34
Hogy lehet?
  • Z
    #34
    Geciek! :DDD
  • Narancs
    #33
    Már egész faszán matt, csak épp az arany E varrás is megmattult...:(
    Az viszont poén hogy öcsémét is bekente, fölhívott telefonon hogy már a suliban vette észre hogy csillog a cipellője!!!
  • Bandew
    #32
    Ok, akkor én megnyitom a "köldökénél" topikot. :-D
  • Vlala #31
    Nivea Soft. De az csak emberi bőrre jó. Én el szoktam szülők elől zárni mindenféle kényes holmimat, mióta anyum kimosta az előrendelt másnapi mozijegyeimet... és egyáltalán, a teljes szobát be kellene zárni.
    A cipőddel kapcsolatosan csak annyit, hogy apáddal kell vetetni újat, ha ezt olyan ügyesen elbaszarintotta.
    Boltba nem érdemes visszavinni, ránéznek, kiröhögnek és a fejedhez vágják.
    a WD 40-et azért nem nyomnám rá a cipőmre...
    Bandew télleg, ilyen már kellett, mer' nem vót. Holnap nyitok már egy olyat, amiben megkérdezem, hogy mit csinájjak, ha kiszakadt a pólóm, de pont a hónaljánál.
  • Narancs
    #30
    Még pár menet pur extrás sikálás után már nem csillog, de most úgy néz ki, mintha egy széthordott cipőt megpróbáltak volna föltupírozni cipőpasztával...
    Most már egész jó, csak kicsit feketébb mint volt, de legalább nem csillog a fényben.
    Tanulságos történet volt, ezentúl a cipőmben fogok aludni...
  • Bandew
    #29
    Már hiányoltam ezt a topikot.
  • Mike
    #28
    lefújod :))
  • Mike
    #27
    szerintem csak a mattság kell, a cipőkrém elvileg nem árt a bőrnek, igaz nem vagyok szakértő, szal szerintem ha lefúlyod valami velúr pucolóval lehet, hogy jó lesz, de nem biztos, én inkább elvinném szakemberhez
  • Borcsa
    #26
    menjj vissza az üzletbe, hogy ráesett az esö, és most igy néz ki:)
    hátha visszaadják az árat
  • Z
    #25
    Vedd fel, és menj el vele focizni. Az leszedi a bőr felső rétegéről a rárakódott anyagotak, aztán sima gyorsfénnyel áldd meg. Van ilyen szivacsos téma.

    Ezt persze nem kell komolyan venni...
  • Csirke4
    #24
    Többórányi vízbeásztatás?
  • Xboxman
    #23
    ecet?
  • cSuwwi
    #22
    attól olyan is lesz...
  • Loál János #21
    Hideg zsíroldószerrel talán. Márkanevet nem tudok, de pl. 100Ft-os boltokban lehet kapni.
  • Narancs
    #20
    Kösz a segítséget, lemegyek cigiér mert elfogyott...
  • Narancs
    #19
    Amúgy már egész jó lett a másik is, szóval "ideiglenesen hordhaó" minősítést kapott...
    Megpróbálom lefényképezni mennyire csillog, és milyen a gyári állapot, de sehol se találom azt a kurva gépet persze...
  • Punkerwork
    #18
    hát ha csak nem vak az eladó, akkor elküld a pi***ba és még ki is röhög :)
  • Dzsini
    #17
    ha van vendéglátós ismerős ő esetleg tud ipari zsíroldót szerezni, de komolyabb háztartási boltban is tudnak adni. ("WD" néven van spray meg krém is, de biciklilánchoz is használnak)
  • Narancs
    #16
    Amúgy boltba (Zone-ba) nem lehet visszavinni, vmi gagyi indokkal hogy nyomja a lábam meg ilyesmi?
  • Narancs
    #15
    rendesebb cucc? Milyen? (amúgy már javul a helyzet, 1-iket PUR ultrával vettem kezelésbe és mattabb lett mint a a másik fele, de még mindíg eléggé csillogott...
  • Dzsini
    #14
    nem ilyen szappan meg mosószappan kell, hanem rendesebb cucc :)
    ha meg 1-2 órát áll rajta, akkor szépen kioldja a mélyéről is. szerintem 1 próbát megér ha egy bőrdíszműves nem tud jobbat kitalálni - ahogy írtad rontani nem nagyon lehet már
  • Punkerwork
    #13
    a felületéről talán leszedné, de azt amit beszívott már a bőr nem, és a bőr állaga sem fog sokat javulni
  • Narancs
    #12
    zsappan zsíroldó, nem?
    Vanish mosószappan esetleg? Vagy tönkreszarná? (ennél roszabb úgy se lehet...)
  • Dzsini
    #11
    az biztos, hogy kiszárítaná. de ha a bőrös nem tud jobbat, esetleg azzal+bőrápolóval lehet javítani a helyzeten.
  • Punkerwork
    #10
    oldószer kiszedné, csak a bőrt is kinyírná
  • Dzsini
    #9
    esetleg valami ipari vagy háztartási zsíroldót lehetne megpróbálni - az ilyen kencék nagyrészt zsíros anyagok.
  • Punkerwork
    #8
    már nagyon rég megértetem a családdal hogy semmilyen cuccomhoz ne nyúljanak hozzá, inkább kitakarítok én mindent és akkor nem teszik tönkre.
  • Narancs
    #7
    Az a gáz, hogy már beitta a cucc...:( próbáltam dörzsölni kefével/rongyal de szart se ért...
    Olyan mintha bekenték volna szurokkal...:(
    Azért a bőröshöz még elviszem holnap, hátha...
  • Narancs
    #6
    Hát akkor megpróbálom eladni...fater meg jön nekem egy új cipővel...persze nem fog lóvét adni az hót ziher.
    És miért csak az enyémmel csinálta??????
    Öcsém zsír új Tiszájához hozzá se nyúlt, pedia az is fekete bőr...
    És az előző elötti cipőmet is elbaszta, ki akarta tisztítani (mániája a cipő), és véletlenül olyan kefével tette, amint volt vmi kék szarság...
    Világos hasítottbőr cipő ment a kukába...
    Már egész család kivan, ha fater hazajön lesz balhé!
  • Dzsini
    #5
    bőrdíszműveshez kellene elvinni, lehet hogy ő tud valami okosat mondani...
    esetleg valami rendes erős kefével ki lehet vakarni belőle a krémet.
  • Punkerwork
    #4
    hát szerintem abból itélve amit leírtál az a cipő már csak kutyasétáltatásra jó :)
  • Narancs
    #3
    neee, 1 hete vettem, ez nagyon gáz!
    Nincs vmi bőrápoló ami visszaadja a bőrnek a kellemes mattságát és puhaságát?
  • Punkerwork
    #2
    cipőt elfelejteni, fater-nak elmagyarázni hogy ezt nem kellett volna :(
  • Narancs
    #1
    Hell!
    Minap arra ébredek hogy fater a zsír új cipőmet bekente fekete cipőkrémmel.
    Fekete bőr Etnies cipőről van szó.
    Eddig semmi gáz, csakhogy most úgy fest mint egy kibaszott lakkcipő, úgy csillog...
    Ráadásul az oldalán aranyszegéllyel E betű volt, ami most trutyibarna színű lett a krémtőt....
    Hogy lehetne leszedni ezt a fénylő hatást?
    Van vmi ANTI cipőkrém?
    Szappanos víz szart sem ért...:(
    Ráadásul ráncos lett a bőr, iszonyú undorítóan néz ki!
    Mit lehet tenni?