105
Steven Spielberg TV sorozata
  • winnie
    #25
    a 6 millió többek között azért is utópia, mert annyian tévét sem szoktak egyszerre nézni. főműsorban 4,2-4,5M-an nézik a televízót. a big brother-nek soha nem volt olyan nézettsége, pláne, hogy a másikon ment a vv is.

    úgy értem, hogy nem önkéntesek, hogy embereket kérnek meg, hogy begyenek részt. tehát nem jelentkeznek
  • 2XP
    #24
    Ez a 6 millió a tv2 (ha minden igaz) 2 évvel ezelőtti megújulása volt, s az utána következő big brothert is 4-5 milliós nézőszámmal reklámozták.

    Nem önkéntesek? Kötelezik őket, vagy mi? :)

    Ez a korrekció hogyan történik? Szerintem utána már nem lesz minden valósághű...

    Sajnos a sorrend nagyon is valós (legalábbis pl. az osztályomból kiindulva), ám a számadatokat nem nagyon hiszem.

    De ahogy Mark Twain írta: "A hazugságnak három fajtája van: az igazság elhallgatása, az igazság megmásítása és a statisztika." :)
  • winnie
    #23
    Én ezeknek a tv-s nézettségi adatoknak soha nem hittem.

    nyilván az nem jelent sokat ki hisz, és ki nem bennük. aki statisztikát tanult, az tudja, hogy tudományosa megalapozott a mérés

    Hiszen ugye jelentkezik pár ezer bp-i önkéntes, akik egy eszközön megadják mindig, h mit néznek.

    itthon 800 háztartás van benne a mértek között, ami a lakosság számához képest 60%-os-an túl is reprezentálja a célcsoportokat. nem önkéntesek, és pesti csak 20%-uk. (összhasként amerikában 15ezer háztartás méri a 100M nézőt)

    És ez itt a gond. A hibahatár borszasztó nagy (gondoljuk csak az rtl 200e adatásszünet nézőjére),

    a hibahatár, mint a stat-ban a mintaválasztás alapján max 5%. az rtl 200ezres adásszünete tuti agb-fogás volt a közvélemény felé, hiszen ez (akár hiszed, akár nem) meglepően alacsony volt. ha emlékszel a 2002-esnek 800ezres nézettsége is volt.
    a 200ezer absz. korrekt szán, hiszen
    1. a magyar háztartások délutáni tévézése több, mint 50%-ban háttértévézés, aminek az a jellemzője, hogy fel sem tűnik a 'nézőnek', ha nincs műsor
    2. az rtl rutinosan nem reklámozta be, mikor lesz a szünet (csak azt, hogy 3 lesz), ezért a nézők nem tudták, hogy a.) lesz egyáltalán b.) mikor lesz vége (és ezért persze, hogy bekapcsolva maradt a tévé, nehogy lemaradjon valaki a barátok köztről pl.

    s így az olyan alacsony nézettségű csatornák esetében, mint a v3, meg sem lehet állapítani a nézettséget, mivel az jobb esetben is a hibahatár körül mozog.

    a kicsiket, nyilván korrigálni kell, csakúgy, mint a kis pártokat a szavazóknál. de a kis nézettségnél még kisebb emiatt a hiba lehetősége.

    Az meg már csak mellékes, h milyen alapon szoroznak be x-szel (mindig nevettem azon, amikor kijön, h egy-egy műsort 5-6 millióan láttak)...

    5-6? itthon az utóbbi 3,5 évben, csak egy műsor, a húsvétkor vetített majomparádé nézettsége érte el a 3M-ót.

    Szerintem az st sorozatokhoz sem kell rajongónak lenni, amikor a voygert először láttam, azt hittem egy külön sci-fi sorozat, s nem is volt olyan, amit ne értettem volna belőle.

    absz. egyetértek, de az átlagember meglátja, hogy st, at hiszi, hogy ő 'úgysem ért ehhez'

    amúgy a buffy érdekes, mert már jóideje vetíti a via3. a nézettségmérés hitelessége a tendenciákban mutatkozik meg. pl. a nézettség nem szokott fel-le ugrálni időszakos műsorok esetében. hanem vagy állandó, vagy szép lassan nő (ld. tavaly a megasztár) vagy szép lassan csökken (ld. tavaly a survivor). de ami talán fontosabb: ugye folyamatosan rotálódnak a mintában résztvevő háztartások, áés (pl. a buffy-nál is) meg lehet figyelni, hogy a nézettség nem csökkent vagy nőtt jelentősen, pedig fél év aéatt a minta 75%-a lecserélődött.

    ui: a nézettségmérésben mindig akkor szoktak kételkedni, ha valami utált műsor túl nagy (ld mondjuk vv), vagy egy szeretett műsor túl kicsi nézettséget ér el (ld st). fordítva nem szokott lenni, ezért általában ezek a hangok legtöbbször az elfogultság hangjai.

    amúgy nyilván nem vagyok tévedhetetlen, de ezek a dolgok tudományosan megalapozottnak tűnnek, és még ha nem is igazak, akkor is forint (és dollár) milliárdok sorsait döntik el (ld. reklámtorta:)
  • 2XP
    #22
    Én ezeknek a tv-s nézettségi adatoknak soha nem hittem. Hiszen ugye jelentkezik pár ezer bp-i önkéntes, akik egy eszközön megadják mindig, h mit néznek. És ez itt a gond. A hibahatár borszasztó nagy (gondoljuk csak az rtl 200e adatásszünet nézőjére), s így az olyan alacsony nézettségű csatornák esetében, mint a v3, meg sem lehet állapítani a nézettséget, mivel az jobb esetben is a hibahatár körül mozog. Az meg már csak mellékes, h milyen alapon szoroznak be x-szel (mindig nevettem azon, amikor kijön, h egy-egy műsort 5-6 millióan láttak)... A Buffyval az st-t tényleg nem nagyon lehet összehasonlítani, az készítési költsége is sokkal alacsonyabb kellett, h legyen, hiszen nem bővelkedik a hatalmas pénzösszegeket felemésztő számítógépes effektekben (legalábbis amennyit én láttam, abban nem volt - igaz nem néztem túl sok ideig :)). Így a v3-nak is kisebb kockázat, hiszen a kevesebb néző által hozott kevesebb reklámból is gazdaságosabb a vetítése. Szerintem az st sorozatokhoz sem kell rajongónak lenni, amikor a voygert először láttam, azt hittem egy külön sci-fi sorozat, s nem is volt olyan, amit ne értettem volna belőle.
  • winnie
    #21
    (attól, hogy még nem néezed vagy nem nézem, attól más még nézi)

    amúgy ezen szerintem nem kell csodálkozni, az st sokkal 'rétegebb' műsor (sokadik spinoff, még a farscape is nézettebb a viasaton az st-nél), ráadásul a buffy nem költséghatékonyabb (azaz igen, hiszen nagyobb a nézettsége), mivel abból az összes szezont megvették, az entiből meg egyelőre csak egyet.

    a más kérdés, hogy az st-rajongótábor sokkal nagyobb, mint a buffy-rajongótábor, de hiába vannak többen, ha rajtuk kívül más nem nézi...:(
  • 2XP
    #20
    Azért azt nehez hiszem el, h a Buffynak nagyobb a nézettsége, szerintem inkább költséghatékonyabb megoldás volt, de vh meg kellett nyugtatni a trek rajongókat...
  • winnie
    #19
    amikot 5-től adták harmadannyian nézték, mint most a buffy-t, so bukott. innentől kezdve el kellett pakolni valahová, sajnos.
  • 2XP
    #18
    Bukott? Épp azt az évadot nem adtá le ahonnan már normálissá kezdett válni... Egyáltalán hogy várták, h egy sorozatnak nagy lesz a nézettsége éjfél utá?! St most is van, már megint a tng-t ismétlik...
  • winnie
    #17
    nem is írtam, hogy minden be lett fejezve, csak annyit, hogy elég sok. sajnos az enti bukott, de szerintem még lesz st a viasaton
  • 2XP
    #16
    Akkor te még nem hallottál a Voyagerről és az Enterprise-ról :)
  • winnie
    #15
    pénz, főleg, ráadásul ez nem sorozat, hanem egy high-profile minisorozat, ami sokkal drágábbb. azt meg megint kénytelen vagyok megjegyezni, hogy nem jönnek nagy késéssel a sorozatok, van egy csomó, ahol éppen az aktuálisan befejezett évadok futottak magyar tévéken (elnök emberei, sírhant művek, carnevale, maffiózok, helyszínelők, miami helyszínelők, jóbarátok, narancsvidék, vészhelyzet) - szóval szerintem nincs okunk panaszra, hiszen mostanában sok mindent kis késéssel megkapunk
  • Cat #14
    mér van az hogy nálunk 3-4 éves késéssel jönnek a sorozatok? nevetséges
  • winnie
    #13
    mellesleg a taken nagyon állat sorozat, izgalmas, és jól néz ki. ideje lesz nekem is felfrissítenem, mert elég régen láttam.

    egyedül a magyar szinkrontól tartok...
  • winnie
    #12
    1. persze, hogy végigadják, hiszen ez egy minisorozat, mondjuk olyan mint az elit alakulat vagy mint a 4400, szóval elve tudták hány részes lesz.
    2. ezt a v3-as dolgot nem is értem - a viasat szerintem az egyetlen csatorna, ahol végre vannak sorozatok (nem is kevés), amiket teljesen leadnak végig, pedig olykor 7-9 évadról, azaz 150-180 részről van szó (ld. sabrina, x-akták will és grace, murder one, buffy, helyszínelők, miami helyszínelők, stingers, férejek gyöngye, simpsons, rém rendes család, millennium, narancsvidék stb.)
  • 2XP
    #11
    Ha minden igaz, akkor igen. Remélhetőleg végigadják, nem úgy mint ahogy egyes csatornákon szokás - V3 -. Mondjuk csak 10 részes, így csak nem adják el külön-külön az epizódokat :D
  • Lacc
    #10
    Ez érdekes lehet, majd csekkolom szerdán!
  • Johnyy
    #9
    egy megnézést megér hamár spili
  • Kori
    #8
    megnézzük!!!!
  • Serpa
    #7
    promó alapján nem lehet rossz ...

    jövő hét szerdán indul ?
  • Bercy #6
    nagy kedvencem az x-aktak. sztem ezt is szeretni fogom.
  • Johnyy
    #5
    szpilberg sorozat.. hmm,, fura,, de biztos jóóóó ;)
  • BaLeeX
    #4
    Ja, hogy ez sorozat...
    Az más. De azért megnézzük.
  • BaLeeX
    #3
    Kíváncsian várom, még sosem hallottam erről a filmről.
  • 2XP
    #2
    port.hu

    A világhírű rendező által készített sorozat egyes részei a földönkívüli lények, az Alien-ek létezését cseppet sem kérdőjelezi meg. Sőt, különböző bizarr történetekkel támasztják alá, melyekben a földi embereket az idegenek rendre elrabolják, hogy kísérleteket végezzenek rajtuk. Vetítik:
    TV2: október 6. Szerda, 22:15
  • 2XP
    #1
    Mivel úgy tűnik a TV2 nemsokára adni fogja a sorzatot, ezért gondolom ez is megérdemel egy topicot.

    Itt van pár kép:

    http://www.hardwired.hu/img/hir/taken_4.jpg
    http://www.hardwired.hu/img/hir/taken_5.jpg
    http://www.hardwired.hu/img/hir/taken_2.jpg
    http://www.hardwired.hu/img/hir/taken_3.jpg
    http://www.hardwired.hu/img/hir/taken_1.jpg

    és egy trailer:

    MOV - 6.96 MB

    Hivatalos oldal