623
avagy hülyének néznek minket?
  • Mike
    #103
    hát ja, de az enyém új
    fizessem is meg ugye
    de mindezt nem siránkozásképpen irtam, hanem, csak elgondolkodtam mennyiben van az autó 1 napra
  • Hellhammer
    #102
    Ez kinek? Mert nekem nem olyan a munkám :)

    Gratula a tékhez :)
  • Hellhammer
    #101
    Valóban, a súlyadó nekem napi 30 Ft pluszt jelent.
  • Dzsini
    #100
    ...és viszed magaddal a kocsit madridtól párizson és bécsen át budapestig. mert olyan a munkád, hogy hetente kell itt vagy ott lenned, és mindenhol csak 1-3 napot.
  • Hellhammer
    #99
    Nekem van egy autóm amit kp-ért vettem havi 0 Ft
    Casco nincs mert irreális összeget mondtak egy 25 éves vasra tehát ez is 0 Ft.
    Kötelező negyed évente 11,8k azaz havi 4000k.
    Benzin (amit hülyeség számolni, mert a Smartnál nincs a bérleti díjban a benya) olyan 15-20k
    Szervíz (öreg vasnál előfordul :)) olyan 6k (átlagban nem havonta kell szerelni a gépet szerencsére)
    Szal nekem olyan 1000 Ft/napra jön ki a dolog (viszont olyan autóm van ami tetszik is :)).
  • Mike
    #98
    hopp súlyadót ki is felejtettem, amit még az előő kocsira is fizetek az év végéig, hiába adtam el
  • Mike
    #97
    és akkor még a plusz költségek nincsenke is benne
  • Mike
    #96
    na nézzük, van nekem egy autókám, amit lizingelek, havi 50k
    casco havi 12k
    kötelező 8k
    benya bele, csak egy tanknyi mondjuk (tegyük fel spórolok, mert ugye egy tank 1 hónapra édeskevés, tényleg száoljunk 2 tankkal) 28k

    3200 Ft/nap
  • rolika
    #95
    jah, ügyes téma volt :)
  • Vlala #94
    Látod, hogy feldobtam?
    [Nagy smiley nincs?]
  • Vlala #93
    Thx a célzást.
    Nekem is jutott már fejemhez számtalan szebbnél szebb gondolat, nem vagy egyedül vele.
    A Suzukinak tényleg nagyobb a csomagtere.

    Hellhammer Egy naprA? nézzük: BMW 3-as 15000Ft/nap, új Mini asszem 10000 Ft/nap, és még csak a Wallisnál jártam.
    Egy hétre kapsz egy Minit (4 személy) 70 eFt-ért, és b...nak rá, hogy hova mész vele. Már csak azért is megérné, hogy megpukkadjon a szomszédom :-)
    De, ha másik oldaláról nézed, vegylé egy autót részletre. Aláírsz némi papírt, használod az autót, majd eladod. Át sem kell íratni, majd a második (balek) tulaj átírja magának. Buksz rajta 10-20 ezret, de használtál egy autót egy hónapig, vagy kettőig, és háttértőke sem kellett hozzá.
    Vissza a kulcstartóhoz:
    Az üzemanyag is a Te részed benne, tehát a cég szemszögéből nézve ők nem járhatnak rosszul. Fizess, ha nem fizetsz, megfizetsz. egyszerű politika. Inkább kimaradok belőle.
  • Hellhammer
    #92
    Benne van a topic a 10 legnépszerűbb listájában
  • Lteebee
    #91
    Mint a reklámok legalább 80 százaléka.

    És továbbra is azt gondolom, hogy a célközönségnek tényleg olyan egyszerű a szolgáltatás igénybevétele, mint azt sugallják.
  • rolika
    #90
    erre nem is gondoltam... kuc-kuc
    arra tényleg jó, hogy az ember kipróbáljon egy smart-ot a szabadnapján (én még sose vezetemm, milyen?)
  • Lteebee
    #89
    A kocsit én is kipróbálnám, de a szolgáltatás nem nekem szól.
  • rolika
    #88
    én csak azt mondom, annyiban parasztvakítás, hogy a reklám olyan egyszerűséget sugall mindenki számára, ami köszönőviszonyban sincs a valósággal
  • #87
    Na, ezt így nem mondanám, azt annál inkább, hogy amit lehet kipróbálok. (Nem a fogkrémekre és hasonló szarokra gondolok)
    Autómániás is vagyok.
  • Hellhammer
    #86
    "Dolgozom. Van jövedelmem. Autóm is. Nem Smart kategória.
    Mégis teljesen jónak találom a szolgáltatást és keresem az indokot, hogy kipróbálhassam :)"

    Ezzel én is így vagyok :) Szertnék egyszer kipróbálni egy Smartot (venni nem vennék).

    "Mozgósítható 100,000 Ft az valami? Milyen autót adnak érte ami miatt már nem egy Smart-tal kell "bohóckodni"?"

    Sajna a lakosság nagyobb részének 100e Ft valami. Örülj, hogy nem abba a részébe tartozol a társadalomnak. Nem arról van szó, hogy 100e Ft-ért autót veszel, hanem hogy nem ilyen célra teszik félre azt a 100-at, hanem pl. lakásfelújítás, bútor, gyereknek cuccok, üdülés és hasonlók.
    Emellett az itthoni (azon belül pedig budapesti) közlekedési morált ismerve nem hiszem, hogy az átlag júzer aki 4-5 hónap alatt spórolta össze azt a 100-ast meg merné kockáztatni, hogy lezúzzák a a bérelt Smart-ot...
  • rolika
    #85
    "keresem az indokot, hogy kipróbálhassam"

    a fogyasztói társadalom mintapolgára vagy :)
  • Lteebee
    #84
    Szerintem akárhány érv elhangozhat.
    Nem fogadja el, aki egyszer már kimondta, hogy parasztvakítás a dolog.

    Mert akkor jön, hogy a suzukinak nagyobb a csomagtartója, meg a diszkónyálemberes dolog.

    Bár ha azt veszem, általánosítottak már engem vízfejű pesti panellakó prolinak is.
    Miért ne lehetnék éppen magamutogató kisebbségi?
  • #83
    Dolgozom. Van jövedelmem. Autóm is. Nem Smart kategória.
    Mégis teljesen jónak találom a szolgáltatást és keresem az indokot, hogy kipróbálhassam :)
    Mozgósítható 100,000 Ft az valami? Milyen autót adnak érte ami miatt már nem egy Smart-tal kell "bohóckodni"?
  • Vlala #82
    Tényleg besz@rok. Illetve ebsz@rnék benne.
    A 100 ezer Ft letéttel ninsc gond, de akinek 100ezer Ft-ja van csak úgy eltéve, tényleg nem fogilyenbe ülni, csak ha Smart-mániája van. Az meg érthető, nekem KisP-mániám van, elképzelhető a SMARTmánia is...

    Az én véleményem, nem szentírás: Ez az ajánlat is magamutogató kisebbségieknek és 18 éves diszkónyálemberkéknek szól. Bár aki Smarttal megy csajozni, az meg is érdemli, amit kap...
  • Lteebee
    #81
    Szerintem a 30-100km/nap alapvetően az utazó ügynököket célozza, akik Budapestre jönnek 5-10 céget meglátogatni.

    Ez nekik 100km-nél mosással kijön 2500Ft/napból.

    Az átlagos többgyerekes családnak meg nem hiszem, hogy szüksége lenne erre a szolgáltatásra.
  • fifi
    #80
    Pontosan ezt mondom!
  • fifi
    #79
    "Szerintem 100,000 Ft azért egy kereső ember kártyáján szokott lenni"
    Te dolgozol? Van jövedelmed? Mert sztem akinek csak úgy van 100ropi a kártyáján mozgósítható az nem fog egy Smart-al bohóckodni sztem.
  • Dzsini
    #78
    erről őket kell megkérdezni.
  • Hellhammer
    #77
    Sztem egy normálisabb üzletember nem fog egy reklám-Smartba beülni (amit ráadásul csak max 3 napig vehet igénybe). Cégek sem választják majd ezt a lehetőséget. Sztem pedig a nem budapesti (vidéki, és külföldi) emberek lennének a célpontok.
  • Dzsini
    #76
    bocsi :D
  • Lteebee
    #75
    Az a réteg, akinek a szolgáltatás ki van találva, rendelkezik klasszikus bankkártyával, rajta 100 ropival.

    szvsz
  • #74
    NE ELŐZZ MÁR MEG MINDIG!!! :))) Minek gépelek???
  • #73
    Az internetes és egyéb résszel egyetértek, sajnos nem a legrózsásabb a helyzet.
    Szerintem nem a kispénzűeket célozzák meg. A kispénzűeket a BKV célozza meg. Akinek nincs pénze ne béreljen autót, mert üzemanyag,parkolás, egyebek is vannak.
  • Dzsini
    #72
    nemhiszem, hogy ez a kispénzűeket célozza. ők vesznek buszjegyet, ha van 1-2 napjuk budapesten, vagy egy 3napos bérletet 2300Ft-ért. (nem 3 euro, de nem is kell 100ezer forintot letenni)
    ez a közepesen eleresztett üzletember népségnek a jó megoldás, és - bár ezt tőlük kellene megkérdezni - szerintem a legtöbb ügyfelük külföldi.
  • Hellhammer
    #71
    A jelenlegi létminimum egy családban nettó 120-140e Ft gyerekek számától függően. Az átlagkereset bruttó 130e Ft (országos átlag, és ezt Budapest és ÉNY Magyarország jól felhúzza, a "vidéki" régiókban 100-110e Ft környékén van).
    Ha te ebből összehozod azt, hogy a családok nagy részében könnyen félretesznek 100e Ft-ot és azt viszonylag ilyen "értelmetlen" célra tartalékolják, akkor gratulálni tudok hozzá és egyben javaslom, hogy nézzél szét kicsit nyitottabb szemmel az országban.

    Ui: no offense :)
  • Lteebee
    #70
    Mi a baj egyébként a smartokkal.
    Mentem a német pályán a twingommal 150-160-nal és a smartok zúztak el mellettem.

    Miért kéne parázni benne?

    Ha egy suzuki után beülsz és vezeted kicsit, azt gondolod, végre autóba kerültél.


    Bedőlnek a 250 euró/napnak?
    Az egyetlen pluszköltség a mosás.

    Ha képes vagy betartani a feltételeket.
  • #69
    Szerződést írtunk. Mindkettőnknél azonos érték volt.
  • rolika
    #68
    az elv rossz. te mindent kockáztatsz, ő semmit.

    persze, nem kötelező, szerencsére :)
  • Hellhammer
    #67
    Emlékezetből írtam, azért lehettek kis hibák benne :P

    Annak pedig, hogy örüljél, hogy Te tudsz internetezni, van dombornyomott kártyádon "csak úgy" 100e Ft ami épp nem kell, és eléred a céget időben.
    Mivel statisztikával foglalkozom a munkámban el kell keserítselek, de Magyarországon eléggé kevés embernek adatnak meg ezek a feltételek (az internet elterjedtsége finoman szólva nevetséges szintű hazánkban az EU-hoz képest). Szóval eléggé visszás ez a dolog, mert a nevéből, reklámjából ez pont a kispénzű embereket célozná meg, és pont ők nem tudnak élni vele.
  • Lteebee
    #66
    Az "olyan" km-díj egy átlagos taxiköltség.

    300ft/km

    Mi a gond?
  • Lteebee
    #65
    Arany bankkártya?
    Az milyen és honnan veszed?

    Klasszikus bankkártyát írt.
  • #64
    Szerintem 100,000 Ft azért egy kereső ember kártyáján szokott lenni, és csak elkülönítik amíg nálad van az autó, de a számládon marad.

    Példa: Béreltem konzolt, otthagytam a teljes bolti árát letétnek. A bérlet végén levonták belőle a napi díjakat és visszakaptam a többit. Ez így megy. Nekem elfogadható.