62
  • tigeroo
    #62
    jó lenne ha feltöltené. engem érdekelnének ingyenes sakk leckék
  • piros mogyi
    #61
    Biztos vagy ebben? Vagy csak hszt farmolsz?

  • Renata100
    #60
  • tigeroo
    #59
    nem elérhető
  • Sulla75
    #58
    Tök jó csak egy a bibi:a sakkot nem lehet magolva megtanulni,érteni kell....
  • hiper fizikus
    #57
    Már megcsináltam ZIP/HTML alakban is:
    A sakkelméletem, avagy hogyan lehetsz mester sakkozó játszmák bemagolása nélkül is. Én megtanítalak sakkozni, de begyakorolni neked kell magadat.
    A nyertes sakk játszmáim gyüjteménye a számítógép ellen.
  • hiper fizikus
    #56
    Sziasztok Sakk topik látogatók!
    Feltettem a portálocskámra két sakk tanulmányt - dolgozatott:
    A sakkelméletem, avagy hogyan lehetsz mester sakkozó játszmák bemagolása nélkül is. Én megtanítalak sakkozni, de begyakorolni neked kell magadat.
    A nyertes sakk játszmáim gyüjteménye a számítógép ellen. 7db
    Ez olyan új szerű felfogás szeretne lenni! Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre róla!!! Írjátok meg ide!
    , ,
  • Ben C
    #55
    Sziasztok!

    Műhelymunkát írok, és bár a fő témája nem a sakk, de ha rendszeresen sakkoztok, sokat segítenétek azzal, ha kitöltitek. Egy előfeltétele van: ha nem szoktatok meditálni, és sosem foglalkoztatok vele említésre méltóan.

    Remélem nem veszitek spamnek a kérésem.

    a kérdőívet itt találjátok:
    https://docs.google.com/forms/d/1afoGM217-a4ohJZRtMrTSACwKEyCXWpOo_UvE124tWE/viewform

    Előre is köszi! :)
  • Airbus A380
    #54
    A Mitropa-kupa hatodik fordulójában válogatottjaink kettős győzelmet arattak

  • Airbus A380
    #53
    Izabelláról mintázták a sakk királynőjét

  • Airbus A380
    #52
    Rapport vb-döntőst mattolt, tornagyőztes
  • Airbus A380
    #51
    Mostanában a 30 perces sakkot tolom, szerintetek bölcs döntés? Azért ezt mert viszonylag tág a keret nem kell rohanni mind az 1-től 10 percig terjedő változatokba, de mégse tart a "végtelenségig". PL 1 másfélórásat simán elunnék.
  • Airbus A380
    #50
    ,,Sakkjáték az életünk. Sakkot játszunk szüntelen. Mi és az Isten. Lépünk, azután csönd. Ő következik. Lép. Végre! Lépünk. Eltérít utunkról. Újra lépünk. Hallgat... Miért nem siet? Sakk! - mondja. Újra próbálkozunk. Nem adjuk föl. Már senki nincs körülöttünk. Sakk! - hangzik hangtalan. Nem! - csattan bensőnk. Futnánk, de nincs hová. A tábláról lelépni nem lehet. Nincs több lépés, érezzük: matt. Ezt már nem mondja. Győzött. S ekkor felismerjük, hogy ő nem ellenség. Úgy győzött, hogy vesztesek ne legyünk. Társunk volt, míg "szemben" ült velünk. Ellenünk játszott értünk.
    Istennel sakkozom én is. Társnak tekint, szabadnak teremtett. Játszunk. Ő meg én. Figyelem... Szeme se rebben, mikor feketére lépek. Bábuim közben egyre fogynak. Fogy az erőm, fogy az életem. Nem győzni akar. Szeretni. Játszom tovább. Míg ő az "ellenfelem", csak győzhetek. Lépek... lép... Sakkjáték az életünk.”
  • Vaku
    #49
    Lékó Péter megnyerte a hollandiai sakk szupertornát!! Polgár J.a negyedik lett.
  • Tetsuo
    #48
    :) Úgy hallottam 2 év múlva esedékes a köv VB.
  • bigapó
    #47
    bocs, de svájvi frank és a szerintem többet is ér:)
  • tajfun
    #46
    Hat most elobb el kell kolteni a 0.5 milka eurot. :)
  • tajfun
    #45
    :)

    url?
  • AnuluWork #44
    A Blikk forumán felröhögtem:
    "Kedves negativ hozzászólók!
    Szeretnélek megkérni titeket hogy jelentkezzetek a blikkhez újságirónak. Náluk ez stilus nagyon megy.
    Szerintem annyi közötök van a sakkhoz hogy reggel amikor tükörbe nézel te is a sötét parasztot látod."
  • Tetsuo
    #43
    Majd lekközelebb! Mikor is?
  • bigapó
    #42
    Szép volt Peti!

    Tetszett a hozzáállása és főleg az egyik utolsó nyilatkozata: "Leszek Én még Világbajnok" :)))))
  • Láma!
    #41
    szép votl!
  • Grave Digger
    #40
    csíter geci:DDD De félre a tréfát, sajnos Péter hagyta döntetlenre a 12. partit, amiben nagyon komoly előnye volt, s ez megbosszulta magát:((
  • tajfun
    #39
    Azert igy is 7:7 az allas, Kramnyik csak pontozassal gyozott, nem tudassal, Leko Peti legalabb akkora vilagbajnok mint Kramnyik. Szep volt Peti!
  • tajfun
    #38
    "A magyar nagymester a találkozó után úgy értékelt, lesz ő még világbajnok."
    Ez tuti. Magyar az csak vilagbajnok lehet. :)
  • tajfun
    #37
    Basszameg, Petya kikapott. Tuti csalt a Kramnyik. :)
  • EOX
    #36
  • Bandee1987
    #35
    :(
  • Taranov
    #34
    Megvédte a bajnoki címét Kramnyik. Na bazzeg megyek vissza focit nézni, ott legalább nem kell ennyit várni a rossz eredményre :)
  • Bandee1987
    #33
    Gyerekek, most megy az uccsó meccs, aki tudja, nézze élőben
  • tajfun
    #32
    Mar csak 1 menet, es vilagbajnok. 7 : 6.
  • tajfun
    #31
    A 12. menet utan meg mindig vezet. 6.5 : 5.5.
  • tajfun
    #30
    Mod: bazz, ha mar atnevezed a topicomat, legalabb a nevet ird helyesen. Le'ko' es nem Leko!!!
  • Tetsuo
    #29
    Lékó Lékó Lékó!!
  • Wing Rockling
    #28
    lekonyolcadi +K lett volna
  • Takezó
    #27
    :D
  • tajfun
    #26
    Igy meg csak matt reszeg lesz ha veszit. :)
  • tajfun
    #25
    Hat ezek mar 10-20 lepesre elore gondolkodnak, biztos felmerult benne a gyanu hogy 2 ora mulva esetleg mattot kaphat. :)
  • Tetsuo
    #24
    Azt nem értem az orosz csávó mér adta fel? (mármint mér ajánlott döntetlent?)
  • tajfun
    #23
    "Lékó Péter világossal döntetlent játszott a címvédő orosz Vlagyimir Kramnyikkal a klasszikus sakkvilágbajnoki címért zajló, 14 játszmás párharc kilencedik mérkőzésén, a svájci Brissagóban, ezzel 5-4-re vezet." - index.