715
Pinnacle Studio
  • DDE
    #315
    Nem tudom.
    Nekem is egy ocsmány DVD-t csinált. A beállításait nem néztem meg. Maradt alapon. Erre bepöccentem.
    Leradíroztam az XP-t a gépről. Felraktam az Ulead Movie Factory 4-et + patch és az jó volt. (Mondjuk előjött 1 másik probléma.) De a videó lejátszás jó volt. (Az effektekkel volt probléma.)
  • balcsi70
    #314
    Na addig eljutottam ,hogy beviszem a Capture-t a tv tuner saját capture-ával,(AVI-ban elég kitünö),1-perc-kb 156 Mb(nem akartam tömöriteni).Namosmár:bevittem az Avi-t a Studióba,hozzá is raktam mindent ami létezik,(efect,hang,zene stb.)de mikor kész volt mindennel és elmentettem tehát csináltam belöle mpg-t nagyon összesüritette 15 Mb-ot csinált a 156 bol,és eszméletlen milyen csunya lett.Mibe kellett volna elmenteni hogy megmaradjon a jó minöség?
  • balcsi70
    #313
    Igaz ,hogy még a Capture nállam nem müködik de a többi mostmár hálistennek igen.,meg kellett csavarni egy kicsit a progit:),de nem lehet hogy a setings-nél valami ugy van beállitva hogy csak (mondjuk 60-percig vegye az anyagot)?Szerintem ott nézd meg.
  • ACE
    #312
    Na, felraktam a 9.3 Plus-t, volt hozzá valami 9.4 patch, azt is ráraktam. Pörgősebben működik, habár a Smartsound-okat nem nagyon akarja felrakni, nem értem miért, lehet az új Quicktime nem teccik neki... na mind1, az a lényeg, hogy natúran egy bedigizett (DV-kameráról) felvételt akarnék DVD-re írni. Na most ez meg azt csinálja, hogy a 2. pass-nál megáll a film felénél a számolás, és csak néz ki a fejéből System idle 100% tehát semmit nem csinál. Vártam vele egy kicsit, de egyszerűen megakadt. Valaki találkozott ilyennel? Most megpróbáltam újra bedigizni az egészet, még egyelőre megy. Mit érdemes használni számolásnál? A Progressive kódolást be kell kapcsolni gondolom, hogy ne legyen interlace-es a kép. Meg gondolom a jobb minőség érdekében a VBR az előnyös... Van valami más beállítás még?
  • DDE
    #311
    Még halkabban .. má' látom wazze.
    Asszem egy kicsit magasra tettem a lécet.
  • drob
    #310
    csak halkan mivel nem megfelelő topic az Encore 2.0, azért többet tud első ránézésre is mint a többi progi ;)
  • DDE
    #309
    Nem akarok (akkora) marhaságokat írni, de ha fenn van a 7-es nero, akkor talán még azzal is lehet konvertálni. A keresőn keresztül meg 1 csomó konvertáló progit lehet találni.

    A MediaBlazer Pro meg tipikus All-In-One program. Tud capturet, konvertálást (audió is), alapszintű effekteket stb.
    Nekem igazándiból az nem teccett benne, hogy minden milliméterén volt egy kapcsoló vagy egy gomb vagy egy menü. Ettől függetlenül korrekt progi.
    A virtualdub alá meg egy csomó plugin van, amivel szintén lehet finomítani a felveendő/felvett anyagon. Viszont egyszerűbb az előzőnél.
    DVD készítés kapcsán: holnap kipróbálom az Adobe Encore 2.0-t. Ez is friss mint a studio 10 és első ránézésre tud is annyit.
  • drob
    #308
    szerintem virt. dub tud ilyet, de nem akarok hülyeségeket írni ...
    nem szoktam konvertálgatni ...
  • balcsi70
    #307
    Nem is az a baj.Tehát a capture-t megcsinálom mostmár 3-om progival is de mivel hogy nem dv.a kamerám hanem VHS-es,igy nem enged dv.be menteni.(Tv tuner kártyám van).Hanem utána sima Avi-bol mivel tudnám átkonvertálni dv-be? Erre van megoldás?
  • balcsi70
    #306
    Érdekes mert a Movie maker-ben nem tudom benyomni a pöttyöt mert nem dv.a kamerám.
  • drob
    #305
    persze, lehet, ott van még a movie maker is ha a pinn. 9-el nem menne a capture
  • balcsi70
    #304
    Akkor a 10-est nem probálom.probáltam a Liquid-et is deegyenlöre nem jött be.Akkor megnézem a dv avi capture-t.De az a kérdés hogy VHS-röl(tehát nem dv-röl)lehet csinálni dv avi capture-t? Egyszer probáltam talán a Ulead-dal de valami marhaságot irt ki angolul.Akkor megprobálom MediaBlaze Pro-val hátha ugy beviszi.
  • drob
    #303
    tökéletes a pinn. 9-es progi, 2 év alatt egyszer sem fagyott le, a 10-es 2 napig volt gépen, egész nap fagyott pedig 2 Gb memóm van , dv-avit kell beolvasnod a pinn. 9-be, mivel csak a tömörítettlen videókat lehet éles vágásokkal készíteni. ha a dvd a végső cél, mindenképpen javaslom a dv avi-s capture-t. meg egyébként is
  • balcsi70
    #302
    A 10-es az jó? állitolag van benne magyar nyelv is.Csak valahol azt olvastam hogy oda legalább 1Gb memó kell.Akkor az 512-essel lehet hogy meg sem szólal.:)
  • balcsi70
    #301
    Ok.kösszi.Megcsinálom a capture-t mással,avi-ban.,na és akkor utána a Studio 9-el tudok valamit kezdeni vele?azzal amit elmentettem aviba? Vagy akkor mire jó a Studio 9 ???
  • DDE
    #300
    A capture jól működik a virtualdub-al is. Egyszerű kicsi program. nem kell installni sem, alapszintű vágásokat is tud.
    A MediaBlaze Pro is nagyon jó. Nagyon sok beállítási lehetőség van a formátum, kodek, stb terén.
    Próbáltam még egy csomót, de már nem emléxem. De a fent leírtak beváltak.

    A Pinnacle-t nem próbáltam ilyen téren. Egyébként megjelent egy béta patch hozzá. Feltettem, de nem láttam különösebb változást. Talán egy kicsit stabilabb lett és nem cseszi el a mentéseket. (Studio 10!)
    Amúgy végigszenvedtem vele 1 DVD készítési procedúrát. A végén majdnem 6 órai meló után egy elég sz@r minőségű DVD-t készített.
    Megszereztem a 9-est meg a patcheket. Majd kipróbálom - egy win reinstall után. Már nem akar kikapcsolni sem a gép.
  • balcsi70
    #299
    Hát ezzel akartam csinálni.De ez csak,dv-be vesz föl?Itt például nem lehet berakni AVI-t vagy MPEG-et?hogy utánna jól szét vágjam?Megprobálom mégegyszer ujratelepiteni mert töröltem egy csomo mindent a gépröl és :).
  • drob
    #298
    nem, mivel ebben a topicban vagy, a pinn. studio 9-re gondoltam ...
  • balcsi70
    #297
    Mármint az Ulead Studio?-val?Azzal már elég jol összebarátkoztam,de azt mondták hogy a Pinnacle Studio az jobb.Hát a bemutatója az valoban azt mutatja aztán nem tom.
  • drob
    #296
    miért nem a studioval csinálod?
  • balcsi70
    #295
    A bemutatója,mind szép és jó.De már kezdek eltántorodni töle.Mikor benyomtam a capture-t (VHS-röl)nem láttam semmit a kicsi monitorban.(mármint ahogy lehet látni más capture-nál),aztán lehet hogy én nem csináltam jól valamit,beirtam hogy hova vegye föl. de semmi:
  • DDE
    #294
    Lehet vele capture-t csinálni.
    (Nekem nem sikerült. Bár az a 3-as verzió volt. Nem volt kép csak hang. S nem biztos, hogy a progi hibája.)
  • balcsi70
    #293
    Az Ulead az elég jol ment.Ezzel lehet VHS -röl capture-t csinálni?Végül is a Win Dvd Creator az nem convertál.Ha VHS-röl nem is sikerül ,de DV-röl gondolom fog(mármint a digitalizálás).
  • drob
    #292
    beimportálod, szerkeszted, majd megírod (a dv aviból majd csinál .vob-ot a progi, xcsak kiadod a prancsot hogy dvd-t szeretnél készíteni ...)
  • balcsi70
    #291
    Megnéztem a Win DVD Creator-om megcsinálja a convertálást dv avi-ba.csak akkor hogyan tovább?
  • balcsi70
    #290
    Ja.és akkor a dv.avit azt beveszi?és akkor valamivel át kell konvertálni dv.aviba?és majd abbol csinálni dvd-t? vagy hogy? ha ez igy van,akkor milyen progival konvertáljam a divx-et dv-be?Kössz az infót.
  • drob
    #289
    szerintem nem fogja bevenni az "Xvid-Avit ,vagy DivX-Avit", bár kiszámíthatatlan, talán lentebb írta valaki hogy bevett valamilyen tömörített formátumot, de lehet keverem másik topical. próbáld ki, ha nem veszi be, marad az átkonvertálás dv aviba ...
  • balcsi70
    #288
    Igen azt kerestem,(azt akartam berakni).Na és ha nem Convertálom át az Xvid-Avit ,vagy DivX-Avit?Akkor azt hol kell berakni? Ha abbol akarok dvd-t csinálni megcsinálja?
  • drob
    #287
    .vob fájlokat nem kezel, ha azt akarod berakni
  • balcsi70
    #286
    Sziasztok.Nem tudok rájönni,hogy hol kell berakni az átkonvertált dvd formátumu filmet a Studio 9-be.Még csak most raktam fel a gépre(barátkozok vele),(eddig az Ulead Video Studio-val dolgoztam),de ez 100x jobnak tünik.Valaki segit?köszi.
  • balcsi70
    #285
    Sziasztok.Használta már valaki közülletek a Pinnacle Liquid-et?
  • DDE
    #284
    Hali drob!

    Megnéztem a Canopust. Editálásra nagyon profi program. De pl. menü szerkesztő nincs benne. Ettől függetlenül ezentul csak ezt fogom használni ha kell konvertálnom valamit valami másra (Canopus Pro Coder 2).
    Kipróbáltam a MAGIX Movie Maker Pro-t is. Nem volt rossz. A felülete egy kicsit hasonlított a Pinnacle-hoz. Persze kevesebbet tudott. A probléma az volt, hogy azt a keveset sem tökéletesen. (Az elmentett projektekben a menüképeket visszatöltésnél összekeverte, movie append parancs hatására 'összekeveredett" a 2 file stb.)
    Szal, a megoldás > konvertálás a Canopussal, majd szerkesztés és írás a Pinnacle-vel.
    (Érdekes, de 'időnként' beolvassa az mpg filesokat is! Ki érti ezt?)
    Ulead szintén ejtve.
    Az XP-t meg lassan újra kell raknom. (A G-Spot szerint 476(!) kodek van a rendszerbe beintegrálva.) Hát igen Jöttek-mentek a programok.
  • drob
    #283
    valami nagyon lefogja azt a gépet :( nézd meg a feladatkezelőben mi megy . mást nemtok mondani, régóta olvasom mennyi bajod van :(
  • KáZé
    #282
    az a baj most meg hogy akad amikor veszem fel a cuccot! próbáltam teljesen új windowsal is de akkor is laggolt! mi a rák van? D:D:D
  • szala
    #281
    próbáld meg másik pci slot ban is, én is pakoltam ide oda mire müködött a hauppauge em, ja igen, milyen windozt használsz, mert pl a media centerrel lehet szivni sokat ilyen téren :o(
  • KáZé
    #280
    na megy feltettem a 60 megás patch-et de a dazzle dvc90-es digitalizáló kártyámra azt mondja hogy nem érzékel érvényes videójeleket, mikor minden be van dugva oda ahova kell!
  • KáZé
    #279
    mostmár a pöcsöm kivan az egész pinnacle gyártmányokkal mert sem a 9-es sem a 10-es nem indul el! Mind2 hibaüzenetet ír ki meg ugat hogy küldjem el a hibaüzenetet! Mi a tök van?
  • DDE
    #278
    Mondjuk lehetne annyi esze, hogy ha nincs regisztrálva ez a funkció, akkor lehülyéz; ha meg alapból nem tudja akkor meg szól.
    Majd írok nekik, hogy 1 UFP-t (User Friendly Protokoll) iktassanak be a 11-es verzióba.
    Akkor talán kapok 1 jogtiszta progit!
  • ACE
    #277
    Tudnia kell az mpg-et is, attól függetlenül hogy tömörített...
    Nekem még a divx-es avi-t is beolvassa.
    Persze kell benne aktiválni cdkey-el egy-két funkciót.
  • drob
    #276
    hajrá :)