63
Ezentúl a játékokban is utolérnek minket a reklámok.
  • erdossz
    #63
    Szijasztok!

    A játékokban alkalmazott reklámokról készülő szakdolgozatomhoz gyűjtök adatot az alábbi kérdőívvel: http://survey.e-businessportal.hu/index.php?sid=93799&lang=hu

    (A dolgozat témája: eredményesség, alkalmazhatóság, szoftverkalózkodásra való hatás, stb.)

    Kérlek, töltsétek ki, sokat segítenétek vele.

    Köszönöm.

    ui: a fórumban lévő hozzászólások is hasznosak voltak, látszik belőle valamennyire a fórumozók véleménye, de a kérdőív jobban összevethető válaszokat, pontosabb képet ad
  • Saddalim #62
    erre talán 1 megoldás van. HA bevezetik, megpróbálunk nem játékot venni.
    halljátok néha hogy ez és ez a játék "nagy bukás volt az XY számára". ha a párszázezer vevő "nagy bukás" akkor simán megoldható hogy nem veszünk. talán egyfajta sztrájknak veszik és felfogják hogy a "fogyasztó" nem egy birka aki legel egész nap. pár hónapig szenvedünk majd, de talán észrevesznek minket is
  • ngcsnet
    #61
    ugye láttátok az nfsu1-ben a McDonalds táblát? hehe..
  • BBird
    #60
    Sok autós játékba azért nem kerül bele a logoja az autónak, mert nem szeretik a cégek, ha játékban összetörhető a kocsijuk. Erre gondoltam kivételesen. De majd egy BMW -nek tűnő masinát szanaszét törhetünk egy BMW reklámtáblán. :-))

    Amúgy majd meglátjuk pontosan hogy is akarják ezt a dolgot, de nem félek túlságosan, mert a fejlesztők sem fognak belemenni, hogy szétgányolják a munkájukat. Ha meg mégis nagyúr a zsé, akkor lesznek erre gyógymódok. ;-)
  • RelakSfromhome
    #59
    Én meg aszondom, hogy a BMW ad licencet, cserébe reklámozhat :P
  • BBird
    #58
    Ezaz, gyilkoljátok le egymást, legalább lesz több hely a többieknek a további gyilkolásra. :-))

    A reklámoknak akkor lesz jó oldala, ha pl vmilyen autós játékban nem mehetünk egy BMW kocsival, mivel nem veszik meg a jogokat, de azért a BMW plakát ott fog figyelni a pálya szélén. :-))
  • artschiatwork
    #57
    OFF
    Figyi "öcskös", honnan tudod, hogy mennyit fizetek a játékokért? Nem ismerlek, te sem ismersz engen, nem kötöttem beléd, szállj le rólam, de ez a fórum nem erről szól. Egyébként a figyelmedet felhívnám az alant található szövegre, a modorodat figyelembe véve ide copy/paste-zom neked hátha el is olvasod:
    "A fórumban portálunk látogatói kapnak lehetőséget véleményük kifejezésére. Az itt megjelenő vélemények regisztrált látogatóink magánvéleménye."
    Kiemeltem az ide vonatkozó szövegrészt, csak a te kedvedért. De a gumiban folytathatod a hasonló hozzáállású posztjaidat.
    ON
  • Davidus
    #56
    Úgyis lesz noreklám krekk:D
  • Davidus
    #55
    ez mondjuk engem nem zavarna
  • Davidus
    #54
    :D
  • FREAK
    #53
    figyi öcskös, amíg egy fillért sem fizetsz a játékokért, addig húzd meg magad egy sötét sarokban és ne legyen ekkora pofád, mert NEM a te pénzedből finanszírozzák a játékokat

    azért jó vastag bőr van a pofádon, hogy van képed reklamálni, miközben lopott szoftvert használsz...... azt kívánom, bármit csinálsz az életben, lopjanak meg, és utána reklamáljanak nálad, hogy szar a terméked, bár ilyen hozzáállással úgyis alkalmazottként pusztulsz meg
  • RelakS
    #52
    Hogyha a romos házon egy eléggé megrágott plakát van, tele golyónyommal, meg ilyesmi, akkor nem...
  • artschiatwork
    #51
    az ugyanaz... meg főleg pl. egy HL2-ben egy romos ház oldalán eléggé furcsa és illúzióromboló, hogy Intel inszájd, nem?
  • RelakS
    #50
    Legalábbi sremélem
  • RelakS
    #49
    Itt nem a pofádba, hanem pl HL2-ben az előtted lévő ház oldalán lévő IM óriásplakátra fogják rárakni, hogy envídia, meg hogy intel inszájd
  • artschi
    #48
    Csak tudod az a gond, hogy az utóbbi pár évben nem volt ilyen, ugyanúgy a pár millióból összehozták a játékot, és nem volt ilyen baromság, hogy lehet hirdetni a játékban... többek között ezért nem nézek TV-t sem, mert ott is képesek egy 20 perces epizódot (ld. pl. Rém rendes család anno a Viasaton) megszakítani reklámmal... lehet, hogy ezután már játszani sem fogok... :D

    Ilyen szoftverárak mellett nem sok emberke fogja megvenni legálisan a játékot - legalábbis itthon nem. Mindezek mellett baromira zavar továbbra is, ha kéretlenül a pofámba nyomják a reklámokat...
  • Skiper
    #47
    és még sorolhatnánk.... :-))
    ha vki okos és pénzt akar, usába megy perelni. és melleseg az amikat szerintem nem igazán érdekel jómagam személye, aki nem a default deskop hátteret, sőt témát használja, és egy "kezelt" veriójú játékkal játszik. Kele-Európai a körözési listák élén? ugyanmá, egy játék miatt? ugyan.... mondjuk, amerikában élnék vagy valami.
  • antijedi
    #46
    szuper... :P
  • I.C.ram
    #45
    Tesóm olyat mesélt, hogy amcsiban a szállodájánál megbotlott egy fazon a járdában, erre beperelte őket, hogy túl magasan volt a járda :)

  • I.C.ram
    #44
    Áhhh amerikában a börtönbüntetés nem létező fogalom, ellenben a pénzbüntetés... :D Ki a szart érdekel, ha börtönbe csukják a gyilkost, ha profitálni is lehet belőle? :D
  • Devla
    #43
    Aha. Aztan majd megszavaztatjak amerikaban, a tolvajok hazajaban, hogy aki csak gondol arra, hogy kiiktatja a jatekokbol a reklamokat az az o szellemi termekuket modositja a beleegyezesuk nelkul es 250tol 300 evig tarto bortonbuntetessel sujthato, jo magaviselettel. Persze kis hazank kapasbol benyal nekik es este 11kor fogjak a rendorok rajtautesszeruen radtorni az ajtot, naponta min 3x, es ha a legkisebb modositasra utalo jelet talalnak (nem default desktop hatter) rogton kapasbol tarkon is lonek.
  • Skiper
    #42
    ja, és még annyit: biztos lesznek "pecsek", amik leölik ezt a szennyet. lehet, hogy akár több hónap is kell, míg megfejtik, hogyan kellene kivenni ezt a sz*rt, de biztos vagyok benne, hogy megoldják kreker arcok.
  • Skiper
    #41
    hát végül eljött az idő, amikor lassan már film minőségű képi megjelenítéses játékokkal játszunk. na igen, a filmhez a reklám is hozzátartozik. köszönjük szépen :P
  • RelakSfromhome
    #40
  • RelakSfromhome
    #39
    Idézet a 32-ből :P

    Mellesleg meg a pénz beszél...
  • nemcsakfeel
    #38
    Úgy kéne megcsinálniuk ahogy a tévében is van. Játszol, megy a nagy csatajelenet. Utána teljes képernyőn megjelenik egy felirat, hogy reklám következik, amit egy susogós hangú női hang elmond.
    4 percig mennek a reklámok, majd játszhatsz tovább
  • Pyx #37
    Nem hiszem hogy a játékfejlesztők teljesen igénytelenek lennének...
  • skristof
    #36
    teljesen egyetértek
  • skristof
    #35
    énsem szeretném
  • riviera
    #34
    50-60%? Az egy nagyon jó arány szerintem.
    Ha a warezolás ekkora teher lenne nem tartana most ott az EA meg társai ahol..
    És igen dögöljenek meg az ilyen gigakiadók mert miattuk vannak eltűnőfélben az eredeti játékok, a zenék mert egész egyszerűen nem hagyják érvényesülni az eredeti ötleteket.
    Ha holnap mindenki megvenné jogtisztán a filmeket, könyveket, játékokat akkor sem csökkenne az áruk. De lassan eljutunk odáig, hogy eredeti dvd-t nézel és popup reklámokkal találod szemben magad. Az analóg postaládámban napi 20 kiló papírszemét terem, naponta 3 fiszfasz cég ügynöke telefonál, hogy szoktam-e utazni. TV-t már nem nézek mert a 8 órás film éjfélig tart a 10 percenkénti 20 perces reklámblokkok miatt. Télleg tök szemetek a "fogyasztók"
    Warez felhasználók miatt meg ne bűnhődjön az aki eredetiben veszi meg az adott holmit.
  • RelakSfromhome
    #33
    én nem gondoltam h gém közben pop-up jönne reklám. szép is lenne, bah! bár sztem hamarosan eljő az idő... :(


  • skristof
    #32
    jah
    hát az még elmegy h fake cég helyett fizetett hirdetés...
    én nem gondoltam h gém közben pop-up jönne reklám. szép is lenne, bah! bár sztem hamarosan eljő az idő... :(

  • RelakSfromhome
    #31
    Ebben igazad van, de nekem a sok hozzászólásból egyrészt az jött le, hogy senki nem akar meglátni reklámot a játékban (pedig mondjuk a CocaCola automata sokkal jobban mutatna, mint a KuliCola pl), másrészt azt hiszik, hogy olyan lenne, mint a felpattanó, bepofátlankodó, stb ablakok.

    Mellesleg ezt néhány hónappal ezelőtt olvastam először. :o)
  • skristof
    #30
    persze ha igazad lesz, és 3ezerért dobálják utánnam a pempörszös doom3at akkor majd nagyon fogok örülni ám!
  • skristof
    #29
    te komolyan érdemleges árcsökkenést vársz etőől?
    ugyanmár! ebben a kurva kapitalista társadalomban nem a fogyasztó a lényeg! ugyanúgy le fogják (vagy legalábbis akarják) majd gombolni rólad a 10e forintot. csak ők még ezen felül kapnak lét... ennyi. mi szopunk, ők meg röhögnek a markukba
    és nem mi vagyunk a picsogó ovodások! amennyiben teremtenek olyan életkörülményeket, h mindenki tud havonta 2-3szor 12ezret játékra költeni, majd akkor szóljanak a warez miatt. engem kurvára nem érdekel, h az EA éppenséggel 20milliárd dolcsit, vagy 22 milliárdot tesz zsebre
  • RelakSfromhome
    #28
    Ennyi picsogó ovodást, beszarok. Mindegyik anyázik, hogy reklám a játékban, de mikor meglátja, hogy 12000huf egy gamma, és apuci nem veszi meg, akkor azonnal warez. Sőt! Még meg sem jelenik, de már tolja warezről, és vonyít, ha 300ft-ot el kell sms-re költenie...

    Ha bejönnek ezek a reklámok, két dolgot remélek:
    1: ÉSSZEL rakják be (doom3 tv-iben pl elmegy a libero reklám, de a falakon lévő képeken már nem annyira)
    2: emiatt legyen jóval olcsóbb a game. Reklám ide-vagy oda, akkor lehet, hogy én pl megveszem, mert 2, neadjisten 3000 ft-ot nem sajnálok ilyen célra...
  • Gabe18
    #27
    Ok,legyen reklám a játékban,de akkor ezt érezze meg a vevő az árban is! /és persze ne ugy hogy még drágább lesz.../
  • FREAK
    #26
    ok bazzeg, várd el tőlük, hogy előállítási áron adják..... beszarok rajtatok....

    csak egy kicsit, csak 10 percre gondolnátok bele a helyzetbe.... mégis miből vegyék meg legközelebb a licenszeket? miből fizessék a stúdió bérletet? a művészeket? az új technológiákat?

    a warez siteoknak fizetett pénzből, amit lenyúl a freeweb????????
  • balintka
    #25
    A Colin 2005 demóban, amikor elindítok a staget az induláskor ott vann fönn a zászlón az nvidia felirat...
    Emlékszem régen még Start volt ott! Hova jutottunk...
  • magus
    #24
    ha így is megéri nekik, szerinted mennyit akarnak leakasztani? Igen, sajnalom a fejelsztoket, de a kiadokat nem. ez olyan kb mint a 70%os learazas. ha meg igy is nagy a haszonkulcs, amugy mennyi lenne?