715
Pinnacle Studio
  • hispan2
    #115
    ÜDV! Van egy nem erdeti Pinnacle studio 9-em, ami tökéletesen funkcionál azzal a ki problémával, hogy a hangokat nem képes visszaadni. Sem a bedarabolt videófájlokon nincs hang, sem a véglegesen elkészített VCD-n, SVCD-n, DVD vagy bármin, amit csinálok vele. Mi lehet a baj?
  • drob
    #114
    sajna nincs, csak próbára törtem..., mivel jó volt, tetszett amit törtem (kell a mindennapos használathoz) megvettem jogti.
  • californiastud
    #113
    köszi a textes cuccot, nem is tudom, eddig ez mér volt probléma.

    esetleg azt az egykét kódot nemtudod megadni drob?
  • drob
    #112
    Szia Californiastud!
    A text ablakban bal felül van 4 kocka, üres, felnyíl, lenyíl ... ott tudod magadni merre mozogjon a szöveg megállás nélkül (stáblista). Plug-int nem tudok. key-ekhez van egy két kód, de sajna nem lehet mindent feloldani.
  • californiastud
    #111
    meg mégegy:
    plug-inokat, egyéb effekteket nem lehet letölteni a studio9hez?
    Esetleg a zárt effekteke lehet aktiválni(ingyér)? :P
  • californiastud
    #110
    aha, értem, meg működik is, de ha mondjuk cast-listet szeretnék csinálni, vagy egy a képernyőn megállás nélkül(!)átfitó szöveget?
    pl amikor a képernyőn átfutó szöveget csinálnék és ha mondjuk a "<-<-"effektet használom, akkoris egy frame erejéig meg fog akadni a szöveg, ami felettébb idegesítő. Remélem értitek a kérdésemet...
  • drob
    #109
    2 effekt kivételével bármelyiket rá lehet rakni a szövegre.
  • greenboy
    #108
    Sztem beúsztatni lehet (szöveget), de kevés a variációs lehetőség ...
  • californiastud
    #107
    yo,
    ps-9ben meg mindig nem lehet active title.t (mozgo szoveg) elhelyezni?csak egyhelyben marado unalmas (passive tilte)??
  • bertino
    #106
    Ha összeállítok vmit ugye...
  • bertino
    #105
    Srácok, Ulead Videostudio 8-ban hogyan tudom beállítani a film végét ?

    Mert az eleje még okés... azt meg se kell adni, de vhogy le kellene zárni a filmet
  • greenboy
    #104
    Bemész a videó vágásba, és ott az első csúszkával kijelölöd az elejét a másodikkal a végét, vagy számmal írod be azt, hogy mettől meddig akarod a jelenetet! Semmit nem töröl (míg te nem törlöd), annyiszor és úgy vágod ki ahányszor, akarod!
  • MP3
    #103
    Helló mindenkinek.
    Eléggé kezdő vagyok!
    Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet egy klippből kivágni egy részt?
    Ha kijelölöm a kivágandó részt, akkor a körülötte lévő részeket törli és csak a jelölt részt tartja meg. Hogyis van ez?? Én vagyok a béna igaz???
  • ovi
    #102
    Bővebben a bolti árral: Digitalizáló eszközök: Pinnacle: Pinnacle Studio 9 AV/DV analóg I/O videoszerkesztő ÚJ!!!
    Leírása: Automatikus jelenetdetektálás; MPEG-ben is tud rögzíteni DV és microMV-ből; A szerkesztő felületen közvetlenül összeállítható a DVD és videoCD interaktív felülete; Hagyományos, Alpha Magic, és Hollywood Fx 3D átmenetek; Saját belső feliratozó; Mozgó feliratok; Képeffektek; Jelenet gyorsítás/lassítás; Képkorrekció (világosság, színtelítettség, stb.); Beszúró editálás; Jelenetek összefűzése és darabolása; Állókép készítés; Audio CD és MP3 hang file-ok közvetlen használata+ Studio 9 Szoftver!! Ára:44.400 Ft

    Van emilem is : [email protected]
  • ovi
    #101
    Hello Mindenikinek !

    Eldadóvá vált megunt játékszerem: Pinnacle Studio 9 AV/DV digitalizáló rendszer, meg mindenféle hozzávaló okosság,upgrad-ek, magyarítás stb. A cucc komplett, minden gyári állapoban megvan. Irányár: 30.000 Ft hívjatok megeggyezünk. Tel: 06-30-312-9458
  • Gladiator
    #100
    a premiere 64szeresre is tudja
  • bpetya
    #99
    Hi! Egy kis segítséget kérnék!
    Szerkesztési kérdésem lenne: melyik progi tudja legalább 10x-esen felgyorsítani a videofájlomat? A studio 9-el probálkoztam de az csak 5x sebességet tud, és az kevés. köszi.
  • Bundybaby
    #98
    ?
  • Bundybaby
    #97
    Ciao!!!

    Na közben rájöttem....
    A video effektek közt kellett keresgetni, de már frankó...
    Nem tudjátok, hogy az UFX effekteket, vagyis a hangeffekteket is fel lehet mentesíteni valahogy a lakat alól????

    Szevasztok!!!
  • Bundybaby
    #96
    Szevasztok!!!

    Baszkikám.... A gépemet újratelepítettem, és minden ami fontos segítség volt a Pinnacle Studiohoz elveszett. sajnos ennyire voltam...
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy a studioval meg lehet azt csinálni, hogy fel szeretném gyorsítani a képet. Vagyis olyan jelenetet szeretnék csinálni, ahol felgyorsúl a film. Mint a Benny Hill kisfilmjein... Lehetséges???? Igen jó lenne, de bármit csinálok nem jövök rá hogyan kell...
    Köszi a segítséget!!!!

    Ciao!!!

    Ja különben annyit az elöző témáról, hogy tényleg Tv-n frankó a mínősége!!! Akkor igaz, hogy a monitor a hunyó a dologban...

    Sziasztok!!!
  • lacibacsi
    #95
    Sziasztok!

    Ezzel a témával részletesebben foglalkozik az alábbi fórum:

    Prohardver fórum

    Egy friss kérdés és válasz innen:

    Kérdés:

    Tisztelt hozzáértők!
    A DV-kamerámat,vmint az előző D8-ast is Audigy2-es Firewire-portjával kötöttem össze.Minden működik frankón,de visszajátszáskor a felvételen a tárgyak,alakok körvonala elmosódott,vízsintesen recés.Az összes eddig próbált programmal ilyen,mindenféle beállítással...akár DV-ben,akár MPEG-ben capture-olom...
    Kodek probléma lehet,vagy szerezzek be egy külön Firewire kártyát?Mindkét kamera hibátlan,szép felvételeket készít(tv-n lejátszva hibátlan)

    Válasz:

    A hiba nem is hiba. A monitor működéséből ered a jelenség. Ha gépen divx, xvid formában szeretnéd tárolni a videokat akkor kódolás közben a de-interlace szűrőt kapcsold be. Amennyiben dvd-re szeretnéd kiirni az adatot és majd későbbiekben tv-n nézni ugy ne foglalkozz a dologgal, a dvd tökéletes lesz.

    -------

    Nézzétek meg az oldalt, itt a témában sokkal járatosabbak beszélgetnek erről.
  • ACE
    #94
    Nemtudom ugyan miről beszélsz, de én kiba nem veszek észre monitoron sem különbséget a DVD meg a kamera felvételétől, pedig én nem is DV kameráról rögzítettem, hanem sima Digital8 -as kameráról. Tökéletes a minősége 19"-os monitoron is.
  • lacibacsi
    #93
    A gyári DVD-k és a DV kamera felbontása is 720x576, ám a DV kamerák váltott soros rögzítést csinálnak, míg a DVD-ken a teljes sorok rajta vannak.

    Ezért ha DVD-t nézel a számítógépen az sokkal jobb minőségűnek látszódik mint a kamera által felvett film. De TV-n nézve nem fogsz különbséget látni. Persze ez csak akkor igaz ha a kamerával profi képet készítesz, amit viszont nem feltétlen lehet elvárni 150-200 ezer forintos szerkezettől.

    szerintem...
  • ACE
    #92
    Nem szabad számítógépen szarnak lennie. DV kamera az általában DVD felbontásban adja vissza a képet, tehát 720x576 pixelből áll. Namost ezt egy monitoron megnézve érdekes lenne, ha szar lenne a minősége...
    Óva intelek attól, hogy a program betekintő ablakában nézd meg a filmet, mert ott tényleg csak lebutítva jelenik meg. A kiírt avi-t játszd le Media Player-ben, miután felraktál valami DV codec-et.
  • Bundybaby
    #91
    Szevasztok!

    Köszi a válaszokat. Nem tudom, hogy így lehet a dolog ahogy írjátok.
    Ha én a gépen akarom megnézni, akkor erre számíthatok??? Mármint erre a mínőségre??? Ezt nem akarom nagyon elhinni. Akkor miért nem tüntették fel a dobozon, vagy a kezelési útmutatón???
    Szóval próbáljam megszerkeszteni, írjam ki DVD-re, és ott frankó lesz? És ha a gépemen nézem meg mint DVD-t???
    Na nem akarok senkit kikészíteni... Internetre milyen formátumban ajánlott feltenni mondjuk olyan 10 perces kisfilmeket??? A helyfoglalás miatt. Ja még egy dolog. Ha CD-re írom ki a bevitt anyagot, akkor milyen a mínősége??? Nézhetetlen?
    Szasztok...
  • lacibacsi
    #90
    Ha szemét, akkor miért küzdesz vele egy éve? Már rég lecserélhetted volnavalami másra.
  • ovi
    #89
    Én már egy éve küzdök ezzel a SZEMÉT STUDIÓ-VAL, irjatok nyugodtan a privát emilemre, ha akartok valamit tudni a hülyeségről.

    [email protected]
  • lacibacsi
    #88
    Ja, az maradt ki a végéről, hogy tehát nem program függő a dolog. Ugyanezt a látszólagos minőségváltozást láthatod bármelyik másiknál is.
  • lacibacsi
    #87
    Szia!

    Nem sokan szólnak hozzá ehhez a fórumhoz, ezért veszem a bátorságot és megpróbálok én válaszolni a kérdésedre. Ezzel a problémával, illetve ennek fejtegetésével egyébként valahol már találkoztam, lehet, hogy a prohardveren (?), nem tudom..

    Szóval valami ilyesmi (ha nagy hülyeséget írok, akkor lőjetek le)

    A DV kamera a mai TV-k szabványa szerint rögzíti a képet. A monitorok viszont más szabvány alapján jelenítik azt meg. (interlace/non-interlace) Ezért van az, hogy a DV kamera kijelzőjén jónak tűnik a kép, ha a kamerát a TV-re kötöd akkor is jó, de ha a számítógépre átvitt full-DV minőségű anyagot a monitoron nézed, akkor az már gázos minőségű.

    Ne törődj ezzel! Szerkeszd meg az anyagot nyugodtan és készíts belőle DVD fájlt. Arra figyelj, hogy a bitrátád ne menjen 6000 alá (bár az asztali lejátszók nagy része elboldogul a 2000 bitrátával készített filmekkel is), mert gondolom ezeket a felvételeket az utókornak is át akarod örökíteni és hát előbb-utóbb jönnek majd a HDTV-k, meg hasonló jószágok, amik kis bitráta mellett gongolom rosszabb képet adnak vissza.

    Szóval ha ezt a fájlt kiírod DVD-re akkor a TV-n tökéletes DVD minőséget fogsz látni. De hát ez nem lehet probléma, mivel a felvételeket úgysem a számítógépeden akarod nézegetni, hanem kényelmesen a fotelból...

    Én egyébként azt csináltam, hogy újraírható DVD-re írtam fel először az anyagot. Próbáltam különböző bitrátával, különböző minőségben és mereszettem a szemem... Aztán amelyik beállítás a legjobbnak tetszett (teljesen szubjektív módszer alapján) azt használom azóta is. Nem mondom, hogy nem lehet ennél szebbet és jobbat készíteni, de az én elvárásaimnak messzemenőkig megfelel...

    Remélem tudtam segíteni.

    Üdv.

    lacibacsi
  • Bundybaby
    #86
    HELP ME!!!
  • Bundybaby
    #85
    Szevasztok!

    Úgy látom nem nagyon látogatják azok az emberek ezt a fórumot, akik tényleg értenek a programhoz...
    Beolvastattam újra az anyagot, de ugyanazt a gáz mínőséget produkálta! Nem hiszem el, hogy ezt tudja ez a program. Főleg, hogy annyi jót hallottam róla. Nem volt olcsó sem ami azt illeti. De ha ez az ugynevezett egy az egyben DV mínőség????? Hát akkor...
    Remélem csak én vagyok béna, és kitalálom valahogy, hogy mi a baj. Ha estleg jön valaki, aki régóta használja a Pinnacle programot, igen jó lenne ha segítene nekünk, akik még tapogatóznak a sötétben!

    Ciao!
  • Veno
    #84
    Hali!
    Én sajna csak a Pinnacle Liquid Edition progit tudtam megszerezni, ezt próbálnám használni de nem egyszerü. A kérdésem az lenne, hogy ha van egy óra anyagom dv szalagon,ami ugye több jelenetböl áll, azt egyszerre érdemes beolvasni a gépre, vagy pedig jelenetenként, több fájlba, hogy egyszerübb legyen a szerkesztés.Aki foglalkozik ilyennel, kérem segítsen!Köszi.
  • Bundybaby
    #83
    Sziasztok!

    Greenaboy! Internetre azt gondoltam, hogy nem DVD mínőségben kell felrakni. Szerintem tuti valami nem stimmel, mert nem hinném, hogy a monitoron más lenne. Azért köszi hogy írtál! Tényleg jó lenne ha írna valaki, aki profi, vagy régóta használja ezt a programot!!!

    Ciao!!!
  • greenboy
    #82
    Nem bizti, hogy így van, de nekem azt mondták, hogy nem mindegy hogy hol nézed monitoron vagy TV-n a felbontás miatt, bár a DVD filmek elég jó minőségüek monitoron is hmmm...(de talán válaszol vki olyan is, aki tényleg ért hozzá), próbáld ki TV-n ott talán nem oly „gázos”! Sztem a netten meg ritkán raknak fel DVD minőségű kisfilmeket, a nagyérdemű beéri közepessel is : D
    Egyébként valóban elég kihalt ez a fórum!
  • Bundybaby
    #81
    Szevasztok!!!

    Tegnap előtt vásároltam egy Pinnacle DV Studio 9 terméket. Ezért sajnos én is csak a magamét hajtogatom! :) Ha majd nem leszek zöldfülü, akkor megpróbálok segíteni mindenkinek. De addig én kérnék tanácsot. Szóval az a gondom, hogy a Digital 8 -as kameráról beolvasta az anyagot. DV mínőségben, azaz egy az egyben amilyen mínőségben felvette a kamera. Kicsit meglepődtem, de nem ugyanaz a mínőség!!!! Sőt! Teljes képernyőre téve, eléggé gáz a mínőség!! Lehet még úgye beállitani Mpeg1 -et és Mpeg2 -őt. Mpeg -nél jó mínőségű (DVD) ,Közép (SVCD), alacsony (CD)...
    Akkor most mit kell beállitani, hogy frankó legyen???? Példáúl internetre szeretném felrakni az egyik 10 perces kisfilmet??? Vagy karácsonyi felvételt megvágtam a progival, és DVD-t akarok készíteni??? Remélem én vagyok túl balfék, és tényleg szép mínőségben dolgozik!!! A segítségeteket előre is köszönöm!!!!!

    Sziasztok!!!!!!!!!!! :)
  • Bundybaby
    #80
    Ciao!
  • ovi
    #79
    Fasza kis fórum, mindenki csak a magáét hajtogatja.
    Ezt ba....tom, mégegyszer: fasza
  • lacibacsi
    #78
    Még egy dolog.

    Tudom, hogy tilos és nem is erről akarok beszélni, de láttam a netem (egy fizetős oldalon) az alábbi fájlt: PINNACLE.STUDIO.PLUS.V9.3.PROPER-TDA. Nos ennek a mérete valami 630 MB volt.

    Csak azt szeretném kérdezni, hogy mi az a plusz ami benne van az eredeti programban, de hiányzik a 200 MB-os Try verzióból?
  • lacibacsi
    #77
    Sziasztok!

    Tegnap letöltöttem a Pinnacle oldaláról a Studio9_3_Trial.exe nevű fájlt. Eddig 8.6-ot használtam, gondoltam megnézem milyen az új kiadás.

    Fel akaratam telepíteni de egyszerűen el sem indult a telepítés. Duplakatt után 2-3 másodpercig gondolkodik a gép, majd egyszerűen nem történik SEMMI!

    Próbáltam megváltoztatni a területi beállításokat. A telepítő kompatibilitását átállítottam Win98 módra. Végül leszedtem a 8.6-os verziót. Ezután variáltam ide-oda, de semmi nem segít. a telepítés nem hajlandó elindulni.

    Szeretném megtudni, hogy valaki találkozott-e már ezzel a problémával és ha igen, akkor mi a megoldás. Úgy tűnik, hogy a fájl sértetlen, de azért megkérdezném, hogy a 212.325.952 Byte helyes méret-e, vagy valami lenaradt a végéről?

    Az InstallShield Software 7.1.100.1248 verziójú. Az is eszembe jutott, hogy az XP (alap, service pack nélkül, sajnos egyéb okok miatt nem is tudom telepíteni a service pack 2-t) nem jut ezzel a telepítő verzióval semmire, de utánanéztem és két játékprogramom setup-ja is ezt a változatot használta, amiket sikerült is telepítenem.

    Jól működött a 8.6 verzió nem volt vele gondom, de mostmár nagyon szeretném kipróbálni a 9.3-at is!

    Kérem segítsen valaki!

    Köszönöm

    lacibacsi
  • Yeahhh
    #76
    azt már próbáltam de azóta sem müxik....