715
Pinnacle Studio
  • CéZé
    #155
    Valószínű, hogy ntsc miatt látod fekete-fehérban, próbáld átállítani pal-ra. Márha a videókártyád támogatja a pal módot.
  • misiman
    #154
    haligali

    Studio Version 9-em állandóan lefagy!
    reggel óta próbálok csinálni valamit, valamikor sztrím hibát ír ki valamikor meg simán megcsinálja ugyan azt a projectet, de állandóan lefagy!
    mit lehet csinálni?

    [email protected]
  • Morpheus
    #153
    Sziasztok!

    Szeretném kihasználni a videókártyám (X800 XT PE) adta Video In lehetőséget. Telepítettem a Pinnacle studiot. A hang ok volt, a kép is majdnem. Fekete fehérben megy csak át a jel... Már mindent kipróbáltam, nem tudtam rájönni mi lehet az oka.

    Valakinek ötlete?

    Még kipróbáltam az Ulead Video Studiot, de ott is fekete fehér a kép...:(

    Köszi előre is a segítséget.

    Üdv: Morpheus
  • drob
    #152
    nem lehet hogy: pl: ntsc van kiválsztva pal helyett? hirtelen erre tudok gondolni
  • k.zozo.
    #151
    Megint szívok :(
    A Studio Plusszal megvágtam 1 családi videót kb.20 perces, de amikor DVD formátumra szeretném konvertáltatni, iratni vele akkor ezt az üzenetet kapom:
    "A video segment is too short. Please make all video segments at
    least half a second long and try again.
    Mi lehet a gond?
  • k.zozo.
    #150
    thx
  • drob
    #149
    vedd meg ha azt akarja :D
    valszin azért mondja mert valami tömörített avit szeretnél beinportálni, esetleg próbálj meg valami más szerkesztőt (ami beveszi) és csinálj az adott avi-ból dv avit, akkor tuti beveszi a stud. (file méretre figyelj dv avinál)
  • k.zozo.
    #148
    Üdv!
    Pinnacle Studio Plus 9.4.3.-ba szeretnék avit importálni de mindig meg akar veteteni velem valami Mpeg4 vagy Divx codec csomagot, csak nincsen pénzem :-))
    Le lehet szedni ezt valahonnan? Esetleg valami patch vagy valami?
    Köszi
  • drob
    #147
    mp3-at nem nagy kaland, 20 sec és kész is ...
  • t0Mi
    #146
    vasza itt konvertálgassak wavba
    :D
  • drob
    #145
    ja, már nem nagy összegbe kerül (11695 HUF) :)
  • drob
    #144
    próbáld ki hogy a .wav-ot beveszi-e, ha igen, konvertáld át az mp3-akat, egyébként nemtom miért csinálja, be kellene vennie szépen ...
    ha nem tudod konvertálni, írd ki újraírhatóra és grabbeld be .wav-ként...

    esetleg jogtiszta progit ... azzal nincs semmilyen gond
  • t0Mi
    #143
    Sziasztok!
    Van 1 kis problémám a progival!
    Mikor először felraktam jól ment, csináltam is vele videókat, csak aztán volt 1 format.. felraktam megint, és mikor szerettem volna mp3 fileokat berakni, mindig azt írta h failed.. patcholtam, ugyanaz.. Aztán letöröltem, regedittel töröltem mindent, felraktam megint patcholtam, ugyanaz! Valaki tudna nekem segíteni? mp3 nélkül semmit sem ér az egész..
  • CéZé
    #142
    A 8-as részben még nincsenek bent ezek az effektek. A Mosaic - Posterize - Embos - Blur. Ez a négy van csak
  • zakika
    #141
    koszi, megprobalom
  • drob
    #140
    zakika!
    régi film filter szerintem van a 8-asba is. nekem nincs meg csak a 9, itt az élérési út: toolbox/add video overlay effects. majd olyan ikon mint a villásdugó (add an effect to a video clip) és itt keresd a style effects vagy a color effects-et
  • drob
    #139
    ha nem jön be, akkor Studio9... (szerintem jobb mint az ulead...)
  • Csoma22
    #138
    Sziasztok szerintetek milyen progit érdemes használni elsősorban tapasztalt felhasználók válaszát várom. Digitális videó vágáshoz alakításhoz Adobe Premier!? Ez amivel a forumban is beszéltek vagy az az unlead studió!
    nekem a adboe nem nagyon jön be !
  • CéZé
    #137
    Jóltudod :)
  • drob
    #136
    elég a mentéshez használt ...(úgy tudom) :)
  • MP3
    #135
    Köszönöm.
    Azt hiszem igazatok lesz, mert tényleg FAT32-t használok.
    Ha a mentésre használt particiót átalakítom NTFS-re akkor működne?
    Vagy a rendszer particiónak is NTFS-nek kell lenni?
  • drob
    #134
    igen, valszin az a probléma. a 17 p kb 4 giga
  • CéZé
    #133
    talán mert Fat32-őt használsz Ntfs helyett és az asszem csak 4 gigát tud kezelni
  • MP3
    #132
    Help!
    Kódolás előtt kiírja, hogy 17 perc 53 másodpercnél le fog állni, holott a mentésre használt partición 3 óránál is több hely van ( a progi szerint is). A megadott időben tényleg leáll, majd ha folytatásra kattintok, ott folytatja ahol abbahagyta, de ezt, már egy másik fájlba menti. Értitek ti ezt?
  • drob
    #131
    magyar könyv
  • greenboy
    #130
    Itt is van egy hasonló fórum e témában:
    http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=31494
  • umo
    #129
    Ez igaz, a baj csak ott van, hogy ezzel a kóddal a DV capture eltűnik.
  • drob
    #128
    Sokáig tartana a teljes progit elmesélni :)
    Azt tudom tanácsolni hogy, szánjál rá kb 3000 Ft-t és vedd meg a progi könyvét, részletesen benne van minden. Itt tudod megrendelni, v. megvenni: http://www.axico.hu/
  • Belocca
    #127
    Szóval nekem az kéne hogy úgy mentem ki a dolgot hogy utánna kiirjam DVD-re és asztalin le tudjam játszani erre gondoltam.

    Na meg azt is láttam hogy lehet benne ilyen kis menűket csinálni az egy érdekes dolog még benne.

    Azért mondtam előszö9r az E-mail meg sok kérdésem lesz még azt hiszem, mert a fórumon kivül nincsen más segitségem.
  • drob
    #126
    Mentés másként, majd keresel egy mapát, kiválasztod a projekt nevét, feltéve hogy erre gondoltál (pc-be ha berakod a lemezt azt a nevet fogja kiírni a meghajtó helyén). Ha esetlev avit v. mpeg-et akarsz akkor make movie-be ki tudod választani mit is szeretnél....
    én csak dv avi-ba dolgozok...
  • Belocca
    #125
    Szóval most az a para hogy sehogysem jövök rá hogy hogyan kell kimenteni a filmet.

    a másik meg az hogy amikor kameráról feszek vel gépre akko mpeg -be vegyem fel vagy jó a másik kettő funkció is ??
  • Belocca
    #124
    IGEN !!!

    Időközben ezt már kitapasztalgattam, de azért köszi.
    Viszon ujratelepitettem a gépet és még nem próbáltam ki hogy igy milyen mennyivel lesz jobb.
    De ilyen rossz mpg file-okból nem mindegyiket engedte berakni gondolom volt vele valami gátter.
    De most majd kamból veszek fel anyagot és majd azt vágom széjjel, ha problémám adódna vele akkor még firkálok pár kérdést.

    Köszi
  • drob
    #123
    Szia!
    Oda rakod "ahová akarod" :).
    Komolyabban: megvan az első filkocka, amivel kezdődik maj az anyag, majd bepakolsz még párat.Utánna egérrel rámész adott kockára, bal egeret folyamatosan nyomod és át tudod pakolni a sorrendet. pl 1 2 3 4 ... képkocka ezt átrendezed 1 4 2 3- ra. Figyeld, hogy amit mozgatol lesz egy zöld függ. vonal, az a klipp kezdése értelem szerűen azt figyeld hogy hová akarod
    beszúrni. röviden és gyorsan annyi, remélem elég érthetően fogalmaztam :).
  • Belocca
    #122
    Na jó rendben!

    Egyenlőre csak ilyen kis mpg fileokakkal bohóckodok amiknél már 15 20 percnél már reccsen a gép lehet hogy már ez a gép sem elegendő a folyamatos működéshez vagy csak telepités kérdése.

    A Kérdésem viszont az hogy nem e lehet beállitásokban olyat beállitani hogy a képkockát amit behúzok oda rakjam ahova akarom mert mindig behúzom és oda engedi a program ahova ő akarja.
    Mert most én az alap beállitásokkal tevékenykedek, esetleg van valami speckó beállitás ami megkönnyiti a munkát?
  • californiastud
    #121
    sztem kérdezz itt!
    elég sokan nézzük, vki csak tud segíteni!
  • Belocca
    #120
    Sziasztok!

    Én most kaptam meg a programot és kezdem tanulmányozgatni.
    Nem vagyok kezdő de még lenne néhány problémám a videó összerakásával kapcsolatban illetve az efektekkel.
    Esetleg ha E-mailben irna nekem valaki hogy tudna egy két dologban segiteni akkor annak nagyon örülnék.
    E-mail : "[email protected]" vagy "[email protected]"
  • misiman
    #119
    kössz drob

    majd próbálgatom.......
  • drob
    #118
    ha a rend. befejezte és ahová rendelt mapában benne van az összes file akkor pl neroval írd fel újraírhatóra és meg tudod nézni tv-n, ha szerencséd van még a hiba is kiderül.
    ha nincs a mappában a dvd formátum akkor más a bibi
    pl.: van egy két olyan frame ami miatt megakad rendelés közben. nekem is volt már ilyen...
    nem árt végignézni framenként ha nem túl hosszú a film.
    amikor nekem csinálta, volt egy olyan frame amit digitalizálásnál rosszul értelmezett és kockás volt (mint amikor kitakarnak valamit egy adott riportban)
    Röviden: én frame hibára tippelek :)
  • misiman
    #117
    halihó

    volna egy visszatérő, nagy problémám:

    Többször előfordult már, hogy a kész anyagom lemezre írásánál, a renderelés után azt írja ki a program, a lemez szerkesztése előtt, hogy "Video fájl szerkesztési hiba".
    És ezért ki sem írja a filmemet lemezre.
    Pedig szerkezetileg tökéletes a dvd anyaga.

    Mit lehetne tenni?
    Már újra és újra összeállítottam a dvd-t, de úgy sincs változás.

    help plíííííízzz

    [email protected]
  • drob
    #116
    Üdv!
    Ha 1394-en digiztél akkor ott kellene lennie a hangnak. Ha analóg kábellel, akkor a hangkari beállításnál nézzél olyat h. line in (nekem ezen megy be, de gondolom másoknak is). Természetesen megfelelő helyre csatizd a hangot.
    Másik lehetőség, amit nem írtál, a projetkben van-e hang, esetleg nincs-e letiltva ..., mert akkor szerkesztés alatt sem hallani. Röviden ennyi.