsak tudatosan mozog, hanem egészen értelmes is, minimum mint egy okosabb állat.
    De ha ez nem tény akkor fejtsd ki bővebben az álláspontod, érdekelne.
  • _Vegeta_
    #416
    Mi az h egy tudatosan mozgo felho?
    Ugy beszelsz errol mintha egy teny lenne. Hat nemaz.
  • steone
    #415
    én akkor csalódnék, ha nem lenne valami racionális magyarázat, hanem valami tvín píkszes baromság lenne.
    Egy felhő ami a tudatosan mozog nem nagyon lehet más csak nanobot felhő, esetleg valami több dimenziós lény hatolt a 3ds térbe, de az már nagyon elvakult dolog lenne.
  • _Vegeta_
    #414
    Ezt a nanorobotos feltetelezest en is hallottam mar, de oszinten csalodott lennek ha ilyen egyszeru az egesz. :(
    Na de addig még van jopar szezon. :)
  • steone
    #413
    Az nem lehet, hogy ezen a szigeten két "erő" feszül egymásnak.
    Vannak a nanobot-ok, a fekete felhő, ők le akarnak jutni az ajtón ahol meg a másik erő rejtőzik aki valszeg telepatikus képességekkel rendelkezik.
    A repülőre kölcsönösen fel juttatták az "embereiket" akik segíteni tudnak nekik, próbálták akadályozni is, pl a lottós csókának kiégették a nanobotok a konnektorát hogy ne ébredjen fel, meg az autóját is tönkre tették.
    Locknak helyre rakták a lábát, meg egy kicsit meg motiválják, hogy robbantsa ki az ajtót.
    A kis fekete csóka meg valamiért a telepatikus félnek kell, erőt merít belőle, vagy testnek kell, vagy valami hasonló.
    A fák azért dőlnek ki, mert a nanok próbálnak lejutni a földalatti bunkerba, talán találtak is egy másik ajtót, és oda akarták Lockeot elrángatni a lábánál fogva. De csak spekulálok, nem is láttam az összes részt csak kb. az utolsó 6ot.
    Az egésznek eleve ellent mond az, hogy ha a nanobotokat emberek csinálták akkor valszeg azért egy ilyen szigeten, hogy ne jussanak ki, tehát nem intézheték el senkinek a fel jutását a gépre vagy lemaradását. Viszont akkor az ajtó mögött meg egy fejlesztő központ rejtőzik, a nanobotoktól elzárva légmenetesen.
    A doki a menyasszonyát hogy gyógyította meg, törött gerinc esetén ha sérül a gerinc velő nincs orvosság, max. nanobotok. Felhőbe rendeződve szabadba még nem látta őket, így nem tudja hogy azokkal van dolga a szigeten.
  • dikki*yysw
    #412
    Ebben igazad van, később Locke mondja is.
  • Rafaelo
    #411
    ja és a doki vállán a tetko pont olyan mint a gép oldalán ha jól emlékszem nembiztos
  • Rafaelo
    #410
    na az én elméletem szerint mindig az történik meg velük amire gondolnak vagy vágynak mert

    -a béna faszi arra vágyott hogy járjon azt járt
    -a fekete nő azt hitte a férje él aztán a doki látta a parton állni
    -a gyerek jegesmacis képregényt olvas erre megjelenik a jegesmaci
    -a kopasz béna hapsi szeretett volna vadászni és lám előkerült két vaddisznó
    -a rádióval szerettek volna segitséget kérni és lám fogtak is egy jelet

    valaki meg szörnyüségekre vágyik azt azok a hangok a dzsungelből :)
  • fifi
    #409
    nehéz dolgod lesz, ha az I-nél már belezavarodsz... :D
  • winnie
    #408
    én végignéztem és és még én sem hallottam ilyesiről:)
  • dikki*yysw
    #407
    hát én 20as részig láttam, nanorobotról, lepusztult motorcsónakról eddig nem tudtam.
  • Rafaelo
    #406
    :)
  • _Vegeta_
    #405
    dejo neked :D
  • Rafaelo
    #404
    :) mindennap egyrészt nézek
  • _Vegeta_
    #403
    Nezd tovabb. :)
  • Rafaelo
    #402
    a jegesmaci-t is a gépen szállitoták???
  • shevy
    #401
    nézd meg a többit is majd kiderül minden
  • winnie
    #400
    ??? nincs itt semmi spoiler csak találgatások, mint mindig.
  • Rafaelo
    #399
    én ma néztem meg az első részt és nemigazán értettem :O

    -most mé szakadt meg a kapcsolat a gép és a légiirányitás között 6 oraja???
    -a dzsubgelnek tök jurassic park hangulata volt üvöltés stb :D
    -elején arra gondoltam visszajutottak az időben (idővihar) :)
  • dikki*yysw
    #398
    basszus beleolvastam a spoileredbe! vazzzee!!
  • solti
    #397
    offtopic:
    RTL Klub online-on is van D.H. topic:D

    Mellesleg a nanorobotok megmagyarázzák Locke lábát, de Walt és a madár esetét szerintem nem igazán. vagy éppen a lepusztult motorcsónakot . de a csörlő szerű kattogó hangot se...na mind1, majd kiderül...vagy nem:D
  • dikki*yysw
    #396
    dehogy csinálom :) csak úgy rémlett van. de akkor ennek a topicnak az elején beszéltünk róla még veled, sokat.
  • winnie
    #395
    csináld a topikot, ne csak beszélj:)
  • dikki*yysw
    #394
    lol, és kit érdekel az index? biztos a w00tw00tdespereatehousewives.com -on is van DH topic, de ez most hogy jön ide?
  • gnom
    #393
    DH topic van az indexen...
  • _Vegeta_
    #392
    Kiderul? Erre nem fogadnek. :D
  • solti
    #391
    Jajah,tuti,hogy csak teszt volt, de majd vmikor szeptember környékén derül ki úgyis leghamarabb hogy mi a szitu:D Mellesleg a Season 2 teaser-je nem támasztja nagyon alá a nanorobotos elméletet.... bár ellent se mond...ki gondolta volna egy JJ Abrams sorozatnál:D
    Desperate Housewives topicot én se nagyon tudok sajna,ha vki tud,szóljon:D vagy pedig csináljunk mert az jó
  • _Vegeta_
    #390
    Kesobb tuti kiderul, h ez csak egy teszt volt (a sziget reszerol) h ujra elkezd e drogozni... :D
  • dikki*yysw
    #389
    hm.. desperate housewivesnek nincs is topicja itt sg-n? vagy mi. én nem találom a keresővel.
  • Cvd
    #388
    Teljesen. Nem mondom hogy nem lesz újra drogos, de nem mondanám egyértelműre. Ez szerintem logikus, elvégre szándékosan nyitva hagyták a dolgot egyenlőre.
  • Nyiri
    #387
    Ezt most komolyan mondod? :)