34
  • lola
    #34
    Talán azért, mert az Apple nemcsak az oprendszert, hanem a hw-t is adja. Ebből a szempontból egyedi géptípusnak tekinthető.
    A PC más. Sokfajta hw és sokfajta sw gyártó.
  • Dzsini
    #33
    az Apple-nél bármelyik komponens szabadon eltávolítható, és alapból több lehetőséget pakol(hat) fel... amúgy ha jól láttam még nem merült fel az egyik legfontosabb ok, ami miatt a Real hajtja a mediaplayer opcionálissá tételét...
    a legnagyobb bevételi forrása mind a mediaplayer-frontnak, mind a real-nek a streaming media szolgáltatás. az, hogy mondjuk a BBC realmedia-t használ, az hatalmas bevételt hoz nekik, és folyamatos bevételt. az, hogy az X másik cég pedig windows media-t (esetleg quicktime-ot), az számukra kiesés. namost ha egy új szereplő (mondjuk a magyar királyi tv) be akarja indítani az online élő műsorsugárzást, akkor mit csinál? először megnézi, hogy melyik formátum mennyibe kerül (hardver és licencszempontból), és milyen lehetőségeket nyújt - itt elég erős verseny van, úgyhogy nincs egyértelmű győztes. másodsorban megnézi, hogy az átlag boltba kerülő gépeken, és a felhasználó számára melyik az, ami az egyszerűbben elérhető (mert akkor fogják az ő oldalát ilyen célból látogatni és hiteket/reklámbevételt hozni), és akkor kiderül, hogy az OEM gyártók - idáig - csakis WMP-vel szerelt gépeket adhattak ki, vagyis ez a rendszer gyakorlatilag mindenki számára (tudom, nem mindenki, de egyszerűsítsünk) elérhető. és innentől nem kérdés, hogy melyik céggel fog leszerződni

    és a fenti döntés leginkább az OEM gépgyártókra vonatkozik, az átlagemberke boltban valószínűleg sose fog találkozni MP nélküli windowssal.
  • Cat #32
    mert az ms a piacvezető, és azáltal hogy az oprendszerek terén vezet, más piacokat is meg tud semmisiteni (lásd netscape kiszorítása az explorerrel)
    attol félnek, hogy a media player ugyanigy legyalulja a windvd/powerdvd/bsplayer/winamp/realplayer stb lejátszókat
    ha azokat nem veszi meg senki (mert minek), akkor nem lesz pénz a további fejlesztésre, lemaradnak
  • archkoven
    #31
    Egyébként magyarázza meg nekem valaki, hogy a Apple miért pakolhatja tele az oprenszerét mindennel ami csak létezik, míg a MS-t még egy böngészőért vagy egy médialejátszóért is baszogatják!
    Ha ez az Apple esetében törvényes, miért törvénytelen a MS esetében???
  • mechorg
    #30
    A Linuxszal meg nem 'tortent', hanem igy alakult ki.
  • mechorg
    #29
    Szep

    Az ms nem a jotunder sajnos..
    A GameStar CD melleklete is ingyen van elvileg, de ha nem kered, attol meg nem lesz olcsodd az ujsag...
  • Sityi
    #28
    És ha az MS végre megunná ezt az egészet, és valami olyasmit csinálna, mint ami a Linux-szal történt? Úgy értem: Ha valakinek otthonra, nem üzleti célra kellene, akkor ingyér letöltheti az MS-től egy "fapados" változatot (ami azért ne Starter legyen, de kimaradhat belőle a Media Player, az Explorer, az összes játék, háttérképek, hangok, stb. - gyakorlatilag a "kvázi pucér kernelen" kívül ne legyen benne semmi: aki normálisan ért hozzá, telepíti a drivereket, böngészőt, mindent), a cégeknek, lámáknak meg ott a Home/Prof/Starter, ha kell nekik a csicsa meg a support. Szép álom, mi?
  • mechorg
    #27
    Üresért fizessünk keveset.
    Nem mindenki akarja a bepakolt msszarokat használni.
    Csak az a baj hogy ott az az adu...
  • Laci
    #26
    Így se jó semmire, de hagyjuk... lol és szar ez az egész, de majd lesz helyette másik szar... Remélem hogy lesz olyan is amikor tényleg lehet választani, de ezért tenni is kéne, nem pedig ilyenekre rászállni, hogy minek bele ez a player meg az az explorer, amikor pl. az sokkal szemetebb húzás hogy szándékosan felnyomják a hw igényeket meg méretet is hogy minden naív ember már vegye is az újy gagyipécécsodát. Hát ez például már nem tiszteséges...
  • droland
    #25
    A végén az lesz az egészből, hogy a windowsban ez sincs, az sincs, teljesen üres, és az önjelöltek akkor már azt fogják ordibálni, hogy a windows azért sz*r, mert önmagában már semmire nem jó....előre látom, hogy akkor meg már AZ lesz a baj, hogy nincs benne semmi...

    LOL de így van...AKKOR MOST MIT IS AKARNAK? Hogy egy csupaszért vizessünk, már aki meg akarja venni?

    Még 1x: lol (nevetséges az egész)
  • Laci
    #24
    Ráadásul ez a gond máshol is előjön. Pl. még DOS-ban is régi játékokat futtatva is ami mondjuk még egy 486-oson tök folyamatos az ezeken a több száz meg több ezer MHz-s "csodákon" is ilyen csúszásokat meg vibrálásokat produkálnak videokártya típusától függetlenül. De a többi médiaalkalmazás is így fut. Direc3D ki vagy be tök mindegy Ez gyanítom mitől van de nem tudom pontosan.
  • Laci
    #23
    "Ja hát a PPC úgy tudom arra van inkább kihegyezve" :))Ehh
    Jujj sorry! Illetve fordítva:)) A Quicktime féle mov van kihegyezve a PPC-re (meg a többi Motorola procira is, pl.68k):))Még jó hogy visszaolvastam:)
  • Laci
    #22
    "...igaz en szabad szemmel nezem, nem muszerrel ;)"
    :)))
    Pedig nem kell hozzá műszer:))) Egyébként kipróbáltam sokmindent, nem programfüggő, tát mindegy hogy MPlayerrel vagy akármivel játsza az ember...

    "Ezt probald lejatszani Mac-en:"

    Ok szerzek magamnak is egy MAC-et, azt majd meglátjuk:)))
    Egyébként láttam hogy egy 400as PowerMAC hogy szenvedett egy vacak (minőségre is) mpeg trailerrel. Hár az sem győzött meg engem sem mit ne mondjak. De most az utóbbi időkben is láttam újabbakat, ott nem tudom milyen formátumban nyomták, de az már jó volt...

    "...ha nem Quicktime az istenadta, mert akadozik.."
    Ja hát a PPC úgy tudom arra van inkább kihegyezve, de ez a szarul megírt szoftverek miatt is lehet, csakúgy mint máshol is...
  • Ulkesh
    #21
    Laci:

    Ezt probald lejatszani Mac-en:
    http://trailers.divx.com/Dreamworks/SharkTale_HD.zip

    Aztan sird el magad :(

    PC-n nalam doccenes nelkul lejatszodik..
  • Ulkesh
    #20
    Laci:
    Nem egeszen ertem a kerdesedet, de azt tudom, hogy eppen a Mac-esek panaszkodnak, hogy nem tudjak rendesen lejatszani a filemeket, ha nem Quicktime az istenadta, mert akadozik..
    Olvasom a Mac-es forumokat, mert komolyan erdekel a Mac (mar nagyban gyujtok egy G5-re :)

    En PC-n a ket Media Playert hasznalom lejatszasra (a Classic-et es a MS 10-eset), de nem igazan lattam meg akadast, vagy csuszast, igaz en szabad szemmel nezem, nem muszerrel ;)
  • Laci
    #19
    Szel egyébként most tényleg arra lennék KIVÁNCSI (lehet hogy off), hogy van e valakinek olyan, hogy lejáccik pécén egy videót mondjuk win alatt és az teljesen folyamatos, nem a sebesség szempontjából persze, hanem olyan értelemben, hogy minden frame a "helyén" van, nem csúszik át a fele egyikből a másikban a másodperc tört részében, hanem betartja a fázisok időosztását, mert nekem ez hardveres gyorítással sem így megy, de NEM KÖTEKEDÉSBŐL láttam ezt MAC-en és ott mintha ez a probléma nem lett volna és nem hiszem hogy rosszul láttam. Asszem ez az x86 és a PPC különbésgeinek is betudható, de nem tud erről valaki bővebbet??? Aki csak flémindítónak vette ezt a hosszászólást és flémelni akar, az meg ne vegye figyelembe...
  • Laci
    #18
    "Az en gepemen levo nem tud rola, hogy nem tud DVD-t lejatszani, valoszinu ezert jatsza le gond nelkul :)"

    Ha már vidolejátszásnál tartunbk pécén windóz alatt. Látott már valaki valahol tökéletes MINDEN hibától mentes videolejátszást winpc környezetben, met én sajnos nem...
  • Ulkesh
    #17
    "Meg sokkal idegesitobb, hogy a frissen installalt WinXP kegyesen felajanlja, hogy a WMP majd lejatsza nekem a DVD-t, de ugye ezt nem tudja."

    Az en gepemen levo nem tud rola, hogy nem tud DVD-t lejatszani, valoszinu ezert jatsza le gond nelkul :)
  • Ulkesh
    #16
    Ezt szeretem..
    A Linux-hoz es OSX-hez egesz szoftverarzenalt adnak, a Windows alig tartalmaz plusz alkalmazasokat es azt is kivetetik... Nevetseges az egesz, ez tisztan arrol szol, hogy az EU egy kicsit megprobalja megkopasztani az MS-t, ettol nekunk felhasznaloknak semmivel sem lesz jobb..

    Egyebkent irjatok, hogy minek a MediaPlayer, hat kerdezz meg egy OSX-est, hogy miert sirnak, hogy nekik nincs hasznalhato verzio belole :))
  • Laci
    #15
    "Még annyit, hogy nekem felhasználónak a szempontjából semmit nem számít, hogy a MS milyen törvényt sértett meg (ha egyáltalán megsértett valamit egyáltalán), nekem attól nem lesz sem rosszabb, sem jobb ha a MS-t megbüntetik."

    Azt valószínűleg te csak hiszed... Végülis az ilyen sokunkra jellemző "nem körültekintő" gondolkodásmód miatt lesz nekünk mindig rosszabb...

    "Az önjelölt okostojásoktól mindig levert a víz."

    Engem is lever a víz, ha azt látom hogy még valakit sikerült az ms-nek alaposan megtévesztenie...:((

    "Nem értem mi ez a nagy utálkozás a MS, Gates és a Windows ellen. Ha az jobban tetszik akkor használj Linuxot, vagy vegyél Mac-et!"

    Pufff:)) Na látom már megint ez a "naív" szemlélet:))...
    Akkor: Lásd pl:

    "Mégsem készít vírusirtókat a Microsoft"
    "Ellenőrizné a Windowsok licencét a Microsoft"
    ...és a többi ilyen topik... Láccik erre tényleg kár mégtöbb szót pocsékolni, de azért próbát megérhet...
  • TiTuS
    #14
    Nyah EU már megint beleszólt a dolgokba...
  • Macc
    #13
    En utalom a windowst, de nem ertek 1et ezzel a vegyuk ki ezt azt dologgal. Sztem igen is jo, hogy ha megveszel egy oprendszert, akkor azzal minel tobb dolgot meg tudjal csinalni. A Baj nem azzal van, hogy benne van az oprendszerben, hanem azzal, hogy nem valaszthatod ki magadnak, hogy mit akarsz hasznalni, hiszen hiaba alapertelmezett nalam (melohelyen) a FF, hogy ha kulombozo dolgokhoz a windows azokutan is az explorert hivja meg. Ill ha akarom, tavolithassam el, ennyi. De nem ertem miert kene kivenni belole. Teljesen rossz iranyban kapaloznak. Meg sokkal idegesitobb, hogy a frissen installalt WinXP kegyesen felajanlja, hogy a WMP majd lejatsza nekem a DVD-t, de ugye ezt nem tudja. stb stb...
  • archkoven
    #12
    Nem értem mi ez a nagy utálkozás a MS, Gates és a Windows ellen. Ha az jobban tetszik akkor használj Linuxot, vagy vegyél Mac-et!

    Az önjelölt okostojásoktól mindig levert a víz.
  • archkoven
    #11
    Még annyit, hogy nekem felhasználónak a szempontjából semmit nem számít, hogy a MS milyen törvényt sértett meg (ha egyáltalán megsértett valamit egyáltalán), nekem attól nem lesz sem rosszabb, sem jobb ha a MS-t megbüntetik.
  • archkoven
    #10
    Nekem semmi bajom azzal, ha van az opredszerben böngésző, médialejátszó, vagy akármi. Bárki bármit felinstallálhat rá, akár ingyeneset akár fizetőset. Én pl. az Explorert sokkal jobban szeretem mint a többi böngészőt, pedig kipróbáltam már jópárat, viszont a mediaplayert szinte soha sem használom, valamilyen okból a Winampot jobban szeretem, pedig semmi olyan funkcióját nem használom ami a mediaplayerben ne lenne benne.
  • rolika
    #9
    nem jó az, ha a ms mondja meg, melyik az az öt progi... inkább ne legyen egy se és

    döntse el mindenki maga, melyiket használja!
  • lola
    #8
    Te nagyon el lehetsz tévedve! A WMP 7-től kezdve a program "árulkodik". Nem szerencsés! Az oldaladon ráadásul - egy pár "programod" működéséhez - ennek a meglétét követeled meg feltételként.
    Az eltévedésedre egy példa, szintén az oldaladról:
    "A program ezen verziója még csak a következő hangformátumokat támogatja: mp3; m3u; wma; wax; wav; mid; midi; rmi; aif; aifc; aiff; au; snd."
    Áruld már el nekem, hogy az m3u mitől hangformátum? Az egy (szöveges) fileformátum, ami tulajdonképpen a playlist, de semmiféle hangot nem tartalmaz!
  • JZO
    #7
    Nem értek egyet azzal, hogy bármit is kivegyenek a Windowsból. Inkább tegyenek bele mégtöbb programot. Meglenne a választás szabadsága. Persze így viszont nem tudnának még külön pénzt elkérni más szoftvergyártók a progijukért. Ez a döntés nem felhazsnáló barát döntés szerintem, legalábbis ha komolyan gondoltál volna a dolgot, nem ez lett volna a megoldás.
    Van egy rakás free szoftver, miért nem lehetett inkább arra kötelezni a Microsoftot, hogy tegyen belőlük a Windowsba is. Meg kellett volna szabni, hogy böngészőből minimum pl. 5 féle legyen, ugyanez lejátszókból, levelezésből stb. Aztán a user szépen kiválaszthatná, hogy melyik legyen a default és kész.
  • formatuq
    #6
    ebben az esetben csak o rohog, mivel az nevet, aki a vegen nevet (csak tudd, mikor van vege...)



    itt?
  • [HUN]PAStheLoD
    #5
    "A vásárlók pedig nyilvánvalóan a teljes Windows XP-t választanák, a "csupasz" helyett. "

    hisz a vásárlókat BIZTOS megkérdezte a cikk írója .. kedves SG ill. az eredeti szerző .. ez aztán a szakmai hozzáértés .. na mind1 .. majd a vásárlók megveszik akik értenek hozzá azok meg majd letöltik a nude verziót! :]
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    tortadobálás roxx!
  • Raszkolnyikov
    #3
    Gates egy büdös kis p*cs. Álljuk körbe és röhögjük ki!
  • lola
    #2
    A WMP csak egy dolog. Van még pár, amit ki kéne szedniük, elsősorban a msie-t.
    Egyébként "Az ügyvéd elmondta azt is, hogy az elmúlt hónapokban az amerikai vállalat dollármilliókat költött arra, hogy az Európai Unió követeléseinek eleget tegyen." ez igazán LOL. Az amerikaiak mindig is szerettek nagy számokkal dobálózni, de ezt nem kajálja be senki. Azok a free software-k, amik alternatív megoldást adnak, jobbak, biztonságosabbak, ezek szerint dollármilliókat érnek?
  • mechorg
    #1
    Jobb lenne belepakolni még párat, szerintem mindenkinek...