623
avagy hülyének néznek minket?
  • Dzsini
    #63
    mert most kezdtek neki pár hónapja, és egyelőre igényfelmérés folyik. nyugatabbra már 1-2 éve megy, és nagyon sikeres a cityhopper kölcsönzés, én Párizsban rengeteg reklámokkal tarkított Smart-ot láttam, gondolom azok is ilyesmik voltak.
    a repteres ügy egyelőre még tényleg nem szép dolog, de majd megoldják (pl. ahogy a rendes kölcsönzésnél kiviszi neked egy sofőr az ajtó elé - megfelelő plusz díjért) - már így is napi túljelentkezés van náluk, és nem áll bent egyetlen kocsi sem.
  • Hellhammer
    #62
    "ki az a félkegyelmű, aki Smarttal menne autópályára? Finoman fogalmazva nem oda való..."

    Beszarsz, de németországban az autópályán 160-nál ment el melletünk egy Smart Roadster :)
  • #61
    Egyszerű: Ezek szerint ez a szolgáltatás neked nem megfelelő.
  • #60
    1.Készpénz letétet nem fogadnak el.
    2.Milyen arany bankkártya??? Csak egy dombornyomott kártya kell, a nem dombornyomottat én is kiröhögöm, nemhogy egy szolgáltató, aki 2,5-3 millás kocsit ad oda.
    3.Előtte egy nappal? Hol gond ez?
    4.Még pizzát is neten rendelek, majd biztos telefonon meg személyesen fogom diktálgatni az adataimat meg bemászkálni.
  • Hellhammer
    #59
    Nekem legjobban ez a 100e letét szúrja a szemem. Szted ma Magyarországon aki megteheti, hogy csak úgy lerak 100e Ft-ot, az 1 eurós Smarttal fog idétlenkedni és parázni, hogy nem törik-e esetleg meg mások (aminek a használatához azért erős feltételek is kötik)? Nem inkább fogja a saját autóját és azzal kolbászol?
  • Vlala #58
    Ez igaz, de a Suzukiba már a csomagomat is el tudom tenni, nem is beszélve a 4 személyről... Sz'al én nem égetném magam egy 4 kerekű hokedlin, ami tele van reklámmal.
    Belegondolni is rossz, ha egy reggel pl. tamponreklámosat kapok, az kész ciki.
    Abban 100%-osan igazat adok, hogy nem kötelező Smarttal járni. De nézd meg a topic címét... sokan bedőlnek az 1 eurós autónak.
    Más kérdés, hogy mivel vidéki vagyok, Pestre aját vagy kölcsönautóval járok. Nem fogom letenni csak azért, hogy béreljek a családnak 2 Smartot, mivel egybe nem férünk bele...
    Rolika: Köszi a felvilágosítást, most már tisztán látunk Smart-ügyben.
    "Az autóval autópályára nem lehet felhajtani" ki az a félkegyelmű, aki Smarttal menne autópályára? Finoman fogalmazva nem oda való...
  • Dzsini
    #57
    láttál már egyéb autókölcsönzési szerződést? :))
  • rolika
    #56
    pont erre az apropóra szedtem össze a gondolataimat.
    ha pl. üzletember lennék, megjövök repülővel/vonattal/busszal, el kell csettegnem valahogy a (telephelyre, kibérelnem egy smart-ot, és mehetek, ahova akarok, de oda-vissza 30-100 km legyen, különben olyan km-díjat sóznak a nyakamba, mint egy 5t-s teherautóé :)
    szvsz ez totál működésképtelen, de ők tudják, miért nincsenek smart lerakatok a reptéren, pályaudvaron, buszmegállóban...
  • Hellhammer
    #55
    Uhh, látom közben beírtad Te is, és nem nagyon változott (a 100e Ft-ra rosszul emlékeztem).
  • #54
    Mondd már meg légyszives, hogy mi ebben a durva? Tényleg érdekelne.
  • Hellhammer
    #53
    Az 1 Eurós Smartban nem az általad felsoroltak a parasztvakítások, hanem az, hogy
    - csak interneten lehet bérelni
    - legalább egy nappal előtte de. 11-ig be kell jelentened az igényt
    - dombornyomott arany bankkártya letétele biztosítéknak szükséges
    - ha ez nincs, akkor 100000 Ft készpénzt kell otthagyni biztosítéknak

    Ezek nagyon még apróbetűs részben sincsenek, én is alig találtam rá.

    Ui: a leírt dolgokat nyáron tapasztaltam, azóta lehet hogy változtattak rajat, és nem ennyire merev a feltételrendszer.
  • Dzsini
    #52
    akkor viszont nem csak a "debunkó ez a cég" oldalt kellene leírni, hanem egy értelmes, érthető magyarázatot is hozzáfűzni. mert az, amit pl #31ben leírtál szerintem senkinek nem segít a szemkinyitásban, csak felesleges ellenséges érzelmeket ébreszt.
  • Mike
    #51
    bakker, de durva
  • Dzsini
    #50
    mindegyik gond nélkül teljesíthető, ha üzleti ügyben tárgyalni vagyok egy városban vagy konferencián, és emellett kicsit mondjuk körül is szeretnék nézni. ők az elsődleges célközönség.
  • rolika
    #49
    "egyszerűen csak valamelyest nyitott szemmel kell járni"

    ez a topik célja :)
  • rolika
    #48
    az 1 euró és ami mögötte van:

    Bérleti feltételek:

    * A foglalás vasárnaptól csütörtökig, minden reggel 8-11 óráig lehetésges, mindig csak a következő naptól kezdődően! A foglalás visszaigazolásáról (a foglalás napján) 13 óráig e-mailben érkezik válasz.
    * Az autók kiadása hétfőtől péntekig, minden délután 15 óra és 16 óra között, visszavétele pedig 12 óra és 14 óra között történik.
    * Érvényes személyi igazolvány / útlevél és lakcímigazolás.
    * Minimum 1 éves, érvényes jogosítvány.
    * Domború nyomású (Classic) hitelkártya.
    * 100.000 forint (HUF) letét (domború nyomású hitelkártyán).
    * A bérleti díjat készpénzben, forintban kell kifizetni, az autó átvételekor.
    * Bérlés kizárólag a weboldalon keresztüli foglalással lehetséges (regisztráció után).
    * A bérlő az autóval napi átlag minimum 30, maximum 100 kilométer tehet meg.
    * Az autó nem vihető ki Budapest 15 kilométeres körzetén kívülre.
    * Az autóval autópályára nem lehet felhajtani.
    * A bérlési idő minimum 1, maximum 3 nap.
    * A bérlőnek az autót a Fox Cityhopper telephelyén kell átvennie.
    * A bérlőnek a bérlés lejártakor (max. 3 nap) be kell hoznia az autót a Fox Cityhopper telephelyére, kívül és belül kitakarítva, üzemanyaggal feltöltve.

    Fizetendő pótdíjak a bérleti feltételek megszegése esetére: Nettó forint (HUF)

    * Külső takarítás hiánya: 1.000.-
    * Belső takarítás hiánya: 2.000.-
    * Napi 30 km.-nél kevesebb futás: 15.000.- /nap
    * Napi átlag 100 kilométernél több futás: 300.- /km
    * Budapest 15 km-es körzetének elhagyása, vagy autópályára felhajtás: 100.000.- / alkalom
    * Késedelmes autó visszahozatal vagy autó átvétel (3 óránál rövidebb késés): 5.000.-
    * Engedély nélküli hosszabbítás(3 óránál hosszabb késés): 50.000.- /alkalom + 15.000.- / napok
    * Meg nem jelenési díj*: 15.000.-
    * Ügyintézés (pl. bírságok kezelése, hiánypótlások, stb.): 2000.- /különböző ügyintézések
    * Autó iratainak elvesztése: 15.000.- / elveszett iratok
    * Üzemanyag hiány: 2.000.- / hiányzó szintenként
  • Lteebee
    #47
    Én szívesen mászkálnék smarttal a városban és ami azt illeti, ha lehetne ennyiért folyamatosan bérelni, lehet hogy meg is válnék a sajáttól.

    Se kötelező, se súlyadó, se szerviz se semmi egyéb költség.


    Ez nem parasztvakítás.
  • Dzsini
    #46
    egyetlen cég sem teheti meg, hogy valótlan vagy félrevezető információt ad meg a reklámaiban, mert nagyon szigorú büntetést kapnak érte, és levetetik azt a reklámot.
    ott van példának régen a "világ legjobb mosópora" rendszer, ami mára megszűnt, mert az ilyet labor-eredményekkel KELL igazolni. (és ha van egy reklámban, hogy 10ből 9 ezt ajánlja, akkor ott KELL lennie, hogy ezt melyik, és mikor készült felmérés alapján állítják, stb...)
    igen, a kisbetűs részek ottvannak, de a felelősségteljes/normális viselkedéshez szerintem hozzátartozik az, hogy az átlagember TUDJA, hogy a reklámok így működnek, és - azon kívül, hogy bárhol elérhetővé teszik a csillagos részt (mert ott kell lennie)- másra nincs szükség. az pedig a marketingesek és PR-osok dolga (mert ez is egy mesterség, méghozzá igencsak lényeges), hogy ezt úgy oldják meg, hogy a szigorú szabályozások mellett mégis a lehető legvonzóbb legyen az adott termék.
    reklámoznak ilyet, hogy ingyen elvihető mobiltelefon - elhiszed? nem. mert TUDOD, hogy ez egyértelműen valamilyen hűségszerződéssel meg ilyesmivel együtt jár. - mégis, valahol igaz a dolog, hiszen a telefonért adott pillanatban nem fizetsz semmit, csak kötsz egy fixlejáratú hitelszerződést. ugyanez a módszer más cégeknél más termékeknél meg felháborító? miért? egyszerűen csak valamelyest nyitott szemmel kell járni.
  • #45
    Ehe-ehe :) Én kicsit lassabb voltam, de még nem reagáltál amikor elkezdtem a sajátomat :)
  • #44
    Van ennek egy másik oldala is, azért ne feledjük...

    1.Lemosva, teletankolva kapod meg.
    2.Ha autót bérelsz, gondolom nem a garázsban akarsz állni vele.
    3.Van reklám, viszont jelenleg a legolcsóbb Suzuki 5000-7000Ft+Áfa/Nap, ami pont 20X-30X drágább mint a Smart.
    4.Szerintem az csinál magából bohócot aki neonkéken világító ablakmosófúvókát és egyebeket pakol a kocsijára.Sokaknak tetszik ez az egyébként is extravagáns autó egy feltőnő festéssel (ami mellesleg igényesen meg van tervezve).

    Nem KELL, leperkálni egy eurót, hogy "négykerekű hirdetőtábla" legyél, legalábbis még senki nem nyomott piszolyt a halántékomhoz, hogy most azonnal húzzak Smartot bérelni.
    Viszont, ha valaki ezt akarja, megteheti.
  • rolika
    #43
    nekem az a bajom az egésszel, hogy NEM KÖTELEZŐ manapság igazat mondani...
    igenis kötelezővé kéne tenni, hogy ami általában kis betűs, arra külön hívják fel a figyelmet... mint a gyógyszerreklámok utáni sablonszöveg.

    na jó, ez azért túlzás lenne :)
  • Dzsini
    #42
    bár .. én vagyok a hülye, hogy a választékot és a választás lehetőségét jónak tartom. igazatok lehet, biztos sokkal jobb ha van EGY cég aki EGYfajta dolgot ad, és azt kell megvenned, még ha nem is pontosan az van benne amire szükséged van, és nem lehet választani egy olyat, ami jobban az igényeimre van szabva.
    (viszont felmerül a kérdés, hogy akkor a windowsra miért fúj úgy mindenki...)
  • Dzsini
    #41
    bérelj kocsit olcsóbban más cégtől... (a többi cég beleszámolja az utólagos tisztítást és teletankolást, és napi 30 eurot kér egy autóért - számold ki melyikkel jössz ki jobban)
    megvannak a feltételek, ha elfogadod akkor használd. ha nem tetszik, ne. nem igazán értem, hogy hogy lehet felháborodni egy szolgáltatáson amit NEM KÖTELEZŐ használni - megnézted, elolvastad a feltételeket, nem tetszik, ennyi. másnak viszont nagyon jól jön mert pont erre van szüksége, és örömmel furikázik 1 euroért naponta a városban egy apró, alacsony fogyasztású kisautóval, mint egy bármilyen nagyobbal 30+ euroért, még ha azzal ki is mehet a városból (amit nem tesz meg, hiszen nem arra kell neki a kocsi)
  • Vlala #40
    a Waczak szálló hatalmas sorozat, megvan videón...

    Mai parasztvakítás:
    bérelj Smartot 1 euróért!
    Azt azonban jóval kisebb betűkkel írják alá, hogy
    1. lemosva, teletankolva kell visszavinned, ami már nem egy euró;
    2. Bpset 15 km-es körzeténn belül kell autóznod min. 30 km-t;
    3. az autó tele van reklámfelülettel;
    4. Bohócot csinálsz magadból, ha egy ilyennel végigmászol Pest kockaköves útjain.

    Régebben a "szendvicsembereknek" fizettek. Most nekünk kell leperkálni egy eurót, hogy négykerekű hirdetőtáblák lehessünk.
    Valakinek biztos megéri...
  • Dzsini
    #39
    nem, a bátyámnak vannak gyerekei, és nálunk (szüleimmel lakom) voltak kölcsön elég gyakran pár hónapos koruk óta :) és volt, hogy egy nyűgös éccakán a másfél szobában senki nem aludt... ez van, nem dől össze a világ.

    főzőcskét lehet következő napokra előre is...

    na az alvás mint program szintén nem rossz :) (de a "marad a tv" szerintem akarat kérdése - a fáradtság+lustaság nagy úr)
  • zakika
    #38
    juj, nekem csak 98 loeros autom van
    az is ugy nez ki mint egy technosbeka, de nekem teccik
  • zakika
    #37
    latszik hogy nincs gyereked es nem ket szobaba laksz... kolcsonadni nem gond, csak a keresztanyja nem tud tole aludni (nem mintha olyan rossz lenne, de azert megis mas kornyezet. multkor voltunk az omegan es leg jol el volt, csak ejszaka kellet hazaszalitani o me aludt :)

    baratokat athivni nem gond, csak hamarebb kell, mert a kicsinek megvan a sajat esti progjamra - vacsi, pancsi, aluci... masik dolog, hogy a haveroknak is kb egnyi idos a gyerekuk vagy kisseb (ez van).

    fozocske jo dolog, szoktuk is csinalni (foleg etkezes celjabol). de este kilenckor ma keso enni, tehat marad a TV.

    nos ha meg van otleted, akkor varom, mert nekem se nagyon teccik a bazi nagy O, meg hogy nem al (marmint az alku).
    mult heten csak ugy lefekudtem a kis takonypoc melle, mert a felesegem dolgozott a gepen es nyomban elaludtam (ruhasto, fel egykor ketem fel atoltozni). kozben a felesegem ezert betakart.

    IU: azt hiszem megint igyenbevesszuk a keresztanyat szombaton. elmegyunk vacsizni egy feujitott szaloba es kozbe az az idetlen fiesta fog dudolni a fulunkbe, de usse dunakavics, jobbb cooltoora ugy se lessz
  • Dzsini
    #36
    " csak azt felejtették el a tudatlan néppel közölni" - nem felejtették el, csak mivel minden társaság az ilyen árakat közli, ezért ez a megszokott reklámozási módszer. a jegy önmaga tényleg nem kerül többe, aki pedig azt hiszi hogy ez az összes költség, az meg is érdemli, hogy meglepődjön a számlán. kiváncsi lennék ki reklámozná úgy a dolgait, hogy az a plakáton ránézésre sokkal drágábbnak tűnjön a konkurenciánál, még ha a végösszeg esetleg alacsonyabb is - senki. egyszer próbálkozott ezzel az egyik mobiltársaság (már nem emlékszem melyik), de azt a reklámot villámgyorsan levették, mert akkora bukás volt mint két ház...
    továbbá a reklám és fogyasztóvédelmi felügyelet megköveteli, hogy valótlan és bizonyíthatatlan állítások ne kerüljenek ki reklámnak, ezt szigorúan be is tartatják. az, hogy az átlag 1bites utcajáró csak a nagy számokat látja meg? :) erről szól az egész reklámozás :)
  • Hellhammer
    #35
    A SkyEurope-nál is voltak ilyen akciók, hogy 1 Ft a repülőjegy, csak azt felejtették el a tudatlan néppel közölni, hogy a reptéri illeték attól még marad, ami nem kis összeg, olyan 30e-re jön ki.

    Sztem a legnagyobb parasztvakítások közé tartoznak a mobiltelefonok. Régebben érdekelt a dolog, sokáig követtem a trendeket, hogy új mobil meg stb. de amikor elkezdődött az a trend ami mostanában van (csilli-villi használhatatlan funkciók tömkelege) attól megcsömörlöttem és már leszarom az egészet. Hol érdekel az, hogy milyen fényképező (még a most nyomatott 1 megapixeles kamerák is gagyi szarok a legolcsóbb digitfényképezőhöz képest is) hány színű kijelző, mennyi hangot egyszerre, dallamszerkesztő, kalóriatáblázat meg ilyen ökörségek vannak benne, miközben nagyon sok telóban nincs email kliens, infraport, naptár.

    Másik ilyen az autóknál az, hogy 200+ lóerősökre csinálják és azzal nyomatják. Szvsz közútra bőven elég a 110-120 Le és ennyivel akár még menőzni is lehet :) Ettől több már csak növeli a baleseti kockázatot, mert 90%-ban nem tudnak az emberek kordában tartani ennyi lovat.
    Mondjuk úgy vagyok vele, hogy a teljesítmény is hozzászámít az aktív biztonsághoz (nagyobb erő -> esély a menekülésre), de azért ez túlzás, esetleg a német autópályákra kellhet a folyamatos 200+ km/h-s tempóhoz ekkora teljesítmény, de ez rajtuk kívül sehol nem engedélyezett.
  • Dzsini
    #34
    a társasjátékok egy jó lehetőség, az 1 éves csemete problémás, de - ahogy írtad - kölcsön lehet adni és kimozdulni, lehet zenét hallgatni, lehet vendégeket-barátokat áthívni, lehet beszélgetni, lehet főzőcskézni (szerintem egészen kiváló elfoglaltság), lehet valami hobbit találni (modellezéstől kezdve bármi ami érdekel)... de valahogy a tv-elé-ledöglés ezekből a legkevesebb energiát igénylő, ezért választják a legtöbben. (hogy aztán idegeskedhessenek és moroghassanak azon, amit ők választottak)
  • zakika
    #33
    nem ismerem a magyar AFA torvenyt, de szerintem az AFA valamilyen alaphoz kapcsolodik es pontosan megadott szazalek
  • zakika
    #32
    ""de mi mast lehet csinalni hetkoznap este" - ha ez így felmerül kérdésként, akkor ott már valami nagy baj van..."

    elmagyaraznad bovebben, mert nem ertem...
    ha veletlenul ki akarnek valahova menni, akkor a kis takonypocot (aki mellesleg 1 eves) ra kell bizni a keresztanyjara... masik dolog az, hogy este olvasni mar nem akarodzik, elegem van belole meloba (tobnyire), gep elott ulni kb ugyanaz a helyzet. 8 ora meloba pont eleg a sugarakbol + 1 ora othon neha raadas (vagy tobb). tehat ha meg most is van otleted, akkor varaom.

    UI: a tarsasjatekokbol mar kinottem, de lassan ujra belenovok (remelem)
  • rolika
    #31
    jah, van az a cib bankos reklám is, hogy havi 10 rugó betétnél 10% feletti az éves kamat...
    jobb alsó sarokban pirinyó betűkkel: 500.000 Ft felett a THM 10,..% ugyanabban a reklámban! pofátlanság
  • zero_cool51
    #30
    És mit szoltok ehhez:
    kaptam egy e-mailt az Easy-Jet repülőtársaságtól.
    Fapados, tehát rohadt olcsó.
    Ki volt irva nagy piros betükkel, hogy BP-Berlin, BP-London csak 2490Ft. Mellette meg kisbetükkel, hogy +5000ft áfa+kezelési költség.
    Olvassátok el a kisbetüs részeket, sokat lehet röhögni.
    Pl a bankok. 10% kamat, 11% kamat, stb és olyan kis betükkel van kiirva, amit el se lehet olvasni, hogy 5.000.000Ft felett, 3 hónapos futamidőre.
    Ez LOL.
  • CSOCSO
    #29
    valo vilag meg a tobbi is loller.. de kovezzetek meg: nekem hianyzik!!!
    legalabbis itt amcsiban van jopar ilyen szarsag.. es iganis tok zsir megismerni uj embereket latni ahogy szenvednek... es jol belekepzelni magunkat hogy mi milyen allatsagokat csinalnak egyutt haverokkal osszezarva... mondjuk 80. resz mar lehet hogy unalmas.. ami most nekem bejon a VH1 en rendezett cuccos.. ahova sztarokat tesznek be.. pl flaver flev vagy ki. .meg briggite nilson meg ilyenek.. egesz jo:)
  • CSOCSO
    #28
    sokan?? ha jol meglessuk szinte a legtobben...
    fejsze tisztelet a kivetelnek..ZABIELA ROX
  • FrezeR
    #27
    ha már angolok akkor ne hagyjátok ki a sorból a Fekete Vipera cimü nagyszerü sorozatot Mr Beanel :D szintén a cool tv szombat esténként vetiti.
  • Dynamic
    #26
    A Waczak szálló a világ legjobb sorozata szvsz.
    Az meg tény, hogy Angliában 1.helyen szerepelt a sorozatok népszerűségi toplistáján.
  • Devla
    #25
    Szombatonkent megy a Waczak szallo es a Cheers a "Cool TV"-n, elegge uj csatorna es egy piros C betu a jele. Neha a Humor1 helyen sugarozzak, de lehet van sajat csatornaja. A tvr-het musorujsagba is nemreg felvettek.
  • fifi
    #24
    És ez hogy jön ide++++kit érdekel?