65
Tudtok ilyet?
  • Blackeagle13
    #65
    van aki tudna segíteni a jpcsp "psp emulator) beállításában, ez egyébként a pcsx2 -nak a testvér projectje.

    itt a fórumon már szétnéztem, de túl sokat nem segítséget.
    az emu maga elég jó legtöbb játék már játszható rajta, mint a Final Fatasy Crysis Core Bleach Heat The Soul 3 és a Soul Calibur Broken Destiny

    http://www.youtube.com/watch?v=FGPMRRplMVw

    ez a fóruma
    http://www.emunewz.net/forum/forumdisplay.php?fid=51
  • fawcet
    #64
    Mit kell tenni hogy jászthassak vele?
  • fawcet
    #63
    Az a gondom hogy egy játék se indult el még nálam.
    VICE emulátor 1.22-es van.
    Többnyire prg kiterjesztésű játékokat szedtem össze, van laser_squad.d64.
    Joystik a numpados billre lett beállítva.
    File autostart-tal indítok.
    Megtalálja és végén eljut arra hogy
    READY.
    RUN:
    READY.
  • ntex
    #62
    állítsd be hogy a joystick #2 a numpadra legyen kinfigolva, vagy ha Keyset-re van akkor configold be úgy ahogy neked kényelmes (Options --> Joystick config vagy ilyesmi)

    a játékok 90%-a a #2 joyportról irányítható, valamelyik viszont az 1-essel.
  • Ascyra
    #61
    Sziasztok
    Letöltöttem ezt a csodálatos WinVICE emulátort. Nagyon jó, a készítői tényleg sokmindenre gondoltak, azonban lenne 1 kis problémám: Minden játék eljut addig h betölt elnyomogatom a crackerek által írt szövegeket meg benyomogatom h kell e vmilyen segítség vagy nem. Na ezek után jőnne a móka , azonban valami oknál fogva nem reagál a program. Kész enniy ott villog a képernyőn h push fire én meg csak nézem meg hallgatom a frankó zenét. Ha valaki tud erre megoldást akkor lécci írja le. A c64 gomb rejtélyén is gondolkodtam, viszont ezt se tudtam kitalálni mivel nem lehet beállítani ilyet az emulátorban. Előre is köszi mindenkinek!
  • ntex
    #60
    WinVICE V1.22

    az egyik legjobb Windows-os emu

    tartalmaz emut a következő gépekhez :

    - C128
    - C64
    - CBM-II
    - C +4
    - VIC-II
    - C16
  • mislyenácz
    #59
    Sziasztok!

    Töltöttem le egy pár c 64-es játékot de kéne hozzá valami használható emulátor.
    ha tudtok kérlek segítsetek.
  • Takimate
    #58
    www.c64s.com
  • egyes
    #57
    Sziasztok!
    Ps2-n szeretnék játszani c64-es játékokkal. Hogyan lehetséges??
    Leszedtem egy emulátort játékokkal, de Neroval nem tudom kiírni lemezre.Ha vki olvassa még ezt a fórumot légyszi segítsen!Köszönöm!!
  • spidey
    #56
    Innen tudsz:
    http://www.gamebase64.com/
  • spidey
    #55
    Nekem a CCS64 nagyon lassú. Az egeret is alig tudom mozgatni. Van valami ötletetek rá?
  • eldani
    #54
    ja és lenne még 1 kérdésem, van 1 játk ami elindult!! joystick nélkül nem is lehet játszani
    ??
    hogy lehet beállítanbi a billentyűzetet?
  • eldani
    #53
    előre is kösz!
  • eldani
    #52
    hali mindekinek! nem tudna nekem segíteni vki?Letötltöttem a winvice emulátort! Az lenne a problémám h elindítottam és ott meglált a tudomány!!! Honnan tudok játékot szerezni hozzá és hova kell másolni és hogy kell betölteni?
  • Bishoop
    #51
    Én a legújabb CCS64-et használom, ami XP alatt is jól fut. Egyetlen bajom van vele: ha ablakban futtatom, akkor szaggat a hang. Mi lehet a gond?
    Teljes képernyős módban teljesen jó, csak sajnos nehéz átváltani más programra :(
  • Schwarz
    #50
    egy ilyet én is akarok venni, na nem azért, mintha nem lenne itthon c64 csak úgy...
    egyébként mi van benne? mármint mi van a dobozban? van 1 erős érzésem, h csak 1 fpga vagy ilyesmi...

    <offtopic> :-)
    anno írtam egy plus4 emulátort dos alá pascalban, annak minden sebességi előnyével :-) 633 celeronon egész jól döcögött
    </offtopic>
  • Axon
    #49
    Csinálj mentést.
    Én Vice emulátort használok. Ott van egy Snapshot menü, abban kiválasztom a save snapshot image opciót. Amikor újra folytatni akarod a játékot, akkor el sem kell indítanod az adott játékot, hanem rögtön a load snapshot menüpontal betöltöd a mentést. CCS64-el is biztos lehet hasonlót csinálni, de én azt nem használom. Nekem a Vice jött be jobban.
  • pilot78
    #48

    ÜDV !!

    Nos van egy progi amivel szoktam játszani. STEEL THUNDER a neve, 1 lemezes , de az a baj hogy a lejátszott pályákat nem menti vissza a D64 filébe. És ha kilépek a emulátorbó elveszti a dolgokat és 0 ról indulok megint..Ez gáz... CCS64 használom. Hogy lehetne megcsinálni hogy azt visszaírja amit kell ??? ÁKOS MSN : [email protected]
  • pilot78
    #47
    Üdv...
  • Csaba
    #46
    Street Rod. Az 2lemezes, és miután betöltötte, máris kéri a 2. lemezt.
  • Axon
    #45
    Hirtelen nem találok egyetlen többlemezes játékot sem. Főleg olyan kellene amelyik hamar kéri a következő lemezt, mert nem szeretnék most pár órát eljátszadozni. Pontosabban mondva szeretnék - nagyon is - csak itt a melóhelyemen nincs rá lehetőségem :-)
  • Axon
    #44
    Meg is néztem a Save Snapshot-al lehet menteni.
    Utána nézek a többlemezes dolognak is.
  • Axon
    #43
    Ha jól emlékszem próbálkoztam már több lemezes programmal. Most hirtelen nem emlékszem a WinVice menüjére, de nem a legelső menüpontal indítottam (autorun ha jól emlékszem) hanem egy másikkal. Ott Lehetett több lemezt is megadni egyszerre.
    Ennek mindenképpen utána nézek.

    A Save Snapshot a pillanatnyi mentés, de ezt is megnézem.
  • 3P
    #42

    Köszi a választ pont erre gondoltam én is. A több lemezes játékoknál hogyan tudsz benne a játék alat disc-et cserélni, mikor a játék kéri valamelyik másik lemezt?
    Ez pillanatnyi állapot mentése a Save Snapshot Image paranccsal történik?
  • Axon
    #41
    A WinVice-ban garantáltan van pillanatnyi állapot mentése. Ezt sűrűn használom, mivel a játékok többségében nincs mentési opció. Készítek egy mentést a játékról a Vice menüje segítségével és bármikor onnan tudom folytatni a programot. Külön érdekesség, hogy ez a mentett állás már a teljes játékot tartalmazza, tehát visszatöltéséhez nem szükséges elindítani a játékot.
  • 3P
    #40
    Hali!
    Az volna a kérdésem, hogy melyik progi kezeli jól a több lemezes játékokat (Pl. Test Drive 2), s pl a WinVice-ban hogyan lehet menet közben lemezt cserélni. Persze CCS64 megoldási is érdekel.
    Valamint van ezekben az emulátorokban olyan, hogy kimenti a pillanatnyi állapot és azt később be is lehet tőlteni? Régen egy Miha Peterner (remélem jól emlékszem a nevére) féle emulátor Freeze parancsára ezt megtette...
  • copass
    #39
    a vice-ban az az iszonyat jó,hogy az összes létező cartridge-t lekezeli: mk,action replay,stb.
    és a hangja is szebb,nekem legalábbis jobban tetszik,ami nem mellékes,hogy ha van egy hardsid kártyád,akkor azt is kezeli.:)
    Ha már a Turrican 3 lefut rajta,meg a Mathematica,akkor az már nem rosz!:D
  • mikike
    #38
    A WinViceban egyáltalán nem találtam billentyűzet konfigurálást
  • Axon
    #37
    Na erre már tényleg nem emlékszem.
    Nekem a magyar ékezetes betűkkel volt gondom. Főleg kalandjátékokkat próbálgattam a c64 emulátorral. Ha jól emlékszem az ő és ó betűket egyáltalán nem találtam. Talán WinVice 1.08-t használtam viszont a CCS64-ben már voltak ezek az ékezetes betűk. Külön érdekesség, hogy az újabb WinVice verziókban már volt mindegyik ékezetes betű, úgyhogy valószínűleg pótolták ezt a hiányosságot.

    Azt tudom javasolni, hogy nézd át mindkét emulátor összes beállítási lehetőségét. Vice-nak egész jó kis menürendszere van mindenféle beállítási lehetőséggel. Sőt, ha gondod van az angol nyelvel, akkor el tudom neked küldeni a WinVice 1.09-es verzióját magyar nyelvű menüvel. Valakik egész jól lefordították. Igaz, hogy a Vice-ból már van jóval újabb verzió, de a menük azért nem hiszem, hogy túl sokat változtak.
  • mikike
    #36
    nekem is a WinVice tetszett jobban, 1 gondom van
    a billentyűzetet nem tudom konfigurálni ebben (sem?)

    pedig van ahol kéne a font és a felfele nyíl billentyű, de az ugye nincs :(
  • Axon
    #35
    Van aki a WinVice -ra esköszik és van aki a CCS64 -re.
    Ez a kétő a legnépszerűbb bár azért ezeken kívül van még.
    Azért jó ez a két emu mert még a mai napig is fejlesztgetik őket, míg a többi emulátort már nem.
    Rakd fel mindkettőt és a c64-es programok valószínűleg 100 %-a el fog indulni valamelyiken.
    Én személy szerint a WinVice-t használom, talán egy kicsit felhasználóközelibb. Ha valami nem futna rajta (100 programból max 1) akkor kipróbálom a CCS64-el.
  • mikike
    #34
    melyik a legjobb emu?
  • bigapó
    #33
    Újabb bejelentkezés:)

    Sikerült nagy nehezen életet csiholni a játékba. Marha nehezen ment, mert rá kellett jönnöm, hogy elrontottam a kettes lemezt, mivel leformatáztam (a mentésnél kellett neki egy üres lemez:))

    Ezek után már csak meg kellett várnom, hogy teljesen betöltse a játékot, mert valamiért ez sem ment tökéletesen. Azóta megy döccenés nélkül, hála annak aki feltalálta ezt a "mentsd el ahol állok" opciót, mert semmit nem kell várni az ég egy adta világon. Éljenek a Kalózok!!! Juhéééé:))))
  • bigapó
    #32
    HI!

    Azóta én is próbálgattam és nekem is lefagyott a hajónál:)
    Sikerült a joy-keyset dolgot is már korábban megoldanom, csak nem írtam be.
    A mentés meg majd megnézem. Kösz mindent. csá!
  • Csaba
    #31
    Na, kipróbáltam a mentést, Bigapó. Simán megy, F12-vel elmented bármikor, az F11-gyel pedig vissza is tudod tölteni. Illetve tudsz több mentést a SHIFT+F12-vel létrehozni. (Shift+F11-gyel visszatöltheted). Az az üres lemezes mentés esélytelen. Az F12-es módszer a nyerő.
    Az irányításoknál pedig a keyset1 és 2-őt kell állítgatnod, és azokat tedd aktívvá, ne a joyt. Így tutira működik.
  • Csaba
    #30
    Na, megcsekkoltam. Ha simán a pirates címmel töltöd be, akkor érdekes módon lefagy a töltőképernyőn (a hajókép+a játék címe). Viszont ha az alatta lévő Flyers#1 nevű file-t töltöd be, akkor ezen a képernyőn továbbmegy a töltés a CCS64-gyel. Hogy miért, nem tudom.
    És nem lehet esetleg a játék 2. lemezére menteni az állást? (Mivel sosem játszottam vele, nem ismerem a játékot.)
  • Csaba
    #29
    Hát, azért a CCS64-nek többféle verziója van, esetleg lehet, hogy valamelyikkel nem megy, nem tudom.
    De most már kíváncsivá tettél, megnézem a dolgot magam.
  • BaLeeX
    #28
    Én a WinVICE-re szavazok, nagyon jó kis emulátor.
  • bigapó
    #27
    persze most ccs64-el próbálkozom.
  • bigapó
    #26
    Szal, azóta megpróbáltam és egyszer bejött a Pirates, de nem tudtam mozgatni a kurzort, mert nem fogadta el amit az options adtam meg billentyűirányokat. Ebben kérnék segítséget ill. most már abban is, hogy miért nem tölti be a játékot. Addig bejön, hogy látni gy hajó képét meg kiírja a játék nevét. Olyan mintha fagyna.