104
SEGÍTSÉG!!
  • II Rocky II
    #104
    vki!!!
    PLS!!!!!!!!!!!!!!!
  • II Rocky II
    #103
    nekem az is megfelelne ha vmi linket is adnátok ahol ott van a megoldás a problémámra!!!Nagyon fontos lenne!!!!!
  • Punker
    #102
    a nappali képzés elméletileg számít.
  • II Rocky II
    #101
    nah nekem olyan kérdésem lenne hogy:
    a tanulási idő az munkaidőnek számít-e???Munkaidő az a nyugdíjhoz kell!!!!Szal 1 évet tanulok akkor az 1 év munkaidőnek számít vagy nem?
    Aki tud az segítsen mert nagyon fontos.Bármi segítséget szívesen fogadok.Köszönöm előre is.
  • vezeték
    #100
    spék
  • Szabina
    #99
    Ezt nézzétek meg!
    http://www.fhb.hu/
  • fluga
    #98
    ez a szakmáááám vááázéééééé :D
  • fluga
    #97
    a reinstall azért ingyen van:)
    a pligruppóról pedig az origo fórumban olvashacc (talán fel fog tűnni az én nickem is:))
    ja és mivel a sírás rosszkedvet okoz, ezért jobb röhögni! álmodozni, célt kitűzni pedig kell, mert különben nincs értelme semminek. kitartás, egyszer úgyis jobb lesz!
  • legensy
    #96
    DE :(( poli. tehát, nincs mit mesélni. Vigyáztunk :)
    A fene. pedig jól hangzik...
    Bár semmit nem találtunk róla, mármint origon, eseteket vagy ilyesmit, csak googlen leírást.
    mint egy szép mese, és ha szerencséd van egy hónapon belül saját lakás...

    most olvastam visszább. Fluga, megyünk együtt átoklevételre? :(
    Tényleg segít, ha "röhögünk" rajta? Bár, az sem segít, ha sírunk, mi már csak tudjuk, tapasztalat :(

    már ritkábban tudunk írni, gépünk is haldoklik. álmodozunk mit kéne venni hozzá, mit kell lecserélni...

    "Álmodozás az élet megrontója" és, tényleg. mert ha nincs álmunk, vágyunk, akkor nincs miért szenvedni, ha nem teljesül. Jobb lemondani mindenről.
    <-- ez tök aranyos, eddig még észre sem vettem :))
  • Cat #95
    Lakásvásárlás tíz százalék önrésszel
  • Cat #94
    pontosan, fluga jol leirta
    ez nem kamat, mert az állam is megtámogatja erősen, és én is annyit irtam hogy felhasználható önerőként egy hitel felvételénél
  • fluga
    #93
    ugye nem a poligruppo? mert ha igen, szvsz felejtsétek el! de naon gyorsan! origon sokat lehet olvasni róla, tanulságos.
  • Punker
    #92
    sok szerencsét, de legyetek óvatosak.
  • legensy
    #91
    na, most ment el újdonsült ismerősünk, aki telefonált nevünkben pár helyre.
    Tegnap kapott egy telefonszámot és elég furcsa volt a hölgy akit felhívott. Állítólag nincs kedve bemenni az irodába ezért este 6-kor egy McDonald's-ban akar találkozni és tutira igéri lesz lakásunk, mert ő tud annyi pénzt intézni.
    Kicsit félünk a találkozástól. Persze, nem írunk alá semmit, csak meghallgatjuk, és megmondjuk neki, majd megbeszéljük. De, azért ez furcsa.
    Van még egy tuti száma egy chatről. De nem hívható egész nap.
    És ha már itt tartunk, elmesélünk egy ehhez kapcsolódó, kicsit vicces történetet.
    Tegnap fórumoztunk egy másik fórumon, másik névvel, ugyanebben a témában.
    És jött egy hölgy privátban, hogy neki is ilyen problémái vannak, áruljam el, sikerült-e már jutni valamire.
    Megírtuk, hogy persze, van egy lehetőség, amivel sajna azonnal nem, de pár év múlva talán sikerül lakáshoz jutni,de mi nem értünk hozzá, hívja fel ezt és ezt a telefonszámot.
    A történet ma délutánig ennyi.
    Aztán, ez a kismama nálunk, délután, elkezdett telefonálgatni nevünkben, és a harmadik telefonnál mutogat, hogy tollat kér, látjuk elkezd írni egy utcanevet, mi meg mutogatunk tedd le, tedd le.
    Gyorsan búcsúzott a hölgytöl akivel beszélt, értetlenül nézett, és mondom, az én nevemben mutatkoztál be és tuti ez az a hely, ahol már voltunk.
    Kiderült igen. Kérdeztük, honnan vette a telefonszámot, mondta a fórum nevét és a nick nevet, hát belőlünk kitört a nevetés, alig bírtuk abbahagyni :))))))))))))
    MI VOLTUNK! :))))) velünk beszélt privátban és mi adtuk meg neki azt a telefonszámot :))))))
    Hát ez nem igaz, hogy ilyen létezik! :))) ennyire kicsi a világ/háló/ ??
    Dem most komolyra fordítva, félünk. Vannak ilyen hitelekkel visszaélések, becsapások?
    Nekünk adnának pénzt, akkor talán csak nem valami becsapás ugye? Majd holnap megírjuk, hogy mi lett a beszélgetésből.
  • fluga
    #90
    igen, de ez önerő, és ezen felül még kombinálva vehet fel FHB hitelt is, vagy választhatja azt is, hogy felveszi az FHB hitelt és betörleszt.
  • fluga
    #89
    a fundamenta előtakarékosságnál ha 20000et fizecc 4 évig, akkor 1 329 000 Ft-ot kaphacc meg és 1 130 000 Ft kedvezményes hitelt vehecc még fel hozzá. ha hosszabbidejű takarékosságot vállal, akkor a félidőtől már felveheti, ami több is lehet, akár 5 260 000 Ft.
  • Punkerwork
    #88
    nem tudom neki milyen banknál milyen csomagja van.
  • joint1976
    #87
    de akkor nem 4 millió forintot kap, hanem kedvezményes hitelt! ez a kettő azért nem ugyanaz.
  • Punkerwork
    #86
    lakáselőttakarékossági aszem valahogy így van, mondjuk én megszívtam vele mert enyém most jár le októberben, de a lakást már decemberben ki kellett fizetnem így nem megyek semmir e a kedvezményes hitel résszel.
  • joint1976
    #85
    szia. bocsi, de nagyon érdekelne, hogy csinálod. azt írod, hogy 24-től 28 éves korodig fizetsz havi 20ezret és 4 milliót fogsz kapni. 5 év * 12 hónap * 20.000 forint = 1.200.000 forint a befizetésed, ha erre valóban 4 milliót kapsz, akkor az nem gyenge kamat. lécci áruld el hol van ez és én már rohanok is befizetni.
  • fluga
    #84
    ez az átoklevételeks szroti ismerős...rám is rámjár a rúd mostanában, hihetetlen és szinte már bámulatos balszerencse sorozat ér, kezdve onnan, hogy feltörték a kocsit, fatert, bnőmet egy hét leforgása alatt rúgták ki, minden előzmány nélkül, aztán meghúzták a kocsit ki lett javitva, aztán újra meghúzták, és még millió egy olyan dolog, amin szinte csak röhögni tudok. persze azért nem ennyire súlyos a helyzet mint nálatok, de döbbenetes látni ilyet, mintha egy vonaton ülnék, ami száguld a szakadék felé, és sorban szakadnak le a darabok a kocsiról..először a tető, aztán az oldala, végül a sín is elfogy...szerencsére azért kezd már vmi jó is derengeni, csak úgy lehet elviselni a pechet, ha röhögünk rajta!
  • legensy
    #83
    KÖSZI SZÉPEN PUNKER EZ IGAZÁN JÓL ESETT! :)))
    Eddig a mai napban ez volt a legnagyobb és legjobb ajándék,
    és azt hiszem ennél többre nem is vágyhat egy ember, mint, hogy egy olyan valaki, aki nem is ismeri, ismeretlenül is ennyire kedves legyen hozzá. :)))
    KÖSZÖNÖM!!!

    Kívánok mindenkinek ilyen örömet, ami távolságot, ismeretlenséget leküzdve figyelmességével, jóindulatával ekkora örömet okoz. :)))

    Bocsi, ha csöpög kicsit, de elég megható volt :)
  • Punker
    #82
  • legensy
    #81
    Cat, még annyit hozzátennék, hogy akinek, mint legensynek, 13 évesen ki kell lépnie általános iskolából, hogy a SAJÁT apjához fillérekért elmenjen dolgozni (és estin fejezte be sulit), hogy a testvéreit eltarthassa, annak nem igazán van lehetősége olyan iskolákat végezni, hogy 140 nettót hordjon haza, se 25 évesen, se 80 évesen.
    nem korfüggő a kereset, hanem családi háttér és egyéb körülmények.
    És még ami kiakasztó az apja abból él, hogy van rengeteg lakása, háza és kiadja őket albérletbe.
    Legensyt 14 évesen, testvéreit kicsi korukban tagadta ki apjuk, az új asszony és közös fiúk miatt. tehát nincs apja neki sem. Ennek ellenére a kisebbek próbálták kérni, hogy csak albérletet adjon ki nekik, de még erre sem volt hajlandó, mert az asszony nem engedi.
    Szóval a nyugis jól fizető álláshoz, kellene minimum család és pénz és lehetőség a tanulásra.
    De mégis elért annyit, hogy összegyújtött annyi pénzt, hogy saját erejéből beüljön az ipariba és mellette meló, és elvégezzen egy szakmát, amiben dolgozik és amiből vállalkozást csinált és minden pénzét befektetve egy nagy munkába a tulajdonos meghalt és úszott a létező összes pénze. Azóta nem tud talpra állni.
    Nincs rá lehetősége.
    Én már talpra álltam egyszer, de újra ki lettem semmizve és betegségem miatt semmi lehetőségem az újrakezdéshez.

    És hogy ekkora íráskényszerem van bocsi mindenkitől, de eléggé idegesít, hogy nem kapta meg fizetését, és születésnapos és a torta ott maradt a cukrászdában, amit megrendeltünk... stb...

    És csak gondolkodunk, hogy mit együnk, mi lesz, most honnan lesz másik meló, miből fizetjük ki 10-éig az albérletet és a csekkeket és most hogyan tovább....

  • legensy
    #80
    Érdekes gondolkodású figura vagy, de mindegy.
    kösz hogy ellátogattál topicunkra. :)
  • Cat #79
    nehéz kitalálni, dolgozom mellette
  • legensy
    #78
    © Cat 2004. szept. 27. 16:13 | Privát | Galéria | Válasz | #41

    150e két embernek sztm is kevés, manapság egy fiatal egyedül is keres annyit, és bele sem kell szakadnia...
    bár lehet naiv vagyok, de én 25 évesen azért léptem ki a nyugis 140 nettos állásból mert ugy láttam hogy muszáj tanulni :o



    Arguing over the Internet is like being in the Special Olympics. Even if you win, you.re retarded.



    Elgondolkodtam, hogy ezt írtad, ha tanulsz akkor miből tudsz fizetni havi 20 ezret? és ellátni magad és a tanulást finanszírozni... áruld el titkod és követünk,
    bár nekem nehéz lesz miután, 10 évig feküdtem gerinctöréssel és csípőtöréssel, valamint a vesém leszakadt annakidején és már tudok járni Istennek hála, de nagyon beteg vagyok és munkaképtelen, bár van jövedelmem, még ha kevés is amiért úgymond megdolgozom, de had ne tárgyaljam ki minden magánügyemet itt mindenki előtt.
  • legensy
    #77
    ja és nem most kezdtem el gondolkodni ezen, hanem most kerültem kilátástalan helyzetbe.
  • legensy
    #76
    volt 4 házam két üzletem. és a drága jó "szülőanya"
    elintézett mindent, hogy elveszítsem, és elintézte, hogy ne élhessek magyarországon, míg "akkor" disszidensként nem tudtam örökölni, nagymamám örökségét és ez a történet sokkal bonyolultabb, csak tudod nem akartam ezzel szórakoztatni mindenkit. nem beszélve egy volt férjről, akinél ott a házam amit összeszedtem keservesen. tudod nem lehet mindnenki élete fenékig tejfel. jó neked!
  • Marcell
    #75
    A nagyik elkaszinoztak a lakasaikat, nehogy ti orokoljetek? :(
  • Cat #74
    már bocsi, de nekem az egész kicsit fura
    32 évesen kezdesz el azon gondolkozni hogy hogy lesz lakásod?! és egyből, MOST, AZONNAL állásponton vagy? szerintem enyhén szólva is érdekes a világlátásod
    én pl. 24 évesen kezdtem el lakástakarékot fizetni, havi 20ezret, és 28 évesen kézhez kapok majd 4 milliót, amit önerőként felhasználhatok (azaz beszámíthatom a lakáshitel önerejébe) Ugye max. 30%ig lehet, azaz 12 millió hitelem lesz, amiből simán veszek tökegyedül lakást, szűlői támogatás nélkül. Persze az is megvan, szóval totál nem aggodom. Ezt azért irtam le, mert nem értem a kifakadásodat, hogy 32 évesen nincs lakásod és 37 leszel mire kapnál hitelt, és fel vagy háborodva a helyzeten hogy senki nem akar a szavatokban hinni - korábban kellett volna elkezdeni gondolkodni...
  • legensy
    #73
    OFFTOPIC BOCS!!

    most hívott egy ismerős, aki hivatásos szerződéses katona,hogy tudnánk-e (MI!! :)) neki) kölcsönadni, mert egy katona sem kapta meg a fizetését(zsoldját) a minisztériumtól és nem tud a gyerekének sem enni adni.

    Így mire számítsunk, ha ez az ország odáig süllyedt, hogy azokat nem képes kifizetni, akik megvédenék a seggünket, ha valami probléma lenne????

    És ez már, röhej, épp a fizetésről panaszkodunk, 5 percre rá jön ez a telefon???

    Röhej!!! egyszerűen nem igaz!!!
  • legensy
    #72
    "... bérlakásokat ismételten szociális bérlakásként nem célszerű bérbe adni, hiszen ezzel újra termelődik az a lakását fenntartani nem tudó réteg, akik az Önkormányzat egyik nagy adósságállományát létrehozták..."

    Részlet a 18.kerületi önkormányzat 2003-2006. évre lakáspolitikai koncepciójából.

    Ehhez mit lehet még hozzátenni?

    Ezekszerint a becsületes embereknek kell bűnhődni mások miatt.
  • legensy
    #71
    Kedves Marcell :)
    az internetből még két év hűségszerződés vissza van és 240ezret kéne szerződésszegésért kifizetni :(
    Ráadásul párom tegnap nem kapott fizetést, főnöke meglépett.
    Ma van a születésnapja legensynek, ezért délben megírtam smsben főnökének, (mivel a telefonját nem veszi fel) hogy mi minden gondunk van, jól kipakoltam neki, hogy tudja mit tett és még erre sem reagál.

    És Kedves Punker :)
    Ezekután se adjam fel? :((

    Olyan kedvesek vagytok mind, de ha az embert egymás után éri a sok sz... és lehetetlen kimászni belőle, mert csak jön még több, akkor mit lehet csinálni?
    Azért nem írom le röviden a történetünket komolyabban részletesebben, mert már mi sem hisszük el, hogy ez igaz lehet, mert ilyen nincs, hogy valakit ennyire sújtson a sors.
    Már komolyan átoklevételen gondolkodom!!!
  • fluga
    #70
    azért arra is gondoljatok, hogy előbb utóbb itthon is beindul ppp (privat public partnership) és ha igy lesz, akkor a bérlakásprogram is menni fog! egyre sürgetőbb ez a dolog, hiszen nyugaton már nagyrészt az emberek nem saját lakásban laknak, hanem bérlakásban, így előbbutóbb itt is ez lesz!
  • legensy
    #69
    Kedves Fluga! :)
    igen a fundamenta ott van, de hiába. :(
    4 év múlva 1millió 200ezret kapunk belőle.
    abból nem lesz lakás :(
    persze csináljuk és azt fizetjük, de semmire nem megyünk vele, mire lejár én 37 éves leszek, akkor már nem szülök közös gyereket és nincs is mire, mert lakás abból nem lesz.
    teljesen el vagyunk keseredve, mióta ott jártunk azóta csak bőgni tudok.
    Sajnos nagyszülők nincsenek meghaltak. ez hosszú téma lenne de szülők sincsenek. :( örökség sehonnan.
    én már feladtam, párom még kicsit reménykedik.
  • Marcell
    #68
    Tenyleg. Nagyszulok is alberletben elnek? Mert, ha nem (bar erre talan most rossz ragondolni, de ez az elet rendje ilyen, hogy) valamikor orkolni fogtok egy hazat/lakast. Eldegeltek alberletben, sporoltok 2-3 evet, aztan talan 1 gyereket is vallalhattok (persze internetet lemondani, kiadasokat redukalni). Aztan majd amikor eljon az ideje rendezodnek a lakas gondok...
  • fluga
    #67
    azért ugye az előtakarékosságról ne feledkezzünk meg, mert hallottam ám hírét :)
    easyrider öcsém, easyrider!
    Szal nyugi, lesz ebből még énekes halott! FEL A FEJJEL!!! MINDENT MEG LEHET OLDANI!!
    (ha másnem go to Fókusz, de komolyan!!)
  • Punker
    #66
    nem szabad feladni
  • legensy
    #65
    "Olyan 30 éven aluli házaspárok és élettársak, valamint gyermeküket egyedül nevelő szülők élhetnek ezzel a lehetőséggel, akiknek lakásuk és elegendő megtakarításuk még nincs, viszont van annyi jövedelmük, hogy a felvett hitelt törleszteni tudják."

    EZ DISZKRIMINÁCIÓ!!! Egyikünk 32 éves, akkor már nem is jár az első lakás és semmi kedvezmény?

    Voltunk amúgy tanácsadó cégnél, mert nagyon kedvesen megkerestek, amit ezúton is köszönünk, és minden lagapróbb lehetőségünket is megvizsgálva, kiderítették, hogy abszolút esélytelenek vagyunk arra, hogy hitelből lakáshoz jussunk :((

    Az csak egy "apró" dolog, hogy a gyereket elfelejthetjük,
    de mi lesz velünk nyugdíjas korunkra?
    Miből fogunk albérletet fizetni??? Nyugdíjból???

    Önkormányzati lakás még a kölcsönnél is esélytelenebb.

    Tehát köszönjük a segítségeket. Ennyi volt.Kár törni magunkat, kimerítettük az összes létező lehetőséget.

    Kedvesek voltatok, ennél többet már senki nem tehet :(
    Köszönjük mégegyszer, hogy ti is megpróbáltátok.