715
Pinnacle Studio
  • drob
    #435
    nem nagyon akarok beleszólni, topiknak is "ellenreklám", de nem jobb lenne pl a premiere pro? anno belenéztem editionba is, a premi jobban bejött ... saját vélemény.
  • markoboy22
    #434
    Sziasztok. Pinnacle Líquid edition v.5-t használnok, illetve használnék Csak nem tudom hogy kell. Pinnacle Studiot kinőttem, legalábbis amiket meg akartam csinálni vele, azt már nem tudta a program... szóval aki nagy liquid edition zseni keressen meg legyen szíves msn-en [email protected] merrt lenne pár kezdetleges kérdésem.

    Köszi, üdv mkinek
  • fepapa
    #433
    Pinnacle 10-esem van és ha a fel vitt DV anyag alá mp3-as zenét akarok feltenni, puttyogó hangok is kerülnek a zenébe ami eredetileg nincs benne.Mi okozhatja ezt?
  • urbijoe
    #432
    mért lép ki néha ezzel a progi?
  • urbijoe
    #431
    az elöbb még dolgoztam a progival mostmeg ezt irja
  • drob
    #430
    100% minőség 60-70 perc (hang tömörítésétől függően)
    2 lehetőség van:
    1: erősen tömörítve van (120 percnél kb 50%)
    2: dual layer-es a lemez
  • urbijoe
    #429
    mért van a DVD-kre irva ,hogy "120min video" mikor csak 1 óra anyag fér rá DVavi-bol DVD formátumba konvertállva?
  • drob
    #428
    úgy, mintha egy másik filmre hivatkoznál. mivel másik menüre akarsz lépni, következik, hogy min. 2 menü van a dvd-n. első menüben kijelölöd az ablakot, hogy melyik mutasson a kettes menüre, majd odaállítod a csuszkát a menü elejére, majd create chapter link ...-re katt és kész is, müködik a 2. menüd is.
  • urbijoe
    #427
    hogy lehet egy menün olyan gombot létrehozni hogy az egy másik menüre hivatkozzon?
  • ACE
    #426
    bakker nem elég ami az alapban benne van?
  • urbijoe
    #425
    valakinek megvan a bonus DVD?
    mennyivel több efekt van benne?
    talán több menü sablon is van?
  • drob
    #424
    :)
  • ACE
    #423
    Hamár ebben a topicban vagyunk :D
  • drob
    #422
    pll. ezzel ... (Pinnacle Studio)
  • SENNA001
    #421
    Sziasztok az lenne a kérdésem,ti melyik progival konvertáljátok át dv avi ból a felvett anyagotDVD-re?Előre is köszi.
  • Atomjoe
    #420
    Jah és a Pinnacle honlapján vannak javitások a bonus DVD-hez is :P
  • Atomjoe
    #419
    Hi

    Persze hogy magyar marad. A Bonus az effektekre vonatkozik, nem az alap progira.
  • urbijoe
    #418
    ha megszerzem a bonus DVD-t és felrakom akkor, továbbra is magyar lesz a progi?
  • ACE
    #417
    Ez speciel miért zavar téged? A könyvtárat nézegeted vagy a filmet szerkeszted? :D Szerkesztés után ha zavar, egyszerűen letörlöd, és kész...
  • urbijoe
    #416
    és ezt nem lehet valahol beállitani hogy ne rakja be ezeket a file-okat abba a mappába?
  • Atomjoe
    #415
    Hi

    A SCN (scene) filében tárolja a progi azokat az információkat amelyek a nyers video anyagodban hol van jelent váltás. Vagy automatikusan csinálja mikor megállítod a felvételt s újra indítod. De te is tudsz vágást bele tenni (ezt be lehet állítani a rögzités elején). Ezeket az adatokat tárolja benne.
  • Jerry Lewis
    #414
    Üdv mindenkinek. Én 3 éve vetten a kamcsimat JVC GR DX-300 és akkor még emlékszem volt olyan kamera ami 450.000 és 600.000 képpontos volt de a többség az 800.000 es volt én az 1.300.000 képpontost választottam mert ebben volt vaku a 2 megapixeles fényképezőjéhez. Ugyhogy nem irtam el az adatokat. 72 es Tv-n király a felvétel ha közvetlenül a kameráról nézem , megha sztali íróval átvett a felvétel de ha progikkal csinálom, és ugy nézem vissza a tv-n akkor nem ugyanaz a minősége, ( a felbontások ahogy írjátok azok lehet hogy azok de én a szememmel meglátom a külömbséget) nem tudja rendesen lekövetni ha mozog a kamera erre arra, a többi része az talán elfogadható. Így szar mert nem látjátok, de ez van. Sajna ebből aztali író lesz, és akkor nem kell jobbra balra konvertálgatni, mert ha felveszek mondjuk 2 órát azt egy az egyben ráírja egy DVD lemezre és király a minőséga. Amugy itt a kamerámról egy pár adat. Sziasztok. http://www.bikihifi.hu/jvc_gr-dx300.htm
  • urbijoe
    #413
    ha megnyitok egy videot mért rakja mellé ezeket a file-okat?
  • zummlencs
    #412
    hali
    ha szeretnék egy gépet videó szerkesztésre, vágásra, milyet vegyek
    igazából nem nekem kellene egy havernak.
    anyit szeretne csinálni hogy van egy dig. videókamerája és szeretné a felvett anyagot vágni a számítógépen, csak hobbiként szórakozna, nem tudom hogy kell e a legerősebb gépet megvennie ezért (kétmagos pentium 3ghz, azt hiszem 256mb 7600gt videokártya) hobbinak egy kicsit drága lenne ez a cucc szerintem.
    de az lenne a kérdésem hogy szükség van e ilyen jó gépre vagy elég egy kicsit gyengébb gép is sima 3ghz pentium meg egy gyengébb vidikártya
    köszi
  • zummlencs
    #411
    köszi
  • urbijoe
    #410
    a plusz kiegészitéseket nem lehet valahonnan megszerezni?
  • urbijoe
    #409
    a 2.3 megapixeles 3CCD-s az ugyanugy 800.000 pixeles csak az a külömbség hogy ez 3x van benne ,igy sokkal jobb a minősége mint az 1 CCD-nek
  • urbijoe
    #408
    a 3CCD-s kamerákban van 4mega pixeles de az csak a fénykép funkciora vonatkozik
    a kamerarész 1 megapixeles
  • ACE
    #407
    Ja, de a 720x576 az 800 kpixel, mint a miniDV kamerák általában, Jerry meg valami 1.3 Mpixelről beszélt, amit szerintem elírt...
  • urbijoe
    #406
    minek a Firewire kártyához szoftver?
    rádugod a kamerát és a videovágo szoftver felismeri és már másolhatod is s felvételt
    amugy meg olyan minöségü lesz a gépeden ,mint amikor a kamerát rádugod a TV-re és ugy nézed"720x576"
  • Jerry Lewis
    #405
    Firewire
  • Jerry Lewis
    #404
    Szia drob. Nem megy. Olyan a felvételt visszanézni a tv-n mint mikor egy sokat másolt videokazit néznél. Az eredeti lemezt amit asztalival vettem át a kamcsiról az kiválo a tv-n. Nem tudom mi lehet a probléma. A firewirw kártyámhoz nem adtak semmi szoftvert. A gépemben ATI radeon 9600 as videókártya van. AMD 3200 proci , 512 mem. Felrobbanok hogy miért nem tudom ugyanolyan minőségben megcsinálni ezekkel a progik valamelyikével amit te is irtál, a felvételeket. ÜDV
  • urbijoe
    #403
    ezzel a progival is lehet menüt csinállni?
  • ACE
    #402
    1.3 Mpixeles Videokamera? Az már HDDV formátum, azt aligha fogod DVD íróval full minőségben kiírni... Mivel a DVD formátum 800 kpixeles...
  • drob
    #401
    miért kell konvertálgatni, mikor beépített cd-dvd írója van a proginak ...
    kiadod a parancsot h írjon dvd-t, némi rendering idő után megírja a lemezt.
  • balcsi70
    #400
    Én Pinnacle Video Studio 9-el csináltam,(igaz hogy már egy picit régen,-jó lenne már fel eleveniteni a helyzetet),én is elmentettem Avi-ba,valóban 1-óra az 12Gb-lett.Aztán én probálgattam a konvertálásokat hogy azért valahogy ráférjen egy DVD-re.És ha jol emlékszem a DivX-toDVD vel csináltam meg a konvertálást,és kitünö lett,Az asztaliban remekül játsza és jó a képminöség effektek zene minden.
  • drob
    #399
    Ha kiírásnál figyelembe veszed: 1 dvd lemezre max 73p fér 100% minőségben (hang tömörítésétől függően 61-73p között), jónak kell lennie a minőségnek.
  • Jerry Lewis
    #398
    Szia drob, megtaláltam a dv-avit és az egy perces felvétel 44 mb helyett 237 mb os lett és igy már kijön az egy órára a 12 giga. remélem ha kiírom lemezre és berakom a dvd lejátszóba akkor jó lesz a minősége. Üv@
  • Jerry Lewis
    #397
    Köszi szépen drob! A firewire kártya minősége nem ronthat a felvétel minőségén? Én felvettem a kamaráról egy egy perces próbafelvételt MPG2 be a Power directorral, és az 44 megát foglalt el. Ugye az 10 percre 440mb egy óra 2660mb és az hol van még a 12 ezer mb hoz, vagyis 12 gigához képest? A power directorban nem találtam ilyent hogy dv-avi. Na mindegy kipróbálom ezeket a progikat, mégegyszer köszi a választ. Üdv
  • drob
    #396
    Pinnacle Studio 9 vagy 10, Pinnacle Liquid Edition, Ulead VideoStudio, Vegas video, Adobe Premiere Pro, Premiere Elements, Canopus, Windows Movie Maker, pár videoszerkesztő ... Bármelyiket is választod, (amit írtál, azok is jók digitalizálásra) a lényeg, hogy dv avi-t válasszál, az a full minőség. 1 órás felvétel ~12 Gb-nyi helyet fog elfoglalni.