715
Pinnacle Studio
  • Methos07
    #195
    én a gyáriakkal próbálkoztam, egyedit még nem próbáltam! Nem tudnád leírni a lépéseket! Örömmel venném, ha egyszer sikerülne már csinálnom egy működő menüt. Egyébként a léptető gombokat sem teszi hozzá a menühöz az elkészült anyagban, mindössze a 3 kisablakot látom. Ha tudod/tudjátok mi a probléma írjatok!
  • drob
    #194
    szólok, tudok menüt készíteni
    a gyárit akarod használni vagy egyedit? mert ez nem derült ki az írásdoból ...
  • Sonajk @:o)
    #193
  • Methos07
    #192
    Sziasztok!
    Olvasgatom a könyvet, s egyszer már átnéztem a menükészítés rejtelmeit, viszont akárhogy szenvedek nem sikerül. Hiába jeleníti meg kisablakban a menü a választási lehetőségeket mégsem tudok választani, ráadásul a léptető gombokat sem rakja hozzá! (még nem sikerült teljesen elolvasni a könyvet, de ha tudtok valamit szóljatok!)
    Kösz
  • ACE
    #191
    Az csak ilyen baráti ölelkezés, jobbat nem találtam :D
  • drob
    #190
    én aztán nem, de ha jóltom fiú vagy, szal az az szmáljli ott a sor végén...
    inkább neee
  • ACE
    #189
    Ezen nem veszünk össze :D
  • drob
    #188
  • Sonajk @:o)
    #187
    Akkor most nagy bajban vagy, ugyanis meg kell osztoznod Drobbal, az örök hálámon.
    Tehát neked is köszönöm szépen
  • ACE
    #186
    Nekem van ugyanebből egy korrektebb verzió, ami nem scannelt, hanem eredeti pdf. itt is van: Kézikönyv
  • Sonajk @:o)
    #185
    Örök hálám a tied (#131)
    Thx.
  • drob
    #184

    ha kérdésed lenne az elolvasás után is, írj, megoldjuk ...
  • Methos07
    #183
    Kösz a tippet. Ezt eddig nem vettem észre, pedig végig olvastam párszor a válaszaitokat!
  • drob
    #182
    ezt keresd meg: #131 , linkre katt, letöltöd és ott a magyar könyv .pdf-be
  • Methos07
    #181
    Igen tudom, a könyvet már megrendeltem, de csak a jövő héten ér ide, nekem viszont a hétvégére tudnom kellene. A programot amúgy ismerem nagyjából, mert már több hónapja használom, csak valahogy a menü nem jön össze.
    Korábban azt tanácsolák, hogy még a digitalizálásnál be kell állítani bizonyos paneleket, de már ott is kipróbáltam több mindent. Sajna, nem jött be
  • drob
    #180
    lentebb van egy link (az én hozzászólásomnál keresd), a teljes magyar nyelvű könyv, megtalálod benne a menükészítés lépéseit, kicsit olvasd át és utánna szívesen segítek, csak legyen valami alapod az egészről
  • Methos07
    #179
    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne amire hetek óta keresem a válszt! A PS 9 plus-os verzióját használom és nem tudok a dvd-nél menüt csinálni! Illetve az előzetes menü képeket kiteszi, de nem lehet választani közülük! Mitől van ez? Hol tudom beállítani és főként hogyan! Választási lehetőség nélkül nincs értelme menüt csinálni!
    Kösz
  • ACE
    #178
    Más a kódolás, és más maga a nyers anyag vinyóra írása. A grabbelésnél nem kell elvileg semmit számolni, csak egyszerűen a kameráról érkező adatokat a vinyóra írni.
  • drob
    #177
    még 1 dolog, ha letőség van rá próbáld bedigizni 2-3-4 részletben, a progival úgyis kockára tudod vágni utólag és nem lesz látható a bedigizésnél keletkezett "vágások"
  • drob
    #176
    megy 900 mhz-vel is, nekem anno az volt (p2)és szépen beszedte, mondjuk nem egybe ment a másfél óra ..., de tényleg nem árt ha nagy a gép :)
    le van frissítve a progi?
  • zotso
    #175
    Sziasztok!

    Igen ez előfordulhat! Ugyanis ma kaptam egy tippet, hogy PCI Performance Enchanger nevű progit töltsem le a pinnaecle oldaláról. Ami végülis a pci bus
    -ok óra jelét szinkronizálja.(ezt okosabbak mondták így). Amitóta feltelepítettem a hang most egy kicsit előbb megy mint a kép, és ebből arra következtetek, hogy a 2500+ -os Amd Sempron proci kevés lehet. Illetve a magyar leírásban olvastam, ( hála drob 05.21.-dikei hozzászólásának), hogy az mpeg2 kódoláshoz legalább 2,2 MHz-es proci ajánlott.
  • ACE
    #174
    Esetlegesen arra tudok gondolni, hogy a géped kevés hozzá...
  • zotso
    #173
    Szevasztok!

    Végig olvastam a forumot, de sajna nem találtam gyógyírt a problémámra.

    Az lenne a gondom, hogy a kameráról vagy a videomagnóról való átjátszáskor is
    a hang "lemarad" a képtől. Egy másfl órás filmnél majdnem egy percet csuszott a hang. Én kezdőként nem tudom mi lehet a hiba.
    Már az integrált hang kártya helyett egy Sound Blastert is beraktam a gépbe, hogy nem-e ez hiba, de sajnos semmi javulás. Arra is gondoltam már, nem-e a mentés helye lehet a gond , mivel a cél vinyo NFTS fájlrendszerre van particionálva.(lehet ez hülyeség, de ez is eszembe jutott)

    Ha tud valaki segítsen. Előre is köszi
  • DJviolin
    #172
    sziasztok!

    Ez a progi tud nsv-ből mondjuk avi-ba, vagy wmv-be, vagy mpeg-be konvertálni?
  • drob
    #171
    töröld le a progit, majd a maradék mappát is a gépről és utánna rakd fel újra, más tippem nincs hirtelen, de agyalok még ...
  • ACE
    #170
    Próbáld meg ki, és ha ki van, akkor bekapcsolni a hardveres video gyorsítást... Nemtom ez segít-e, de egy próbát megér. 9.4.3 Patch van fent?
  • Icebarney
    #169
    hát sajna sehogy sem jó:( Mpegbe is megpróbáltam kódolni,ott is kb a felénél megakad.
  • drob
    #168
    oké, majd szólj, akkor is ha sikerült :)
  • Icebarney
    #167
    köszi! megpróbálom amit mondtál. Egyébként a patchek fennvannak.
  • ACE
    #166
    Szerintem ha a patch-eket felrakja, úgy jó lesz...
  • drob
    #165
    akkor próbáld ki hogy ahol megakad, előtte és utánna is kb 3 percet vágjál ki. így lesz egy 3 perces film, ezt renderingezd le dv avi -ként, majd azt a 6 percet illeszd be az eredeti projektbe és így próbáld felírni lemezre
  • Icebarney
    #164
    ezt én is próbáltam már, kivágtam azt a részt,ahol elakadt.De így is ugyanott elakad. Mármint százalék szerint, csak a jelenet más
  • drob
    #163
    van benne egy rossz frame, akkor csinál ilyet. ha lehet vágd ki azt a pár sec-et és rakjál be egy effektet.
    korábban is volt egy ilyen probléma lásd lentebb, utánna ha jól tudom megjavult. (nekem is csinált már ilyet, kiszedtem, jó lett)
  • Icebarney
    #162
    Üdv! Lenne egy kis problémám. Renderelés közben(videoCD-t szeretnék készíteni) egy ponton (kb a felénél) állandóan megakad a folyamat. Mi lehet a gond?
  • drob
    #161
    9.4 tudja, de szerintem akkor is a prem. profibb ilyen célokra
  • Belocca
    #160
    Ohh!
    Nagyon köszönöm az informésönt.

    Kép a képben effektet még hogyan lehetne csinálni???
    Pl a felkonfos csaj melett kis képben ott hesszel az a téma ami éppen jönni fog?

  • drob
    #159
    adobe premiere a megoldás kulcsa :)
  • Belocca
    #158
    Helló sziasztok!

    Lenne egy Blue boxos felkonfom és szeretnék belerakni a bemondó mögé egy hátteret eddig sehogysem tudtam eddig kitapasztalni.

    Egymásik kérdésem pedig az hogy a a tv kis logóját hogyan tudnám beleheggeszteni az egész adásra????
  • drob
    #157
    ha 2 progi is feketén-fehéren olvassa be, akkor szerintem driver-nél kell keresni a bibit
  • Morpheus
    #156
    Szia! Ezeken már túl vagyok...:( Sajnos most költözés alatt vagyok, majd a jövőhéten tesztelem a kártyát, illetve a kábelt...

    Csak egy ötlet még. Driver hiba nem lehet?